Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majuka73
19. jún 2013

Čaute, rada by som prispela do tejto témy pozvánkou na TURNÉ PLODNOSTI. Myslím, že ako snažilky by ste na tomto podujatí mohli získali veľa užitočných informácii. Teším sa, že sa uvidíme.

V júni sa už po štvrtýkrát opäť stretneme na Turné plodnosti. Tu je malá ukážka o čo vlastne ide:

Predovšetkým vám predstavíme nové možnosti vyšetrení. Novinkou na Slovensku je, že sa pomerne jednoducho dozviete, ako je na tom zásoba vašich vajíčok a podrobne je možné pozrieť sa i na kvalitu spermií. Súčasťou Turné plodnosti bude skúsená reprodukčná genetička, ktorú môžete osloviť aj mailom. Všetky otázky, ktoré máte ohľadom problémov otehotnieť, vyšetrení, liečby či dôležitej prevencie môžete gynekológom, urológom, andrológom či endokrinológom posielať na adresu bocian@bocianoviny.sk
Pre všetkých, ktorí sa chystajú byť raz rodičmi, pretože plodnosť nie je samozrejmosť, pre tehuľky a partnerov či maminy s kočiarikmi a pre tých, ku ktorým bocian mešká.
Termíny stretnutí:

Bratislava, utorok 25. 6.
Od 14.30 do 16.00 na Primaciálnom námestí
od 17.00 do 19.00 v Primaciálnom paláci (prízemie vľavo)

Banská Bystrica, streda 26. 6.
od 14.00 do 15.30 na Námestí SNP (pri Lazovnej)
od 16.30 do 18.30 v Knižnici na Lazovnej 9

Košice, piatok 28. 6.
od 14.00 do 15.30 na Hlavnej (blízko stĺpu Immaculaty)
od 16.30 do 18.30 v zasadačke na Hlavnej 68 (I. posch.)
Vstup zdarma

blavabla
19. jún 2013

@pancuska ahojky...no dufam,ze uz nemusim podstupit nic zlatik..podaril sa nam 1KET..a sme velmi stastny....a baby:potrebujem poradit...myslite,ze je lepsie byt doma,alebo v praci...co si o tom myslite...????

vodnari
19. jún 2013

@blavabla ja si myslím že určite doma a pekne v kľude a oddychovať.... mne to aj môj gynekolog vysvetlil....že nie som najmladšia a predsa je to vkladané umelo tak pekne v kľude...

pancuska
19. jún 2013

@blavabla takze je to tam? Tak to je super a gratulujem,no a samozrejme prajem pekne a prijemne tehotenstvo! A ak by som sa mohla vyjadrit....tiez som zostala radsej doma,predsa uz mam nad 30,liecba neplodnosti,par zakrokov a mierne namahave zamestnanie...a koniec koncov IVF sa povazuje za rizikove a tak predsa si zena nieco vytrpi a nie je to len tak,takze preco riskovat,uz ked sa to podarilo treba si to uzit pekne doma bez stresov 🙂

petkaa28
19. jún 2013

@blcha76 dakujem 🙂 ja dufam, ze sa nam tu vsetkym podari ten zazrak, na ktory tak cakame 🙂

majkulik
20. jún 2013

@pancuska do kedy si chodila do GF? (myslim do ktoreho nesiaca tehotenstva)

majkulik
20. jún 2013

@blcha76 haha, no viem. mne sa cas zdal nekonency, kym bolo 18. no a kym schvalia ziadost - na to maju 30 dni, takze dalsie cakanie. ale myslim, ze potom sa to rozbehne. som rada, ze tu je niekto taky zaciatocnik ako ja 🙂 ostatne kocky su mile pred nami. ale velmi im to prajem.

majkulik
20. jún 2013

@blavabla zalezi od toho aku mas pracu. ja by som sa bez prace zblaznila. Ak som bola PN, tak som robievala z domu ako HO, takze ja to asi spojim. Moja praca je len trochu fyzicky narocna ale dost na psychiku. Svagrova sa dala marod - len jej sa nechcelo chodit do prace, tehotenstvo mala OK, a mala NON STOP vychadzky. 🙂 to by sa nam vsetkym pacilo. . .

pancuska
20. jún 2013

@majkulik do 8 tt, takze po vklade mi 2krat zorali krv ,a potom neskor urobili ultrazvuk, ,dali mi spravu pre mojho gyn a dovidenia..... teraz musim ked sa mi deti narodia vypisat nejaky papier co mi dali a poslat tam.... 😉

pancuska
20. jún 2013

@majkulik a aku mas poistovnu? 😉

blavabla
20. jún 2013

@vodnari
@majkulik
@majkulik ahojte babulky,dakujem za nazory...lenze moj gynekolog ma nechce nechat na rizikovom, ze tehu nie je choroba...myslite,ze GF dava na vyziadanie nejake doporucenie?a neviete nahodou aky maGF na to nazor?ste velmi zlate...

majkulik
20. jún 2013

@pancuska aha, dakujem za info. a tvoj gynkolog ti nedaval navrh na rizikove? alebo neurolog kv tej chrbici?

majkulik
20. jún 2013

@pancuska no vseobecku. zatial som spokojna, tak uvidim.

majkulik
20. jún 2013

@blavabla skus sa dohodnut so vseobecnou doktorkou, ktora ti vypisuje PNku. Povedz ze mas tazku robotu, fyzicky narocnu, alebo v zlom prostredi, alebo silne preklimatizovanu. alebo nieco take.

blavabla
20. jún 2013

@majkulik dakujem...to nie ja zly napad....

vahy1
20. jún 2013

Ahojte, som tu staro-nova,uz dlhsi cas to tu citam,ale az teraz som sa registrovala.Pripajam sa k Vam,aj ja chodim do gyn-fivu 2 roky a snazime sa... Mam za sebou IUI,2XIVF,1KET a teraz mi yistili ze som heterozygot,ale vraj mi staci na uzinavie ac.folicum. Som nadstavena v cykle nakolko mame mrazacikov,ale neako nereagujem na estrofem 3x2tbl,uz sa mi to raz stalo.. 14den vyska sliynice len 4mm,teraz mi zvysili davku na 3x4tbl-zda sa mi to vela,vraj ci mi sliznica stupne.Zajtra idem na kontrolu a podla toho ci to bude ok-bude vklad.Ja si vsak myslim ze za 2dni nemoze stupnut na 8mm co je minimum na vklad,Aky je Vas nazor nato? Stalo sa Vam to uz,a mal by ten vklad vobec vyznam,ved to by mi vyslo asi na neaky18 az 20den. Dakujem

pancuska
20. jún 2013

@majkulik ja som po odbere zavolala mojmu gyn a povedala som mu ze ma caka vklad a ze ci mi doporuci byt doma alebo mam ist do roboty lenze ja som robila aj v noci tak povedal ze jasne ze napise mi pnku ze si mam prist pre nu ze ked sa necitim dobre mam byt doma..... 😉 a potom ked sme boli spolu osobne tak povedal ze ked cakam dvojicky aby som bola doma cele tehotenstvo..... uz len to ze ide zena na IVF podstupuje riziko a je to aj rizikove tehotenstvo....
na tu poistovnu sa pytam preto ze vseobecna trva najdlhsie... ja mam tiez vseobecnu a ziadost sme poslali 31.7. a poslali mi ju az po 7 tyzdnoch lebo mali dovolenky..... aj som si tam potom volala a otravovala ich ked to uz bolo 4 tyzdne!!

majkulik
20. jún 2013

@blavabla hmmm . . . to vymyslela svagrova 🙂 a mala NON STOP vychadzky,

gelinka75
20. jún 2013

@vahy1 ahoj, na sliznicu odporucam caj gynastan-zensky caj, vyskusaj

gelinka75
20. jún 2013

@blavabla cauko ja som sa minule tehu dohodla s obvodnou, ta ma vypisala a po case som presla na PN ku gyndosovi..urcite sa da dohodnut

erdeitunder
20. jún 2013

@vahy1 ja odporucam Vitamin E 3x100mg 🙂 Prajem vsetko najlepsie!

majkulik
20. jún 2013

@pancuska no pekne. aspon si si uzila to tehotenstvo doma bez stresov, mohla si sa vytesovat.
no my ju tam tiez odnesieme v 07 mesiaci :-/, ale budem ich otravovat. pockam tych 30 a pokial nebude vysledok, tak a ma nezbavia 🙂 dakujem za upozornenie. ako viem, ze dovolenkove obdobie byva narocne na dodrziavanie terminov, ale vzdy by tam mali byt ludia.

vodnari
20. jún 2013

@blavabla to som prekvapená...mňa pri prvom hneď od začiatku prehováral gynekolog aby som išla na rizikové,že som to dieťa nenašla na ulici a že keď sme sa toľké roky snažili aby som to nepodcenovala,že to je úplne iné ako ke´d prirodzene otehotnieš ako keď ti ho umelo vkladajú...tak som išla a vôbec neľutujem a teraz by som tiež určite išla....držím palce aby si to nejak vybavila... 😉

maruskaaaa
20. jún 2013

@gelinka75 Ahoj moja, tak ako? Ako sa cítiš?

gelinka75
20. jún 2013

@maruskaaaa tak vselijak akoby mala dojst mrchata 😠 zajtra mam krv

maruskaaaa
20. jún 2013

@gelinka75 neboj, mrcha nepríde uvidíš....budem na teba zajtra myslieť a silno držať palce, určite sa to podarí. Netestovala si, že?

jomini
20. jún 2013

Baby, uz 14 dni sa trapim s dipherelinom, ms meska 13 dni. Co s tym? kolko Vam meskala?

mauerka
20. jún 2013

@jomini to uz treba riesit s centrom. mne meskal 4 dni.

jomini
20. jún 2013

@mauerka :( .. zajtra rano tam zavolam

vahy1
20. jún 2013

diky za radu,skusim aj ten vit.E a aj cajik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre