Neúspešné vyvolávanie ovulácie. Čo bude ďalej?

karina517
4. jan 2016

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate skusenosti s tym, ze sa vam ani po liekoch nedostavila ovulacia, ako lekari postupovali dalej. Dakujem 😓

zabka12
4. jan 2016

@karina517 ja som na tom podobne... A jedine co povedal, ze nech sa paci CAR... Cize som jemne zufala😐

chrumka84
4. jan 2016

Po akych liekoch? Isla by som do CAR, tam najlepsie vedia, co a ako robit. Nemusis hned umele oplodnenie. My sme sa niekolko cyklov snazili v CAR prirodzene a potom IUI.

zabka12
4. jan 2016

Predpokladam, ze Clostyl... A mne leze na nervy, ze vzdy ta poslu do CAR... Preco by normalny gyn. Nemohol hladat priciny anovulacii??

karina517
autor
4. jan 2016

@chrumka84
@chrumka84
@zabka12 ano clostilbegyt, a IUI mozu aj bez ovulky? To som myslela ze len ak ju budem mat. Uz chodim do CAR gynekologicka mi nedala nic len ma tam poslala ze nemozu niektore lieky predpisovat. 😒

zabka12
4. jan 2016

@karina517 a kam do CAR chodis??? Lebo aj ja uz uvazujem Clostil som brala 3x a len dva krat pomohol a bez uspechu... 😞

evangelina0
4. jan 2016

@karina517 ahoj,presla som niecim podobnym...skusali mi clostyl v nespravnom davkovani, doknca sm si pichala merional-bez uspechu...folikuly nerastli a ja som bola znicena , hormony katastrofa, menzes len s duphastonom alebo utrogestanom(ktore boli nasadene; tak nestastne, ze mi blokovali pripadnu ovulku. Po 3/4roku zufalstva mi endokrinolog na zaklade hormonov nakazal vsetko vysadit a brat len metformin(mala som PCO-polycisticke vajecniky-tvorilo sa ich vela,ale nedozrievali-cize anovulaky).nasledne nabehol menzes, sice kadejako, a ukazal sa 1 folikul,sice nepraskol,ale narastol. V decembri som mala prvykrat po roku s clostylom a pregnylom ovulaciu, aj ked tehotna nie som:(ale zareagovala som na clostyl po uprave hormonov

ajana1
4. jan 2016

Skus si dat vysetrit stitnu zlazu. Ja som tiez nemala ovulaciu a do troch mesiacov od zacatia liekov som otehotnela

zabka12
4. jan 2016

Baby ja mam stitnu v pohode trochu horsi hormonalny, ale endo povedala, ze to by ten neporiadok nemalo spravit... Diabetolog tiez, ze vsetko v pohode... Akurat, ze Pco mam nik nevie co dalej... CAR so nechcela, ale uz po nom poskulujem...

karina517
autor
4. jan 2016

@evangelina0 ja mam tiez duphaston na MS inak ho nedostanem vobec a tiez PCO 😗

maminka1986
4. jan 2016

@karina517 gynekologiva nie su od toho a po prade ani nevedia taketo veci riešit pretoje dobre obratit sa na CAR nie je to nič staršné!!!aj ja som tam bola v CAR sice ani tam mi neprišla ovulacia ale to zato nemožu oni ale moje vaječniky...otehotnela som po IVF

karina517
autor
4. jan 2016

@maminka1986 ja tiez chodim do Iscare a zvladam aj ked som sa tam bala ist ze ma odkopnu ze som mlada ale super☺

maminka1986
4. jan 2016

@zabka12 pretože gynekolog nie je na riešenie neplodnosti!!! nato je cnetrum! a mnohi gynekologovia su uplni tupci na taketo veci a dokazia ti viac telo a hormony ako ho máš ak maš proble! ja som len za CAR lebo gynekolog rieši choroby ako take mykozy a tehotnosť ale nie neplodnost to si treba uvažiť...neviem čo je nato že pošlu ženy do CAR? normalna vec ja som tam bola a som lutovala!!že som tam nešla už dávno ! len zabitý čas na gynekologii a nikam to neviedlo

maminka1986
4. jan 2016

@karina517 a kolko máš rokov?
ved do CAR chodia mladí ludia a vela isto si oto videla a bola šokovana tak ako ja ked som tam šla prvý krát

karina517
autor
4. jan 2016

21☺ no len zo zaciatku mi asi 3 mesiace upravoval MS duphastonom aby som ho vobec mala a teraz 3x skusame vyvolat ovulaciu ale nedava velke sance

maminka1986
4. jan 2016

@karina517 no dufatson som brala :D vraj uprava cyklu haha ano bol 30 dnovy BEZ OVULACIE lebo ovu som mavala na 30 dc pri mojcihc 44 dnových cykloch takže mi ju zablokoval moj ex gynekolog idiot!! ked sa poda dufatson skor zablokuje ovulaciu ved je to progesteron a ten sa tvori po ovulacii práve preto je dobre ist do CAR a nie gynekologovia ešte viac ta doondeju ako si ...ach jaj
čo máš PCO? alebo aku diagnozu?

karina517
autor
4. jan 2016

@maminka1986 ano PCO a duphaston mi dali v CAR nie gynekolog tak hadam vedia co robia ale od 3. Dna cyklu mam aj clostil a aj tak nic 😐

maminka1986
4. jan 2016

@karina517 no neviem hadam ano ja nemam dobru skusenost s dufatsonom .(( ale ja som mavala menzes po 42-44 dnohc neviem ako ty mavaš či ti pride bez liekv to asi zavisi od toho no....ja osm brala clostyl 4x.. prvý krat pri plnej davke som mala jeden folik! potom dva šli sme na IUI a nič..potom sa mi urobili cysty velke ccheli mi dat injekcie hormonalne no zbytočná strata času podla mna išli sme do IVF a to vyšlo hned..tak ti držim palce!

evangelina0
4. jan 2016

@karina517 a duphaston Ti nasadili od ktoreho DC?Lebo mne dalu od 16,MS sice prisla,ale slaba. Az po zmene lekara a vdake nakopnutiu od @maminka1986 ked som nebrala duphaston,ze ovulku mam na 22DC a neskor...cize nasadenim duphastonu mi ju blokovali... a na PCO beries nieco?napr. Metformin?

maminka1986
4. jan 2016

@evangelina0 no ja som mavala cykly 42-44 dc podla merania BT som merala pol roka som ovu mavala na cca 29-33 dc...
dufatson mi teb lbec dal od 15 dc!!!! čiže automaticky ju blokol 🙂)) sila že???fušeri podkatori gynekologovia!odišla osm od neho a šla k mojmu gyeklogovi ked videl vaječniky hned poevdal PCO! a bral krv na horm.profil ked videl vysledky povedal mi že bud pojdme do CAR alebo mion dá clostyl a bude sledovat ma ale ja som šla do CAR...
metformin som brala ale to je somarina-pokial nemáš inzulinovu rezistenciu je to zbytočné brat kedže som mala zvyšený testosteron tyipický pre PCO...už neberiem nič som tehotná 🙂

karina517
autor
4. jan 2016

@evangelina0
@maminka1986 tak by som nemala brat duphastonmoze to byt tym? No skusim sa spytat na ine lieky lebo bez neho MS nedostanem vobec 😕

maminka1986
4. jan 2016

@karina517 davaju ti ho preto lebo nemaš menzes ako píšeš on je na vyvolanie menzesu aj....popýýtaj sa čo by bol lepšie pre teba ..ja že mavaš menzes lebo ja som mavala MS bez neho ale dlhe ckly no 44 dnove

evangelina0
5. jan 2016

@karina517 tazko povedat, ci ho nemas brat, ale treba si odsledovat, kedy ovulujes. Pri PCO je bezne, ze tie cykly su omnoho dlhsie a telo uplne inak reaguje na stimulaciu - oneskorene a oneskorene je ovulacia - napr. ja som mala ovulaciu pri prirodzenom cykle (bez akejkovlek stimulacie - clostyl, duphaston...) na cca 25 DC, folik nepraskol, ale tvoril sa a MS som dostala na 40 DC. Cize keby som brala duphaston od 16 DC blokne to. Mne gynekologicka povedala, ze najprv je dobre odsledovat aspon 1 - 2 naturalne cykly a na zaklade toho urcit postup. Aby sa nerobila zbytocne panika, ze nereagujes na stimulku na 10 DC nemas dostatocne velke folikuly. My sme robili folikulometriu napr. na 17 DC.

evangelina0
5. jan 2016

@maminka1986 Mne zase metformin zabral, ako ho beriem, uplne sa mi upravila hladina hormonov a pri poslednom ultrazvuku mi gynekologicka povedala, ze moje vajecniky vyzeraju normalne, nevykazuju uz znaky PCO. Cize uz len otehotniet 🙂 teraz idemem bez nicoho, potom chceme skusit IUI (povedala, ze aspon raz, aby positovna schvalila IVF)a IVF. ALe najstastnejsia by som bola, keby to bolo prirodzene 🙂 vsak to je sen kazdej z nas. Drzte sa 🙂

suecy
5. jan 2016

Ahojte tiez mam tento problem menzes vobec bez vyvolavacky Agolutinu nedostanem a po porode nemavam vobec ovulaciu,uz 3 roky sa snazime o druhe a nic,presla som 4 cykly s clostylom ovulu som dostala na 3-4 cyklus ale nepodarilo sa otehotniet.Lekar ma stale odosiela na gyn-fiv do BA

maminka1986
5. jan 2016

@evangelina0 tak je dobre ked ti zabral a tetsosteron maš v poriadku? lebo on nie je na upravu ako taku ked maš PCO takže to mu moc neverim,lebo ked maš PCO hormony ti neupravi ani metformin lebo ti produkuju testosteron.. aj si meriaš bazalnu teplotu a máš potvrdene že ti prebieha ovulacia? lebo ak nie vaječniky možu vyzerat ok ak ti nedozrievaju vajička teda folikuly čo je pri PCO ...no mne bolo jedno ako otehotniem mam pomaly 30 a najvyšší čas a som rada že to mam už za sebou a nečakala som dalej zbytočne by to bol další stratený čas,nervy sklamanai že to zase nevyšlo atd takto som tehotná konečene nosim po srdcom moje vytužene dieťatko 🙂

maminka1986
5. jan 2016

@suecy prepáč ale neveim načo čakáš ked sa snažite tak dlho a nemáš ovulaciu tak ani neotehotnieš a ked s clostylom ti ledva nabehla tak ťažko sama od seba nebude...
neviem kolko maš rokov ale ak viac ako 30 a chceš dalšie dieťa tak je čas to riešit

suecy
5. jan 2016

@maminka1986 nie nemam po 30-tke a necakam na nic len som si potrebovala dat jednoducho pauzu uz to bolo neunosne vycerpavajuce snazit sa o dieta,riesit rodinne problemy z ujom o ktoreho sa nemal kto starat,stahovanie atd...A prispela som sem preto lebo by som rada zistila kto ma s tymto skusenosti a ako sa pokracuje dalej,kedze prve dieta som pocala aj porodila prirodzene tak je jasne ze o tomto poznatky nemam lebo som ich ani nikdy nepotrebovala a preto nez sa zas do niecoho pustim tak by som ich rada nacerpala nie len od lekara ale aj od tych co si tym uz presli.

maminka1986
5. jan 2016

@suecy no vieš ono tých poznatkov je dost vela tak to je ťažko písať 🙂 ženy maju rozne problemy od PCO cez endometriouz probelmy štitnej žlazy atd atd a potom na chybe su aj velmi chlapi bohužial-malo,pomale žaidne spermie! takže určite by som začala spermiogramom a potom sa zaraidit čo ako dalej chlap to ma lahko ešte aj dobre si urobi 🙂 a vyšteria mu to čo naopak my ženy mame toho vela a neprijemné :/
ked nemáš viac ako 30 tak je to ok ale ak chceš druhe je možno na čas to riešit ked sa snažite tak dlho lebo ono sa to nezád ale roky bežia,vajička starnú :/ a nemusi hned všetko vynst no

suecy
5. jan 2016

@maminka1986 jasne chapem ta no nemam daleko do 30 v novembry som mala 28,teraz vo february mam rocnu preventivku a z lekarom to chcem znova prebrata aj hormonalny profil lebo ten mi este nerobil vobec...a chcem sa dat objednat na gyn-fiv ked mi to aj on odporucal minuly rok.Mna hlavne zaujima ako to chodi na gyn-fiv,vysetrenia,ukony,ceny,nazory,uspesnost...

maminka1986
5. jan 2016

@suecy no ja som chodial do Helisou Martin....ceny maju oni dane na sstranke atu je skupina GYN vif skus pohladat tam su nazory rozne niektospokojní niekto nie ja som max spokojna bola s Helisoom a mnohe ženy tam aj prechádzaju su ozaj profici a odbornici je to na Tebe

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre