Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

boobaa
23. okt 2012

@mig219 predlžená kultivácia, čiže zjtra je 5 deň - vklad. a punkcia bola na 19 deň cyklu, troška lenivšie vajíčka som mala, nechcelo sa im rásť 🙂 ty si ktorý deň?? inak nezabudni vela vela piť, cez 2 litre denne

mig219
23. okt 2012

@boobaa no ja mam dnes 4ty den. dnes som zacala s godalom. len mam zly pocit z toho ze som mala minuly cyklus len 20 dnovi.. pred mesiacom sme boli na iui asi sa mi to rozhadzalo kvoli tomu 😒
snazim sa uz vcera som chytila paranoju lebo sa mi nafuklo brucho, ale ako prislo tak odislo 🙂
mali ste ich aj v embryoskope?

pancuska
23. okt 2012

@chrustik10 tak ty si stihla ist este aj na net? ja som pred chvilkou prisla z hematologie,sleduju mi krvny obraz a mam ho ok.....tak mozem pokracovat.....ja stale chodim na wc ale to asi preto ze vela pijem ze? a drz sa!! potom ocakavam spravu od teba a uz sa tesim!!! no prajem nech vsetko dobre dopadne!!! 😉

pancuska
23. okt 2012

@boobaa a ako ti pichli ten pregnyl? viem ze sa ma o 22h vecer a potom je kedy odber? 😉

boobaa
23. okt 2012

@mig219 ukludním ťa, ja som dostala na 26 deň, a dipherelin sa má začať pichať od 28 dňa, nuž tak doktóre povedal, že začneme pichať 26 deň, hned ako som dostala a všetko dopadlo OK, zajtra idem na vklad embryi 🙂

boobaa
23. okt 2012

@pancuska o 36 hodín na to, tzn, že keby ti pichli pregnyl v pondelok, tak na odber ideš v stredu, teda ob deň. pregnyl slúži na to aby ti uvolnil tie vajíčka ako pri ovulocii aby ti ich oni mohli vybrať

mig219
23. okt 2012

@boobaa oki ukludnila si ma 🙂 aaaa ako prebiehala punkcia? bolelo to? kedy si odchadzala z centra?

pancuska
23. okt 2012

@boobaa dakujem... 😉 ano viem uz som par krat v zadku pregnyl mala len som nevedela ci je postupnost taka ista,myslim tych 36 hodin.....

pgaba
23. okt 2012

@annamary27 ahojte, ak sa smiem Vam dotoho zamiesat ;) cez vikend je to fakt idealne v BA a hlavne aj centre a vklude sa da s kazdym porozpravat. odber vysvetlili, potom prisla embryologicka a sestricka tak bola docela u nas aj sranda -ja som mala odber tiez v nedelu a vklad hned utorok zaciatkom oktobra. netreba sa nicoho bat. hore hlavu a treba verit ;)

pgaba
23. okt 2012

@annamary27 mne aspon podla toho co vratili bolo ta suma co som ja platila v poistovni -takze doplatok ;)

pgaba
23. okt 2012

@linda_32 ahoj, nemusis mat ziaden blok. Ked uz skoncis a mas po vklade tak odovzdas vsetky injekcie co Ti ostali aj nacate a ona Ti namieste vyplati sumu.

pgaba
23. okt 2012

@boobaa ahoj od odberu hned od vecera musis brat min. utrogesta ak Ti dali este nieco ine aj tie lieky az do vtedy kym Ti z centra nepovedia, ze stacilo :D bolesti podbrusku mohli byt -aj ja som mala ale nebolo to nic hrozne. Ak si dobre pamatam,tak sestricka spomenula, ze ak by sme dostali menzes tak to treba zapit a nie zospodu.-jak aj den vkladu.

annamary27
23. okt 2012

@boobaa ja som mala po vklade prestimulované vaječníky,jeden mal 15cm a druhý 9cm,vyzerala som vtedy tak ako teraz v piatom mesiaci,ale voda v bruchu nebola,takže ohss sme zmákli len pitím veľa tekutín a nemohli sme mať sex, asi až po 2mesiacoch mi moja gyn povedala,že už sú vaječníky v norme.narástli aj kvôli tomu,že to vyšlo. 😀

annamary27
23. okt 2012

@pgaba môžeš sa zamiešať,ale nie ja sa bojím víkendu,ale pancuska 😀 ,ja som mala víkendy rada,párkrát nám vyšli kontroly a teraz do tretice sme mali v nedelu vklad.

annamary27
23. okt 2012

@pgaba dík za info,takže mi to vychádza na 50eur,aj to je niečo...tento rok bolo výdavkov habadej,tak každý cent sa nám zíde 😀 😀 😀

pgaba
23. okt 2012

@mig219 pri kazdej kontrole je odber krvy a sono :D

pgaba
23. okt 2012

ahojte, chcela by som sa spytat, ci ste niektora zvas brala LadeeVita - výživový doplnok - pred a pocas tehotenstva? nakolko mne moj lekar toto odporucil. Dik ;)

katty5
23. okt 2012

Ahojte babenky, prosím Vás o radu. O týždeň nás čaká prvá konzultácia v GF ohľadom ICSI. Robia na prvej konzultacii aj nejake vyšetrenia? Pravdepodobne mi bude vychádzať 1 DC, tak či sa to vôbec oplatí tam isť alebo radšej si dať nový termín. Dakujem za každú radu.

pancuska
23. okt 2012

@pgaba ano ano
@annamary27 ma pravdu to ja som sa bala vikendu ze tam nahodou nebudu lebo sa blizi kratky sviatok a mne to vychadza na odber aj ked neviem presne ktory den lebo sa vsetko uvidi az v piatok ked pojdem na kontrolu utz a krv!!zatial nemam bolesti pri stimulacii len pijem skoro 3litre denne a nic nerobim len chodim na wc!! 😉 no dneska som zistila ze mam toho menopuru akosi vela no co tu citam ze sa to da vratit tak ma to ukludnilo .....az ak to vyjde ako vam!!! 😉

mig219
23. okt 2012

@pgaba a ja som dnes odisla bez diery v ruke 😉 kref nechceli

mig219
23. okt 2012

@katty5 nie na prvej konzultacii s najvacsou pravdepodobnostou ti nebudu nic robit

katty5
23. okt 2012

@mig219 ďakujem ... a o čom je vlastne ta prva konzultacia? my uz mame vpodstate jasny ciel a chceli by sme to čo najviac urychlit.

mig219
23. okt 2012

@katty5 o tom ze ti da papiere predpise lieky, stanovy termin kedy s nimi zacnes, vypisete papiere do poistovne.. aaa uz asi nic

katty5
23. okt 2012

@mig219 dakujem pekne 🙂

mig219
23. okt 2012

@katty5 za malicko 🙂 nech sa vydari

katty5
23. okt 2012

@mig219 no dufam ze vsetko pojdem dobre 🙂 myslis ze hned po tejto prvej konzultacii mi daju hned nejake lieky aj ked budem mat ms. Kedy sa vlastne zacina s uzivanim liekov? a ty uz to mas za sebou ci este cakas?

annamary27
23. okt 2012

@pancuska a ked Ti to vyjde,tak len potom koľko budeš na wc 😀 😀 😀

annamary27
23. okt 2012

@katty5 ahoj,ak ideš na prvú konzultáciu do centra,tak na 3dc Ti povedia,aby si prišla na odber krvi kvôli hormonálnemu profilu a manžela objednajú na spermiogram.

pancuska
23. okt 2012

@pgaba tak ak ti to odporucil gyn a veris mu tak by som to vyskusala a ak to bude ok tak by som to vyskusala aj ja 😉

pgaba
23. okt 2012

@pancuska toto mi odporucil moj gynekolog a nie gynfiv. len som myslela, ze s tym niektora zvas ma nejake skusenosti :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre