Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ivka3901
4. jan 2013

@mistisa no dá sa povedať,že teda já si dávam pauzu aj fyzickú aj psychickú už nemám nervy chodiť po dochtroch stále zistia nejakú príčinu a nič z toho aj tak sa nedarí a čo sa týka psychicky tak akurát nedávno sme boli na jednej návšteve rčo mali malé bábo a zajtra nás čaká dalšia tak som to nejak prelomila a povedala som si,že sa donekonečna nemožem skrývať za záclonu a drahý berie tabletky macu tak možno............inak mám teraz menší problém,že už mesiac nemám menzes tehu test mi vyšiel slabo pozitívny síce príznaky nemám teda pár ich je a v utorok idem ku gynekologičke 🙂

katty5
4. jan 2013

@pechlinka Ahoj, chcem sa spýtať kedy si si davala žiadosť v GF? Ja tiež čakám na schválenie, tak aby som vedela orientačne ako dlho to trvá 🙂 Ďakujem

given
5. jan 2013

@maruskaaaa
@mistisa
@gelinka75
@2lil
Dakujem baby. Sice sa vravi, ze do tretice vsetko dobre, ale my sme si to dobre vycerapali uz v prvom kole. Mame zamrazene este 2, nastastie uz nie blastocysty, ale aj tak sa bojim, ci sa rozmrazia. Je take cinske prislovie, ze clovek je stastny vtedy, ked vie, kedy ma dost.

maruskaaaa
5. jan 2013

@given Budem silno držať palce, aby sa tie 2 pekne rozmrazili a ujali 🙂

mistisa
5. jan 2013

@given mojka silno silno drzim palceky aby sa pekne rozmrazili a pekne ujali 😉

nr_martinka
5. jan 2013

@maruskaaaa neboj aj ja som mala chaos a bala som sa porodu ale nakoniec to vyriesili za mna a cisarsky bol podla mna lepši ked som tam na pooperacke videla baby na vzdycharni a ako sa trapili ked mali kontrakcie bola som rada že som bola tomu usetrena ale zase ony po porode behali jak srny a ja lezala jak mrtvola.ale inak v pohode.🙂

maruskaaaa
5. jan 2013

@nr_martinka tak dúfam, že to dám aj ja, však nejako už len bude🙂

pancuska
6. jan 2013

@given držím palce aby všetko dobre dopadlo!!!! aby si sa už aj ty dočkala!!! zaslúžiš si to!

pancuska
6. jan 2013

@gelinka75 no aj ja som zvedavá koľko ich nakoniec bude ale bola by som rada keby máš aj ty 2.....vychutnaj si ten pekný pocit vidiet na monitori tie krásne bambulky 🙂 takža aby som na teba myslela!!! a už máš aj bruško? lebo ja som bola pribratá ešte pred IVF ale teraz je to akosi čím ďalej viac a viac,už nezapnem žiadnu zimnú bundu čo som doteraz nosila....keby som vedela ešte koľko bude trvať zima.....budem si musieť ísť kúpiť novú.....a zle ti nebýva? mne to už prestalo a už som aj vysadila utrogestan tak aj špinenie čo mi začalo v ponedlok mi prestalo....zajtra idem na tu endokrinologiu....
@maruskaaaa hovoríš že tie veci v C&A ? sa mi zdalo že tam majú a ešte sa mi zdá že aj v KIK majú .... inak musím vyskúšať ten elastic Q lebo som o nom čítala v mama a ja že je dobrý lebo zatiaľ si dávam olivový z Avonu to mi povedala kámoška že ho používala celé tehu a tiež nemala nič na brušku......ja mám zatiaľ len modriny od fraxiparinu 🙂 a malinký už aj kopenká? prosím prosím daj niekedy fotečku!!! 🙂 bruška 😉 a na pôrod ešte nemysli veď to sa potom zbytočne ešte stresuješ že čo a ako....ešte by som počkala....ja už sa neviem dočkať kedy mi povedia že čo budem mať......som tu inak čítala že keď ocikáš sodu bikarbonu a bude peniť tak je to chlapec a keď nebude peniť bude dievča tak môžeš vyskúšať 😉 no v mojom prípade neviem neviem 🙂 tej sody sa dáva 1čl 😉

annamary27
6. jan 2013

@gelinka75
@maruskaaaa
@pancuska ahojte tehulky,som moc rada,že sa Vám darí-šťastný nový rok Vám želám 😀 😀 😀 😀

pancuska
6. jan 2013

@annamary27 ahoj a dakujem......tiez prajem vsetko dobre v Novom roku nech si zdrava a nech to vsetko dobre prebieha......ved uz v ktorom si tt? nevidim to v pase!! a ako sa mas? 😉

maruskaaaa
6. jan 2013

@pancuska áno, tie veci som si kúpila v C&A a som s nimi spokojná. Dobrý nápad ten KIK, určite pôjdem omrknúť. Ten krém Elastic Q je fakt dobrý, tak jemne pekne vonia, rýchlo sa v strebe a hlavne nemám strie, čo som rada, lebo dosť sa mi koža napína. Malý už kope poriadne, už je to silnejšie, akoby mal na nohách plutvy sa normálne odráža, vkuse chodím cikať. Fotečku pridám budúci týždeň, urobím nové foto. Však ja viem, že nejako ten pôrod dám, dúfam, že to pôjde ako po masle. Inak, my sme už v 15tt na malom 3D ultrazvuku vedeli, že bude chlapec, lebo sa pekne predvádzal. Na 100%mi to potvrdili z amniocentézy a bola som aj na morfologickom a tiež to bolo jasne vidieť 🙂 Možno budeš mať chalana a babu, to by bolo inak pekné 🙂

maruskaaaa
6. jan 2013

@annamary27 Aj tebe prajem všetko dobré do Nového roku 🙂 🙂 🙂

gelinka75
6. jan 2013

@annamary27 ahoj, dakujem aj tebe vsetko dobre, a fakt v kolkom si tt? nic nevidno 🙂

gelinka75
6. jan 2013

@pancuska dakujem mojka, no brusko mam dost nafuknute, mam hore 3 kila, ale asi to budu aj vianocne, ja som pocas stimulky nepribrala nic, aj som tusim schudla 1 kilo, tak to je zatial v pohodke, ja mam veci take väcsie lebo pred rokom aj pol som schudla vyse 12 kg tak to akurat budem moct nosit 🙂 az na tie tehu nohavice, tie si budem musiet kupit, lebo na gombik ma to uz tlaci a nosim rozopnute a rozsipsovane

pancuska
6. jan 2013

@maruskaaaa no tak je mozne ze ked pojdem v 16tt ku gyn tak mi uz urobi aj 3D utz a budeme vediet co to bude 🙂 a ta chrbtica ti trosku presla? ono to moze robit aj pocasie a aj to ze si bola taka chuducka!! ja som po operacii chrbtice musela cvicit cviky na spevnenie a tak si myslim ze aj ked som bola buclata chrbat som mala spevneny....aj teraz som si nasla take cviky v tehotenstve a rozmyslam ze by som si zbehla zaplavat 😉 pribrala som 2 kila ....no brucho mam uz dost von..... 🙂 ale neviem preco,vzdy som tuzila mat tehotne brusko a teraz by som ho najradsej schovala aby mi ho nikto nevidel 😎

pancuska
6. jan 2013

@gelinka75 tak to mas fajn....ja som za ten 3,5 roka co sme sa snazili pribrala 15 takze vtedy som mala 59 a si to prirataj,no nemohla som to zhodit ani ked som co robila ,neviem preco......cezstimulku som tiez nic nepribrala,ale mala som uz velkost 40 a depku z toho ako blazon.....len idem mi to aj do zadku aj do predku.....som nevedela preco a gyn mi povedal ze jedno mam vpredu a druhe vzadu,su rovnako velke takze .... a kedy to ides tento tyzden na sono? inak ja som vtedy nevydrzala a isla som k svojmu gyn lebo ma akosi podivne bolievalo brucho tak som sa bala aby sa nieco nestalo ale to sa len roztahovala maternica......tento tyzden ma to bolelo tak tiez ale uz je to dobre.....inak mam strasnu zapchu a to je horsie ze ani poriadne na to nic nemozes ☹

gelinka75
6. jan 2013

@pancuska idem v utorok, neboj ja mam na sebe dost kil este lebo som nikdy nebola chuda, teraz nosim velkost cca 42, tu zapchu mi ani nevrav, ja uz som nevedela co mam robit, tak mm mi isiel kupit glycerinove cipky, tie pomohli ale snazim sa ovsenne vlocky, susene slivky, kyslu kapustu, jablcka, mam aj acidko, aktiviu si davam uz skoro 2x denne, no priserne..a treba pit, ja pijem, ale nejak nepomaha nic

maruskaaaa
6. jan 2013

@pancuska no mňa kríže bolia od začiatku tehu, nikdy predtým ma neboleli, to bude asi tým, že som chudá. No v utorok idem na cvičenie, ktoré vedie pôrodná asistentka, tak verím, že mi to pomôže na tú chrbicu 😉

pancuska
6. jan 2013

@gelinka75 hovoris ze glycerinove cipky? musim si kupit lebo potom ma strasne boli brucho a bojim sa ze dostanem zlatu zilu.....vraj mame pit vela kysleho mlieka,zakys a tak......mne ani jablcka nepomahaju ani slivky ani nic zbytocne aj rozpisovat 😒 este chcem behnut za tu bylinkarku co byva kusok od nas ci neviem nejaky domaci recept.....takze vidim ze uz aj ty mas tento problem......a budem na teba v utorok rano mysliet 🙂 a dufam ze ukazes aj fotecku 😉 juuuj uz aby to bolo.....

pancuska
6. jan 2013

@maruskaaaa ved co sa mne stalo ked ma bolel chrbat vzdy som pouzila fastumgel a nedavno som zistila ze ja ho vlastne nemozem pouzivat .....tak som musela pekne krasne prestat.....no nejak sa ti tam ten maly Jurko tlaci.....no ale pomaly zistujem ze s kocikom nebudem mat moc velky vyber ale nevadi uz mam jeden vysnivany 😉 a uz aj kupujes pomaly vecicky?

gelinka75
6. jan 2013

@pancuska mne to zacalo v 6tt a aj som revala uz lebo to neslo, ale tie cipky pomozu, to mozu aj tehotne, ale zas nie stale, lebo su ze vraj navykove, ale ako prva pomoc je to ok, ja som si dala uz 2x

pancuska
6. jan 2013

@gelinka75 idem do obchodu na ovocie tak sa zastavim aj v lekarni a vyskusam......dobra rada nad zlato 😉 nech ti to Pan Boh na detoch odvdaci 😉

maruskaaaa
6. jan 2013

@pancuska no však to nejak už vydržím, verím, že cvičenie mi pomôže.....no veru malý kope statočne...hlavne, nech je všetko v poriadku 🙂 No nejaké body a pyžamko som kúpila v tescu, mali zľavy....ale ostatné ešte nie...no kočík som pozerala, uvidíme čo vyberieme...pomaly už budem aj ostatné vecičky kupovať, lebo to tak rýchlo zbehne 🙂

annamary27
6. jan 2013

@pancuska dík,dnes som 28tt+4,mám sa fajn,pribrala som zatial 6kíl,malinká kope každým dnom silnejšie 😀 ,chystáme sa v piatok do BA na 3D a prietoky,izbičku a kočík máme objednané a pomaly začnem kupovať ostatné potrebné veci.Chcem osloviť už aj pediatričku pre malinkú a pôrodníka v TT.

annamary27
6. jan 2013

@gelinka75 28tt+4 😵

pancuska
6. jan 2013

@maruskaaaa
@annamary27 veru dievcence uteka to ako voda....ale to si potom vela nepribrala 🙂

maruskaaaa
7. jan 2013

@pancuska Ani sa nenazdáme a rodíme 🙂

oriesocek
7. jan 2013

No zohnat internistu v BA na predpoperacne je fakt pruser. Chodim k milosrdnym, takze automaticky som isla tam. No pruser, tuto jedinu diagnozu maju zakazane robit v celej nemocniny, takze mi nic neurobia ani odbery ani nic. No fasa. Volam na Kramare, co odporucala jedna baba. Plny stav do konca januara, tak nic. Volam dalej, maju vela nestihaju a ze ako moze niekdto odmietnut robit interne pri IVF. Tak volam dalej a koncne bingo. Budem mat aj predoperacne, sice na posledny chlp, ale bude.

gelinka75
7. jan 2013

@oriesocek no milosrdni patria pod cirkev tak sa ani necudujem, lebo cirkev je proti IVF ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre