Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

oriesocek
7. jan 2013

@gelinka75 no ved aj o tom viem, len ja truba som isla k vseobecnej a ona ma poslala hned tam a ja som si to nejako neuvedomila. No rozmyslat tak skoro rano🙂 Mam aj zname, co nemozu mat male, ale su silne veriace a IVF sa prieci ich presvedceniu.

pancuska
7. jan 2013

@maruskaaaa no ja som bola dneska na tej endokrinologii ale zobrala mi len krv lebo ze to co mam zvysene to tehotne mavaju a objednala ma na 25.1. potom budu aj vysledky tak ze sa uvidi ci budem potrebovat lieky a ci nie.....tak som rada 😉 zajtra hematologia a tam to bude perne vzdy tam stravim aj pol dna 😉

maruskaaaa
7. jan 2013

@pancuska No môj manžel bol tiež dnes na endokrinológii pre moje lieky, lebo mi dochádzajú, tiež kopec ľudí. No vidíš, možno tie liekdy fakt ani nebudeš potrebovať. To je super 🙂

pancuska
7. jan 2013

@maruskaaaa a dneska uz zacinas 6.mesiac? neskutocne 😉 ozaj aj sa ti zmenil termin? lebo mne sa zmenil.....gyn mi hovoril ze ked sa zmeria plod od 10tt do 13tt tak sa da presne urcit termin porodu a tak mi ho zmenil....

dadenka111
7. jan 2013

@given ☹ to ma mrziiiiiii velmi. brala som to ako hotovu vec, ze si v tom. 😔

maruskaaaa
7. jan 2013

@pancuska No tak tak, dnes začíname 6.mesiac, naozaj to rýchlo letí 😉 Zatiaľ sa mi termín nezmenil, sedí to na 11.5, ale ku koncu sa to môže zmeniť mi vravel môj gyn. Naposledy bol malý popredu, tak uvidíme. Už som pridala aj foto🙂

2lil
7. jan 2013

ahojte baby, chcem sa len spýtať či niektorá z vás počas čakania na schválenie žiadosti mala tiež zmiešané pocity ? ... mávam dni kedy neviem či ísť do toho alebo nie 😢 ...na druhý deň sa zas neviem dočkať kedy začnem stimulovať a moc sa teším ....mala som teraz za posledné 3mesiace 3x IUI tak neviem či som ešte nadopovaná nejakými hormónmi alebo čomu tieto stavy pripísať...

pufa
7. jan 2013

@2lil Ahoj. Zmiešané pocity sú asi jednou z najbežnejších stavov pri IVF, asi okrem strachu a netrpezlivosti 🙂 Určite choď do toho, skus sa obrnit prave tou trpezlivostou a ako sa hovori "dufaj v najlepsie, cakaj najhorsie" drzim palce 🙂

gelinka75
7. jan 2013

@2lil ja som po 1.IVF mala hrozne pocity, vobec sa mi nechelo na dalsie, uplne som bola psychicky vycerpana, potom mi schvalili ziadost a isli sme nato, nebol cas rozmyslat 🙂

maruskaaaa
7. jan 2013

@2lil ja som tiež bola nervózna, keď som čakala na to schválenie, stále som vyvolávala do poisťovne, kde to viazne. Potom to schválili a nejako sa to samé rozbehlo 🙂

2lil
7. jan 2013

@pufa
@gelinka75
@maruskaaaa
baby ďakujeeeem ... len u mňa tie pocity nie sú také žeby som bola netrpezlivá a nevedela sa dočkať žiadosti...skorej to je tak že jeden deň sa moc teším že sme sa rozhodli do toho ísť a druhý deň som zas presvedčená o tom že to nebol dobrý nápad... ale asi ako píšete je to ten strach z toho čo bude... verím že keď sa to celé rozbehne budem presvedčená o tom že ideme tou správnou cestou ....

maruskaaaa
7. jan 2013

@2lil To je ten strach, ako to celé bude, človek nevie, čo ho čaká. My sme už dlhšie nemohli čakať, tlačil nás vek. Ja som mala obavy iba z neznámeho....ale baby tu na MK mi dosť pomohli aj čo sa týka info aj podpory, tak to bolo jednoduchšie 😉

2lil
7. jan 2013

@maruskaaaa veď práve aj nás tlačí vek :( ...je ale divné že ja sa nebojím (aspoň zatiaľ nie) toho čo ma čaká v súvislosti s IVF ale mám obavu z toho čo bude ak to neklapne a čo bude ak to klapne 🙂

maruskaaaa
7. jan 2013

@2lil ja som sa bála toho neznáma, myslela som si, že 1 pokus nevyjde, tak som bola aj nastavená, ale našťastie vyšiel, tak som neskutočne rada. Neboj, nemysli na to, krok po krôčiku sa dostaneš do úspešného konca, držím palce 🙂

hrustik1
7. jan 2013

No dievcata pridavam sa k vam do tejto temy. Dnes sme boli na 1.konzultacii v Gyn Fiv. Manzelovi hned robili spermiogram a nevysiel dobre. Takze dr. hned povedal, ze je to pravdepodobne na IVF. Este musime pockat na moje vysledky sterov a odberov a potom uvidime ako sa pohneme dalej. Sice uz jedno dietko mame doma, ale velmi tuzime po druhom miminku 🙂 Chcela by som sa opytat ako dlho trva cela ta tortura ohladom IVF. Myslim od vysledkov vysetreni az po samotne IVF?
Inak cely vikend som sa bala, co nas tam caka. Ale v momente ked sme vosli do ambulancie som mala take zvlastne pocity - velmi pozitivne 🙂 A i napriek manzelovym zlym vysledkom som velmi rada, ze viem na com som a hlavne preco sa nam nedari "praca" na 2. miminku ☹

gelinka75
8. jan 2013

@pancuska ahojcek, tak dnes na kontrole sme mali 2 srdiecka, cakame dvojicky!!!! 😀 😀 😀

oriesocek
8. jan 2013

@hrustik1 ahoj. My prave absolvujeme 1x IVF a celkovo to trvalo od oktobra ( prva konzultacia, potom hormonalny profil a ine krvne testy u mna, zistovanie priechodnosti, konzultacia a rozhodnutie ist do toho, vyplnenie ziadost pre poistovnu a relativne rychle schvalenie) v decembri dohodnuty postup pre IVF a teraz si pichame injekcie a ideme o chvliku na odber a potom na vklad. Takze do 3 tyzdna v januari by sme to mali mat cele za sebou🙂 mne sa zda cely postup dost rychly, kedze stale niekdebeham, momentalne predoperacne vysetrenie pred vkladom a pichanie injekcii....

pufa
8. jan 2013

@gelinka75 Gratulujem veľmi veľmi 🙂

annamary27
8. jan 2013

@hrustik1 ahoj,tak od prvej konzultácie,cez vyšetrenia manžela a mna,plus prefuky vajcovodov,genetiku a čakanie na schválenie sme sa pustili do IVF asi po 5tich mesiacoch.

gelinka75
8. jan 2013

@pufa dakujem 🙂

jomini
8. jan 2013

@gelinka75 krasne, blahozem, tesim sa 🙂 🙂 🙂

gelinka75
8. jan 2013

@jomini dakujem, ozaj a vy ako pokracujete, vsetko v poriadku? 🙂

gelinka75
8. jan 2013

@hrustik1 u nas to bolo 6 mesiacov kym sme zacali 1.IVF, a po 5 mesiacoch druhe, presne po roku od prvej navstevy cakame babatka 🙂

jomini
8. jan 2013

@gelinka75 my nemame dobre spravy, boli sme v Brne na soft ivf, minuly piatok bol odber a nepodarilo sa vystimulovat ziadne vajko, mala som 5 krasny folikulov a boli prazdne, ciste cysty, pravdepodobne zlyhavaju vajecniky ☹

No velmi sa tesim s Tebou, dvojicky to je krasa 🙂

pancuska
8. jan 2013

@gelinka75 ani nevieš ako si ma tou správou potešila,až mi vyhŕkli slzy od radosti! Strašne ale strašne sa teším,tak veľmi som ti to priala a podarilo sa! 🙂 joooj len si dávaj pozor a som rada že sme v tom takto dvojmo spolu! 🙂 jooj aj by som ťa objala! A manžel čo na to? 🙂

gelinka75
8. jan 2013

@jomini to vazne? ako sa to mohlo stat? ved ked si mala normalne IVF tak si mala vajicka nie? pojdete teda skusat do GF? urcite sa podari, len to chce chvilku este cas

gelinka75
8. jan 2013

@pancuska dakujem, aj ja sa tesim aj mm, ale zaroven tie obavy vzrastli 2x, ze ako to bude dalej, uz sa bojim o 2 babulky a ja ich mam spolu v jednom vacku 🙂 mas uz nieco aj nacitane o dvojickach? ja sa zatial len spamätavam 😀

jomini
8. jan 2013

@gelinka75 stimulka prebiehala bez komplikacii, folikuly rasti a ked som isla na punkciu, tak folikuly boli plne len tekutiny, ani zakladne bunky nemali..teraz musim absolvovat nejake tri vysetrenia, ci mi nezlyhali vajecniky, pokial budu vysledky v poriadku, tak pojdeme do GF, mame tam schvalenu ziadost 🙂 ..no pokial nebudu dobre, tak sa uz neda nic robit.. Ty cakas jednovajecne dvojky, teda neviem..ked su v jednom vacku, tak su tusim jednovajecne 🙂 bolo to neskutocne prekvapko dnes, vsak 🙂

gelinka75
8. jan 2013

@jomini no mala som nervy, lebo sme dlhsie cakali a potom ten stres na koze, ked zacala, ze je to tam kde ma byt, tak mi odlahlo, potom som sa tichucko pytala, ci je srdiecko, lebo tam kukala a nic nevravela a ona ze, mame aj srdiecko 😀 a potom, ze mame 2 srdiecka 😀 pritom to vysvetlovala mm a ja som nic nevidela, lebo utz robila v tej poslednej ambulancii tak az potom mi to vsetko poukazovala a krasne pulzovali 🙂
uz som tu citala, ze niektora baba mala prazdne folikuly a na dalsom mala viac vajicok, takze to moze este dobre dopadnut, velmi ti drzim palce aby to tak bolo 🙂

jomini
8. jan 2013

@gelinka75 boze 🙂 takze tvoj manzel si to vychutnal ako prvy, krasny zazitok, cakala si ze budu dvojky? aj ked s tym pri ivf treba vzdy pocitat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre