Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

given
17. mar 2013

@mauerka Ahoj, z nejakeho dovodu to tam drzia. Neviem, aj mne sa to stalo, volala som po 3 tyzdnoch do poistovne a vraj to tam este nemali. No a dalsi tyzden sa mi ozvali priamo z CARu, ze je to schvalene.
Pokial viem, do poistovne ide uz aj navrh liekov a presny pocet baleni, ktore ti poistovna preplati (ciastocne), cize tym padom je uz urceny aj protokol. Ty ale ten protokol dostanes v CARe az po schvaleni aj spolu s receptami.

mauerka
17. mar 2013

@given Presne toto som predpokladala - ze my tam s dr. sice podpiseme ziadost, ale oni si potom "musia najst cas" a vypisat presny postup, lieky... a vlastne to schvalenie nie je az taka dlha doba, akor ten proces v CARe, kt. my nevidime...

gelinka75
17. mar 2013

@mauerka vypisuju tam lieky a diagnozu, oni to odosielaju raz tyzdenne hromadne, plus posta, takze sa to natiahne aj na dva tyzdne, mne to raz schvalili za 8 tyzdnov a raz za 5 tyzdnov vo vszp

trish31
17. mar 2013

@mauerka ahoj,nepatrim sem do vasej skupiny len som nahodne uvidela Tvoj prispevok.Len na objasnenie,CAR zbiera ziadosti tak dva az tri tyzdne a az potom ich posiela v kope do poistovni.Nie individualne.Tak preto to dlhsie trva.....

trish31
17. mar 2013

@given to iste plati co som napisala vyssie.... 😉

lagunasa
17. mar 2013

@mauerka nic netreba. ja som len dr podpisala splnomocnenie ze v mojom mene bude ziadat a hotovo.

lagunasa
17. mar 2013

@given to som nevedela ze aj s navrhom liekov to posielaju.

katty5
17. mar 2013

@pancuska ahoj, prebehlo vsetko vporiadku. Boli sme 4 tak sme si dobre pokecali a rychlo nam to potom aj utieklo 🙂 myslela som ze to budem horsie znašať ale nebolo take strasne. Dufam ze aj vysletky budu vporiadku 🙂 a tebe ako sa darí?

danky24
17. mar 2013

Ahojte baby, píšete tu že Vám lekár dal podpísať žiadosť resp.splnomocnenie do poisťovne, mne urobil v stredu vyšetrenie (priechodnosť vaječníkov), vo štvrtok som doniesla ešte jedno potvrdenie čo potreboval od mojej onkologičky a vravel že žiadosť pošle a dajú mi do 5 týždňov vedieť, nič som nepodpisovala aspoň myslím, nič nevravel? Nerozumiem, asi čo lekár to iný postup (dr,Harbulak), my máme len za tých 5 týždňov zriešiť genetiku a manžel urológa. Takže asi oproti Vám sme ešte len niekde na začiatku, ešte nebola žiadna debata o liekoch, hormónoch, nič takže dúfam že budete ďalej písať aby som vedela čo ma čaká. 😕

lagunasa
18. mar 2013

@danky24 tak asi to bude riesit az po genetike a asi az vtedy budes podpisovat a az odvtedy do 5 tyzdnov ti daju vediet. mozno si to len zle pochopila.

lagunasa
18. mar 2013

tak mi dnes ideme na Genetiku. viete mi niektora povedat, ako to brebieha okrem toho ze nam budu brat krv? co nam vlastne z tej genetiky zistia?

inac, je mozne ze nam este neposlali tu ziadost do poistovne na IVF koli tomu, ze este sme neabsolvovali IUI kedze tento cyklus sa nedalo ( hoci sme to mali na plane)?

amstelko
18. mar 2013

Ja som najskôr absolvovala 2 cykly IVF a potom som si vyrátala konzultáciu v GF na stred cyklu,ale to bolo asi po 2 rokoch,kde mi pri kontrole zistila lekárka,ze mám krásne dozreté vajíčko aj v spontánnom cykle bez liekov,a povedala,že by to vraj bola škoda nevyužiť to.Odniesli sme si krv s priateľom do labáku,kde to potvrdili,vybavili žiadosť u notára a za dve hodiny som mala IUI.Takto to bolo ešte raz,ale žiaľ sa nepodarilo.Teraz keď tak na tým rozmýšľam,nechápem,prečo som najskôr neabsolvovala IUI a hneď som išla do IVF.Mám pocit,že je všetko o peniazoch a volia si to,čo je pre nich výhodnejšie.Ani raz som nemala v centre odsledovaný cyklus.

bimbo37
18. mar 2013

@amstelko ahoj, ja mám zase presne opačnú skúsenosť, mne napísali do protokolu 2xIUI a nakoniec mi ešte jeden pridali takže som mala 3x IUI a až potom som išla na IVF. Takže je to určite individuálne a podľa stavu každej jednej pacientky. A dokonca ja som to zase moc nechcela a radšej by som išla hneď na IVF, nakoľko pri IUI je tá pravdepodobnosť otehotnenia fakt minimálna.

amstelko
18. mar 2013

@bimbo37 Podľa mňa je to viac normálne,že ti najskôr odsledujú cyklus a keď ti v spontánnom cykle dozrievajú vajíčka,navrhnú ti IUI.Aj po finančnej stránke a aj z pohľadu tých hormónov,ktoré si dávaš do tela pri IVF.Ale asi je to naozaj individuálne,ale niekedy sa to prieči zdravému rozumu,keď sa na to pozeráš odstupom času a niečím si si už prešla a do vecí tak trochu vidíš.

bimbo37
18. mar 2013

@amstelko určite. len v takýchto veciach proste v tom momente neriešiš, robíš všetko tak ako ti povedia. väčšinou to človek začne riešiť až s odstupom času, keď už o danej problematike čo to vie 🙂. Ale tak myslím, že každá jedna žena urobí všetko pre to, aby sa to podarilo a raz sa stala matkou. Takže vždy sú tam emócie a to väčšinou zahmlí racionálne uvažovanie 🙂

amstelko
18. mar 2013

@bimbo37 Tak to máš pravdu.Musíme len veriť a čakať,kedy sa aj na nás usmeje šťastie.

pancuska
18. mar 2013

@danky24 ahoj ...tak ak ti povedal ze ziadost posle tak ju podla mna poslal....toto si uz presne nepamatam ako to bolo ci som nieco podpisovala a ci nie...ale cakala som na schvalenie 7 tyzdnov,bolo to v lete! tak si mozete zatial vybavit genetiku lebo to vysetrenie mne trvalo 1 mesiac a urologa manzel.... a budete musiet cakat.... ja som to mala jednoduchsie lebo mne genetiku dal urobit gynekolog (co nemusel) a aj urologa sme mali vybaveneho takze v priebehu cakania na schvalenie ziadosti mi moj gyn urobil laparoskopiu a hned ako mi zavolali ze mam schvalenu ziadost ma nadstavili na stimulaciu....az po schvaleni ziadosti som dostala protokol s tym ake lieky budem mat....

pancuska
18. mar 2013

@katty5 dakujem za opytanie ....mam sa teraz trosku problemovo 😒

macinkapapulka
18. mar 2013

@pancuska a prečo problémovo?

@katty5 už si volala do centra? My máme 6 embryí, teším sa - už len dúfam, že do piatka prežijú a šupito na vklad.

katty5
18. mar 2013

@macinkapapulka ano volala, ale bohuzial stastie sme nemali. spermie boli slabe a nevydržali to. prajem vela stastia, nech vam to vide.

macinkapapulka
18. mar 2013

@katty5 juuuj, to mi je strašne ľúto :((((((((((((((
... nám raz doktorka odporúčala Profertil, hoc nám bol zbytoční, ale Tvojmu partnerovi by možno pomohol. Hoci je strašne drahý, ale vraj zvyšuje počet a kvalitu spermií. Dúfam, že to nevzdáte... sústreďte sa teraz na blížiacu sa krásnu svadbu a potom na ďalší pokus to už vyjde. posielam Ti silné objatie.

katty5
18. mar 2013

@macinkapapulka dakujem, budeme bojovat dalej, len teraz to je take tazke, necakali sme to. Daj vediet ako ste dopadli, držim silno silno palčeky.

macinkapapulka
18. mar 2013

@katty5 Ďakujem veľmi pekne,
ja viem, že to teraz určite bolí, ja som tiež do jedenástej bola strašne nervózna a tiež ešte nemám vyhraté. Čas všetko vyrieši.
A ako si na tom? Ja ešte stále krvácam a mám aj bolesti v podbrušku.

luanna
18. mar 2013

Ahojte. Dnes mi vlozili jednu skoro blastocystu a druhe 20bunkove embryjko.... Takze ideme bojovat 🙂 Ostatne to nezvladli....☹ Ale este mame 4 zmrzlinky...

katty5
18. mar 2013

@macinkapapulka tiež krvacam, ale len troska, a bolesti tiez len take jemne, da sa to vydržať. ano boli to,teraz na to stale myslím ale určite to prejde, musí ... snad další pokus bude uspešný.

pancuska
18. mar 2013

@macinkapapulka tak vies som si myslela ze ked otehotniem a zostanem doma na marodke ze sa vyhnem zdrav.problemom ale ja asi musim mat vsetko 😉 to krvacanie po OPU prejde tak za 2 dni... hlavne oddych to chce...a drzim palce nech to dobre dopadne!!

pgaba
18. mar 2013

ahojte baby, niektora z vas nahodou nezacala min. tyzden kratky protokol?

danky24
18. mar 2013

@pancuska ďakujem, my už sme na genetiku objednaný a v ten istý deň manžel urologa 25.3. Potom len čakať lebo lekár nám nenaplánoval dalšie stretko ale povedal že zavolajú po schválení z poisťovne. Len neviem čo sa deje na genetike, píšeš že to trvalo mesiac, to je čakanie na výsledky alebo toľko testov? V čom spočíva to vyšetrenie? Pravdupovediac mne je jedno čo nám budú robiť ale manžel sa stále vypytuje 😀 je to pre neho nové, ja som sa po lekároch za svoj život nachodila až až takže ja neriešim, keď povedia idem 😒 vďaka

macinkapapulka
18. mar 2013

@luanna držím palce 🙂

luanna
18. mar 2013

@macinkapapulka dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre