Ovulačné testy a neprasknutý folikul

maybebaby22
8. okt 2018

Ahojte,

nastupili sme do CAR s partnerom a sme po 2. IUI. Pri prvej nepraskol folikul. Teraz sme teda po druhej a po ovitrelle injekcii. Ovulacny test mam pozitivny. Neviete mi z vasej skusenosti poradit, ci to znamena, ze folikul praskol/praskne, alebo moze byt test pozitivny, aj ked folikul nepraskne? Dakujeem 🙂

ja197
8. okt 2018

@maybebaby22 pozitívny ovulačný test znamená, že sa nahromadil v tele hormón, ktorý sprevádza ovuláciu, neznamená to však že aj ovulácia v každom prípade prebehne, môže sa kľudne stať, že vajíčko nepraskne a bude anovulačný cyklus...to či ovulácia skutočne prebehla ti povie len lekár alebo meranie bazálnej teploty

ja197
8. okt 2018

@maybebaby22 ale ak ti bola pichnutá injekcia na prasknutie tak tam myslím že nebude problém s prasknutím, preto ju dávajú aby sa nestalo že nepraskne 😊

maybebaby22
autor
9. okt 2018

Ahoj, dakujem za reakciu 🙂 Prave presne toto sa mi stalo minuly cyklus, ze som mala clostyl, potom injekciu, a nepraskol, bola cysta.. Len som neskusala ten test. Mozno aj minuly cyklus by ukazal pozitivny a nakoniec nic. Tak uz len dufam ze snad 🙂 :D A ak nepraskne ani teraz, tak aspon budeme vediet, v com je problem, ze nam to nejde.. :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre