Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

adulka1979
1. aug 2013

@blavabla Ďakujem. Môžem sa spýtať, kde ste absolvovali M/T? Ako to prebiehalo? Čo si má partner vziať so sebou? Či mu mám zabezpečiť jedlo a tak...

vodnari
1. aug 2013

@blavabla budem sa ponáhlať...už sa moc teším.... 😉

blavabla
1. aug 2013

@adulka1979 boli sme v GF, M/T sa robi v plnej narkoze ,ale ked ti mozem poradit tak drahy nech si zoberie tyzden pred tym dovcu,aby bol zdravy..lebo moje zlato malo este rano 40 teploty,a ziadny anesteziolog ho nechcel uspat,aby toho nebolo malo ..mysleli sme,ze je vsetko stratene...lenze moje vajka museli ist uz von v ten den(boli sme nastaveny na 1 den OPU ajM/T ),tak moj hrdina",BEZ NARKOZI" odkracal na operacny stol priviazali mu ruky a nohy..a iba mu napichali vajka a rezali...nechcem ta strasit ale bola to sila..preto ta dovca ,aby sa nenakazil...a najkrajsi pocit bol,ked prisla za mnou embriologicka po OPU a zakricala MAME TAM,vela este ma aj zamrazene..a pri vklade mi sestricka povedala,ze mozem byt na neho hrda! A ja som velmi.....nemusi si brat nic, ziadne jedlo..mozno papucky...okolo 15 ho pustia domou..nebude vediet dobre chodit..takze bude potrebovat odvoz..a urcite nie rifle,ale nejake pohodlne teplaky...a kedy sa chystate?

blavabla
1. aug 2013

@vodnari verim ti zlatko,tesim sa s tebou.. . 🙂

maru333
1. aug 2013

Ahojte. Viete mi poradit ked pojdem na interne vysetrenie tak uz musim mat vysledky krvi so sebou?
A kde ste boli na internom vysetreni? Dakujem

mauerka
1. aug 2013

@maru333 Ano, na krv treba ist pred internym. K internistovi uz s vysledkami.

maru333
1. aug 2013

Dakujem, kde si bola na vysetreni? treba sa tam dopredu objednat? chcela by som do BA niekde, vies mi poradit ako to funguje?

adulka1979
1. aug 2013

@blavabla Ďakujem, že si napísala. 🙂 Drahý bude predtým a aj potom doma, takže to nie je problém. 16.8. ide na OP. Vysvetlili nám, že odvoz je treba a že poobede pôjde domov. Len som nevedela, čo všetko si má vziať so sebou....

bradik
1. aug 2013

@maru333 Ahoj, ja som bola na internom na Tehelnej, u internistky mi brali predtym aj krv. Treba sa objednat, doobeda nic neplatis, tu je cas skor orientacny a poobede su platene terminy. Chodi tam vsak dost ludi tak si chvilku pockas

blavabla
2. aug 2013

@adulka1979 nemas za co....budem na teba mysliet toho 16. teho..a silno drzim palceky,ale uvidis,ze to dobre dopadne.... Je tam vysoka sanca... 😵

evka97
2. aug 2013

Baby, ako je to s vracaním liekov v Gynfive? Zdá sa mi, že nepoužité lieky sa dajú vrátiť. Budem mať 2 pregnyly navyše. Sestrička mi predpísala trojbalenie, aj keď som jej hovorila, že chcem len jedno 😒 Ešte k tomu pekne zdražel. Stojí bez pár centov 12 eur. Takže som platila vyše 35 eur. Ale v lekárni mi objednali 3 samostatné balenia. Nebolo to kúpené v tej lekárni v gynfive. A do tej lekárne, kde som ho kupovala som volala a nedá sa vrátiť, lebo musí byť v chladničke.
Takže mám 2 balenia, ktoré nepotrebujem a ešte k tomu je celoslovenský výpadok Pregnylu. Len rozmýšľam ako sa zbaviť tých 2 balení 🙂 Keby niekto potreboval, tak 12. idem do gynfivu 🙂

annamary27
2. aug 2013

@evka97 ahoj,ano nepoužité lieky sa dajú vrátiť a oni ti dajú späť doplatok z nich.

vodnari
2. aug 2013

@evka97 aj ja som vracala dosť liekov a vrátili mi peniažky....bolo to okolo 80 eur.... 😉

evka97
2. aug 2013

@vodnari
@annamary27 no to je super, len neviem či sa to týka aj Pregnylu, keď sa platí celý, poisťovňa neprepláca a hlavne, keď som to nekúpila v tej lekárni, ktorá je v gyn-five. Či to mám vrátiť na recepcii alebo v ambulancii a je jedno v akej lekárni som to kúpila?

vodnari
2. aug 2013

@evka97 mne zobrali úplne všetky tabletky a odovzdala som ich na recepcii a vôbec sa ma nepýtali kde som ich kupovala.....mne zostalo veľmi veľa ....určite ti ich vezmú.... 😉

evka97
2. aug 2013

@vodnari díky, to je super 🙂

annamary27
3. aug 2013

@evka97 presne ako píše vodnari

mauerka
3. aug 2013

@maru333 Ja som sla podla zoznamu lekarov na nete...🙂 Konkretne pred OPU som bola v Petrzalke - Zdravotne stredisko Zaporozska - meno doktorky uz neviem, ale je to internistka s EKG, zaplatila som nejakych 10€, napisala spravu a celkom dokladne vysetrila

gelinka75
3. aug 2013

@vodnari no ale 12 eur ti za ne nedaju, raz som vracala pregnyl a nedali mi za neho ani cent, iba za ostatne..ale mozno sa to zmenilo, skor by som skusila asi predat tu, je tu niekde taka tema, kde mozes ponuknut

vodnari
3. aug 2013

@gelinka75 mne možno vrátili že som toho mala veľa.... ale to bolo pred 4 rokmi...možno sa to naozaj zmenilo....

matka177
4. aug 2013

Ahojte kolko bolia vajecniky po odbere.ja som to absolvovala v piatok a stale citim taku tupu bolest.nie vela ale citim to

matka177
4. aug 2013

@petkaa28 Ahoj tak v piatok som bola na odbere,mala som 13 vajicok.oplodnilo sa mi 6.v stredu by som mala ist na vklad.robil ma harbuliak,akoze to je pan doktor.nic to nie je.potom trosku bolesti,ale da sa to vydrzat.ti si ako na tom?

mauerka
4. aug 2013

@matka177 Ja som mala tiez 13 vajok 🙂 Nezabudni zajtra zavolat, ako sa im dari... Asi ste uz aj mrazit dali... Drzim prsty. A to, ze citis vajecniky aste dva dni po OPU - individualne. Mna nebolelo vobec, su baby, kt. museli zobrat tabletku od bolesti.

matka177
4. aug 2013

@mauerka no oni namvolali v sobotu.mam volat na to iste cislo z ktoreho nam volali.a co sa mam spytat,ako sa im dari.o kolkej tam mam volat,lebo vobec nam nekazali volat,tak neviem kedy

petkaa28
4. aug 2013

@matka177 ahoj, supeeer, drzim palce!!! Vajka ti brali z oboch vajecnikov alebo iba z jedneho sa beru?? Ja som dnes bola na 2. kontrole a mam vpravo 6 velkych folikov a vlavo 8 mensich. Vystelku maternice ze velmi dobru.. Ale o kontrole mi nic nepovedal dalsej, ani o odbere, ze mam pockat kym mi sestricka zavola..tak cakam.
A ako si sa citila po odbere a narkoze? Ci budem funkcna v ten den alebo nie :D

mauerka
4. aug 2013

@matka177 Jasne, ze zavolaj, ved sa ti staraju o babatka 🙂 v pondelok al. utorok poobede okolo 13.00. Riadne povies meno a ze sa chces informovat ako sa vyvijaju embrya, kolko ich je... ale mrazili ste na druhy den, alebo nie?

mauerka
4. aug 2013

@petkaa28 Brali ti dnes aj krv?

silvik1
4. aug 2013

@petkaa28 ahojky. aj ja som dneska bola na kontrole, tak sme sa možno videli 😉 mne už volali, dneska pregnyl a v utorok punkcia. dokopy mám 22 folíkov.

silvik1
4. aug 2013

žienky ktoré ste mali úspešné IVF - mali ste transfér po PK alebo normálne ? ja sa neviem rozhodnúť 😒 prvé IVF ET po PK bolo totiž neúspešné.

petkaa28
4. aug 2013

@mauerka ano brali 🙂
Volali, ze znizit davku puregonu a cca v piatok - sobotu bude odber 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre