Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

tyli
24. mar 2013

@sarah00
@danky24
ďakujem vám.
a boli, alebo ste u neho obe spokojné? prípadne ku komu by ste išli okrem neho? my sa už vyše roka snažíme o druhé bábo a nič. mám už svoj vek (35), tak si myslím, že je načase skúsiť takéto centrum a nepredlžovať to.

silvik1
25. mar 2013

ahojte pipiny. neviete niektorá náhodou, či robia v GF aj tento víkend - máte niektorá plánovaný nejaký zákrok ? ďakujeem

bimbo37
25. mar 2013

@vodnari hehe, čítam tu vašu diskusiu s elise a sa smejem, ja tiež pochádzam z TT a chodila som tiež na spartakovskú, to je ten svet malý 🙂. A držím moc moc palce nech je to HCG to najvyššie.

elise
25. mar 2013

@tyli dr behunovu 🙂 ja som tiež chodila harbulákovi ale pun kciu mi robila ona aj výťazný vklad 3 KET

bimbo37
25. mar 2013

@tyli ja chodím k harbulákovi, a podľa mňa je fakt odborník a aj fajn človek, mne robil aj prvé IVF, teraz by som mala ísť budúci týždeň na KET tak uvidíme kto bude mať službu. Ale podľa mňa sú tam všetci v pohode. Je to tam fakt na veľkej úrovni.

tyli
25. mar 2013

@bimbo37 ďakujem. prajem nech je úspešné. držím palce 🙂

@elise ďakujem. tak už sa tešíte doma z bábätka. to je super 🙂 dúfam, že sa aj my dočkáme.

macinkapapulka
25. mar 2013

@tyli Ahojky, tak Dr. Harbuláka chvália mnohí, aj ku mne bol veľmi milí, takže dolu klobúk, ale keď si ho vyžiadaš, tak k nemu budeš chodiť len na konzultácie, ale keď sa už dostaneš do doby stimulácie, doktori sa budú striedať pri ultrazvukových kontrolách, OPU aj vklade. Napr. ja som chodila k Dr. Stenovej, OPU mi robil Dr. Drábek a vklad Dr. Harbulák.

tyli
25. mar 2013

@macinkapapulka aha, takže podľa toho, kto má v ten daný deň službu? takže asi sa dostanem k hocikomu, ku komu ma pošlú? podľa teba je jedno tým pádom ku komu pôjdem, alebo práve tie konzultácie sú podstatné?

macinkapapulka
25. mar 2013

@tyli No ja keby môžem, asi by som si tiež vybrala Harbuláka. Dr. Stenová mi pripadala tak trošku odmeraná, ja chápem, že ked denne viackrát musia zopakovať to isté , tak to už berú ako prirodzenosť, ale pre každú jednu z nás je to spočiatku španielska dedina. Vždy, keď som sa jej niečo spýtala, tak odpovedala: To by som Vám bola povedala!, ale takým dosť ironickým tónom. A keď som chodila k Harbulákovi na kontroly, tak to bol úplne iný prístup. Ale myslím, že všetci si tam robia svoju prácu najlepšie ako môžu, sú to len ľudia, a tiež určite majú "svoje dni" 🙂

tyli
25. mar 2013

@macinkapapulka áno, chápem, že každý môže mať zlú náladu.
ja som ale z toho taká laknutá, že by mi dobre padol ľudský prístup. veľa o tom neviem, tak nech sa nebojím opýtať 🙂
vy tam ešte chodíte, alebo už máte bábo?

macinkapapulka
25. mar 2013

@tyli Bola by som veľmi šťastná, keby sme už mali bábo, ale som len 3 deň po ET /vložili mi 2 embryjká/, takže ešte vôbec nie je isté, či sa vôbec uchytia.
Tak nemusíš sa báť opýtať, oni Ti na všetko odpovedia, aj keď niekedy budeš mať možno pocit, že ich tou otázkou otravuješ, ale kľudne sa pýtaj, však dostanú za Teba dosť penazí a tiež aj Ty tam nemalú sumu necháš, takže otázky si môžeš kľudne dovoliť.

semela
25. mar 2013

@silvik1 urcite robia, ja som objednana na zajtra

tyli
25. mar 2013

@macinkapapulka ďakujem. tak držím palce, nech sa ujmú 🙂 ešte by som sa ťa rada opýtala, všimla som si, že majú rozne spôsoby IVF, soft IVF, IVF - stop, KET..... ET....
ty si mala čo? ja tým skratkám nejak nerozumiem. IVF viem, že je umelé oplodnenie, KET asi zmrazenými embryjkami ale netuším čo je ET a Soft IVF...

silvik1
25. mar 2013

@semela no zajtra sa aj ja chystám na kontrolu. len KET mi vychádza niekedy na sobotu, tak dúfam, že tam budú.

macinkapapulka
25. mar 2013

@tyli Ďakujem.
Tak ja som si vydedukovala, že som mala IVF (mimotelové oplodnenie), kt. spočívalo z OPU (výber folikulov) a potom ET /embryotransfer/ a KET je to isté, ale zo zmrazených embryí. Soft IVF je nejaká ľahšia forma stimulácie, ale viac Ti k tomu neviem povedať, to čo sa bude týkať priamo Teba, tak to Ti vysvetlia. Prečítaj si tu na fóre viac príspevkov a prídeš do toho.

tyli
25. mar 2013

@macinkapapulka ďakujem 🙂

annamary27
25. mar 2013

@tyli ahoj,vybrať si môžeš a daju ti najbližší termín.Ja chodím k dr.Stenovej,veľmi milá,všetko vysvetlí,obaja s manželom sme s nou spokojní,pred týždnom sa nám vdaka nej narodila z tretieho IVF Terezka. 😀

tyli
25. mar 2013

@annamary27 jeje 🙂 gratulujem k bábätku 🙂 .
takže až na tretí pokus to vyšlo a dávali ste si vložiť jedno emryjko, alebo dve? koľko to približne celé trvalo, kým sa podarilo na tretí pokus?

vodnari
25. mar 2013

@bimbo37 jééééééééj ďakujem si zlatá... hádam to výjde,lebo večer mi býva zle.... 😉 😉

lener
25. mar 2013

Ahojte, mali ste niektorá vedľajšie účinky po pichnutí Diphereline? Chcela by som si ho pichať ráno, len aby ma to neovplyvnilo v práci. Ďakujem za odpoveď.

danky24
25. mar 2013

@tyli ja som spokojná, a my sme u neho lebo nám do rodiny priviedol krásneho chlapca (bratovi a švagrinej) 😀 ale ako tu píšu baby oni sa aj tak na koniec striedajú 😀

sarah00
25. mar 2013

@tyli ahoj. mne ako človek harbulák vyhovuje, je veľmi milý, vždy podá ruku, spýta sa ako sa mám, čo nové? chlapa volá pokaždé do ambulancie, že prečo by mal sedieť vonku (okrem vyšetrenia). ale zatiaľ sme po 2 IUI, takže neviem nejak posúdiť jeho postupy a podobne. nás dosť prekvapil, lebo ešte pred dvoma rokmi, keď sme začali riešiť, že sa nám nedarí, tak sme mali hrozný spermiogram a odporučili nás hneď na ISCI, ale potom sa zlepšil, tak nám Harbulák odporučil najskôr IUI, takže ja osobne si nemyslím, že im ide iba o peniaze a všetkých preto hneď tlačia do IVF 🙂

amstelko
25. mar 2013

@lener Ja som si pichala dipherelin tiež ráno a nemala som žiadne vedľajšie účinky.

stanka810
25. mar 2013

@tyli ja chodim do gynfivu od januara a ked som tam volala v novembri s tym, ze chcem chodit k Harbulakovi, lebo mi ho odporucili dve moje kamosky, tak ma objednali az na januar, lebo mal tak plno....bol mily, ale niekedy ma svoj den, ze je tak podla mojho priatela nie moc empaticky, mojmu sa moc nelubi, oni to totiz vsetko hovoria velmi rychlo, postupy, liecbu, lebo to maju na dennej baze a ja odtial odchadzam s hlavou ako melon, ale nastastie je tam priatel so mnou a pamata si nieco aj on....ja nato ze mam 36 rokov neponahlal sa vobec do umeleho, dal mi dva krat abslovovat IUI, prve mame za sebou a nebolo uspesne....podla mna je zlaty, vzdy poda ruku a je usmievavy....ale raz mi robila UTZ Stenova a ta bola taka nervozna ked som sa jej spytala jednu otazku a IUI mi robila Behunova a ta zase moc toho nepovedala, asi tak jednu vetu 😀

vodnari
25. mar 2013

@stanka810 Ja som zas s behúňovom veľmi spokojná....je veľmi milá a všetko mi po lopate povysvetlovala. Keď som tam bola teraz druhý krát že chceme si dať rozmraziť embria tak sa ma hneď pýtala že či som doviedla aj synčeka ukázať. Pozeerala jeho fotky a keď sme prišli na premeranie zobrala som ho zo sebou a veľmi sa mu tešila že je rada že sa to tak podarilo a že je rada keď môže takto detičky vidieť. Bolo to od nej veľmi milé. 😉

stanka810
25. mar 2013

@vodnari a ty mas synceka cez IVF? a ides si dat rozmrazit na druhe babatko? No Behunova mi robila to IUI a tam mi akurat povedala, ze mam prist o 14 dni na krv, to je tam ako pasova vyroba sup sup 😀

lesik
25. mar 2013

Ahojte kočky.S manželom sa chystáme do Gyn-Fivu.Bude to naša prvá návšteva centra.Koľko dopredu sa treba telefonicky objednať na konzultáciu?Neviem si predstaviť, ako dlho sa čaká, kým nás objednajú na konzultáciu.A ešte otázočka.Ktorý lekár je podľa vás ten naj?Vďaka za odpovede.

vodnari
25. mar 2013

@lesik prvý krát keď som sa objednávala ja tak sme čakali vyše mesiaca....ja som spokojná s Behúňovou. 😉 😉 držím palčeky.

vodnari
25. mar 2013

@stanka810 áno a podarilo sa nám to na prvý krát a ešte nám zostalo 9 embrii a tie sme si dali zamraziť...teraz nám rozmrazovali a tri to neprežili a dve áno tie mi vložili a ešte nám zostalo zmrazených 4 embrii. 😉

tyli
25. mar 2013

@stanka810 ďakujem za referencie. držím vám palce, aby vám to vyšlo. navrhli ti aj laparoskopiu? u mňa vyzerá všetko v poriadku a nedarí sa, tak mám obavu, že mám nepriechodné vajcovody. nerada by som to už naťahovala. už aj tak vyše pol roka beriem hormóny. ako dlho ste čakali od prvej konzultácie po prvé IUI? a žiadosť na poisťovňu ste podávali tiež až po prvej konzultácii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre