Odber folikul

lovemom
4. dec 2017

Ahojte, stvrtok by som mala ist na odber folikul. Mozno sa mi nestiha predoperacne. Lekar povedal, ze to jedno co mi dozrelo zoberu aj bez uspavania. Je tu niekto, kto to uz absolvoval, nakolko to boliiiii? Dakujem

katharines
4. dec 2017

Predpokladam, ze za ucelom IVF. A neskusali ste ist s manzelom cestou NaProTechnology? Zalozil ju lekar, kt. zo zaciatku robil IVF, ale po zvazeni vsetkych zdravotnych i moralnych rizik vyvinul NaProTechnologiu, ktora sa zaobera zenou a muzom ako celkom. Casto dlhodoby psych. stres, alebo blokada chrbtice zabrani otehotneniu. Blizsie info v clanku:http://www.cestaplus.sk/tema/mesiac/maj_2015/06-05-201... 
Umele oplodnenie je vynatie z prirodzeneho cyklu, nehovoriac o potratenych plodoch. Tiez deticky maju pozmeneny epigeneticky vzor, co sa moze neskor prejavit ako rozne zdravotne rizika. To vam tam vsak nepovedia.

gagik
4. dec 2017

@katharines lebo deti pocate prirodzene sa nepotracaju a rodia sa len a len zdrave.

231ivana
4. dec 2017

Ahoj. Mne odoberali folikuly, ale bola som v narkóze. Neviem ako dlho trval odber, ale ostala som tam asi dve hodiny ležať. Po zákroku ma nič nebolelo. Držím palce...

ivec16
4. dec 2017

mne odoberali bez narkozy, pravdupovediac druhy raz by som do toho nesla, ale prezila som to, ak budu brat len jedno tak to das... mne ich brali viac, a v podstate pri kazdom ktore beru ti musia prepichnut folikul a to boli, takze ak len jeden tak to nebude az take hrozne

lovemom
autor
4. dec 2017

@katharines no mi mame vsetky problemi ktore len mozeme mat 😀 ja som uz v zaciatocnej memo, manzel ma zly spermiogram a do tretice aj zabijam jeho spermie este predtym ako by sa dostali do ciela! 😁😁😁 ale ja uz dceru maj z prveho vztahu len chceme spolocne dieta ak sanpodari. Toto je prvy a posledny pokus. Lenaby som mohla povedat ze som vsetko urovila pre to!

lovemom
autor
4. dec 2017

@ivec16 dakujem za odpoved, snad ked zajtra spravia odber rano a da tam sestricka SOS taknto bude do stredy!

ivec16
4. dec 2017

@lovemom daj vediet ako
si to zvladla... drzim palce

zus_ke
5. dec 2017

@lovemom ja som mala odber 3 krat bez narkozy 🙂 za mna to je v pohode zvladnutelne, nieje to vyslovene bolest... je to len taky tlak to prepichnutie ...raz som bola v narkoze a ked pojdem najblizsie tak pojdem zasa bez ;) zvladnes to neboj, drzim palce hlavne nech je dobre zrele vajicko 🙏🏽🍀

ivec16
5. dec 2017

@zus_ke brali ti viac vajicok? ci len jedno?

ivec16
5. dec 2017

u mna to rozhodne bolest bola a riadna kazde jedno pichnutie, a po zakroku som aj dost krvacala...

zus_ke
5. dec 2017

@ivec16 najviac som mala 4 vajka.... je to urcite individualne...

katharines
6. dec 2017

@lovemom Je uzasne, ze mas dcerku, z ktorej sa mozete tesit obaja. Ved deticky by nemali byt "tovar", ktory sa da vyrobit, len aby aj partner nieco mal (i ked prave IVF kliniky na tom zarabaju). A co urobis, ak na testoch bude stat, ze babatko ma vyssie percento genetickych poruch (co je mimochodom len odhad, casto nezakladajuci sa na pravde, ale vdaka tomuto vysledku su taketo deticky casto odsudene na smrt vlastnou matkou- potrat) Ale ak chces mat babatko a urobit pre to vsetko, skus NaProTechnologiu, ktora riesi komletne telesne i dusevne zdravie. A ak citis, ze by si bola schopna prijat babatko, este stale je tu adopcia. V porodnici boli babatka, ktore po porode odmietli matky a cakali tam na umiestnenie do dojceneckeho ustavu.

ivec16
6. dec 2017

@katharines prepac ale na toto sa ta nik nepytal... pekne ze chces sirit osvetu ale nie kazdy suhlasi s tvojim nazorom... okrem toho uz je neskoro zakladatelka sa davno rozhodla a uz je v procese takze ak chces chod robit poradenstvo parom ktory este len planuju sobas v kostole aby si nezmeskala a vedeli i o inych moznostiach, takmer kazdy par predtym ako podstupi ivf skusi vsetko mozne co sa len da aby to bolo prirodzene... rozhodnutie podstupit ivf nie je takmer nikdy zbrkle a dlho par uvazuje ci ho podstupi alebo nie, nie je to ako rozhodnut sa ci idem na kavu dnes alebo zajtra, s ivf sa par zmieruje niekolko mesiacov, mozno aj rokov kym sa odhodla.... a pocas toho rozhodovania skusaju aj nemozne

katharines
6. dec 2017

@ivec16 nereagovala som v tomto prispevku na autorku. A rozhodne si myslim, ze informacii aj o inych sposoboch su minimalne. Ale mas pravdu, je potrebna osveta.

katharines
6. dec 2017

@ivec16 ah ano, prepac, vlastne autorka je lovemom 😁

mey8
6. dec 2017

@lovemom prajem veľa šťastia🙂 potom daj vedieť ako si dopadla, či to bolelo, a najmä, či sa vám to nakoniec úspešne podarilo🙂
Nás to tiež čaká....🙂

mey8
6. dec 2017

@katharines Je naozaj zaujímavé čítať tvoje názory, asi si neuvedomuješ, že niektorých to čo píšeš môže raniť a hlboko sa ich to dotknúť.... ,,Umele oplodnenie je vynatie z prirodzeneho cyklu, nehovoriac o potratenych plodoch." už to tu síce niekto spomínal, ale chorý plod môže byť aj keď sa oplodnenie udialo prirodzeným spôsobom, apropo akurát máme v rodine ženu čo tiež otehotnela prirodzene, a len kvôli tomu, že bábo nebolo zdravé tak ho dala usmrtiť (bola v 5.mesiaci) .......pritom dieťa malo nádej na život, ale mať na krku choré dieťa je nepohodlné (pre niektorých).....takže to čo si napísala o tom, že tie detičky môžu byť choré, je veľmi trúfalé....a vôbec to tak nemusí byť...🙂 po ďalšie, páry, kt. sa rozhodnú pre umelé oplodnenie, majú za sebou veľa bolesti, možno niekoľko potratov (čo je aj náš prípad) zažili si mnohé, a určite o tom dlhodobo diskutovali..... (rozhodne to nebolo rozhodnutie zo dňa na deň) a ver, že skúsili aj nemožné, žiaľ nedarí sa im, a teraz čo?? ty by si navrhovala nech sa vzdajú vlastných potrieb, sna založiť vlastnú rodinu, len preto, že bábo je na začiatku stvorené v labáku??? Mnoho detí sa narodilo, kt. boli počaté umelým oplodnením a sú zdravé.....🙂 keby si si týmto prešla tak by ťa nikdy nenapadlo napísať takéto veci.....a ešte jedna vec, radíš tu, aby išli cestou adopcie, rovnako, keby si vedela ako funguje adopcia tu na SVK tak by si bola nemilo prekvapená, a túto ctenú radu by si si odpustila....🙂 vzhľadom k tomu, že v poradovníku čakajú niektoré páry aj 6.rokov, a pritom detičky sú, len bohužiaľ žijeme v tomto zakliatom kráľovstve nazývanom: Slovensko.

katharines
6. dec 2017

@mey8 zle si ma pochopila. Kazdy potrat je vrazdou. Tiez testy, ktore hovoria o genetickych poruhach su velmi nepresne. Ako vies, ze som si nicim podobnym nepresla? My sme cakali 10 rokov, a dufali sme. Vies IVF je len o vlastnych potrebach. Preto som navrhla NaProTechnologou, ako alternativu, ktora je komplexna. Naozaj niekedy staci len malickost.

mey8
6. dec 2017

@katharines áno aj ja to tak beriem, každý potrat nech je vykonaný pre akýkoľvek dôvod je vraždou, a vraždia tieto detičky matky, kt. si neuvedomujú hodnotu svojho šťastia, (ale to je o inom) Chcela som tým len povedať, že páry ktoré sa pustili cestou umelého oplodnenia majú za sebou naozaj dosť, nie je potrebné im ešte viac prikladať, vieš každý má na to iný názor....tak ako každý ma iný názor na HAK, potrat,.....ale mali by sme sa naučiť rešpektovať aj názory, kt. sa od naších diametrálne líšia....🙂 Ver, že každý pár chce počať prirodzenou cestou, a rozhodnutie ísť a riešiť takto intímne veci z cudzími (lekármi) tiež nie je jednoduché, ako sama píšeš snažili ste sa 10.r. tak potom si určite pamätáš na každú noc, kt. si preplakala, na každú bolesť, kt. ti spôsobovalo to, že vám sa nedarilo.....a keď je tu možnosť, že by niektoré páry mohli mať vlastné dieťa aj pomocou reprodukčného centra tak tú možnosť netreba hneď zavrhovať.....🙂 a odsudzovať, lebo je to ,, vyňatie z prirodzeného cyklu" .....Ber to tiež tak, že pokiaľ by sa to dieťatko nemalo narodiť, nemalo by sa stvoriť......tak by sa to nestalo....🙂 MNOHO ľudí je z celého ♥ vďačných za to, že medicína takto napreduje......🙂

ivec16
6. dec 2017

@katharines a vam pomohla ta naprotechnologia? ak ano ak smiem vediet aky ste mali problem?

lovemom
autor
6. dec 2017

@katharines nehnevaj sa, ale s akym agresivnym natlakom Ides na to aby si ziskala na svoju stranu nazor inych je az priam desive. Neviem co s tym chces dosiahnut ale dobry pocit teda nemam z teba. Kazdy mame strach a ty ten strach len pridavas. Bola by som rada ak by si viac nekomentovala, lebo mi nahanas hrozu!!! Nie si nahodou clenkoz nejakej sekty??!!👽

katharines
6. dec 2017

Nehnevam sa☺. Je zvlastne, ze informacie, ktore su sucastou IVF biznisu pokladas za natlak. Mojim cielom je informovat. Ja som tiez nemala dobry pocit ked gyn fiv malo bilbord, kde ponukalo deti ako tovar. A to som o etike ani nezacala hovorit. Je to totiz nesmierne komplexne. A aj ked si ludia vedia mnoho info precitat, nemusia si uvedomit aj vsetky sivislosti, ktore s tym suvisia.

lovemom
autor
7. dec 2017

@katharines ked chcem nieci vediet tak sa spytam dakujem

ivec16
7. dec 2017

@lovemom a ako to prebehlo? dalo sa vydrzat?

lovemom
autor
7. dec 2017

Uspali ma, nic si nepamatam a citim sa skvelo, teraz musim cakat do cca 12 tej. Ked bude volat doki tak je vsetko v suchu ked nie tak sa oplodnilo. Mala som len jedno. Snad nezavola!

ivec16
7. dec 2017

@lovemom super, tak je lepsie ked uspali, ja mam z odberu najhorsie spomienky, cely proces ok ale odber uff... dala som to ale po nom som sa rozplakala... ale tak podarilo sa a mame krasneho chlapceka, tak drzim vsetky palce aby vam to vyslo

lovemom
autor
7. dec 2017

@ivec16 dakujem a gratulujem prajem prekrasne chvile!

janinuska
7. dec 2017

@katharines Zaujal ma tvoj príspevok o naprotechnologii, som proti ivf, ako to funguje? Je v BA a okoli nejaky lekar ktory robi naprotechnologiu? Lebo gynekolog ma posielal len do car, da sa naprotechnologia využit aj pri nizkom amh?

katharines
7. dec 2017

@janinuska mila Janinuska, dakujem, ze si sa ozvala. NaProTechnology odbornikov je sice malo, ale su. Prosim pozri si stranku http://www.zenyprezeny.sk/kurzy/ (ak sa ti nebude dat otvorit, kludne mi napis aj sukromne a dam ti viacej info). Hormonalna nerovnovaha je aj vysledkom zivotneho stylu, preto este by som s nizkym amh nehadzala flintu do zita. 🙂

lienka737
12. dec 2017

@katharines Vám Naprotechnologia pomohla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre