Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

maxag
13. jan 2013

@gelinka75 ja nic len pisem ako to mame my 🙂 mozno to niekomu pomoze, mne tu vela veci pomohlo, ked som si to precitala

gelinka75
13. jan 2013

@maxag ved v pohode, len to co plati u vas moze byt inak u niekoho ineho 😉 je mi luto, ze u vas je taky problem, viem sama ake to je, aj moj mm ma malo spermii, ze na prirodzene to nestacilo, ale na to ICSI staci par, na prvom OPU bola baba, co jej povedali ze v zornom poli bolo 4ks spermii, ze to uplne staci, uvidis aj u vas to bude dobre

mauerka
13. jan 2013

Baby, nemate skusenost s tym, ci sa daju spermose "odobrat" aj doma a priniest im to tam? Mam strach, ze moj mm by tam mal problem... neviete, ci prijimaju takyto "material" aj cez vikend?

gelinka75
13. jan 2013

@mauerka ja som sa na zaciatku pytala, ci mozeme z domu doniest a dr. vravela, ze nie, ze oni nato maju vybavenie a kym to tam donesies vysledok moze byt skresleny, neviem ci robia vynimky, nastastie my sme nemali takyto problem, radsej som to s mm moc nerozoberala, cim viac o tom hovorite, tym väcsi moze byt blok, proste treba to odovzdat a hotovo

2lil
13. jan 2013

@gelinka75 @maxag ... baby je mi jasné že čerstvé sú predsa len čerstvé 🙂 ... mm nemá problém..spermiogram vždy bezchybný a pri každom IUI mi "ich" chválili že super kvalitka 🙂 ... jasne že radšej by sme dali čerstvé 🙂 veď by sme to tak aj nechali len ak by to naozaj malo byť v tých dvoch dňoch kedy on bude v nemocke tak by sme dali tie mrazené ... jasne že sa ešte poradíme s dr. ale myslím že toto by bola tiež jedna z možností 🙂 ... naozaj sa mi to nechce naťahovať... od októbra chodím do GF ako na klavír... 3.IUI za nami ...teraz mesiac pauza (domáce snaženie 🙂 ...) a vo februári by som rada začala 🙂 ... ale ak to bude dlhý protokol tak aj tak by sme sa k tomu celému dostali až v marci ... ale ďakujem vám 🙂

2lil
13. jan 2013

baby a ešte by som sa chcela spýtať ... boli ste po odbere vajíčok PN? alebo po vklade? alebo dokonca už počas stimulácie? ... ja si platím dobrovoľné nemocenské pripoistenie ..tak by sa mi niečo mohlo vrátiť 🙂 ... len neviem či ma vypíšu a vlastne ak ste boli PN tak to vás vypísal? ďakujem 🙂

gelinka75
13. jan 2013

@2lil po prvom OPU som mala dovolenku, teraz som vybrala PN po vklade az cely mesiac, potom som bola par dni v robote, ale zas som PN, najprv ma vypisala obvodna a teraz gyndos

2lil
13. jan 2013

@gelinka75 ale teda až po OPU hej? ... vidíš? zas si ma nakopla obvodná 🙂))) .... veď k nej idem na predoperačné takže ona by ma mohla aj hneď vtedy vypísať 🙂 ... PNku nepoužívam skorej dovolenku ale teda keď už si teraz dobrovoľne priplácam do zdravotky tak by som to mohla aj využiť 🙂 ... ty dnes rozmýšľaš za mňa 🙂 ĎAKUJEM 🙂

katty5
13. jan 2013

Ahojte ... prosím Vás nemáte niekto tel.kontakt na osobu, ktorá má na starosti schvaľovanie žiadostí v dôvere? ďakujem za info, chcela by som tam zavolat a spytať sa ako je to s mojou žiadosťou 🙂

dadenka111
14. jan 2013

@mauerka ahoj. je taka moznost to doniest ak byvate blizko. ja som si vypytala nadobku domov. ze do pol hodky ked sa to prinesie, tak je to este o.k. ale musia byt v akuratnom prirodzenom teple. teraz v zime asi v podprsenke priniest. oni to aj tak tusim nechavaju skvapalnit tu pol hodinku a potom sa to precistuje. najlepsie je to aj tak tam odobrat. vsak ked ini zvladli, tak musi aj tvoj mm. 😉 nic to nie je. cez vikend prijmaju, ale len na planovany zakrok IUI, IVF... 🙂

mauerka
14. jan 2013

Dik za odpovede, baby @gelinka75 @dadenka111. Podla mna to bude problem ☹ Ideme v piatok na 1.konzultaciu este len, ale je mi jasne, ze spg sa urcite robit bude a ten moj "capko" ma dost psychycke bloky...ach jaj, tak uvidime.

pancuska
14. jan 2013

@2lil ja som nemala cas na net vcera cely den navstevy.....ale ved baby ti uz odpisali..... viem ze si s tym lames hlavu ale ja by som vsetkemu nechala volny priebeh....mne inak schvalili ziadost az po 7 tyzdnoch,uz som bola na nervy lebo tiez som spekulovala ze co ak sa mi nebude dat a tak.....no nakoniec som to nechala tak a dopadlo to dobre.....inak ja som isla na PN hned ku gyn lebo som tu vycitala ze obvodak robi problemy ze potrebujes papier z centra ktory ti nedaju ze mas byt PN! Tak som isla hned ku gyn.....mne to vyslo ze som musela ist na PN 2dni pred vkladom lebo sa zacinal novy mesiac!! to mas dobre ze si platis to dobrovolne,ja som si to nechala vo februari 2012 zrusit lebo mi uplinula ta lehota tych 270 dni a potom som sa uz na to vykaslala......a teraz nic nedostavam takze som to platila zbytocne.....

pancuska
14. jan 2013

@dagmar25 dneska myslim na teba uz od 5:30 😉

sarin
14. jan 2013

ahojte, mohla by som sa vas spytat asi boli vasi partneri na spermiograme, moj muz bude asi tiez poslany, neviete mi niektora trocha vysvetlit ako to vysetrenie prebieha? mame ist do gynfivu. Mozte aj do IP. Dakujem 🙂

2lil
14. jan 2013

@pancuska ahoj, no vieš lámem si hlavu len preto že by som rada začala stimulovať vo februári a porazí ma keď ma objednajú k dr akurát tak že juuuj keby ste došli o dva dni skorej mohli ste začať ...a podľa všetkého to tak aj bude :( ... tak to vieš ako je na porážku že zas mesiac čakať ... skúsim si dať u dr termín na prvý deň predpokladaného príchodu mrchy a budem sa modliť nech mi do vtedy príde žiadosť ... to bude už 8týždňov... tak mne obvodná snáď nebude robiť problém s vypísaním PNky aj keď jej to bude čudné že som vlastne ešte na materskej a chcem PN 🙂 ... ale tak načo si to platím? a moju gynekologičku mám v GF 🙂 a tam keď nechcú ani papier na PN dať tak neviem ako by to brala s PN....veď uvidím spýtam sa 🙂 .. no ja si to platím už niekoľko rokov a nikdy som nič nevyužila tak ani neviem ako to chodí a koľko by som dostávala ...

pancuska
14. jan 2013

@2lil no mne sa stalo to ze ked som cakala na tu ziadost tak som sa tiez dopredu objednala a bala som sa ze mi to neposlu dovtedy....lebo som sa objednala na 16dc ze ak by som mala dlhy ci kratky protokol aby som to stihla aj zohnat tie lieky lebo ja som si ich musela u nas objednat no na druhy den uz boli.......a nakoniec mi volali ze uz tam maju ziadost a vyslo mi to na 10dc lebo v GF ma preobjednali na skorsi termin.....a neskusala si este raz volat do poistovne? ved hadam ti nevynadaju...... inak co sa tyka PN moja svagrina si to tiez platila a bola PN pocas materskej asi rok potom jej prisla kontrola tak sa dala vypisat ale hovorila ze dostavala pekne peniaze....ked bola na tej PNke pocas materskej,to neviem kto jej poradil lebo ja sa v takychto veciach vobec nevyznam..... 😉

pancuska
14. jan 2013

@sarin moj manzel hovoril ze prisiel do miestnosti kde boli potrebne veci k tomu aby odovzdal material ,dokonca aj navod a casopis a video.....predtym by ste nemali mat sex najmenej 3 dni najviac 5.... 😉

sarin
14. jan 2013

@pancuska dakujem, a pobyt v "miestnosti" je casovo ohraniceny? 😕

dadenka111
14. jan 2013

@2lil ja som teraz riesila v hlave velky problem ako to stihnem. volala som do poistovne, dnes je to 5tyzdnov a povedala mi, ze som uz nahodena v pocitaci a budem to mat urcite schvalene. tak som potom volala do GF, ze to bude schvalene a ze potrebujem konzultaciu ze o 10dni by som uz mala zacat aj pichat. tak mi tetusa vravi, ze maju aj mimoriadne terminy a teda 17teho tam idem. zacnem pichat a potom neskor pride do centra schvalena ziadost.

pancuska
14. jan 2013

@sarin nie moze tam byt kolko potrebuje....vraj oni mu daju nadobku a navod a potom ked to bude ma to polozit na okienko ale na ake neviem 🙂 a moze sa len rukou tak pocitam ze ak by sa nedalo ze pustia aj zenu ale musi len rucne 😉

sarin
14. jan 2013

@pancuska dakujem 🙂

pancuska
14. jan 2013

@sarin nie je za co 😉

2lil
14. jan 2013

@pancuska @gelinka75 ...baby tak na vašu radu som volala do poisťovni tej pani čo som s ňou komunikovala ešte pred sviatkami a teda dobre že som volala dnes bo od zajtra má zas tá revízna lekárka či čo to je PNku takže jej to dala hneď na schválenie a volala mi že teda schválenú ju už mám ...plne aj s tabletkami a čo ja viem čo mi tam ešte kvákala 🙂 ... že už len na podpis jej vedúcej že to by bolo budúci týždeň najskôr ... termín som si teda dala v GF na 24tého ...to budem 22DC ...ak by som dostala dlhý protokol stíham alebo aj tak budem mesiac čakať? 🙂 ... dik že ste ma dokopali k tomu aby som tam dnes volala 🙂 zajtra by už bolo neskoro .... 🙂

2lil
14. jan 2013

@dadenka111 to myslíš vážne že sa to dá aj keď tam žiadosť ešte nebude??? ... no a kedy sa to teda začína pichať pri dlhom protokole? krátky stíham v pohode ...termín mám už na 24tého v GF ale ak by som mala dlhý budem 22DC a to neviem či nebude neskoro ...:(

alibabaa
14. jan 2013

@2lil kym to dostanu v gf .. zavolaj si aj buduci tyzden ako to tam vyzera, ci ju uz posielali faxom. ci cim to. ja ked som si volala tak mi pani povedala, ze uz ju odfaxovali v utorok a vo stvrtok mi volali ze ju prave dostali. tak co je toto za chaos.. takze este ta neminie telefonat do poistovne. istota je gulomet.
myslim ze by si to mohla stihnut. drzim palce

2lil
14. jan 2013

@alibabaa ahoj,...hej hej aj sama tá pani mi vravela že dva-tri dni pred termínom v GF jej mám ešte zavolať ak to nebude ešte v GF ...že ona im to tam hneď faxne 🙂 ... no snáď to stihnem a nebude to tak že mi dr povie ...juuuj škoda že ste nedošla včera 🙂 ... to mi ma tam porazilo 🙂.... ďakujem

gelinka75
14. jan 2013

@2lil podla mna stihas aj ked budes mat dlhy protokol, ale skor to tipujem na kratky 😉

2lil
14. jan 2013

@gelinka75 no a teraz ma napadlo ...dlhý asi aj tak nestíham bo veď domáce snaženie sa máme a ako budú vedieť či nie som tehu? ... 😉

gelinka75
14. jan 2013

@2lil nijako zacina sa dipherelinom, kym nedojde mrcha aj tak ti nenasadia stimulacne a keby nedosla tak spravis test 🙂

2lil
14. jan 2013

@gelinka75 nooo tak super a hneď som kľudnejšia 🙂 ...takže som spravila všetko čo som mohla a už to nechám tak 🙂 bude ako má byť ...buď stíham alebo nie 🙂 ....teda ešte poisťovňu posúrim ak mi nebudú volať z GF 🙂 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre