Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

macinkapapulka
15. mar 2013

@katty5
@argenti Ahojte baby, tak ako ste dnes dopadli? Ja celkom fajn, dnes pichám Pregnyl a v nedeľu tam mám byť 7.00 na punkciu.

katty5
15. mar 2013

@macinkapapulka
@argenti
Ahojte, ja tiež dnes pichám Pregnyl a v nedelu o 7h. Tak sa vidíme 🙂 🙂 🙂

macinkapapulka
15. mar 2013

Vidíme 🙂 jaaaj, len aby to dobre dopadlo, koľko máš folikulov?

katty5
15. mar 2013

@macinkapapulka vies co ani neviem ☹ ty kolko mas? Vies čo možno blbá otázka, ale pre istotu sa musím ale spýtat, aby som bola kludná. Dnes picháme len pregnyl, ostatné čo sme pichali doterau už nepicháme, že?

macinkapapulka
15. mar 2013

@katty5 No mne Dr. Harbulák povedal, že cca 15 na jednom a asi 8 na druhom, ale len zopár ich má požadovanú veľkosť okolo 19mm. Áno, dnes len pregnyl, akurát idem na to 🙂

argenti
16. mar 2013

@macinkapapulka @katty5 Ahojte, tak ja som si včera dala pichnúť Pregnyl a v nedelu ráno sa pripájam k Vám. Ja tiež neviem kolko mám folikulov, aj som sa doktorky na to pýtala a povedala mi, že je to v norme ale počet mi nechcela povedať, vraj nie je dôležitý ich počet, pretože nie v každom folikule musí byť vajíčko. Ale veď aj tak to nemôžeme nijako ovplyniť. Ale je to dobrá zhoda okolností, že nám to vyšlo práve na nedeľu ! Baby tak zajtra o 7:00 v Gyn-five. 🙂 🙂

mauerka
16. mar 2013

Baby, aky ste mali protokol na stimulaciu? Ziadnym sposobom sa neda "dotlacit" ich k soft stimulacii? Ako vam zdovodnili, ze idete prave na taky protokol, na aky vas dali?
Mam totiz dost strach z hormonov a tak hladam moznost ako namotat doktorku na nejaku light verziu stimulacie @argenti @macinkapapulka @katty5

macinkapapulka
16. mar 2013

@mauerka Ahojky, ja som mala dlhý,povedali mi, že mi to nastavili podľa hodnôt mojich hormónov, ale nejaký konkrétnejší dôvod mi nedali. Ja som sa ich tiež bála, ale čo nespravíme pre vytúžené bábätko 🙂

@argenti tak teda budeme už tri 🙂

katty5
16. mar 2013

@argenti mne povedala doktorka presne toto iste čo sa týka folikulov, takže tiež počet neviem ☹

katty5
16. mar 2013

@mauerka ahoj, ja mam dlhy protokol, samozrejme s tym plno hormonov. to čo mi doktorka dala, to beriem. Nejako som to neriesila či toho je vela alebo nie, chcem len jedno, a to je babatko, tak pre to spravim všetko 🙂 dufam že to víde 🙂

viva13
16. mar 2013

ahoj, prosím viete mi niekto poradiť ktorý den cyklu sa môže robiť SIS? chystám sa do centra a budem 28DC môžu mi to aj v tento den spraviť? dakujem

lagunasa
16. mar 2013

@alibabaa ved to aj urobim. len chcem pockat na mrchu aby som presne vedela kedy mi potom ten 8.-9.dc vyjde.
zatial cakam kedy pridu papiere na IVF konecne aspon do poistovne. pred tyzdnom v utorok som dr podpisovala papiere na splnomocnenie aby mohla poslat do poistovne. vcera som volala do poistovne a este ich tam nemaju. tak si zavolam znova niekedy zaciatkom buduceho tyzdna.

danulienka78
16. mar 2013

@viva13 v prvej polovici cyklu

alibabaa
16. mar 2013

@lagunasa no ja by som nebola taka optimisticka, v poistovni to trva 4-6 tyzdnov kym to poslu podpisane do GF a ked to tam este nemali, tak sa spytaj v poistovni, v akom casovom horizonte to vidia.. este je dolezite, aby ta pani co to ma na starosti nemala dovolenku 😕

viva13
16. mar 2013

@danulienka78 dakujem nechápem načo nás teda objednali teraz :-/

gelinka75
16. mar 2013

@viva13 aj mne to robili v prvej polovici cyklu na 11DC

argenti
16. mar 2013

@mauerka Ahoj, mne protokol nijako nezdôvodňovali, určili ho na základe nášho zdravotného stavu. Vtedy som ešte nevedela aké protokoly sú, len tu som sa dočítala že niektoré majú buď dlhý alebo krátky protokol, ale aký je medzi nimi rozdiel netuším, len viem že jeden sa začína na začiatku cyklu a druhý až ku koncu cyklu. Ja som sa bála tiež tých hormonov, ale čo človek neurobí pre to aby si splnil sen 🙂 .

argenti
16. mar 2013

@macinkapapulka mne sa zdá, že môžeme byť maximálne 4, myslím že viac lôžok nemajú.

given
16. mar 2013

@argenti Ahoj, lozok tam maju 5, ale nas bolo 6, oni si to uz nejako zariadia, keby vas nahodou bolo viac. Dve do jednej postele a tak 🙂 🙂 😀
Drzim vam vsetkym palce, nech sa to podari!!!

lagunasa
16. mar 2013

@alibabaa no ved preto som volala do poistovne aby som aspon vedela ze ako sa to vyvyja. tam mi pani prave co to ma nastarosti hovorila, ze to este neprislo ale ze mozno je to prave na ceste, ze to este na stole nema. tak som jej hovorila ze si zavolam buduci tyzden a ona nebola proti. dokonca mi dala na seba aj priamo telefon. len ja tapa som si ho nezapisala poriadne a tak teraz neviem ci mam na nu dobre cislo. ale tak zavolam si na hlavne info poistovne a spytam sa. viem ze v samotnej poistovni to trva okolo mesiaca kym to vyriesia.
len teraz rozmyslam , teda skor sa bojim, aby mi to schvalili 😖

alibabaa
16. mar 2013

@lagunasa a do ktorej poistovne patris? ja do vszp a zatial nepoznam babu v mojom veku, ktorej by to neschvalili.
preco sa obavas schvalenia? ja som sa obavala tiez 1x ale druhy a treti som riesila ze ako rychlo mi to odklepnu, nech mozem ist na to cim skor..
drzim palceky aby to dlho netrvalo 😉

lysa31
17. mar 2013

@lagunasa - ja som mala rovnaké pocity ako ty🙂 mne to schválili tak určite to schvália aj tebe🙂. A to ja som zdravá a manžel má trochu zhoršený sperm. Snažíme sa 2roky. Neviem ako ste na tom zdravotne ale ak sa snažíte dlhšiu dobu určite ti to schvália. Stresovať začneš keď ti to schávlia🙂 príprava, stimulka, čakanie na vajká, čakanie po ET🙂 to sa ešte len nastresuješ🙂))) Nám to centrum posilalalo až po 4tt a poistovňa schálila za 7dní, určite by som urgovala centrum.

lagunasa
17. mar 2013

@alibabaa ja mam 28 a obavam sa ci moj problem je pre nich dostatocny dovod na IVF. birokracia je svina a hlavne pri mojom celozivotnom "stasti" je to kludne mozne ze nas poslu do haja. uz som si na taketo smoly zvykla.
okrem toho, kto moze mat take "stastie" ze patri do skupiny iba 15-20% zien na slovensku ktore koli pocatiu vyhladavaju pomoc v CAR a z tychto je kolko malo percent takych co maju take nizke AMH ako ja v mojom veku???????? do takejto uzkej skupiny mozem patrit jedine ja, ja ktora som vzdy uplne ina a vymikam sa hocijakemu priemeru. takze preco by sa mi tiez okrem inych smolnych veci nemohlo kludne stat ze mi to jednoducho neschvalia.
je lepsie a zivot ma naucil, ze je lepsie sa na to nespoliehat ze to dopadne dobre. skor treba verit, ze to dopadne dobre, akokolvek.
@lysa31 tak ja som zdrava neni. mam uz strasne malo vajicok - AMH=0.14 . takze budem rada ked aspon to IVF vyjde. a v aprily to bude estelen rok co sa snazime, ale kedze som mala zly pocit ze nieco neni v poriadku tak som sa to snazila riesit co najskor a dobre som spravila. a podla konzultacii vyzerala dr, ze si uvedomuje, ze ivf treba co najskor pri takych hodnotach, tak s tym otalat nebude.
viem, ze su nejake baby co aj s takouto nizkou hodnotou otehu prirodzene ale silno pochybujem, ze mam sancu patrit k nim ☹

pancuska
17. mar 2013

@argenti
@macinkapapulka
@katty5 citala som vase prispevky a tak ako ste dopadli? prajem vela stastia a drzte sa!!! 🙂

lexus77
17. mar 2013

@given nás bolo až 9 a urobili všetky🙂

mauerka
17. mar 2013

Baby, idem vo stvrtok za dr. po 2. neuspesnom IUI. Partner zly spg a proste uz chceme vypisat ziadost do poistovne... Je pred tym potrebne nieco specialne mat absolvovane? Prinesene? alebo jednoducho pridem a vypiseme to s dr. Mam mat nieco z poistovne?... @lagunasa

gelinka75
17. mar 2013

@mauerka netreba nic, prides a podpises papier 😉

mauerka
17. mar 2013

A to uz do tej ziadosti vypisuje dr. presny protokol, lieky, sposob ... alebo len vseobecne? a je to vlastne viazane na presne CAR? @gelinka75

gelinka75
17. mar 2013

@mauerka az ked sa to vrati z poistovne tak vypisuju protokol na stimulaciu, budu ta volat a daju ti termin kde ti vsetko vysvetlia, je to viazane na car

mauerka
17. mar 2013

@gelinka75 Dik 🙂 Vo stvrtok teda na nu budem tlacit, len nechapem, preco tu baby pisu, ze to z CARu do poistovne odislo az po 2-3 tyzdnoch...ked tam v podstate nic konkretne nevypisuju. To si asi radsej poslat sam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre