Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

kvetinka32
18. nov 2012

@given Ahoj 🙂, tak ja mam 32 a tiez clostyl za sebou... a caka ma pravdepodobne ta laparka, nam v gyn five povedali, ze to bude robit lekar ku ktoremu chodim.. a vraj jeden den zoperuju a druhy idem domov, ale co citam, tak to vyzera aj na 3 dni... ale asi uz vela citam a vela premyslam... naposledy som bola v nemocnici ako 6 rocne dieta, tak uz ani neviem ako to tam chodi, tak sa chcem co najviac popytat 🙂 Kazdopadne este nas caka jedna konzultacia a v januari by som to podstupila.

kvetinka32
18. nov 2012

Dakujem za odpovede a rady, este sa budem asi vela pytat....

pancuska
18. nov 2012

@kvetinka32 nehnevaj sa ze som ti to neopisala lepsie....ale ja by som na tu laparoskopiu isla,lebo tam sa vsetko zisti...mne laparoskopiu robili ale nie v Ruzinove tak to ti neviem poradit ale keby ju podstupim hned a nespekulujem lebo tiez nam hovorili ze este mame nechat tomu cas a nemysliet na to....jeden vajcovod som mala priechodny len na 50% a kvoli tomu som mala mimomaternicove tehotenstvo,keby zistia priechodnost mohla som sa tomuto vyhnut a este dalsim 2 laparkam,nakoniec nemam ani jeden vajcovod,IVF som podstupila a bolo uspesne.....ak pojdes na laparku a vajcovody budu ok myslim ze vas nechaju este skusat prirodzene....preto som sa pytala lebo vajcovody sa nicia zo zapalov moc.mechura,chlamydii a pod. takze ja by som nevahala a na laparku isla hned.....drzim palce nech to dobre dopadne!!

kvetinka32
18. nov 2012

@pancuska vobec sa nehnevam ,napisala si v pohode, kazdy poznatok sa ceni a okrem toho aj tak, je tu toho vela a sto ludi, sto nazorov a ja som vdacna aj za tvoj poznatok 🙂 V podstate tam ist musim, pretoze aj ked som ziadne ochorenia neprakonala, nejaky problem musi byt a ked to nepodstupim, nedozviem sa a v buducnosti by som si to mohla vycitat. Ja to mozem podstupit az v januari, pretoze v decembri su sviatky a lekar ma tiez dovolenku. Dakujem a prajem vsetko dobre! 🙂

moniq
18. nov 2012

@annamary27 jaj to rada pocujem....mne tvrdia všetci nech ležím,neriskujem....tak rada pocujem,že môžem prakticky normálne fungovať ;)

annamary27
18. nov 2012

@moniq v prvom pokuse som ležala aj ja tri dni vkuse a nevyšlo to.doktorka v centre povedala,že môžem normálne fungovať okrem extrémov ako bungyjumping a pod.

linda_32
18. nov 2012

Ahojte dievčatá. Tak pomaly už aj ja začínam. Presnejšie v piatok, na 21 DC - Dipherelin. Kam si ho picháte, a v akom čase?

nr_martinka
18. nov 2012

@kvetinka32 ahoj tak ja som bola v centre na laparku a jeden den rano som prisla a na druhy den som isla domov. 😀

ova11
18. nov 2012

@given praveze este neviem, aky protokol dostanem. V utorok budem 26DC, takze ak to bude dlhy, tak to uz nestihnem tento rok 😒 no co uz, len ma stve, ze sa to od maja nikam nepohlo aj napriek tomu, este pred GF sme vedeli, ze problem nie je vo mne ale v priatelovi ☹ podla vsetkeho by som ja mala byt zdrava, len doktorka mi chcela porobit vsetky vysetrenia ako genetiku, laparku aby vedela do coho ide...

ova11
18. nov 2012

mig219 @gelinka75@annamary27@given baby, dakujem velmi pekne za odpovede 🙂 takze ak dostanem dlhy protokol to uz tento rok nestihnem... neviete mi este povedat ako je to s kratkym protokolom? ten zacina pichat rovnako ako dlhy len je kratsia dlzka pichania?

zuzu1108
18. nov 2012

@linda_32 ahoj 🙂 . Aj ja zacinam v piatok s Dipherelinom. Mne to ukazovali, ze do brucha. Ze si chytis brucho, urobis koznu riasu a pichnes. Fuu, mne ho bude pichat manzel.

gelinka75
18. nov 2012

@linda_32 ja picham rano okolo pol 8 do bruska pod kožu, budes si to sama?

pancuska
18. nov 2012

baby tehulky! Prosím vás čo ste si dali pri prechladnutí,alebo ste išli k dr? Totiž môj mužík ma nakazil! Ale držala som sa vyše mesiaca a ďakujem!

gelinka75
18. nov 2012

@ova11 kratky je na 2DC a picha sa tak do 13-18DC to je individualne ako dlho, podla rastu folikov

pancuska
18. nov 2012

@linda_32
@zuzu1108 ja som si diphereline pichala do ramena,lebo potom pribudli ešte ďalšie a brucho ma už celé bolelo! Tie diphereline trochu štípu ale pohoda a do ramena je to tak,urobí sa riasa a šikmo asi 45 stupňový uhol! Držím palce nech to máte čoskoro za sebou!

squella
18. nov 2012

Ahojte kočky, ak by niektorá z vás potrebovala lieky podávané počas prípravy na IUI a IVF, dajte mi vedieť, zostalo mi zopár a expirujú až budúci rok.

zuzu1108
18. nov 2012

@pancuska Dakujem krasne za radu 🙂. Tak je to jedno ci rameno alebo brucho? Ucinok to ma ten isty ako do brucha. Teraz yom pozerala pozerala tie ihly, a som myslela ze su mensie 😉 . To celu ihlu si mam pichnut pod kozu? Je to pre mna uplne nove vsetko, tak sa pytam skusenejsich 🙂 .

pancuska
18. nov 2012

@zuzu1108 áno môžem ti zaručiť že účinok je ten istý!mne to pichal manžel ale prvú mu ukázala vyškolená zdravotná sestra.vpichol mi tam asi trištvrte tej oranžovej ihli a hlavne treba pomaly!posledné inj.sme vyskúšali s mojou neterou do zadku ale ona sa učí za pôrodnú asist.a tam to bolo bezbolestné!uvidíš ako ti to bude vyhovovať a kto ti to bude pichať!držím palce nech to zmáknete na jednotku! 🙂

zuzu1108
18. nov 2012

@pancuska no mne to bude pichat asi mnzel . Lebo ja by som to asi nezvladla sama , asi by som odpadla 🙂 . Musim na prvu inj.ist asi k mojmu vseob.dr nech nam ukaze ako presne na to 🙂 . V piatok mi to pichne bud on alebo jeho sestricka, ale cez ten vikend to budeme musiet zvladnut sami 🙂 . Mne dali tusim ruzove ihly, ale to je asi jedno aky je odtien 🙂 . No nech uz to mame rychlo za sebou.

given
18. nov 2012

@pancuska @kvetinka32
Caute baby. Neviem, ci vas nechaju este skusat prirodzene, alebo vas rovno daju na IVF, podla mna to druhe. Kedze @kvetinka32 ma uz clostyly na sebou. Ja som bola v podobnej situacii, ked sme tam sli, tiez som mala 32 rokov a 6 cyklov s clostylom za sebou. Urobili mi laparku, vsetko bolo OK a podla Harbulaka nemalo zmysel cakat dalej, hned sme sli na IVF. Mal podozrenie na imuno problemy, takze mi predpisal Prednison a po IVF to vyslo a bola som tehotna. Na testy (imuno testy v Prahe) nas ani neposlal, podla neho je to zbytocne, aj tak vraj predpisuju ten isty liek. Takze zalezi od doktora...ale ked nenajdu nic ani na laparke...ved uvidis. Drzim palce!

zuzu1108
18. nov 2012

@pancuska ja by som dala homeopatika. Chodim k jednej pani dr. A napisala mi zoznam homeo pri prechlanuti. Napisem ti ten zoznam?

dagmar25
18. nov 2012

@linda_32 ahojky ja tiez zacinam buduci tyzden dipherelinom ale uz v stredu, budem tiez pichat do brucha, je to uz nase druhe ivf, tak ak by si potrebovala hocico sa spytat, tak kludne, a ked nie tak sa mozme aspon navzajom podporovat 🙂

dagmar25
18. nov 2012

@pancuska ahoj tak drzim palce na krvicke, ale ako vidim urcite to bude opat pozitivna sprava... 🙂

zuzu1108
18. nov 2012

@dagmar25 @linda _32 baby mozem sa k Vam pridat aj ja 🙂 ? Ja zacinam v piatok. Mozeme sa podporovat tri 🙂

annamary27
19. nov 2012

@pancuska ak je to len prechladnutie ,tak daj homeopatiká Oscilococinum,Paragrippe,na hrdlo Homeogene 9,na nádchu Coryzalia a vylež to.

siinda
19. nov 2012

@linda_32 ahoj,,ja som si ho pichala do brucha a rano o deviatej..tak držím palce 🙂

zuzu1108
19. nov 2012

@dagmar25 @linda_32 baby a budete doma pri stimulke,alebo budete chodit do prace? ja rozmyslam, ze ci mam zostat doma alebo nie.

dagmar25
19. nov 2012

@zuzu1108 ahojky, jasnacka, ze mozes, ja budem len rada, cim nas je viac tym vacsia podpora 🙂 , no a ja som na md, takze som v podstate doma, ale s malym vela kludu nemam, takze pocas stimulky budem fungovat tak ako doteraz, ani predtym som nebola doma, ale potom po opu a et, som ostala doma tyzden, teraz uvidime ako bude, akurat bude pred vianocami, tak neviem co a ako, urcite by som ale chcela po et nabehnut na kludovy rezim... 😉 a ty sa chystas byt doma?

zuzu1108
19. nov 2012

@dagmar25 ved, to ze ja neviem este ci budem doma 🙂 . ja by som bola len pre to aby som nahodou neochorela teraz v tomto pocasi, to neviem co by bolo potom s opu 😒 . uvidim ako sa budem citit 🙂 . ale ak dobre, tak budem chodit do prace, aspon si budem uzivat vianocnu atmosferu 🙂 . to si s malinkym asi velmi neoddychnes .kedy ti asi vychadza et?

dadaba
19. nov 2012

ahojte dievcata.. dnes som bola na KET ....tak mam dve zmrzlinky v brusku a som v posteli...drzte palce!!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre