PiGD predimplantačná genetika. Vaše skúsenosti

aurra
19. júl 2007

Ahojte, zakladam novu temu, kedze pojdem na toto vysetrenie a chcela by som vediet, ci niektora s tym mate skusenosti a ake.

zuzu1108
1. feb 2013

@andydi Ahoj 🙂 . kludne sa pytaj 🙂 . no mala som dlhy protokol a pytala som sa Texla, ze ci nemozem mat kratky povedal, ze mozem, ale ze pre mna je lepsie mat dlhy a ze je viacej vajicok. na 16DC som zacal brat tabl.Provera a na 26DC som si zacala pichat Dipherelin inj.jednu denne. potom po (uz neviem kolkych sonach a odberoch krvi)mi povedali, ze zaciname uz s FSH horm.injekciami, ktore ti vyvolavaju tvorbu vajicok a dali mi Merional 150 jednotiek denne a pokracovala som aj s Dipherelinom. Raz mi aj znizili Merional na 112 jednotiek, ale potom mi ich opat zvysili na 150. a potom dva dni pred OPU som si pichla injekciu Menopur sa myslim volala 🙂 . Mne inj.pichal manzel, ale ja som bola vystresovana z toho pichania.(ja neznasam inj.lieky a vsetky tieto veci 😒 ). Ale zle mi nebolo, len raz som mala zle pichnuty Dipherelin a mi trosku napuchlo brucho, ale to sa vstrebalo pocas dna 🙂 Mala som 21 folikulov v nich bolo 15 vajicok, a z toho bolo 12 zrelych a tie sa oplodnili. A dve zostali uplne zdrave 🙂 .

zuzu1108
1. feb 2013

@jasna No nam primar v Heliose v Brne povedal, ze v MArtine je ich vlastne sesterske centrum. Takze asi by to mali robit aj tam. Ale na 100% to neviem. idem do Brna na bud.sobotu, tak sa to mozem popytat 🙂 . Predtym posielali embria na PGD az do Australie, lebo ani v Brne nemali tie pristroje na vysetrenie embrii, ale uz ich maju a robia ich uz u seba. A Helios spolupracuje s Australskym centrom asist.reprodukcie,ich genetici, aj embriologovia chodievaju na skolenia do Australie.

jasna
1. feb 2013

@zuzu1108 tak sa prosim ta ak mozes opytaj v tom brne, ako je to s PGD v heliose v Martine...ja sa totizto na to chystam, ale este nemam vsetky potrebne informacie...

zuzu1108
1. feb 2013

@jasna jasne opytam sa, len az buducu sobotu 🙂 .

dvojbottka
2. feb 2013

@zuzu1108 veru, len sa opýtaj, aj mňa to zaujíma.... 😉

andydi
4. feb 2013

@zuzu1108 Ahoj,fiha ten dlhy protokol to si tusim brala lieky a injekcie aj mesiac. Musela si chodit aj k nejakemu gynekologovi v Blave, co Ti robil odbery a sono alebo to vsetko robili v Brne? kolkokrat si musela ist do Brna?To si mala super, ze sa podarilo tolko vajicok a hlavne, ze dve su v poriadku 🙂

zuzu1108
4. feb 2013

@andydi ahoj 🙂 . no trvalo to skoro mesiac. chodievala som len do Brna, nie k mojmu gyn.Lebo oni mali vysledky krvi hned v ten den. rano na siedmu na krv a utz a o jednej uz boli vysledky. ked som si zacala pichat Dipherelin tak som tusim bola na utz a krv raz a potom ked uz som pichala aj Merional cize hormony na rast vajicok tak kazdy treti den, a myslim ze to bolo tri krat . takze do kopy asi pat krat ale uz aj s OPU.
No vajicok bolo dost ale zostali dve dobre 🙂 .

mani23
18. feb 2013

Ahojte ,ja mam za sebou 4 krat IVF neuspesne vzdy len dostanem menstruaciu..som samoplatca neviem mam uz obavu ci je vsetko v poriadku nikto nam nic nevysvetlil len mam vzdy kratkyprotokol a 3_4 embrya vlozia mi vzdy 2 ...a zatial neuspesne je mi smutno neviem kde je chyba

zuzu1108
18. feb 2013

@mani23 Ahoj a kam chodis do centra? a to ako mozu mat taky pristup? ja by som na tvojom mieste zmenila centrum. este si aj samoplatca tak si to platis ty sama. a neposielali vas na genetiku,imunologiu? podrobnejsie vysetrenia?

mani23
19. feb 2013

Nie neposlali chodim stale do jedneho centra .manzel ma mrazene spermie preto sme stale tam,no vcera som zavolala do Brna a daju sa tam previest.objednala som sa na konzultaciu a uvidime co to bude vsetko stat.

zuzu1108
19. feb 2013

@mani23 Tak to je nejake velmi divne centrum 😒 . a kam do Brna si volala? do ktoreho centra? zavisi to aky budes mat protokol ci dlhy alebo kratky,ake lieky budes uzivat a aku metodu oplodnenia zvolia.

mani23
19. feb 2013

Mala som vzdy kratky protokol a vobec neviem pre ktore sa mam rozhodnut.Volala som do reprofitu a tam ma aspon potesili spravou ,ze spermie sa daju previest.

zuzu1108
19. feb 2013

@mani23 a do Heliosu sa nedaju previezt? mate problem so spermia ked ich chcete prevazat? Tu robia aj to PiGD vysetrenie embrii.

andydi
7. mar 2013

@zuzu1108 ahoj zuzu, objednala som sa na konzultaciu k MUDr. Texlovi do Brna na 19.3. Tak som zvedava, aku liecbu nam navrhne. Uz si bola na KET?Pekny vecer 🙂

zuzu1108
7. mar 2013

@andydi ahoj 🙂 . Jee, to vazne 🙂 ? Sa tesim ze chcete skusit Helios v Brne 🙂 . Tak som strasne zvedava co pocies na Texla 🙂 . A aku liecbu vam da. Zober si vsetky papiere krore mas aj z vysetreni az ineho car. Tak pomali mozeme zalozit diskusiu Helios Brno, uz nas je par co tam chodime 🙂 . Mala som mat KET vo februari, ale som ochorela, tak sme to nechali na april 🙂 . Verim ze mi do toho uz nic nepride a budem moct ist na KET. Inak na ceskom MK je diskusia o Heliose. Ked sa tam das tak baby su tam velmi mile a uvidis aku maju naozaj vysoku uspesnost s PGD 🙂 .

andydi
8. mar 2013

@zuzu1108 hej, rozhodli sme sa pre ten Helios aj pre to , ze si ho odporucala, pozerala som ich stranku a zda sa mi, ze s tym PGD maju viac skusenosti ako Reprofit.Tak dufam, ze to vyjde.Dik za podporu a drzim palce v aprili. 🙂 Na jar je dobry cas.My pojdeme asi v juli, lebo planujeme svadobnu oslavu, tak az potom.papa

zuzu1108
8. mar 2013

@andydi Myslim si aj ja , ze oni v tomto maju velmi dobru uspesnost a su v tom naozaj dobre vyskoleni, a maju s tym dost skusenosti a praxe. Chodia sa skolit do Australie, pretoze oni spolupracuju s Australskym centrom asist.reprodukcie.
Budete mat svadbu 🙂 ? Tak po svadbe pekny darcek v podobe babatka 🙂 . Som zvedava potom co povies po konzultacii s primarom co vam povie a odporuci 🙂 .

andydi
3. apr 2013

@zuzu1108 ahoj,hej budeme mat skor oslavu, lebo uz sme sa zobrali v zime.Taka letna party. 🙂
Boli sme v Brne aj v Martine.Tam sme mali najprv podpisat iba zmluvu pre poistovnu.Musim ale povedat, ze MUDr. Krajkovic v Martine na mna urobil lepsi dojem.Aj Texl bol v pohode, ale v Martine s nami presiel vsetky alternativy do detailov, co som ani necakala.Pozrel mi vajecniky a vraj by bolo treba co najskor, tak to zvazujem, ze to absolvujem v maji, potom sa embrya aj tak mrazia koli CGH, takze KET moze byt po svadbe.V Brne nam navrhli dlhy protokol ako si mala aj Ty. Akurat si musim najst gynekologa v BA koli krvnym testom. Nepoznas nejakeho dobreho?Drzim palce na KET. 🙂 Kedy mas termin? Moj najvacsi problem bude mat dost vajicok a aby aj embrya prezili do 5.dna.My sme dost tazky pripad, ja mam znizenu ovarialnu zasobu a manzel zly spermiogram, tak dufam ze to tentokrat vyjde.Uz zacinam mysliet pozitivne, aby sme sa k tym dobrym embryam dopracovali.

zuzu1108
4. apr 2013

@andydi ahoj 🙂 . Tak ste absolvovali aj Martin aj Brno 🙂. Daj urcite na svoj pocit a prvy dojem a chod tam kde sa ti to viac pacilo. Ak Martin a Mudr. Krajkovic tak chod radsej tam 🙂. Myslim si ze aj v Martine ti daju dlhy protokol ako v Brne. Oni to robia skoro tak rovnako. No ja chodim do Sanatoria Koch. Mozes si tam zavolat a opytaj sa ze by si si chcela dat soravit vsetky vysetrenia pred ivf. Tak najprv musis mat urobene vysetrenia a potom sup uz rychlo na stimulku? To by bolo dobre keby sa vam to takto rychlo podarilo. Lenze ak pojdete cez poistovnu tak kym schvalia ziadost aby neboli aj dva mesiace. No tak ked mate horso spg oni vam mozno navrhnu metodu oplodnenia PICSI.
A urcite mysli pozitivne 🙂 . Napis ako pokracujete dalej 🙂 .

dvojbottka
14. máj 2013

tak žienky, ak sa dáme na IVF, tak len s PIG, manželík má problém s chromozómamy..... ☹ ☹ , tak toto jediné som z genetického vyšetrenia spermií nečakala.... ☹

zuzu1108
14. máj 2013

@dvojbottka V tom zlom je to dobre, ze po PGD vam daju zdrave vysetrene embrijko a tak preditete tym moznym sklamaniam 😒 .

dvojbottka
15. máj 2013

@zuzu1108 ja by som bola rada, ale či nejaké embrjiko zdravé bude a či sa ujme....jáj, toľko je tých či ☹

porinka
9. jún 2013

@dvojbottka ahoj, aspon viete, na com ste a urcite vam pgd pomoze!!!

dvojbottka
10. jún 2013

@porinka ahoj, boli sme v Bratislave a pani Dr. genetička nám povedala, že nemusíme absolvovať IVF, stačí vraj len nejaké antioxidanti a tri injekcie na zvýšenie FSH hormónu u manželíka, kôli DNA v spermiách. Ja tomu veľmi nerozumiem, ale iste beriem radšej túto možnosť. Aj IVF aj prirodzené tehotenstvo je 50 na 50, nieje v tom rozdiel. Tak mm bude papať 3 mesiace tie tabletky a potom skúsime a uvidíme.....dúfam, že to víjde a hlavne dobre 🙂

skaredekacatko
10. jún 2013

@dvojbottka aj my musime absolvovat pigd, kvoli spermiam nase prve ivf bolo kvoli tomu neuspesne lebo ani jedno oplodnene vajicko nepreslo pigd kazde malo vadu.

dvojbottka
11. jún 2013

@skaredekacatko veď práve, a náhoda je blbec, ja už nemám čas na to, aby som to absolvovala druhý krát, narážam na môj vek. A ak sa smiem spýtať, čo ste mali zlé v spermiách, nech to môžem porovnať s našimi výsledkami. MUDr. povedal, že sme obaja zdraví, tak ja nevidím dôvod, prečo sa nám toto deje. 😒

skaredekacatko
11. jún 2013

@dvojbottka muz ma translokaciu chromozomov. Bez pigd unas nemoze byt ivf, ale ta genetika je strasne draha.

dvojbottka
11. jún 2013

@skaredekacatko veď toto, že PIGD je veľmi drahá, nám povedal doc., že 1500eur, môj manžel má niečo s DNA a nejaké minimálne zhoršenie tiež v chromozómoch. Veď uvidíme, už som mala dav krát geneticky choré bábo, tak sa aj bojím...veď uvidím, čo urobíme, ale asi na IVF nepôjdeme 😒

skaredekacatko
11. jún 2013

@dvojbottka a preco nechces ivf? Ja idem ba soft do brna

dvojbottka
12. jún 2013

@skaredekacatko ahoj, ja nemám problém otehotnieť, ja mám problém so zdravím dieťatka ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre