Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otehotnenie s predĺženou kultiváciou

denulka85
27. dec 2012

Baby otehotneli ste s PK zmrazenymi embryami?

cikyta
27. dec 2012

Ja splnam len prvú časť otázky. Ano, s PK 🙂

denulka85
autor
27. dec 2012

@cikyta a zadarilo sa? ake si mala embrya s Pk?

cikyta
27. dec 2012

@denulka85 4 den PK sa prestali skoro všetky vyvíjať. A ako pri prvom IVF, tak aj pri druhom mi zostalo iba jedno jediné embrijko. Boli to blastocysty 6 den PK (prve IVF oznámkované na 1) a (pri druhom IVF na 2)
Podarilo sa nám druhé IVF s dvojkovým embrijkom 🙂

denulka85
autor
27. dec 2012

@cikyta ja mam este 15 v mrazaku a volala som Dr, a povedala ze dame uz len Pk takze neviem akó to cele dopadne

ada274
27. dec 2012

Ja som mala zamrazenych 9 blastocyst, vsetky boli postupne transferovane a bola z toho 1dcerka. Aj to vyslo az pri transfere v prirodzenom cykle, teda bez liekovej podpory po odsledovanej ovulacii. Drzim palce, vyjde to!

jomini
27. dec 2012

embryjka po PK sa na rozmrazovanie viac citlive, teda je nizsia sanca ze sa rozmrazia bez poskodenia, nam sa KET s embryami mrazenymi po PK nepodaril. No vseobecne pri cerstvych embryach je PK ukon kt. zvysuje uspesnost. U nas v centre nerobia transfer s rozmrazovanymi embryami tak, ze ich nechaju este dodatocne kultivovat niekolko dni..rozmrazia a transferuju nasledne.
@denulka85

denulka85
autor
28. dec 2012

@ada274
@jomini baby ja som mala 18 embyi a museli ich zmrazit lebo som mala ohhs. ked som isla prvy krat na transfer tak rozmrazili tri a pomalsie sa delili tak mi vlozili dve 4 bunkove a teraz to nevyslo tak som volala lekarke a ona povedala ze teraz dame PK lenze tie embrya su uz zmrazene a ony ich akoze rozmrazia vsetky a daju na PK ja som s toho jelen nech je uz 4ho.... a budem vediet viac lebo nikde sa neviem docitat ci robia aj zmrazenych na Pk?

ada274
28. dec 2012

@denulka85 napriek tomu ze mam dost skusenosti neviem poradit co s tou pk. Ak by som bola na tvojom mieste a neriesila by som peniaze, transferovala by som postupne najviac po dvoch embryach bez pk, ide o to ze v maternici im je najlepsie. Z mojej skusenosti vyplyva ze najlepsie je nechat prebehnut ovulaciu a transferovat cca na 4. Alebo 5. Den. Ide o to ze vytvoris vo svojom tele uplne prirodzene hormonalne a fyziologicke podmienky. Toto sa da urobit len za predpokladu ze ovulujes a dobre ti dorasta sliznica a tiez to vyzaduje lekara, ktory bude ochotny to takto urobit. Na slovensku sa tomu brania, lebo je to narocne na cas a tiez ine faktory. Tento postup mi poradili v reprofite v brne kde som sa bola poradit ako dalej, kedze som zazivala same neuspechy cca 4 roky, no a vyslo to na prvy sup.
Ohladne tej pk napis mailom otazku dr. Machacovi alebo koudelkovi, urcite sa ti ozvu. Ak sa chces porozpravat napis mi mail, mozeme sa aj porozpravat, ked som to potrebovala ja nebol nikto o koho by sa dalo opriet. Drz sa! Prajem dobre nervy, velku vieru a optimizmus.

denulka85
autor
28. dec 2012

@ada274 dakujem ti a ti lekari su na akej stranke? vies ja som mala prvy vklad zmrazenych embyi lebo som dostala ohhs a dali mi dve bez PK a pomaly sa delili mali len 4 bunky a lekarke hned do telefonu povedala ze len s Pk sa to da lebo su nejak lenive asi po nas :D

ada274
28. dec 2012

Pozri na www.reprofit.cz . Rozumiem preco to lekarka navrhuje. Treba jej doverovat len zaroven podla mna nezaskodi veci subezne konzultovat s inymi odbornikmi. Uprimne ja ked som zacala s ivf bola som take teliatko a prebrala som sa az ked nado mnou zlomili palicu, tak som sa prebrala zmenila centrum, zacala sa viac zaujimat o cely proces a vyslo to. Ale bola to dlha cesta. Zda sa ze si len na zaciatku ale neboj sa ako moj muz hovori zivot je ako virus, raz ho urcite dostanes. Ktore centrum navstevujes?

denulka85
autor
28. dec 2012

@ada274 no to mas pravdu bola som prvy krat na ivf a teraz niekedy ma bude cakat druhy vklad ja chodim do ba iscare a teba kde sa to podarilo?

ada274
28. dec 2012

2 ivf som absolvovala v iscari v ba neskor som zmenila centrum na helios v martine

nina233
28. dec 2012

mne vysiel KET, boli vlozene 2 embrijka po PK a vyslo 🙂 Doma mam 3oj rocneho drobca 🙂

denulka85
autor
28. dec 2012

@nina233 a s Pk si ake embrya mala? ja sa s toho bojim ze tie embrya su zmrazene a nepresiju pk

denulka85
autor
28. dec 2012

@ada274 preco si zmenila car?

ada274
28. dec 2012

Po prvom ivf kedy som mala kratky protokol a vysledkom boli len 3 embrya, nasadili rovnaky protokol s podobnym vysledkom. Geneticka mi povedala ze to vidi na darovane embrya, nastvala som sa, ze to predcasne vzdavaju a odisla som odtial. Po ivf v heliose mam dceru z mojho genetickeho materialu a nie z darovaneho. Asi tak. Ale ty sa neporovnavaj so mnou, doveruj lekarke. Ak doveru stratis zacni to vcas riesit.

ada274
28. dec 2012

@denulka85 ak nepreziju, je mozne ze by neprezili ani v tebe. A ked aj preziju este stale to neznamena ze sa uchytia, stale z toho nic nemusi byt. Je to velka loteria, urobis dobre ak sa psychicky obrnis a ak to nahodou nevyjde, treba sa otriast, zatnut zuby a ist do toho znova, raz to vyjde. Neboj sa a ver si, kto vytrva bude uspesny. 😉

denulka85
autor
29. dec 2012

@ada274 ano ale aj toto co teraz nevyslo tak ma to uplne polozilo 😒 to mas pravdu ak to neprezije PK tak ani vo mne to nemusi byt 😖 uvidime strasne sa bojim ze mne to nieje sudene ☹

denulka85
autor
29. dec 2012

@ada274 a ku komu si patrila v iscare? ja lattakovej

ada274
29. dec 2012

V tedy kedy som chodila ja sa tam lekari striedali ako na beziacom pase. Tak ti poviem, ze ked sa dostatocne psychicky pripravis, nebude to tak narocne. Ber to tak ze 1 az 2 kompletne ivfka vratane ket su viac menej pokus, omyl. Lekari ti nasadia nejaku liecbu a cakaju co z toho bude. Da sa povedat, ze az neskor ked veci nevychadzaju ako by mali, sa liecba sije na mieru. Toto ti samozrejme ziadny lekar nepovie narovinu. Je dolezite spozorniet, ak transfery nevychadzaju a lekar nemeni postup, vtedy treba zacat uvazovat nad zmenou lekara alebo postupu. Lattakovu nepoznam, zistuj a hladaj o nej info tu na konikovi, mozno najdes kocky, kt. By vedeli dat referencie.
Kazdemu kto vytrva je sudene!

miskab
29. dec 2012

Ahojte babenky ako dlho mozu bit zmrazene embryjka?

denulka85
autor
30. dec 2012

@ada274 no uvidim lebo do telefonu hned povedala ze skusim PK takze asi nejaku zmenu urobi a hlavne chcem ine lieky lebo na 3 az 4 den ma bolelo brucho aj prsia mozno nesadli ake lieky si brala ti? ja utrogestan a extrimax

denulka85
autor
30. dec 2012

@miskab ahoj podla mna dost dlho ale ked su velmi dlho zmrazene mozno nebudu take kvalitne neviem ti presne povedat

miskab
30. dec 2012

@denulka85 mi ich uz mame druhy rok zmrazene , kto vie ci to neni uz dlho 😒

denulka85
autor
30. dec 2012

@miskab podla mna este nie lebo ked som sa pytala raz lekarky tak povedala ze to zvyknu mrazit aj na dlhsie ako pat rokov neboj sa 😉

miskab
31. dec 2012

@denulka85 tak mam cas 😉 ale chceli by sme skusit na rok uvidime

denulka85
autor
31. dec 2012

@miskab budem ti drzat palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli