Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

alibabaa
21. jan 2013

@mortaliska nic v zlom, ale nemas v tom chaos? najskor sa berie diphereline, potom sa prida menopur a uuuuplne nakoniec je pregnyl. ak ti nic nepovedia, tak sa pytaj, ja som sa najviac dozvedela tu na MK 🙂 vies ze mas vela pit?

mortaliska
21. jan 2013

@maxag
drzim palce! mna to caka o dva tyzdne cca.

mortaliska
21. jan 2013

@alibabaa
ach samozrejme som myslela PUREGON. Sa mi to stale myli.
Jasne pijem vela.

alibabaa
21. jan 2013

@mortaliska 🙂 ja som mala trosku iny protokol. ale tiez dlhy. takze moc sa to nelisi, len tie stredne lieky. diphereline a pregnyl su u vsetkych rovnake. uz si zacapa pichat? a mas uz mrchu? mne meskala tusim 5 dni.. tak ak este len cakas, tak sa nezlakni. a zacni pit tak cca 2 litre tekutin denne ak nezvyknes tolko vypit obycajne. vyhnes sa tak zbytocnym tazkostiam s hyperstimulacnym syndromom.

mortaliska
21. jan 2013

@alibabaa
picham a na mrchu este cakam. Ma prist v stredu. No neviem dneska ma tak pichlo ze som mala pocit ze to bude aj zajtra. Hej baby mi uz pisali ze meskalo cca 2-3 dni ale teda pripravim sa aj na 5 🙂

oriesocek
21. jan 2013

Baby kedy priblizne od zacatia pichania luverisu byva odber? Dnes som sa pytala v GF pri ultrazvuku a povedala, ze nevie. Ja viem, ze u kazdeho je to individualne... Aby som si vedela naplanovat cas....

siinda
21. jan 2013

@hrustik1 aj u nas je zly spermogram a z roku na rok horsi co je zle,,lebo uz ńemame mrazacikov..ale IVF je fajn a este ked dostanes kratky protokol a si mlada a zdrava bude to šup, šup 🙂

luanna
21. jan 2013

@mortaliska Ahoj, tak uz si zacala? super🙂 ja som to musela odlozit o mesiac kvoli zdravotnym problemom. tak este minimalne 25 dni musim cakat kym zacneme. drzim palce🙂

siinda
21. jan 2013

@monosana ano to som bola ja,,ste tam boli take pariky že? som si musela dat pred KET diazepan, cipok a este aj hormony a ja neviem rano nič zjest tak okrem toho že som bola ulne oblbnuta, lebo ja neberiem žiadne lieky ma strasne bolel žaludok,,ty si isla na odber?

alibabaa
21. jan 2013

@orieštek je to individualne aj u teba.. ja som bola 1x na ivf 2011 a vtedy som pichala luveris 1 ampulku denne a pichala som 4 dni.
a minuly rok som pichala 6 dni a zvysovali mi davky postupne. takze ak by mi neostalo z prveho IVF tak by mi to nevystacilo tento druhy krat...
ale pocitaj urcite so 4 dnami luverisu.. dalsie dni su uz od toho ako budu dozrievat folikuly, vecer pregnyl a o 36 hodin odber.

siinda
21. jan 2013

@pancuska ano,,ale vobec som nebola na tej izbe,,sla som zozadu a 20 min. som lezala na koze v zakrokovni pod dekou a vklad mi robila doktorka a bola tam ta zlata mlada embriologička,,tak super zostava..tak a cakam,tri dni budem doma, lezkam a psik mi strazi embrijko,,moj drahy ho chodi domov aj vencit,,nedovoli mi ani ist von..proste si to užívam 🙂 a tesim sa , ale poviem ti že tentokrat to beriem trosku inak, som kludnejsia

siinda
21. jan 2013

@maxag chodis na krv a sono? 🙂

monosana
21. jan 2013

@siinda juuuj, mojaaa, tak to si bola tyyyy 🙂 Akoze som na tebe videla, ze si nejak brutálne vycerpana, alebo ta nieco velmi boli, bolo mi ta aj luto ,no 😒 Ale prezila si, tak to je super. Kedy ides na krv ci si tehu?
Ano, my sme tam sedeli, asi len ja s manzelom a jedna baba. Ale to si ma nemohla ani vnimat...nevadi, snad nabuduce 😉 Ale dufam, ze teraz ti to vyslo a nebudes musiet ist znova. To bolo tvoje prve IVF?

alibabaa
21. jan 2013

@siinda taaak silno drzim palceky a ktora doktorka ti robila vklad? moj osudny vklad bol tiez na koze v zakrokovni a cely cas mi nechali zapnute gulky bombulky .. 🙂 mne robila vklad dr. behunova

alibabaa
21. jan 2013

@siinda a inak lezala som asi od vkladu asi 60 hodin a potom som sla na prechadzku. vraj do 48 hodin sa embryjko uchyti.. a asi to tak aj je kedze sme v ocakavani 🙂

siinda
21. jan 2013

@monosana sak si ani nepamatam ako som odysla,,len viem že na schodoch ma zobral moj drahý do auta z otazkou že kam som sa takto vybrala 🙂 už mi je dobre som sa napapala , vyspala, polaskala s mojim psikom,,toto je už druhe,,prvý vklad sa nezadaril,,vložili mi dve embrijka a aj sa uchytili ale neostali a ostala nam len tato jedna životaschopna zmrzlinka..tak nabuduce do mna drgni..že cau pipina a držsa pri protokole..hura hormony ja som pribrala asi kilo,ale tie nalady hlavne z hormonov pred KET..a ako dopadla kontrola?

siinda
21. jan 2013

@alibabaa ano Behunova a aj mne ju nechali zapnutu..tak dufam že so prebrala stastnu stafetu,,nebolo to zle z liekov? hlavne z diazepanu? budes mat letne babatka..ako to zvladas?

siinda
21. jan 2013

@alibabaa ja som si presne toto naplanovala budem lezat a naozaj lezat v klude 3 dni a potom sup do prace v setriacom režime a hlavne sa už nestresujem,,uplne iný pohlad ako prvý krát

oriesocek
21. jan 2013

@alibabaa dakujem. Takze mam pocitat asi s vikendom, prip. pondelkom. Dnes mi robila ultrazvuk taka starsia tmava a tam mi nic nepovedala. Ani kolko mam vajicok, ani co mam ocakavat. Iba, ze si mam zavolat a ze mi povedia co dalej.

nellyel
21. jan 2013

@monosana jeeeeeej tak uz mate prvu konzultaciu uspesne za sebou🙂 v decembri si pisala, ze idete koncom januara a ako rychlo to ubehlo🙂 drzim palceky do dalsieho boja, nech je so stastnym koncom🙂

monosana
21. jan 2013

@siinda a to si si musela dat taketo bobule? ☹ Prepác, neviem, aky to je pocit, mozno aj ja by som bola nadopovana, keby som mala ist na IVF. Ale uz ti je trosku lepsie a to je najdolezitejsie 😉 Teraz uz len lážo plážo, nohy hore, oddychuj, maj sebe aj psika (aj ja ho mam pri sebe stale) a mysli pozitvne 😉 Viem, lahke je hovorit to, ale skus pre tvoje mimi 🙂 A preco sa ti neuchytili tie prve dve? NEviete pricinu?
Nabuduce do teba urcite drgnem, moja. Ale dufam, ze tam uz pojdes s fazulkou v brusku+potvrdenie tehu a viac nie 😉
Drzim sa moja, ja uz rok a pol beriem clostil, nic nove to neni pre mna. Len IUI. Uvidime, ci mi to vyjde. Nebojim sa hormonov, aj tak ich mam malo. Aj sa tesim, ze mi ich dal, lebo moj lekar mi nasadil len clostil a tím to haslo. Ja nemam dost hormonov podla mna v lutealnej faze a to je tiez velmi dolezité.
Nalady z hormonov pred KET? 🙂 Aaale, co si zazila?
Inac kontrola dopadla podla mna dobre. Trosku to bolo rýchle,ale zvyknem si. Urboil mi stery+zobrali krvicku, manzelovi spg, co bolo v norme. preto sa hned rozhodol pre IUI.Ja mam priechodne aj vajcovody, takze zatial toto je najvhodnejsie pre mna. 2cykly skusime IUI a potom zevraj uvidime.
Oddychuj moja, chod hajat, alebo si daj cajik a hlavne sa nalaď pozitívne 😉 Drzim palceeee!!!!

monosana
21. jan 2013

@nellyel aaano, moja zlata, uz som po prvej konzultácii a nenormalne sa tesíííím 🙂 ďakuejm moc moc 🙂
Pockame na menzes, este mi zoberu nejaku krvicku, nasadim si clostil, potom kontrola na 10 alebo 12 DC (podla toho ako to vyjde), pichnu Pregnyl a ide sa na to. Dnes mi tiez zobrali krv+stery+manzelovi urobili spg - mal dobre vysledky. Preto sa aj hned rozhodol pre IUI na dva cykly. Skusime co z toho vzide 🙂
Dobre ste mi tu drzali palcekyyyy:-*******
A ty ako moja? Co je noveho u vas? 🙂

maxag
21. jan 2013

@siinda ano asi to poznas 🙂

siinda
21. jan 2013

to ja si poplacem aj dva krat za den,,nemožem žiadne týrane zvieratka vidiet atd...co som pozerala tak su celkom dobré vysledky po IUI a hlavne je to menej naročna liečba,,idete aj na geneticke vys.? a aj ja mam malo hormonov,,tak sa tes na celulitidu aj za ušami 🙂 GF su fakt rýchli ale je to dobre,,hlavne im musis doverovat a nepocuvat žiadne neg. veci..tak a info chcem hned ako budes vediet kedy idete na IUI

2lil
21. jan 2013

@siinda držím silno palce !!!

siinda
21. jan 2013

@2lil dakuje,,ved už ho ustrážim a ty ako?už stracam prehlad

nellyel
21. jan 2013

@monosana paradicka, tiez ma prekvapilo,ze uz po prvej konzultacii vam urcil postup, ale to je len super, nestracate cas.A ty si aj spominala,ze tych vysetreni ste mali uz viac za sebou, tusim aj laparoskopiu. Nam tiez na prvej konzultacii zobrali stery , krv,spg , po druhej konzultacii sa vysetrenia zopakovali a na tretej sme podpisali ziadost na IVF

2lil
21. jan 2013

@siinda ja si idem vo štvrtok po protokol a uvidíme kedy začnem 🙂 ... budem 22DC tak snáď stíham aj dlhý aj krátky 🙂 .. a február bude môj 🙂 ..len keď čítam tie tvoje nálady ..uff ..ja som zle už len clostil znášala a neviem si ani len predstaviť ako zvládnem toto..

siinda
21. jan 2013

@monosana to ja si poplacem aj dva krat za den,,nemožem žiadne týrane zvieratka vidiet atd...co som pozerala tak su celkom dobré vysledky po IUI a hlavne je to menej naročna liečba,,idete aj na geneticke vys.? a aj ja mam malo hormonov,,tak sa tes na celulitidu aj za ušami GF su fakt rýchli ale je to dobre,,hlavne im musis doverovat a nepocuvat žiadne neg. veci..tak a info chcem hned ako budes vediet kedy idete na IUI

monosana
21. jan 2013

@nellyel hej, hej, mali sme uz viac vysetreni+ aj operaciu. A on nemal co ine dat, vies. Na ine nemozme ist, len na IUI, zatial. KEby som nemala priechodne vajcovody, alebo keby som ich nemala, mozno by postupoval inac. Ale takto aspon nestracame cas, presne ako hovoris.
Na druhej konzultacii si bola na 3.DC? Bo, s tebou aj manzel? Vzdy tam musi byt aj manzel? Alebo ako to chodi?
Ahaa, takze vy teraz uz len cakate na schvalenie ziadosti,ze? Dufam, ze to bude cim skooooooor 😀 Vy musite na IVF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre