Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
17. júl 2013

@sizo tak dnes som volala na hematologiu a riadne som sa vytočila. Tak sa na mňa osopila. Že načo volám že ona nevie z hlavy moje výsledky aby som si prišla na ten termín čo som objednaná. Som jej povedala že žiadny termín nemám a kázala mi za dva týždne zavolať a dnes je to už vyše troch týždňov. A ona že výsledky ešte niesu a aby som si zavolala za dva dni. Som jej hovorila že v piatok odchádzame na dovolenku že som jej to spomínala a ona že čo ona má z mojou dovolenkou aby som si zavolala v piatok a položila mi telefon. skoro ma rozdrapilo...... 😠

gelinka75
17. júl 2013

@vodnari to co za jednanie? 😕

bimbo37
17. júl 2013

@vodnari a kde si bola na hematologii?

bimbo37
17. júl 2013

baby ja len chcem k tomu ginfivu: viem ze to co to pisete ohladne personalu a pristupu ste zazili, ale aby sme neodradili vsetky baby tak ja sa chcem podelit s mojimi skusenostami. ja chodim do ginfiv cca uz 2 roky, mam dr. Harbulaka, ktory je neskutocne prijemny a ludsky. za cely ten cas sa mi nestalo, ze by bol niekto na mna neprijemny alebo odmerany. ci uz to boli recepcne, doktori, sestricky, embriolog alebo niekto iny. ja som s ginfiv velmi spokojna. mozno som jedna z mala, ale nemozem povedat, ze by som si vybrala zle. a ich vysledky tiez hovoria o ich profesionalite.

vodnari
17. júl 2013

@bimbo37
@gelinka75 v Trnave.....neviem či ju dnes niekto vytočil,lebo pred tým bola veľmi príjemná,ale dnes ma teda vytočila...aj ja mám niekedy zlý deň ale nedávam to najavo,hlavne tým ľudom čo zato nemôžu....asi tam zajtra alebo ešte v piatok vybehnem osobne..... 😠

karinuska22
17. júl 2013

@zalucia Mne na genetike amnio odporucali, dokonca az tlacili na mna kvoli veku. Uz mam 40, avsak po tych dlhych rokoch pokusov je pre mna to riziko potratu 1% vysoke. Radsej som absolvovala 2 morfologicke ultrazvuky u odbornikov, aj ked viem ze ultrazvuky amnio nenahradia. Avsak nic podozrive nenasli. A aj tak amnio nezisti vsetky mozne poskodenia ale len niektore. Takze clovek si nie je stale isty, ci babo bude zdrave.

gelinka75
17. júl 2013

@vodnari to je sila, chod tam osobne im vyvalit dvere 😝 ja som myslela, ze si isla tam kde odporuca GF, tam boli normalni, len tusim maju teraz mesiac dovolenku

bimbo37
17. júl 2013

@vodnari lebo ja som bola v BA na odporucanie Harbulaka a mala som vysledky za 3 tyzdne. preto sa pytam, ked im to tolko trva.

karinuska22
17. júl 2013

@vodnari Vyborna hematologicka je Doktorka Drakulova na Kramaroch v spolocnosti SYNLAB. Je uzasna a nemozem na nu nic zle povedat. Odporucam vsetkym.

karinuska22
17. júl 2013

A este chcem poradit tym, co sa nedari. Chodte si vysetrenia ako hematologia, genetika, imunologia ci hysteroskopia vybavit sami mimo centra. Pisem tak na zaklade mojej skusenosti. V GF mi robili hematologiu a vedeli, ze mam problem so zrazanlivostou ale vobec to neriesili. Ze staci ked beriem kyselinu listovu. Pred 3 pokusom IVF som isla na hematologiu mimo centra a dala si urobit kompletne testy. Tam mi tiez objavili spominany problem so zrazanlivostou krvi a predpisali mi Fraxiparine na to. Nenechali to len tak ale snazili sa problem riesit. Sice 3 pokus v GF nevysiel avsak 4.pokus v inom centre vysiel na prvy sup. Neviem, vdaka comu to vyslo, mozno to bol Fraxiparine, mozno to bolo lepsie centrum a lepsi embryologovia. To sa uz nedozviem. Clovek vsak nikdy nevie, co z tych veci pomoze, preto treba pre istotu ist na vysetrenia a mozno objavia problem, preco to nejde. Nespoliehajte sa len na centrum.

sizo
17. júl 2013

@vodnari Jezisi moja, to co to je?????Stratili vysledky, ci co??No ale ten postoj???????????Boze ved toto sa nerobi!!!!Uz som si myslela, ze uz mas vysledky a ze je vsetko ok, ide sa nato.......

sizo
17. júl 2013

@majkulik
Ja tiez chodim k Behunovej, ta je ok.len som mala stastie ich tam vystriedat vsetkych.Mne viac povedala Stenova, ako Behunova☹((Ja som koli ciste musela ist kazde 4 dni na UTZ, tak kto mal sluzbu, ten ma vysetril🙂))
Vsetko to tam ide na beziacom pase, to teda hej☹((natrafila som aj na HNUSNUUU sestricku☹(((
Nie som nejaka fajnova, to nie, mozno som vystihla, ked mala zly den.Neviem to porovnat s inou klinikou, zatial, ale urcite napisem, ked pojdem na inu kliniku.
Niekto chvali Harbulaka, no moja kamaratka ma s nim ZLEEEEEEE, velmi ZLEEEE skusenosti☹(((Takze neviem.Ale to je iste, ze sa objednam na konzultaciu a ja skoncim s GF-idem a idem na inu, treba vyskusat aj ine kliniky🙂))
Som si myslela, ze budu viac chapavejsi☹((((

zalucia
17. júl 2013

@karinuska22 možno preto , že máš už 40, tak ti to odporučili, ja som bola v Trenčíne a neodporučili mi to / my sme počali prirodzeme na 5-ty cyklus , ale hovorila som si ked do roka nič, tak navštívime nejaké centrum / , ale ved tripple testy som mala vzhladom k môjmu veku / nedávno som mala 36 / výborné, aj bábenko rastie ako má, pozerám, že už to máš zachvilku, tak nech všetko dobre dopadne 🙂 😉

vodnari
17. júl 2013

@sizo
@bimbo37
@gelinka75 mne tiež odporučili do BA ale mám drobčeka a stále niekoho zhánať kto tam pôjde so mnou,preto som si zvolila tu v Trnave máme to kúsok od domu. Zajtra tam pôjdem osobne a som zvedavá čo mi povie,lebo keď som tam bola osobne bola veľmi milá dnes ma teda šokovala. Uvidím akú bude mať zajtra náladu ale keď bude zas podráždená tak jej niečo poviem ale keď bude normálna zakusnem si do jazyka.Teraz to nejak nestíham s tým menzesom lebo stále čakáme na výsledky z hematologie a nevieme sa bez nich pohnúť,potom zas rýchlo objednať do BA....dúfam že to stihneme ešte v auguste. Je to na figu takto v lete že to vyšlo...všetci majú dovolenky a potom majú veľa práce a sú podráždený.....a dnes som si to obsrala ja....( s prepáčením)

leonie777
17. júl 2013

caute baby, zrejme sa k vam pridam tiez do GF na IVF. buduci tyzden mame prvu konzultaciu s Drabekom. chodi niektora k nemu? lebo tu citam hlavne o inych lekaroch ... keby som sa rozhodla pre GF mozem si na ivf vybrat aj ineho lekara, ci musim byt u drabeka? dik za vsetky infosky

vodnari
17. júl 2013

@sizo
@bimbo37
@gelinka75 @karinuska22 mne tiež odporučili do BA ale mám drobčeka a stále niekoho zhánať kto tam pôjde so mnou,preto som si zvolila tu v Trnave máme to kúsok od domu. Zajtra tam pôjdem osobne a som zvedavá čo mi povie,lebo keď som tam bola osobne bola veľmi milá dnes ma teda šokovala. Uvidím akú bude mať zajtra náladu ale keď bude zas podráždená tak jej niečo poviem ale keď bude normálna zakusnem si do jazyka.Teraz to nejak nestíham s tým menzesom lebo stále čakáme na výsledky z hematologie a nevieme sa bez nich pohnúť,potom zas rýchlo objednať do BA....dúfam že to stihneme ešte v auguste. Je to na figu takto v lete že to vyšlo...všetci majú dovolenky a potom majú veľa práce a sú podráždený.....a dnes som si to obsrala ja....( s prepáčením)

sizo
17. júl 2013

@vodnari Moja chod tam a vypytaj si vysledky, aby si mohla cim skor zacat🙂)))Drziiiim ti moja palce🙂))))))))

vodnari
17. júl 2013

@leonie777 ja chodím k dr. Behúňovej a je veľmi milá...prvý vklad mi robila ona a druhý doktor...ono asi záleží kto má práve službu.... a konzultácie asi vždy potom u svojho....

vodnari
17. júl 2013

@sizo Ďakujem som zvedavá ako zajtra dopadnem...potom dám vedieť. 😉

leonie777
17. júl 2013

@vodnari ano vela tu citam o Behunovej ... volala som si kvoli prvej konzultacii a pridelili ma k drabekovi ... tak som zvedava co je zac.

sheronka
17. júl 2013

@leonie777 Ahoj. Chodila som do GF 9 mesiacov. Patrila som pod Drábeka. Konzultácie som mala priamo iba s ním. Avšak kontrolné sono bolo u lekára, ktorý ho práve vykonával. Ja som zažila všetkých lekárov-Behuňova, Stenova,Drábek,Harbulák. Mala som 2xIUI u Drábeka, 1xIUI u Behuňovej a odber vajok a potom aj vklad som mala s Harbulakom. Drábek je fajn i keď sa ti možno bude zdať že málo informuje a je odmerany. Mne osobne to nevadilo a ja som bola s ním spokojná 🙂

sheronka
17. júl 2013

@leonie777 Ináč Drábek vyzerá takto 🙂

leonie777
17. júl 2013

@sheronka dakujem ti moc ... na foto vyzera ok, ale nie je prilis mlady a malo skuseny? neviete ako dlho je v GF? je odvazne sa ho opytat ako dlho sa venuje umelym oplodneniam a ake ma vysedky? 🙂 dufam ma hned nezrusi ... inak pozeram, ze ty z vychodu dochadzas do ba?

vodnari
17. júl 2013

@leonie777 držím palce...ono aj záleží kto má práve akú náladu.... 😉

sheronka
17. júl 2013

@leonie777 Neviem ako dlho tam je ale podľa mňa sa s Drábekom venuje tomu asi najviac. Samotné výsledky sa riešia na celé CAR nie jednotlivo podľa MUDr. Bohužiaľ nezávisia od lekára, on síce navrhne liečbu ale zaručiť ti nevie nič. Ja by som sa ho to radšej nepýtala 😉 Bývala som 7 rokov v Hlohovci, tak to som mala cca 60km do BA. Čo ti môže byť nepríjemné sú sestričky, avšak nie všetky. Veľa žien nadáva, že ich v GF berú ako očíslovaný dobytok. No nemám ten istý názor. Majú veľa párov a pristupovať ku každému ako v rukavičkach, tak to potom môžu všetko zrušiť. To sa proste nedá. A tie čísla sa dávajú kvôli anonymite. Nevolajú ťa do vnútra menom ale povedia číslo, ktoré dostaneš pri prvej konzultácii

leonie777
17. júl 2013

@vodnari no ved hej, aj ked si myslim, ze pokial im ide o par, co je u nich 1x tak sa maximalne snazia aby sme si ich vybrali 🙂 a potom ako tak citam budeme len cislo 🙂 a kedze nemam v plane byt len cislo, tak si chcem vybrat lekara, co naozaj bude spolupracovat a snazit sa ... aspon tomu by som rada verila 🙂

sheronka
17. júl 2013

@leonie777 Nebudeš pre nich len číslo. To ozaj nie. Fakt je to len kvôli anonymite 😉 Neviem či si si pozrela ich stránku http://www.gyn-fiv.sk/

gelinka75
17. júl 2013

@leonie777 oni skoro vsetci robia v ruzinovskej nemocnici, a vysledky? kludne sa ho nato opytaj..ale tam vsetci robia rovnake ukony, striedaju sa a nemyslim, si ze maju nejaku statistiku, ktory lekar lepsie urobil vklad a vyslo to..a okrem ineho mozes chodit k drabekovi on ta nastavi do cyklu ale na ukonoch IVF budes vzdy u niekoho ineho, napr. ja som za 2 IVF a 4 vklady ani raz nebola na ukone u mojej lekarky dr. stenovej(okrem sono)

leonie777
17. júl 2013

@sheronka prepac, ale tvoj nazor sa mi nepaci, ale akceptujem ... nie som z tych co cusia a cakaju a slepo lekarom doveruju 🙂 necakam samozrejme od ziadneho lekara zaruky, ze to vyjde na 1x ale nie som blba aby som neodhadla to ako nastavia rezim podla diagnozy ktoru mame ... som pacient/klient takze mam pravo na otazky, platim 🙂 dufam som ta neurazila ... sestricky su kapitola sama osebe vsade 🙂 neocakavam jednanie v rukavickach, nie som rozmaznana 🙂

gelinka75
17. júl 2013

@leonie777 to cislo hovoria len na chodbe ale vo vnutri mi hovorili normalne menom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre