Nízke AMH - počet folikul a ich veľkosť.

horensky
2. mar 2020

Dobry den, ahojte. Sme v procese umeleho oplodnenia a chcem sa opytat ci pri AMH 0,06 ktore mam ( viem, ze sance su male ) je po stimulacii 6 folikul ok adekvatny pocet ?
Mam 4 na jednom vajecniku a 2 na druhom. Po 9 dnoch stimulaciu je ich velkost cca od 11 do 18 mm. Je to ok ?
Vdaka za odpovede

pink_lady
2. mar 2020

@horensky ja som s AMH 0,06 otehotnela prirodzene 🙂 treba jest vit D3, matersku kasicku, zinok,... a AMH pojde pekne hore. Nezabralo to tak iba u mna. To je taky hormon, raz dole raz hore, a dost casto ho skresluje nizka hladina vit D. Nikto nikdy nemeral AMH u zien ktore otehotneli po 40 prirodzene...ktovie ake ho mali tie :D

pink_lady
2. mar 2020

@horensky ale teda vy uz ste v procese IVF, tych 6 folikou je super. Niektore nemaju ani taky...pocet kolko folikov narastie klesa aj s vekom

horensky
autor
2. mar 2020

@pink_lady toto bude nase druhe IVF , prve neuspesne len dve folikuly ,zial neboli v nich vajicka, ,,,

horensky
autor
2. mar 2020

@pink_ladyako doplnok beriem, Kotvicnik, matersku kasicku , a kapsule na hormonalnu rovnovahu Bee fertile ,

pink_lady
2. mar 2020

@horensky skus ten vitamin D3, pri nom je dokazane ze skresluje hladinu AMH. Drzim palce

horensky
autor
2. mar 2020

@pink_lady dakujem,

horensky
autor
2. mar 2020

@pink_lady Lyofilizovaná materská kašička, Vitamín B9 (kyselina listová), Myo-inositol, Vitamín D3, Vitamín K2 - Bee fertile

horensky
autor
2. mar 2020

@pink_lady Velkost je ok ?

sayonara15
2. mar 2020

@pink_lady ja mam 41 rokov, AMH 1,47 a otehotnela som prirodzene 😉

pink_lady
2. mar 2020

@sayonara15 to je super, no myslela som to tak, ze standardne sa nemeria AMH kazdej zene po 40 ;) ja mam 38, pred rokom som mala 0,06 a po uzivani vit D3 to skocilo cez 1,00 /presne uz neviem/.
@horensky vit D3 ja osobne uzivam 5600 raz za dva dni, ale bezne viem ze beru 2000IU denne

ericaromy
2. mar 2020

@horensky ahoj ja som otehotnela prirodzene s AMH 0,08. A to mam 42 r. - prve dieta. Tiez som jedla doplnky ako vit. D3 a K2, kvapky Diocel, Estrozin. Ale hlavne pomohla Maca. To len pre info. Ver tomu hlavne a podari sa!!!! Drzim velmi palce.

sweat
3. mar 2020

@horensky počet folikulov a ich veľkosť je super vzhľadom na tvoje amh, ale nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Ako už sama vieš, môžu byť prázdne. Až po odbere zistíš, koľko vajíčok sa získalo.
Skus naštudovať niečo o DHEA, mohlo by pomôcť zvisit amh a zlepšiť kvalitu vajok
Držím palce

kurtik83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pink_lady
3. mar 2020

@kurtik83 tento https://www.mojadm.sk/biomin-kapsuly-vitamin-d3... hups, aky dlhy link, snad to otvori

kurtik83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
horensky
autor
11. mar 2020

Ahojte
rada sa s vami podelim o nasom priebehu stimulacie
pri odbere vajicok sme ziskali 4 , dve sa podarilo oplodnit
dnes je druhy den kultivacie, a vsetko zatial priebeha ako ma,
druhy den: jedno embryjko je rozdelene na 4 bunky to druhe je na 5
vyuzili sme metodu picsi -macs+ geri a predlzenu kultivaciu
cakame na zajtrajsok, ktory je tiez dolezitiy ci sa embryjka vyvinu na 8-10 buniek
pri takom nizkom AMH 0,06 som nedufala ...

denkatn
12. mar 2020

@horensky drzim palce aby to vyslo ako najlepsie ma!

ewulienka33
12. máj 2020

@horensky prosím Ta a kde si kupujes tie vitaminy? mohla by si mi poradiť ? či to kupim všetko v lekarni alebo musim objednat cez net ?? dakujem krasne

pietrula
2. sep 2022

@horensky Ahoj, podarilo sa nakoniec ?

horensky
autor
2. sep 2022

@pietrula 12.8. minuleho roka sa nam narodila krasna zdrava dcerka z darovanych ocytov.

hanybunny1
24. okt 2022

@horensky ahoj, gratulujem..
Cize tie vase vlastne embrya sa neuchytili? Resp. vies mi napisat v com bol problem? Moje amh je 0,2 takze mozno budem mat rovnaky problem a chystame sa na IVF.. Dakujem 🙂

horensky
autor
24. okt 2022

@hanybunny1 ahoj, no nasa cesta k vysnivanemu babatku bola dlha, moje amh v roku 2020 bolo 0.11, stimulovala som sa 1,5 roka, max jeden folikul, max mi boli odobrate 3 vajicka z toho na zavedenie 1 aj to sa neuchytilo, pri dalsich stimulaciach som mala zle vysledky z krvy a max jeden folikul, liecba pozastavena pred vybratim vajicka... poslednu sancu sme davali s manzelom v reprofit brno u mudr. Otevrel. Ten zhodnotil, ze nam dava sancu na odobratie mojich vajicok no liecba soft program. Uprimne uz som nemala silu na dalsie sklamanie a tak sme sli rovno do darcovskeho programu.
Dnes som hrdou mamkou krasnej 14 mesacnej dcerky a ak by som mohla vratit cas ihned sa obratim na Reprofit Brno.

kvietocek89
30. okt 2022

@horensky gratulujem vam. Taktiez chodie do Brna k MUDr. Otevrelovi. Mam nizke AMH a partner zly spermiogram. Zatial sme absolvovali 1 IVF a mala som 3 vajicka z toho do konca dosli 2. Prvy vklad dopadol dobre, ale zial v 8 tyzdni sa vyvoj zastavil. Ze vraj to zvykne byt ked chyba gen. Teraz mame ist na KET, ktory sa nam uz 2x presunul kvoli tomu, ze mi ovulacia prebehla skor a naposledy som 3 dni pred vkladom dostala strasnu crevnu virozu aj s tepotami. A kedze mame posledne embryo tak by bola skoda to riskovat. Dufam ze toto embryo uz bude ok a ze sa dockame vytuzeneho babatka. Bojim sa ale, ze zas tam bude nejaky geneticky problem. Zial, genetiku embrya sme si nedali robit, co nas aj velmi mrzi. Citala som ale aj MUDr Petrenko mal clanok v najmama.sk, ze tym ze nam vajecniky starnu a mam skoro 34 rokov, tak aj kvalita vajicok velmi klesa. Dufam a modlim sa ze vajicka mam po genetickej stranke zdrave. Som prekvapená ze kopa bab tu pise aj o vit. D3 a ďalších produktoch. Mne doktori nic take neodporucali ani na zvysenie AMH a ani na nic ine.

pietrula
30. okt 2022

@kvietocek89 Ake mas to AMH? A drzim palce ! (Lekari nikdy nic nepovedia. Dokonca jedna Dr., ked som je povedal o vitamine D, dokonca citam aj vedecke studie, skoro ma zabila pohladom, ze com za drzanu, ze nemam co vycitavat clanky, ze na to je tam ona ;))

horensky
autor
30. okt 2022

@kvietocek89 dakujem za gratulaciu, velmi drzim palce, aby vam vysiel KET,
Uprimne ja som sa dopovala vsetkym moznym no zial tu na SK som mala jedno sklamanie za druhym. Je pravdou, ze Mudr. Otevrel ma tlacil do stimulacie Soft, podla neho som tuto na SK mala nastavenu zlu liecbu a optimisticky sa vyjadril, ze mam sancu otehotniet aj zo svojich vajicok, no ja som uz nebola pripravena na dalsie sklamanie.

Na posledne IVF v Brne som uz extra ziadne vitaminy neuzivala okrem kyseliny listovej, co ale som striktne dodrziavala bol pitny rezim. 4l tekutin denne.

Pred vkladom som pila vela zihlavoveho caju. Cisti orgnizmus a ma blahodarne ucinky nan. Inak vitamin D som brala aj ja, rovnako aj B-komplex
V uzivani vitaminu D a B-komplex som pokracovala aj po potvrdeni tehotenstva.

kvietocek89
1. nov 2022

@pietrula pred 2 rokmi keď mi robila Dr hormonálny profil, tak to bolo 0,78 po roku keď mi Dr zas robila hormonálny profil tak to bolo tuším 1,25. Bola som vtedy z toho prekvapená ze ho mam vyšší, keďže som vedela ze vajíčka nam len ubúdajú, a neobjavuju sa. Ale je pravda ze pomedzi som brala aj ja všelijake vitamíny a tuším aj Dčko, Bčko a aj Pinkfertil a kotvičník. Takže asi sa mi tým trošku napravilo AMH. Ale asi naozaj ho mam aj tak nízke, keďže pri prvom odbere som mala len 4 vajíčka, z toho boli 3 vhodne na oplodnenie a nakoniec sme mali len 2 a jedno nam zostalo ešte zamrazene. Zas si teda kupim aj Dcko a aj ine vitaminy a idem sa zas s tým napchavat nech som fit do ďalšieho vkladu. A keď čítaš tie vedecke studie, tak co si ešte mam kúpiť ? Vieš mi poradiť niečo prosím? Ďakujem

kvietocek89
1. nov 2022

@horensky my sme vedeli ze sme obaja dost zle, lebo sme boli pred tým este aj na genetike. Moja Dr ma tam poslala keď mi zistila nízke AMH. A spomínala som mojej Dr ze priateľ a aj jeho obaja bratia mali problém s plodnostou. Tak sme tam išli obaja a nakoniec genetička nič strašne u mna nezistila, aj ked neviem ci tie testy co mi robila su pre mna postačujúce, len to nízke AMH. Ale priateľ mal katastrofálny spermiogram. Mal veľa mŕtvych sperii, nemali biciky, alebo mali splostene hlavicky. Proste strasne zle. Tak priatel povedal, pretoze cital na nete, ze na SK ludi len vyciciavaju z penazi a ze v Brne je tato klinika velmi vychvalena. Tak sme isli rovno do Brna. Je to tam asi aj drahšie, ale asi sme si dobre vybrali. MUDr Otevrel povedal ze dieťa z toho bude. Aj bol rad ze mame uz urobenu genetiku. Skusili sme aj IUI ale to hned vravel ze si nemysli ze bude uspesne, ale ze skusit by sme to mali, kedze finančne je to dosť veľký rozdiel ako IVF a ze možno naozaj motyka vystreli. Potom sme uz len isli na IVF. Prvy vklad dopadol super. Ale teda podla MUDr Otevrela a aj podla mojej Dr ked sa takto zastaví vyvoj, je tam ta geneticka vada. Takze ja sa velmi bojim ze u nas bude tento problem. Pri dalsiom IVF si uz genetiku embryi dame robit, ale neviem ci nam tam aj zistia ze ci su vajicka zle, alebo spermie. Toto som sa MUDr Otevrela nepytala.

horensky
autor
1. nov 2022

@kvietocek89 doverujte Mudr. Otevrel, je profil. Za mna najuzastnejsi pristup a to sme tuto na SK vystriedali viacero centier. Rovnako som mala pocit, ze sme u nich boli ako na beziacom pase, ziadna podpora sa niekam posunut len tlacenie do IVF aj so zlymi krvnymi testami. Samozrejme uspesnost na bode mrazu ... drzim silno palce, som si ista, ze ste v tych dobrych rukach. A ak Otevrel sa vyjadril, ze mate sancu tak to tak bude. Po osobnych skusenostiach vie co rozprava a robi. Rovnako neslubuje to co je nemozne, naopak je priamociari a vie co robi.

pietrula
2. nov 2022

@kvietocek89 Co mozem odporucit, je koenzym q10, najlepsie vo forme ubiquinol (pozor nie ubiquinone - ten je menej ucinny. Do IP ti Neskor poslem rovno linky 2 e-shopov, odkial objednavam ja. Je to bohovsky drahe ale. Najdem aj clanok a poslem link. Ten pomaha aj muzom na znizenie oxidacneho stredu a DNA fragmentacie spermii. Nam pomohol zrejme ten ubiquinol, aj ked sme brali vsetko mozne, zistili sme mu hypotyreozu a velmi velmi nizky vitamin D, ktory je aj u muzov velmi dolezity (znova poslem clanok). Dalsia vec, ktoru velmi chvalia zeny, no vedecke clanky neregistrujem, je vcelia materska kasicka.

kvietocek89
2. nov 2022

@horensky my mu aj verime, ze to s nim dame. Len ono to je tak strasne tazke aj na psychiku a aj je to strasne drahe, a ZP preplaca tak malo, ze neviem este dokedy a kolko IVF budeme absolvovat. S genetikou nas to bude dokopy stat uz 7700 eur. To je príšerne cislo. Ale ja dufam ze fakt to dame a budeme mat vytuzene deti. Modlim sa kazdy den aby to vyslo. Ine mi uz ani nezostava, len sa modlit, dufat a verit.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre