Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lucinka4185
13. aug 2013

@majkulik az ma zamrazilo z tej tvojej poslednej vety.. naposledy mi ju totiz raz povedala vestica pred 10. rokmi ☹ . tiez na margo tehotenstva a deti, to som vtedy tvrdila ze deti az po 30 -tke alebo vobec ☹ ......

sarin
13. aug 2013

@lucinka4185 toto ja som kricala do celeho sveta ked som sa musela starat o sestrine deti cele svoje detstvo a prazdniny.... ☹ a sa mi vypomstilo..

sarin
13. aug 2013

baby neviete mi popisat ako vlastne vyzera taka prva navstave centra? treba sa tam objednat? mame tam ist obaja? ☹

lucinka4185
13. aug 2013

@sarin nie .... ha ha ha no to je dobre 😀 moja kolegyna cez vnutromaternicove teliesko, dalsia bola spita pod obraz bozi, dalsia ani nevie kedy /a podla mna ani ako 🙂 / a ja sa tu dopujem kyselinou, alchemikou, hormonmi atd atd .... no proste kopec srandy

lucinka4185
13. aug 2013

@sarin podla mna ked to absolvujete obaja je to lepsie - taka vzajomna podpora. A hlavne nech si to uzije aj tvoja polovicka. Ked sa budes objednavat objednaj sa hned k DR. Harbulakovi je to jednicka vo svojej kategorii. Velmi trpezlivo Vam vysvetli a dokonca aj na obrazkoch ukaze co a ako sa robi atd atd. Posle ta ku tvojmu gyn. alebo mozes aj u nich prist neviem kolky to den MS na krv a z krvi ti urobia vsetky mozne testy na hormony atd + vezme ti ster aby vylucil pohlavne choroby. Potom skusit priechodnost vajecnikov / ako som uz pisala / ak mas vsetko ok skusi ti najskor spontanny cyklus. TZN.: Bez liekov a hormonov ti podla cyklu vyrata kedy mas prist na krv a sono. Tam sa neobjednavas, proste rano medzi 07:30 a 08:30 prides, na recepcii povies ze si prisla na krv a sono a oni ti povedia kam mas ist /do ktorych dveri. a ides domov alebo do prace a po obede si volas na vysledky. Ak mas ovulaciu tak ti pani sestricka povie aby si si isla na pohotovost dat pichnut /bud na pohotovost alebo do GF alebo ak´zvladas tak sama 😖 / ja som pri prvom cykle neovulovala takze som nemohla ist na inseminaciu. Tak mi nasadil hormony a dalsi cyklus som uz mohla ist na inseminaciu / to som bola teraz v sobotu /. Takto to prebiehalo u mna. Ale myslim, ze u kazdej to je individualne. Kazdopadne ako som pisala DR ti vsetko vysvetli a dostanes aj take tahaky na papieroch kde mas napisane kedy ake lieky brat, kedy prist na krv, kedy a kam si zavolat atd...

majkulik
13. aug 2013

@sarin to asi ziadna z nas. ale presne to, ze v tom nie si sama a je nas tu vela s rovnakym problemom. kocky su tu fajn, vela veci mi povysvetlovali a navyse som sa dopredu vedela pripravit na to co pride a nebola som zbytocne vyvalena.

majkulik
13. aug 2013

@lucinka4185 nuz je to tak, a stale sa mi to potvrdzuje. a toto mi dalo riadnu priucku. ale vsetky ako sme tu sme silne, lebo slaboch by to vzdal a nebojoval 🙂

sarin
13. aug 2013

@lucinka4185 ja uz som pred tou priechodnostou vsetko ostatne mi gynekologicka uz urobila HP aj stery ,.... vsetko pre CAR ona s nimi spolupracuje velmi uzko...

majkulik
13. aug 2013

@sarin u nas to bolo podobne - termin na konzultaciu, stery, krvne vysetrenia, priechodnost, a manzelovi spermiogram. po tomto vsetkom sla ziadost na IVF do poistovne. a ta prekvapivo rychlo prisla schavlena. co je dalej, tak to ti bduem vediet napisat po 20.8. - vtedy mame dalsi termin konzulatcii 🙂 najhorsie su tie cakacky na termin. . . .des

lucinka4185
13. aug 2013

@sarin tak to mas velmi dobre ja som sa celkom slusne nalietala .... 😖 a este si v GF nebola ci ako ci?

sarin
13. aug 2013

@majkulik ja sa len tak pousmejem od kedy si pamatam, vzdy ked som nieco chcela vzdy som musela tvrdo bojovat a stale musim,... nikdy mi nic neprislo lahko,.. nikdy som nic nevyhrala,... a tak som dufala, ze toto bude moje vyhra, ze ked cely zivot mi je tak tazko, tak toto bude to co pojde lavou zadnou,... a prd makovy zas musim len bojovat,... ale aspon som na boj zvyknuta,....

sarin
13. aug 2013

@lucinka4185 boli sme tam len na spermiograme pred mesiacom,... tam bolo vsetko ok a dufala som, ze to bola nasa posledna navsteva tam.... no a potom prisiel moj HP a folikulometria... A vysledok zvyseny testosteron... ovulujem menstruujem pravidelne,... ovulku si viem urcit na den presne.... 10 trafenych ovuliek a prd z toho...

vodnari
13. aug 2013

Tak už mám aj BA za sebou a teraz čakať na menzes a môžme začať. Zajtra by som mala dostať....dúfam že mi nebude meškať. 😉

lucinka4185
13. aug 2013

na stranke GF je formular ktory ked vypises oni ti zavolaju a objednaju ta. Len sa pytaj na DR. Harbulaka / teda ja mam s nim skusenost a tiez som dostala odporucenie od jednej pani doktorky / ked mu donesies vsetky vysledky testov, on ti uz povie co a ako.

sarin
13. aug 2013

@lucinka4185 hej viem tak sme sa aj na ten spermiogram objednavali a to si mozem vybrat lekara?

majkulik
13. aug 2013

@sarin ja som na tom podobne. Svagrovci si raz a cielene a hned je z toho Matko. ja inym nezavidim, doprajem im. ked mam tazku hlavu zo vsetkeho, tak si posmeniem na mojho kolegu. Raz mi povedal: "Ja sice nie som veriaci, ale vraj pan Bozko naklada na kazdeho tolko, kolko vladze uniest. cim viac toho mas, tym si silnesia." ani som nevedela, co mu na to povedat. zostala som ticho, ale tieo slova sa mi vynoria vzdy. niekomu ten zivot proste ide lahko, tak ako si to naplanoval, niekomu (nam) nie. ale myslim si, ze pokial je sanca, ze sa to da, tak je to SUPER! lebo sanca znamena vela.

majkulik
13. aug 2013

@lucinka4185 ked som sa ja objednavala, tak som povedala,, ze mi je to jedno, dali mi najblizsi termin k Dr. Behunovej a som velmi spokojna.

sarin
13. aug 2013

@majkulik
@lucinka4185 ked mam pravdu povedat zeny radsej by som isla ku zene lekarke,.. nemozem si pomoct ja som s chlapmi gynekologmi neni moc ztotoznena,.... ja som mala vzdy gynekologicku 😀

lucinka4185
13. aug 2013

@sarin ano mozes

sarin
13. aug 2013

@majkulik ja podla par inych MUDr. mam absolutne realnu sancu ma prirorodzene tehu,.. ale ja uz sa bojim cakat mam 30 rokov a zdravotne radsej pomlcim,.. takze 5 rokov cakat na zazrak by znamenalo pripravit sa o sancu vobec mat dieta,...

lucinka4185
13. aug 2013

@majkulik
@sarin ide len o to, ze DR. Harbulak je tam - gynekológ, odborný zástupca pre reprodukčnú medicínu a dokonca nejaky sef.

erin365
13. aug 2013

Baby, všetky tu tak vychvaľujete Harbuláka...no minule som mala konečne tú česť byť u neho na kontrole...a teda nič moc. 3x sa ma na niečo pýtal, 3x som mu odpovedala a furt sa mýlil, nezapamätal si čo mu hovorím, pozrel ma, nepustil ma ani prezliecť sa a "spovedal" ma v tom župančeku, musela som pri ňom stáť pri stole, ukazovať mu papiere, župan sa mi roztváral, lebo šak sa nedá zaväzovať...hrúza! Šla som sa prezliecť a keď som vyšla on tam už nebol, vôbec sa nerozlúčil, nevedela som čo ďalej, či čakať či čo...či si len odbehol...on sa nakoniec zašil do inej ambulancie a so mnou komunikoval tak že kričal stadiaľ na dve ambulancie... Ja chodím 4roky Drábekovi a to je tak zlatý doktor!!!!

sarin
13. aug 2013

@erin365 boze aky zupan?? prepac niekde som sa stratila tam si treba nosit zupan?

erin365
13. aug 2013

@sarin oni tam majú taký polopriesvitný zelený županček 😅

sarin
13. aug 2013

@erin365 aha to ako uplne do naha a dostanem zupancek jo? 😀 ... inak ja si asi teda nebudem vyberať doktora,... necham to plynut..

melinda1989
13. aug 2013

ahojte!vedeli by ste my povedať, ze po výsledkoch krvi aké vyšetrenia este treba?

lucinka4185
13. aug 2013

pri akych vysetreniach si dostala zupanek?
@erin365 ja som ziadny nedostala . pri mne bol Harbulak vzdy super

erin365
13. aug 2013

@lucinka4185 šak ten županček je zavesený v každej kabínke...hádam tam nebudem pobehovať nahá 😀 😀 😀

lucinka4185
13. aug 2013

neviem ja vzdy chodim v sukni alebo satach tak to len vyhrniem a jedem 😀
@erin365

majkulik
13. aug 2013

baby ja sa smejem na tom zupane. . . .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre