Neúspešný ET kvôli vyššej hladine TSH

zuzzi18
1. sep 2020

Ahojte, som po prvom neúspešnom ET s darovanými vajíčkami. Zatiaľ sa ako jediný problém javí zvýšená hladina TSH (4,4 a o mesiac 5,7). Protilátky mám v norem. Chcem sa opýtať, či ste niektorá mali tento problém a či nasadenie liekov a zníženie hladiny pomohlo. Zaujímalo by ma, či sa musí čakať kým hladina klesne alebo sa môže ísť na ďalší vklad už aj keď sa nasadia lieky?

zuzzi18
autor
18. sep 2020

@zuba1987
@iana_123
@mikasz
baby tak dnes som preposielala Dr. vysledky od endo..TSH vyslo 5,4 (este pred nasadenim liekov)..Dr. mi napísala, že ešte počkáme na kontrolné testovanie o 6 týždňov a pokiaľ bude hladina TSH okolo 2 tak sa môžeme pripravovať na vklad

iana_123
18. sep 2020

@zuzzi18 och, no toto čakanie je najhoršie, či na výsledky, či na objednanie, vklad.. držím silno palce nech to je na dobrej ceste a môžeš ísť čím skôr na vklad 😊

mikasz
18. sep 2020

@zuzzi18 drzim palce 😉 sama som zvedava co mnd povie dr.v car 😬🤷🏼‍♀️

zuzzi18
autor
20. sep 2020

@mikasz urcite daj vediet 🙂

zuzzi18
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzzi18
autor
21. sep 2020

@mikasz mne dnes znova volala doktorka s vysledkom odberu NK buniek z maternice. V7sledok je, ze sice nemam zvysenu hladinu, co je ta najhorsia moznost, lebo vtedy tie NK bunky zabijaju embryo ale ja tam pre zmenu nemam takmer ziadne tie bunky a to je vraj tiez zle, pretoze moje telo sa akokeby sprava, ze ziadne embryo v maternici nie je..hovorila, ze nie kazdy to povazuje za problem tuto znizenu hladinu ale ze ona ma osvedcene radsej dat infuziu tyzden pred vkladom pre istotu
takze v podstate obe veci ktore mi vysetrili po neuspesnom vklade su nakoniec problemom, aj stitna aj NK bunky v maternici..sice ani jedno nie je nejak hrozne ale prve embryo bolo asi odsudene na zanik ☹
snad sa to vsetko upravi..

mikasz
21. sep 2020

@zuzzi18 fiiha, to by ma tiez nenapadlo ze aj toto je zle.
Ja idem v stredu k dr, uz by mali byt vysledky NK buniek, tak som zvedava. Aj teda co mi povie na tu hypotyreozu. Dam vediet

mikasz
23. sep 2020

@zuzzi18 ahoj, tak dnes konzultacia v car, s dr.sme si presli moznosti aj vysledky a odporuca ist na ket teraz. Vznikla mi mala endometrialna cysta, co teraz nerobi este problem, ale ak by sa zvacsila, tak sa musi vybrat laparoskopicky a to by bol potom min.pol rok zakaz ket. Vysledky nk buniek mam hranicne na spodnej hranici, konzultovala to s dr.v labaka a vraj je to v dosledku endometriozy. Inak by mi dali dake intralipodove transfuzie, ale ze netreba. Co sa tyka hypotyreozy, tak ako mi potvrdila to co endokrinologicka, ze min.3t liecby euthyroxom a mozem ist na ket. Takze cakam na ms a ideme medikovany ket 🙏

zuzzi18
autor
23. sep 2020

@mikasz ja som mala endometriozu v roku 2017, ked som nemala priatela. Takze hned som isla na laparoskopiu. Cystu uspesne odstranili, avsak spolu s takmer celym pravym vajecnikom. Dosledok je, ze uz sa mi netvoria vobec moje vajicka, preto mame darovane. Endometrioza je imunologicky problem, telo si neuvedomilo, ze sa v nom nachadzaju skodlive cysty a nebojovalo proti tomu..tak isto ako teraz pri znizenych NK bunkach sa telo tvari, ze sa tam nenachadza ziadne embryo..
najlepsie na endometrizu je hned otehotniet, zvycsujuci sa plod nasledne cystu vytlaci a sama praskne, takze dobre ti radia, aby ste sli hned na KET
mozem sa este opytat aka ti vysla hladina TSH a aku davku euthyroxu beries? a co znamena medikovany KET?v ktorom si CAR?

mikasz
23. sep 2020

@zuzzi18 ja v 2016 a zobrali mi polovicu praveho vajecnika a teraz sa tam zase objavila mala svinucha a pritom pred mesiacom este nic nebolo 🙈
TSH som mala 4,57 a euthyrox beriem 50 µg.
Medikovany znamena, ze sa potlaci ovulacia a bude rast len sliznica. Budem brat estrofem a potom este progesteron
Chodim do iscare

zuzzi18
autor
23. sep 2020

@mikasz och tak to mam podobne osudy teda..ja tiez vzdy trpnem na kazdom sone, ze ci sa tam opat neobjavi, je to riadne svinstvo..
ja som tiez pri prvom vklade brala estrofem aj progesteron a dala mi aj prednison a anopyrin..
ja som tiez v Iscare u Grossovej

mikasz
23. sep 2020

@zuzzi18 a ten prednison a anopyrin si mala aku indikaciu?

zuzzi18
autor
23. sep 2020

@mikasz anopyrin preto lebo som vtedy ešte nemala výsledky na trombofilne mutácie tak len pre istotku radšej a prednison sa dava hlavne pri DV aby sa ujali aj ako cudzie a je protizápalový

mikasz
23. sep 2020

@zuzzi18 jasne, dakujem 🤗 tak budem drzat palce, nech vsetko dobre dopadne 🙏

zuzzi18
autor
23. sep 2020

@mikasz aj ja držím palce☺️

zuzzi18
autor
9. okt 2020

@mikasz ahoj ako porakčujete? už sa pripravujete na vklad? ja mám o dva týždne kontrolu TSH tak dúfam budú hladiny už ok a môžem ísť na vklad. Tebe ešte nerobili kontrolný odber TSH?

mikasz
9. okt 2020

@zuzzi18 ahoj, som v priprave, vcera som bola na kontrolnom sone, sliznica je super a mam na buduci tyzden naplanovany ket, tak dufam, ze vsetko bude ok 🙏

zuzzi18
autor
10. okt 2020

@mikasz super, tak drzim palce. a to TSH ti prosim uz potom nekontrolovali? Zaujima ma to lebo mame cca rovnaku hodnotu TSH aj rovnaku davku liekov, tak ze ci sa to uz upravilo po mesiaci?
veruze sa mi uz nechce cakat pred dalsim vkladom

zuzzi18
autor
6. dec 2020

ahojte, hladina TSH klesla k 29.10. na 2,13. Dnes som 11ty den po KET a na teste sa mi objavila druha ciarka 🙂

zuzanazelena
5. sep 2021

ja som presne koli vyssiem TSH potratila, teraz uz viem, ze nestaci aby bolo TSH optomalne, ale musia byt ah fT3 a fT4 - nestaci v norme, musia byt optomalne.
naklikni sa na stranku

TemaZdravie bodka sk

a klikni na sekciu stitna zlaza a citaj clanky odspodu, kocka tam pise o lepsej liecbe SZ
ja aktualne beriem NDT a lepsie ako euthyrox

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre