Predimplantačná genetika

pramen32
12. okt 2020

Ahojte, prosim vás akú máte skúsenosť s predimplantacnou genetikou. Je tu niekto, komu to pomohlo ? Nám to odporučili po zamlčanom potrate v 7 tt po kete. Obaja sme zdraví, len ja nám 39, partner 44. Hovoria, že to pomôže vyselektovať geneticky nevhodne embrya.
Ďakujem za zdieľanie skúsenosti.

skalnicka02
12. okt 2020

@pramen32 skusenosť nemám, ale možno pomôže info že na predimplantačnú genetiku prispieva Union 900eur.

albertka1980
12. okt 2020

@pramen32 my sme si davali robit, ked manzelovi zistili geneticku poruchu. Pred tym som 3x potratila po prirodzenom otehotneni. Dnes mame takmer 15mesacnu zdravu dcerku a o chvilu sa chystame po surodenca. Ale boli sme v Brne, tu na SVK s tym dobre skusenosti nemame.

smeja1981
13. okt 2020

ja mam 39 a manzel 45, tu predimp. genetku sme si dali spravit. Teraz mam 2 geneticky vhodne embrya. Som v Unione a citala som, ze platia 900 eur . Ale realita je trosku ina. Ak chces aby to preplatili, potrebujes papier od genetika, ze to odporuca...a pokial sa Vam nenajde geneticka vada, tak to nepredpise. Takze nas to stoji 1500 eur..Ale kedze posledne tehu skoncilo pre diagnostikovany downov syndrom, som rada, ze sme si embryjka dali "poistit"..

pramen32
autor
13. okt 2020

@smeja1981 ďakujem. A to je 1500 len za genetiku a k tomu este cely proces Ivf alebo ?

pramen32
autor
13. okt 2020

@albertka1980 ďakujem no my tiez zvazujeme Brno aj ked teraz ten COVID zase... buduci týždeň mam u nich online konzultáciu a tento týždeň v iscare. Tiez som počula v Čechách je to lepšie. Takze ma zmysel si zo robiť áno ? Počula som take, ze zmysel to moc nemá, že sa to u veľa žien aj tak nepodarilo a že potom museli ist do darovaných vajíčok.

andy1985
13. okt 2020

My sme boli tiež no mi sme nosičmi genetickej vady obaja tak sme museli. Mali sme 2 embrijká vhodné na vklad. No prvý vklad nevišiel ešte máme jedno. Platili sme 1300 eur chodíme do iscare

andy1985
13. okt 2020

@pramen32 áno to je len cena za genetiku a plus ešte proces ivf takže minimum 4000 eur zhruba plus lieky......

albertka1980
13. okt 2020

@pramen32 tak dostali sme na vyber, bud skusat prirodzene s vysokym rizikom potratu, alebo IVF s istotou zdraveho embrya. Ci sa uchyti, to je na prirode. Ale za nas za oplatilo. Boli sme aj na SVK, ale tu sme sa k testovaniu ani nedostali, len nas tlacili do vkladu. COVID vsetko teraz zamiesal, ale zatial sa na vynimku da cestovat.

smeja1981
13. okt 2020

@pramen32 ako pisu baby, je to cena iba za genetiku. Musi pocitat este cele IVF k tomu, takze stoji to dost..

milakrasna
2. nov 2020

Určite sa to oplatí a keď máš 39 o to viac by som do toho išla. Zvýši to pravdepodobnosť uhniezdenia a eliminuje potraty v prvých týždňoch. My sme dali vysetrit 8 embryi. Mam 31 a aj tak sa našli také ktoré neboli v poriadku a keby sa vložili nič by z nich nebolo... V súčasnej dobe veda nič validnejsie ako PGT v kombinácii s ERA neposkytuje. Za predpokladu ze máš urobene vysetrenia hematologie a repro imuno. Aj teraz v tehotenstve som oveľa pokojnejšia ze sme geneticky vysetrili embryjko...

stepetra
2. nov 2020

Ahojte, rozmýšľam na genetikou, ktorú tu spomínate - nerozumiem, či výsledkom je len diagnostika, ale aj reálne vyriešenie problému, v prípade aj nejaký je?

milakrasna
3. nov 2020

@stepetra výsledkom je diagnostika. Konkretne toho daného vysetreneho embrya. Štatisticky je medzi 10 embryami 1-3 dobre.

doda89
7. nov 2020

Babule ako dlho trvala genetika embria?isli ste až na druhý cyklus bez hormónov na vklad?

andy1985
7. nov 2020

U nás mesiac. Áno na druhý cyklus ale s hormónmy.

milakrasna
7. nov 2020

@doda89 2-3 týždne to trvá. A áno išla som až na ďalší cyklus, u mňa s hormonami. Estrofem utrogestan

doda89
8. nov 2020

@andy1985
@milakrasna
Dakujem 🙂 ako to dopadlo?kolko ste dali vajíčok na pgd 🙈

andy1985
8. nov 2020

@doda89 mi sme mali 3 vajíčka z toho 2 boli zdravé. No vkladali sme jedno neuchitilo sa. Ešte jedno nám ostalo.

doda89
8. nov 2020

@andy1985 to má mrzí, verím že to druhé budeš mat v brušku ❤️

milakrasna
8. nov 2020

@doda89 my sme dali vysetrit 8. Z prvych 3 boli 2 OK. Jedno mi vložili a som v 14tt 🐣😊 zvyšok ešte nemáme výsledok, dali sme len odobrat vzorky ale ešte nešli na rozbor.

doda89
9. nov 2020

@milakrasna
To je úžasne gratulujem 🥰😘🥳 a držím palce 💪🏻💪🏻 Ešte aký si mala problém že ste šli na pgd?ak smiem vedieť..
Ja mám Robertsonovu translokaciu 13q 15q čiže mám 50%zdrave 50%zle vajíčka :/ 5pokusov neúspešných ale prirodzene a tak ideme na ivf začínam protokol ❤️

milakrasna
9. nov 2020

@doda89 ďakujem 😊 manžel mal rakovinu, spermie sme mali len zmrazené a mne zistili protilatky na embryo. PGT sme dali lebo som chcela podporit maximálne uschech. A robili sme aj ERA test.

doda89
9. nov 2020

@milakrasna
Každá mame svoje “príbehy” ale dúfam že všetky zienky to dotiahneme do krásneho konca 🥰🤰🏼🤰🏼👼🏼👼🏼 Dakujem za infosky

milakrasna
9. nov 2020

@doda89 drzim palce ✊ ☘️😊

zuzka0706
9. nov 2020

@andy1985 ahoj môžem sa opýtať? Chodíš do Iscare Bratislava či Martin? My tiež musíme poslať embrya na genetiku. Chodíme do Iscare Bratislava. Čiže cyklus ktorý prišiel po odobratí vajíčok ste už nestihli,až ten ďalší? Ďakujem za odpoveď. ☺️

andy1985
10. nov 2020

@zuzka0706 Iscare Bratislava 😉 áno už ten ďalší lebo dosť dlho to trvalo, lebo u našej chorobe čo sme nosičmi to trvá dlhšie.

zuzka0706
10. nov 2020

@andy1985 ďakujem ☺️. U nás je problém vo mne. Ja mám jeden chromozóm zle otočený. Tak som zvedavá. Ja momentálne stimulujem. ☺️

miskabaz
24. jan 2022

Ahojte chcem sa opýtať lebo tiež nám povedali ze keď sa všetko podarí tak embrya musia ísť na genetiku ci si sami vyberiete kam ich pošlú alebo je to na car. Lebo som čítala že union dáva 900€ príspevok

andy1985
25. jan 2022

@miskabaz to cár posiela oni vybrali kam

miskabaz
25. jan 2022

@andy1985 Aha ďakujem lebo car spolupracuje asi s reprogen a to je súkromné tak neviem ci nám potom poisťovňa dá ten príplatok

andy1985
25. jan 2022

@miskabaz podľa mňa mali by prispieť.