Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

ova11
23. jan 2013

Ahojte, ake mate skusenosti, pripadne co si myslite o Embryoscope? Pytala sa ma nato doktorka na kontrole, ci uz sme nad tym rozmyslali. Pravdupovediac sa mi zda dost vela dat 300 € zato... Urcite by som chcela dat aspon PK.

mortaliska
23. jan 2013

Jaj baby ste toho tu popisali 🙂 tesim sa ze mam co citat 🙂

maxag
23. jan 2013

@2lil ak dostanes aj Luveris tak si ho vyber dole v GF, lebo tam sa nedoplaca, lebo je to nejake sponzorske a ak ho vyberies inde, tak budes doplacat, ale mozno ho vobec nebudes mat 😉

mortaliska
23. jan 2013

Iba sa postazujem na ten Dipherine. Ma snad kazdym dnom stipe viac a dlhsie. Jasne ze som ticho a drzim aby som nestresovala "sestricku". Mozno do ruky to boli viac ako do brucha. Dufam ze tie stimulacky bruchove budu lepsie. A jasne ze mrcha nedorazila podla ocakavani. Nie som prekvapena, iba konstatujem a potvrdzujem to co uz bolo povedane. Krize bolia, spinim od dnes, no dufam ze dojde aj ked neskor.

2lil
23. jan 2013

@maxag ďakujem 🙂 ...
@mortaliska ... jáááj to dipherine majú všetky baby? či? aaach už nech je zajtra po obede a nech mám v rukách protokol aby som vedela čo budem pichať a nech ma môžete pripraviť nato ktoré ako bolí ktoré kam sa pichá a ako sa pichá..dnes asi ani nezaspím :( ... ešte dlho budeš pichať to štipľavé? ty chodíš do GF ? sestričkám si dávaš pichať?

mortaliska
23. jan 2013

@2lil
Ahoj, no ved ja uz cakam co zajtra napises 🙂
Dipherine picham od zaciatku - 24DC az po koniec stimulacie 12-16 DnasledujucehoC / injekcia pregnylu je posledna.
Picha ma moja domaca sestricka. Ma sice chlpate nohy a je zarastena ale celkom sikovna 😀

2lil
23. jan 2013

@mortaliska nahaha som nepochopila .... no stres robí svoje 🙂...tak ja asi nechcem domácu sestričku sa bojím s tými rukami keď mi to tam picne ... jáááj tak dlhóóó uff no ja sa budem asi celú noc modliť že chcem krátky protokol ... no neboj dám zajtra vedieť veď to len začne ...toooľko otázok budem mať na vás 🙂

dadenka111
23. jan 2013

@2lil haloo si tu?

maxag
23. jan 2013

@mortaliska pre mna je dipherelin najhorsi, tiez to stipe, ale da sa to vydrzat. Dnes uz bol POSLEDNYYY 😀 teda lepsie povedane, posledne 4 injekcie...
uz len zajtra Pregnyl a v sobotu odber...

maxag
23. jan 2013

@2lil Nie je zac, aj nabuduce...

2lil
23. jan 2013

@dadenka111 už áno 🙂

mortaliska
23. jan 2013

@maxag
no tak hlavne ze viem ze pri tych stimulackach to bude lepsie 🙂 A kam pichas?
Inak ja som myslela ze pred pregnylom je posledna injekcia. Tak az do odberu?

maxag
23. jan 2013

@mortaliska picham do brucha vsetko teda dipherelin, gonal a luveris 2ampulky,
dnes som pichla posledne 4 a zajtra uz len dva Pregnyly odber je cca 36 hodin po pichnuti Pregnylu, cize v piatok vecer uz nepicham nic a v sobotu rano odber... uz toho pichania bolo dost 🙂

oriesocek
24. jan 2013

@maxag aj nam dnes povedali, ze to bude sobota. Tak sa asi uvidime.....

oriesocek
24. jan 2013

@ova11 aj nam to doktor spominal, ale fakt sa to vsetko neskutocne predrazuje. Podla mna staci PK, to musi emrbyologicka vidiet ako sa to vyvija.

pechlinka
24. jan 2013

Ahojte baby...potrebujem poradit....Mam si zacat pichat 2DC gonal a sestricka povedala...ze prvy krat mam prist do Gyn-fivu a pichnem si to za asistenicie..sestricky... len mam obavy ze mrcha dorazi zajtra alebo v sobotu.... :( Su tam sestricky aj cez víkend?

oriesocek
24. jan 2013

@pechlinka su tam aj cez vikend, ja idem tento vikend na odber. Skus radsej prezvonit, ci to bude ok, ked prides. Inak ked som si pichala diphereline nevie ci si ty pichas, tak mi mrcha meskala 3 dni.

pechlinka
24. jan 2013

@oriesocek Ahoj...no..skusim tam zavolat...ci by ma zobrali... 🙂 ja este nepicham....Mam zacat pichat...az 2DC - Gonal.. :(

maxag
24. jan 2013

@oriesocek super som zvedava kolko nas tam bude, inak ja mam tmave dlhe vlasy a urcite ich budem zopnute hore, ak by si ma chcela identifikovat 🙂

pancuska
24. jan 2013

@ova11 ahoj.... my sme si dali aj Embryoscope ,aj PK ,povedali sme si ze kaslat na tie peniaze len nech sa to podari!! Aby som si nevycitala ze ked to nevyjde ze to bolo kvoli tomu.... dokonca zo 6 embryok sa tam prestalo vyvijat len jedno!! Predsa je to ako keby boli v maternici.... no je na tebe ale my sme dali 😉

pancuska
24. jan 2013

@2lil tak som zvedava ako si dopadla moja,uz sa neviem dockat .... 😉

pancuska
24. jan 2013

@mortaliska vyskusaj ten diphereline nech ti picha pomalsie .... ale neboj sa uz si skoro v polovici,uz len mrcha mrchova.... kolko meska? potom pregnyl sa tiez zmiesa prasok a vodicka podla toho kolko povedia ja som mala 7500IU takze to zarobila z dvoch krabiciek pregnylu .... v den kedy sa picha pregnyl uz nic ine nepichas a ani potom.... potom uz je len za 36h hodin odber!! 😉 puregon je take pero... to bolo uplne v pohode a menopur je zasa ihla.... mozno ho nebudes dlho pichat (menopur) lebo aj aj som ho pichala len nejake 2-3dni lebo som dobre reagovala....

2lil
24. jan 2013

ahojte baby,... tak už som doma, mám dlhý protokol ...začínam 26DC (v pondelok) tuším 1ampulka denne Diphereline...potom mám ešte menopur, puregon 900 (v pere) a puregon 300, no a klasika pregnyl 2x a utrogestan.... uff ale puregon v tom pere majú už len v jednej lekárni v BA (vraj je aj jediná na SK) v meste tak som musela ešte tam bežať... no a za plnú igelitku som nechala 380€ ...ešte sme dali zamraziť plavcov 🙂 tak sme platili 40€ tak a začína sa to pekne zbierať 😉 ale nevadí bábatko budem učiť bezplienkovej metóde 🙂 nech sa nám to vráti hehehe 🙂 😀 ...

pancuska
24. jan 2013

@2lil jeeeej moja ty mas presne tie iste lieky ako som mala ja!!!!!!!!! a este si aj platila tolko co ja!!!! no len ja som zacala uz na 24dc pichat,teba trochu usetrili 😉 a mne pero pozicali v centre na ten puregon.... ten puregon som si len nasadila do toho pera a potom som postupne davkovala kolko IU som potrebovala!! takze nakoniec ste dali zamrazit material? a co povedali aka bude potom kvalita?

2lil
24. jan 2013

@pancuska ja som mala najskôr v protokole že mám začať na 24DC ...len mi robil zas ultrazvuk a pozrel do kalendára a že viete čo stačí v pondelok začať nech máte ešte kľud cez víkend 🙂 ...no ten puregon v pere je len na 3dni a to pero čo tam je môžem potom použiť aj na ten puregon 300? či to asi už nie čo? no dohodli sme sa s dr že dáme pre istotu zamraziť... vraj pri našom spg bude kvalita aj po rozmrazení viac ako dokonalá 🙂 ...(manžel až rástol 🙂 ) ..predpokladaný termín na OPU je okolo 18.2 a manžela pustia domov 15.2 tak snáď to klapne 🙂 .. v pondelok idem ráno do centra ukážu mi ako sa pichá ...môžem zobrať aj manžela? ak by som sa predsa len rozhodla aby ma pichal on? .... a potom po mrche tam pôjdem zas aby mi ukázali ako sa pichá s tým perom... no to bude srandy hehe ... vraj keď pôjdem na kontrolu cez mrchu mám povedať či chceme Embryoscope tak asi v najbližšej dobe budem študovať a veľa čítať 🙂 nech sa viem rozhodnúť ...

2lil
24. jan 2013

@dadenka111 ahoj,...tak ako? prvá injekcia pichnutá ?

dadenka111
24. jan 2013

@2lil Ahoj, tak mas iny protokol ako ja, ale zacinas tiez 26DC ako ja. 😅 pichaaaam az vecer. vcera som len skontrolovala kolko mam ihliel a striekaciek...

2lil
24. jan 2013

@dadenka111 ty máš iné? no veď hlavne nech to pomôže a všetko dobre dopadne... tiež chcem pichať až večer a som sa pýtala sestričky že nevadí keď prvú mi pichnú tam ráno ...že potom v pohode na druhý deň môžem si večer...ja som si všetko nakúpila tak ako si mi to poslala 🙂 všetko mali dole ...len ten purogen v pere som musela utekať do mesta kúpiť...no a teraz môžem google-ovať o 106 nech sa môžem s manželom prebrať čo ešte si doplatíme a čo nie... 🙂

dadenka111
24. jan 2013

@2lil tak vidis pohodka... ze uz stres opadol? 🙂
zober aj svoju mm sestricku nech sa zauci ak ti bude pichat. vsak mu to mozes aj ty zamiesat a pripravit a moze ta len pichnut. to pero bude uplna pohoda oproti miesaniu. 😉
ja mam Dipherline, Gonal F a Luveris.

pancuska
24. jan 2013

@2lil ja som si pero nekupovala len liek puregon,to pero mi pozicali v GF a potom som to pero vratila!tie injekcie puregon su take ampulky,uz zarobene a tu ampulku 900ku tam vlozis,potom na tom pere mas hore take otacatko a s tym sa nadstavi tolko jednotie IU kolko ti prikaze doktor po kontrole na 2-4DC co pojdes,takze pero sa pouziva to iste!ten puregon 300 to je vlastne to iste co 900 cize mas 1200IU puregonu!mne zostala ta 300ka cela a aj z 900ky tak som im to vratila!dufam ze som ti to dobre napisala!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre