Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

2lil
20. dec 2012

@rojica ďakujem moja za srdiečko 🙂 moc potešilo 🙂 vďakaaaa

rojica
20. dec 2012

@2lil tak nech len pomôže moja..... 😉 ....ja som sa tiež potešila keď som dostala srdiečka aspoň niečo my urobilo radosť.... 🙂

monosana
20. dec 2012

@nellyel skoda ze sa tam nestretneme, ja tam idem 21ho 🙂
Ano, jasne, treba podstupit, co ti oni naordinuju. Aj ja som tak bola s laparkou. Nechcela som na to ist, lebo som sa toho velmi bala. Ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a potom som si povedala, ze som na to mohla ist uz aj skorsie, keby som vedela, ako vsetko prekonam 😀 A aj mna presne to drzalo, ze to je dalsi krok k cielu.
Tak tid rzim palceky, aby ti vybrali najvhodnejsiu liecbu a dopomohli ti k babätku 😀 My zeny, ktoré sme si uz kvoli tomuto tolko vytrpeli si to ZASLUZIME! 😉 Drzim palceky!

given
20. dec 2012

@pancuska Ahoj, ono to nie je take jednoznacne s tym ICSI, ze ked je dobry spermiogram, tak to netreba. Existuje aj cosi take ako imunologicky faktor, ked napriklad aj velmi zdatna spermia cez zonu pellucidu (obal vajicka) neprejde, aj keby co robila. To sa da obist jedine pomocou ICSI. Taketo testy sa ale v GF nerobia, preto aj embryologicka odporuca niekedy rozdelit vajicka na 2 skupiny a nieco dat oplodnit ICSI a nieco IVF.

pancuska
21. dec 2012

@oriesocek inak ak ešte nemáš genetiku alebo ti ju ešte nerobili tak ti to bude hradiť poisťovna lebo každá máme nárok na jedno takéto vyšetrenie len v poisťovni to tutlajú aby to hneď všetci nevyužili! Mne to robil môj gyn napríklad a zistil mi tak včas vrodenú trombofiliu-hustá krv a v tehu to spôsobuje potraty!

pancuska
21. dec 2012

@given veď určite,ale to je potom zasa chyba vajíčka a určite už vedia čo robiť aby to bolo ako po masle! Myslím že je všetko o veku a vrodenej predispozície! 🙂

pancuska
21. dec 2012

@2lil neboj sa utečie to ako voda a veď sa hovorí že všetko zlé je na niečo dobré! A to aj na IUI potrebuješ schválenie s poisťovni? Veď oni sú tiež ...keď majú na také veci len jednu ženu!

2lil
21. dec 2012

@pancuska nie nie moja to mi volala pani kvôli IVF ... že tam mám nejaké hluché obdobie ...už som to dala do poriadku ...v socke nestihli ešte nahrať do systému rok 1995 🙂)) ...bola som PN vtedy a zdravotka tam ten údaj nemala... no a tá pani mi že to máte čas aj tak moja šéfka príde do práce až 7meho a skoro celý december bola chorá tak počítam že aj dva mesiace potrvá kým sa dostane k vašej žiadosti :( .. keď by bola pn 3mesiace tak asi sa IVF v BA nerobí 🙂 ... veď jasne utečie to ...už to je jedno ideme sviatkovať 🙂 ...

2lil
21. dec 2012

@given ahoj ,...čiže ak by som chcela všetko dať oplodniť ICSI nemal by s tým byť problém ??? ja ak by som išla na IVF tak asi si dám všetko čo by mohlo dopomôcť k tomu aby som mala väčšiu šancu na otehotnenie 🙂 ... ale dúfam že o všetkých možnostiach sa ešte budeme v GF rozprávať... 🙂

pancuska
21. dec 2012

@monosana este som ti zabudla odpisat 😉 ta ziadost sa podava v centre ale kedy zalezi na okolnostiach ktore sa dohodnete no urcite to posielaju neskor ako povedia 😉 ale je to len o par dni neskor!nam trvalo schvalenie vyse 7 tyzdnov ale potom mi to zasa vsetko tak urychlili ze som sa nestihla ani bat 😉 ale o embryoscope a podobne bude asi lepsie ked si pocitas na ich stranke ved je tam toho dost,ja som aj tam vela vycitala........ale este som ti chcela povedat ze so mnou na odbere vajicok a potom na vklade boli este 3 baby a jedna mala presne ten isty problem ako mas ty,cize hormony (jej manzel mal aj trosku pomalsie spermie tak dali radsej ICSI) ale jej sa tie vajicka zacinali otvarat este pred oplodnenim ....mala 8 vajicok ale vsetky sa oplodnili,dala si aj predlzenu kultivaciu,embryoscope a ICSI .....vlozit si dala 2 ako ja (sme sa tam dohodli spolu vsetky 🙂 boli sme fajn partia) a tak podarilo sa jej len zial o jedno v 7 tyzdni prisla ale ma aspon jedno a tak tiez to stastne dopadlo a tak z toho posudzujem ze sa nemas coho bat lebo to dopadne dobre 🙂 nasadia ti stimulacne lieky a pojde to......tie su silnejsie ako ti daval tvoj gyn,lebo gyn uz take stimulacne davat nemoze......mne pchali 2 roky clostylbegyt a teraz aj tak vyzeram,po tych stimulacnych som nepribrala ani deko!!!takze verim ze sa vam to podari 😉

pancuska
21. dec 2012

@2lil takze ak som dobre pochopila moja tak IUI ti mozu urobit ale IVF ti bude zdrziavat poistovna? boze ja by som len spala a spala a spala asi prespim cele sviatky,rano som sa zobudila ale za chvilocku ma zacalo lomit tak som este zaspala a vstala som pred pol hodkou 😀

2lil
21. dec 2012

@pancuska moja IUI si platíš sama 🙂 a teraz som 4.deň po IUI 🙂 a IUI už žiadne nebude keďže mám tie protilátky tak šance na tehu pri IUI su minimálne ... a IVF poisťovňa nebude zdržiavať len mne 🙂 ... ale tá pani čo schvaľuje žiadosti (tu v BA) bola skoro celý december PN a príde až 7.1.2013 a že tam má už toľko žiadostí že kým sa dostanem na radu tak že mám počítať cca 2mesiace ...no moja spi tak často ako sa ti len dá 🙂 koncom tehu už ti nepôjde spinkať 🙂 ťa budú kopkať detičky 🙂 ..mňa vždy začal keď som si ľahla že idem spať 🙂 ... len pekne oddychuj a naberaj energiu aj do zásoby 🙂 ...

pancuska
21. dec 2012

@2lil ahaa tak uz dobre rozumiem ako sa veci maju!!! no mohli tam dat este niekoho kedze vedia ze tych ziadosti je viac....no kedze asi ani jedna nie je v nasej kozi tak si to nevedia tak predstavit ze ake to je tazke to cakanie .....ale nebudeme si kazit sviatky ze ano,hadam vsetko dobre dopadne!!! a mozno to nakoniec ten hore takto zariadil 😉 no veru unavena som.....uz sa tesim na Vianoce 😉 teraz mi strasne beru oplatky s medikom 😉 a ryby mnaaaam 😉

krakulka
21. dec 2012

@2lil akú máš poistovnu? Ak sa môžem spýtať.

given
21. dec 2012

@2lil Ahoj, mozes si dat aj vsetky oplodnit ICSI, je to na Vas ako sa rozhodnete. Oni vam len poradia, co by bolo vhodne.

2lil
21. dec 2012

@krakulka VŠZP

monosana
21. dec 2012

@pancuska no, moj manzel je uplne OK, tak aj ja som zvedava, co zvolia za najvhodnejsie 😅 To ste tam fakt mohli byt super partia 😀 Aspon ste sa mohli podporovať a zasrandovali ste si 🙂 Tesim sa, ze sa vam to podarilo. Aj ked dve aj ked jedno, to moze byt ale radoooost 😀
Presne, ani nehovor, uz aj ja asi 2 roky beriem clostyl a uz ich odmietam dalej brat. Momentalne mam este na jeden mesiac, lenze ked mi doteraz nepomohli, tak mi uz asi ani teraz nepomozu. ☹ Sice nadej umiera posledna. Nebolo ti moc zle z tých stimulaciek, ktoré ti nasadili v CAR? Lebo o tom pocujem kadeco. Nie ze by som sa bala, len chcem byt pripravena 😅
Ďakujem ti za podporu a za vsetky informacie, si zlata!Krásne prezitie vianocnych sivatkov aj dvojickami 😀

krakulka
21. dec 2012

@2lil som sa bala ze Doveru. Pred 4r. sa mi stalo s Apollom nieco podobne. Ale vsetko vyslo, tak ako malo. Drzim palecky, nech sa podari aj Vam. My sme spisali tiez ziadost na dalsie IVF.

2lil
21. dec 2012

@krakulka tiež si vravím že všetko bude tak ako má 🙂 .. už je jedno kedy začnem stimulovať 🙂 či vo februári alebo v marci 🙂 ...tiež držím palce !!!

pancuska
22. dec 2012

@monosana mne z tych stimulacnych injekcii nebyvalo vobec zle ani ako keby som ich v sebe nemala len to pichanie bolo take ze musis si zvyknut a pripravit sa psychicky......neboj sa,ono budes citat kade co ale aj ja som sa uz mohla presvedcit ze nie je to az take hrozne ako to niektore baby pisu.....aj ja tebe prajem prijemne prezitie Vianocnych sviatkov,plno pohody a ziadne nehody..... 🙂

monosana
22. dec 2012

@pancuska jasne, je to urcite individi 🙂 Vydrzim....vzdy si hovorim, len aby horsie nebolo 😀
Ďakujem za prijaniaaaa!!!! Cmuk cmuk! 🙂

nr_martinka
22. dec 2012

Všetkým snažilkam prajem šťastné a veselé vianoce a aby sa kazdej stala maminka krásneho drobceka😀

ivka3901
22. dec 2012

@nr_martinka ahoj maťka vidím,že malý rastie ako z vody je krásny určite si šťastná 🙂 chcela som sa ťa opýtať,že ty su tuším otehotnela prirodzene ked ste sa pripravovali na IUI alebo IVF ak si dobre pamätám 😒 inak aj tebe a tvojej rodinke šťastné a veselé 🙂

jomini
23. dec 2012

@ivka3901 Ahoj, dlho som ta tu nevidela, ako sa mas? krasne sviatky 🙂

2lil
23. dec 2012

Pipiny prajem Vám pokojné a požehnané Vianočné sviatky 😉

nr_martinka
23. dec 2012

@ivka3901 ahoj Ivka.bolo to po 4 iui ,1geu a 1 ivf.a chystali sme sa na druhé a podarilo sa prirodzene.prajeme ti aj my šťastné a veselé a hlavne aby sa ti to tiež podarilo. 🙂 je to najkrajší darček na celom svete.

ivka3901
25. dec 2012

@jomini ahoj no nemám čím už prispievať nemáme nič nové UžíVAME SI sviatky a IVF sme nateraz uzavreli a necháme to tak máme toho už dosť za sebou a chceme si trošku oddýchnúť od toho všetkého tak zaťiaľ skúšame prírodu a tak.............inak díky za opýtanie aj tebe krásne vianoce a ty ako?

ivka3901
25. dec 2012

@nr_martinka ahá takže si bola ešte dá sa povedať nadopovaná tými hormonami po IUI čo sa dávajú na vytvorenie viacej vajíčok no my sme to už dá sa povedať vzdali dali sme si dlhšiu pauzu od toho všetkého a uvidíme či ešte pojdeme na IVF lebo moj muž je už dosť sklamaný a nechce sa mu ísť zas do dalšieho IVF a momentálne sú neni ani finance tak možno sa stane zázrak síce tomu neveríme,lebo mám problém s menzesom stále a nemávam ovulku takže tak,ale vám prajem krásne vianoce ........... 🙂

gelinka75
25. dec 2012

@ivka3901 ahoj ivka zdravim ta a stale beriete aloe, chodite k liecitelovi? krasne sviatky ti zelam

gelinka75
25. dec 2012

@jomini ahoj, ako pokracujete? bola si na kontrole? dufam, ze coskoro zacnete novy cyklus, stastne a vesele 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre