Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
29. dec 2012

@pancuska hehehe tak potom nie som sama 🙂 myslíš?no dosť nám pomáhali moji rodičia vlastne všetky IVF nám dali peniažky oni a nemuseli sme si zaťiaľ brať požičku,ale od nich už nechcem dosť nám pomáhajú s prerábaním domu po svokrovcoch 🙂 myslíš,že sa na nás ešte usmeje šťastie?no vlastne nič nám nechýba máme vlastné bývanie máme dom netlačíme sa v paneláku a s manželom sa máme radi aj napriek tomu že nemáme detičky 🙂 presne s tým časom súhlasím s tebou 🙂 a vlastne mám dostať na rok 2014 10 ročnú poistku čo si šporím okolo 2200 eur tak s tým by sa dalo niečo poriešiť 🙂 tak možno dovtedy mužíka ešte na jedno IVF zlomím 🙂

maruskaaaa
30. dec 2012

@pancuska No morfologický prebieha ako klasický ultrazvuk, len na lepšom prístroji. Detailne ti pozerá a meria všetky orgány bábätka, či je všetko v poriadku 🙂 My sme trošku popredu, lebo papám Femibion 400 každý deň, malý má viac ako 450 g a má mať iba 300, tak mi vravel nebrať femibion každý deň, lebo vraj sa potom rodia veľké deti a potom by som musela rodiť cisárskym 🙂 A tebe býva zle od žalúdka?

nelly3
30. dec 2012

@ivka3901
presne ako pise pancuska, chlapa casom zlomis a asi nebol ten pravy cas, ale bude neboj, a mozno sa aj prirodzene podari, to je dobre, ze sa lubite, mate vlastne byvanie, my sa s manzelikom lubime ako kone, to je moje najvacsie stastie, a jedna baba pisala ze rok 2013 v cinskom znameni je rok draka a ze sa budu rodit stastne a silne babatka, tak preto sa to podari v roku 2013 😵 😵 😵

ivka3901
30. dec 2012

@nelly3 to áno nato mám aj ja taký názor,že hádam časom mojho chlapa zlomím 😉 no o tom,že prirodzene možno áno lebo mám taký menší problém s tehu testom sa mi ukázal dosť silný duch a menzes mi mešká už dosť dlho,ale príznaky nemám len tie klasické pred menzesom možno žeby tá macu čo muž berie pomohla?nehnevaj sa,ale na horoskopy moc neverím ☹ a možno sa usmeje šťastie teda ja na nás 🙂

pancuska
30. dec 2012

@maruskaaaa ano od zaludka.....nemozem jest vobec cokoladu lebo potom mi je strasne zle,ale celkovo niekedy sa to da a niekedy nemozem fungovat aj cely den ....tebe nebyvalo zle? a ten femibion 400 ake vitaminy obsahuje? 😉

maruskaaaa
30. dec 2012

@pancuska mne bývalo zle celé 3 mesiace, nič som nemohla jesť, našťastie to potom prešlo. Femibion obsahuje skoro všetky vitamíny 🙂

pancuska
30. dec 2012

@maruskaaaa tak mi nezostava nic ine len vydrzat .....ale dufam ze to uz nepotrva dlho....ja som brala femibion 800 a aj z toho mi byvalo tazko,ale mozno som si to len namyslela,neviem.....a ako budete Silvestrovat? my budeme len doma,v noci ma byt zima tak sa stretneme s rodinou a priatelmi 🙂

belalinda
31. dec 2012

Kocky prajem Vam vsetkym uspesny rok 2013, plny stastia, zdravia a spokojnosti!

maruskaaaa
31. dec 2012

@pancuska Neboj, možno ti to prejde aj skôr, to rýchlo zbehne ani nebudeš vedieť ako. My ideme na Silvestra k manželovmu bratovi, ale býva blízko nás 🙂 Ale von sa asi nechystáme.

pancuska
31. dec 2012

@maruskaaaa no ja som dneska musela navstivit gyn este ze ordinoval doobeda!!! rano som sa zobudila a nasla som si tmavohnede spinenie na celu intimku,tak som utekala ku gyn.....chvala Panu Bohu obidve babinka su ok a dokonca som podla utz 11+1 (mam byt 10+5) vsetko je ciste ziadne zrazeniny takze to mam len z rastucej maternice,dal mi nejake tabletky a ked to prestane mam ich prestat brat .....ty si ten utrogestan dokedy brala ? ja teraz neviem podla ktorych tt sa mam riadit a ten utrogestan brat?! som sa ho zabudla opytat.......no a este som mala zle vysledky stitnej zlazy a tak musim ist cim skor na endokrinologiu a nasadit liecbu.......pribrala som zatial 1kg.....prajem krasnu oslavu a stastny novy rok 🙂

gelinka75
31. dec 2012

@pancuska cauko, jooj to je moja nocna mora mat take spinenie, furt sa kontrolujem, aj ta bolelo brusko? som rada, ze je vsetko ok..a to ti dal nieco ine okrem utrosa?

pancuska
31. dec 2012

@gelinka75 ved to!!! to vlhko ma stale vystrasuje.....vies co vcera mi bolo strasne zle a vecer ma len pichalo podbrusko.....brucho ma boli len ked mi je zle takze ani nic vynimocne som nezaznamenala len na tej intimke .....ja sa len bojim co pride po vysadeni utrosa,ale mam ho brat stale dalej.....potom mi dal este ascorutin,ale to vraj tehulky nemozu ale zastavi mi to to hnede krvacanie alebo co to je......tak hned ako to prestane uz si to nedam......povedal ze mam nedostatok vitaminu C a pritom kolko vaiim do seba ovocia.....takze mam utros 2x3denne potom ascorutin podla potreby a fraxiparin ......este pojdes do GF alebo uz ta odvelili?

gelinka75
31. dec 2012

@pancuska idem o tyzden na sono, potom ma dufam odvelia 😀 no ten utros sa nemoze brat dlho lebo potom ze vraj skodi babatku, raz ho budes musiet vysadit, mna to uz dost otravuje, ale vravim si, ze davam papat babu tak to treba 🙂

pancuska
31. dec 2012

@gelinka75 ved musim si to presne vyratat a ked tak mi este zostane,zanesiem do lekarne......teraz mam zasa kludovy rezim a ziadny sex ....len ma stve ta stitna zlaza.....zatial som len 1kg pribrala....tebe nejde vaha hore? neboj tyzden prejde ako nic a uvidis ake to je pekne ked uvidis na obrazovke svojho drobca alebo dvoch 🙂 moj mm bol nadseny......dneska som ho dnu nezobrala a vycital mi to 🙂

gelinka75
31. dec 2012

@pancuska a to moze ist dovnutra so mnou? este som nad tym nerozmyslala...hlavne aby bolo vsetko v poriadku 🙂 ja mam hore asi 2 kila ale to isto z vianoc, lebo som furt zrala a som doost nafuknuta, pripadam si ako v 5 mesiaci, nedopnem nohavice, budem musiet popustit boky, kamoska mi ich zuzovala lebo som schudla a teraz to ide hore a ked ma nieco tlaci tak to neznesiem na bruchu, uz som musela dokupit nove hrube pancuchace, lebo ma tlacila ta guma v pase, akoby mi zovierala maternicu 😀

maruskaaaa
31. dec 2012

@pancuska no hlavne, že bábatka sú v poriadku a všetko prebieha dobre. No ja som brala utrogestan až do 12tt (rátala som to od poslednej MS). Ja inak tiež beriem lieky na štítnu žľazu už 2 roky, zistili mi to na gyn. prehliadke. Som stabilizovaná, len tie tabletky už budem brať už celý život. V tehu ma kontroluje indokrinologička každý mesiac, či netreba zvyšovať dávku, lebo to je počas tehu veľmi dôležité. Aj tebe prajem pekného Silvestra a všetko dobré do Nového roku. 🙂

maruskaaaa
31. dec 2012

@gelinka75
@pancuska Baby, ten utrogestan môžte iba v 1.trimestri, v 2. už sa nesmie, mohol by fakt bábatku uškodiť. Ja som ho brala do 12 tt lebo som sa presne bála toho špinenia. Po vysadení bolo našťastie všetko v poriadku. Nebojte sa, aj u vás to bude ok. 😉

pancuska
1. jan 2013

@gelinka75 jasne ze muzik moze ist s tebou dovnutra samozrejme ked to tebe nevadi......moj potom komentoval detaily utrazvuku ako keby to bola nejaka operacia.... 🙂 inak tie veci.....vcera som si musela kupit nejake oblecko lebo uz mi je vela veci tesnych a chcela som nieco volnejsie..... no brucho uz nezakrijem 🙂 normalne sa tesim na tvoj utrazvuk potom prosim vidiet fofo ;)

pancuska
1. jan 2013

@maruskaaaa ale si predstav ze ja som mimo tehu problem so stitnou zlazou nemala zacalo mi to az teraz a bojim sa toho ze mi to neda pokoj.......maju to aj moje segri takze ...........no ten utrogestan zacnem pomaly vysadzat,zajtra mam podla MS 12tt tak zacnem........potom sa to vysadza tusim tak ze 5,4,3,2,1 ze? dneska som spala 5 hodin akosi nemozem spavat ale na stastie nie kazdy den......🙂

maruskaaaa
2. jan 2013

@pancuska no s tou štítnou žľazou má dosť veľa ľudí problémy. Ale oni ti dajú lieky a zastabilizujú ťa, takže sa nemusíš báť. Len tie lieky sa už berú do konca života, čo je smola. Ja mám zníženú funkciu. Tak tam choď čo najskôr, aby ti nasadili lieky 😉 No ja som ten utrogestan začala vysadzovať skôr, v 12 t som už bral poslednú tabletku, nechcela som to zbytočne dlho brať pre istotu 😉 A kedy sa chystáš na endokrinológiu?

pancuska
2. jan 2013

@maruskaaaa no to si ma moc nepotesila ze budem musiet tie lieky brat uz stale a tak som sa tomu vyhybala.......dneska si uz dam utrogestan len po 5 zajtra 4 a atd.....dneska som podla MS 12tt ale podla utz 12+3tt tak to bude hadam akurat ked to takto dneska zacnem.....a tak aj ty si mala spinenie? no gyn mi hovoril ze to je z uhniezdovania v maternice plod sa posuva,tak hadam to prejde,len co je horsie ze mi byva tak na odpadnutie a to si myslim ze robi stitna.....strasne sa hned zadycham a endokrinologicka robi az 7.1. bohuzial ma dovolenku tak budem musiet nejak vydrzat...... 🙂

maruskaaaa
2. jan 2013

@pancuska no ja som sa tomu tiež nepotešila, že ich musím brať vždy, to chodíš každých 6 mesiacov na kontrolu, teraz v tehu chodím každý mesiac. No už mi dochádzajú aj tbl, tak manžel tam dnes bol a tiež majú do 7.dovolenku. Nebola si náhodou v Ružinove? Ja som mala špinenie od 6d od ET, asi preto, že to 1 bábo sa vstrebalo a zostalo iba 1, potom to prestalo, ale bolo to také mikro slabo-hnedé špinenie. Po vysadení utrogestanu to bolo v pohode. No to môžeš mať tie stavy odpadnutia z tej štítnej aj to zadýchanie. Neboj, oni ti dajú lieky, ešte ti na začiatku urobia sono štítnej, či nie je zväčšená a potom chodíš len na kontrolu.

pancuska
2. jan 2013

@maruskaaaa nie moja ja mam Blavu na 100km.....ja budem chodit ku nam do Piestan,ale asi sa dohodli 😉 no neviem sa dockat pondelka......a dakujem za radu!!!! 😉

maruskaaaa
3. jan 2013

@pancuska Tak držím palce v pondelok🙂

nr_martinka
3. jan 2013

@maruskaaaa ahoj aj ja som jedla femibion a mali nebol vobec veliky.😀

maruskaaaa
3. jan 2013

@nr_martinka no ja som ho jedla každý deň a na poslednom ultrazvuku bol drobček o dosť väčší, tak mi môj gyn doporučil, že stačí, ak ho budem brať 2x do týždňa, že to stačí. Tak si ho dávam 2x do týždňa 😀 Ty si ho jedla každý deň?

nr_martinka
3. jan 2013

@maruskaaaa ano kazdy den no aj mne tvrdil že je vedsi ako by mal byt no a ked som zacala chodit na rizikovu tak tam bol ok a ku koncu som mala s tlakom problem a tak babo bolo preto že mensie .no a cisarsky je pre babo bezpecnejsie aspon podla mna.inak mal 3150g a 49 cm a teraz bude mat pol roka a ma skoro 9kg🙂

maruskaaaa
3. jan 2013

@nr_martinka To kôli tlaku si bola na rizikovom? No pekné miery mal malý 🙂

oriesocek
3. jan 2013

Baby, chcem sa opytat ohladom doplatkov za lieky. Pozeram na recept, ktory Som dostala v GF a pri LUVERISE vidim zaskrtnute ze hradi pacient. To znamena ze celu cenu hradim ja? Idem to zajtra vybrat a pozerala som, ze stoji cca 400 eur. Z toho by som realne mala platit ja 200 podla netu, kde su napisane doplatky za jednotlive lieky. Avsak ma matie to, ze mi zaskrtli....uhradi pacient.

nr_martinka
3. jan 2013

@maruskaaaa pre Všetko tlak vek mimomaternicove a este aj hned na zaciatku tehu som tam lezala s krvacanim .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre