Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vahy1
24. aug 2013

@marthina Dakujem za povzbudenie-ja to nevzdam 🙂 ,tabe drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo a mala svoje vytuzene babatko 🙂 , urcite sme sa asi vydeli,vtedy tam neboli ani moc ludi....

vodnari
24. aug 2013

@erin365 pána fera...koľko?????? 🙂 to si dobrá nosnica.... 🙂 ...držím palčeky.... 🙂

nancsy
24. aug 2013

@erin365 ahoj, ani nevieš, ak ti závidím ale v dobrom,že to už máš za sebou.myslím vsetky tie injekcie a stresy....mala si skutočne veľa vajíčok 🙂 ja Len o tyzden so stimulaciou. 😢

bimbo37
25. aug 2013

@nezabudka8 netreba uuuuplne presne. ja som mavala tiez rozdili tak do hodinky a v pohode. vsetko je ok. hlavne fakt vkladat a nezapijat. ja som len vkladala. minula som kvantum slipovych vl, ale pohoda. a trvat na to, ze do 12 tt. mne v GF pivedali, ze do konca 8tt, ale to je blbost. utrogestan mozes uzivat do konca 12tt. drzim moc palce😊

blavabla
25. aug 2013

@nezabudka8 mojka nejaka ta polhodka obcas neuskodi , ale snaz sa to dodrziavat...ja som dva krat krvacala okolo 7 a 8 tt,a v nemocnici mi zdoraznovali ultros brat presne na hodinu a kludovy rezim..viem,ze je to niekedy nepohodlne vkladat,ale to je to najmenej co mozme pre nase mimina spravit...drzim moc palceky.. 🙂

karin30
25. aug 2013

@nezabudka8
@erin365 Ahojte,prosím ako to tam prebieha a koľko hodín ste tam ležali?

erin365
25. aug 2013

@karin30 uf, ani neviem kedy nás brali na odber a kedy sme boli schopne ist domov. Tusim o 12-tej sme boli "fit" Ty si pamatas časy Matka? @nezabudka8

maru333
25. aug 2013

ahojte. zajtra mam punkciu, ale dnes mam bolesti v podbrusku, take pichanie a krce. mali ste to tiez?dakujem

nezabudka8
25. aug 2013

@karin30 ahoj ja si nepamätám presne ale tuším okolo pol 10 sme išli aj neskôr a potom keďže sme boli len tri tak to išlo hneď cca myslím tých 10-15 minut a potom len ležať do tej cca pol 12. je to v pohode nemusíš sa ničoho báť. len sa snaž pospať si. držím palce!

nezabudka8
25. aug 2013

@blavabla ďakujem pekne. to tak okolo pol hodinky sa mi to zatiaľ darí, tak to bude hádam v poriadku.

karin30
25. aug 2013

@maru333 ahoj aj ja idem zajtra na punkciu a tiež ma pobolieva a pichá v podbrušku.To je asi normálne.Tak sa zajtra stretneme 🙂

blavabla
25. aug 2013

@karin30
@maru333 drzim vam palceky babulky...

marthina
25. aug 2013

@karin30 ja som isla na punkciu o 9:30, bolo nas 5 dohromady, tak kazda bola nejakych 10 - 15 minut...a o 13 sme odchadzali domkov...celkom sa to dalo zvladnut, len mne bolo potom na vecer dost zle...zajtra idem na kontrolne HCG :D drzim palceky

sizo
25. aug 2013

@vodnari Jaaaaj moje drziiiim, drziiiim palceee🙂)))Tak ti to prajem moja🙂))

vodnari
25. aug 2013

@sizo Ďakujem.....v stredu idem na ultrazvuk a potom za pár dní vklad....som zvedavá kedy bude. Moja prvá láska bola vložená v nedeľu a aj v nedeľu sa narodil..... 😉 a ty ako???? už je lepšie???

tyli
26. aug 2013

ahojte, mňa čaká punkcia asi o týždeň, v piatok mám ísť ešte na kontrolu. ako je to prosím po punkcii? bolo vám zle, alebo ste mali bolesti? nemám predstavu, tak by som rada vedela čo ma čaká. v deň punkcie má prísť aj manžel, že?

erin365
26. aug 2013

@tyli ahoj, mne nebolo zle ale podbruško bolelo strašne, lebo som mala veľmi veľa folíkov a vajíčok. A manžel musí prísť ráno s tebou aby odovzdal matroš a potom prísť pre teba...pre mňa manžel neprišiel, bo som ho poslala do práce ale prišla pre mňa sestra...proste niekto ťa musí prísť vyzdvihnúť a podpísať že ťa z CAR berie.

tyli
26. aug 2013

@erin365 ďakujem za info. pozerám, že si z NR, tak tiež si cestovala. Aj ja budem. Cestu domou si potom prežila v pohode? Po akej dobe ťa pustili, o pár hodín, alebo až poobede? na vklad si už bola? máme sa rozhodnúť či máme záujem o embrioskop a stále nevieme. zdá sa mi to dosť peňazí, tak či sa to oplatí....
držím palce, nech sa vám to čoskoro podarí 🙂

erin365
26. aug 2013

@tyli cestu domov som pretrpela lebo ma celý spodok bolel. Pustili nás cca o 12-tej. S embryoskopom ti neporadím...skôr by vedela o tom niečo povedať @nezabudka8 ona si ho dávala. Ja som iný prípad, pretože mi robia PGD - Preimplantačnú genetickú diagnostiku. Akurát dnes vyšetrujú naše embryjká na 8 chromozómov...

tyli
26. aug 2013

@erin365
držím palce. tak nech to dobre dopadne.
ja mám zase problém, že sa mi údajne tvoria protilátky proti trofoblastu a mám obavu, že to IVF nevyrieši , kým sa mi imunitný systém nedá do poriadku ☹ ale neprestávam dúfať.
ešte ak sa smiem opýtať, v koľký deň si bola na punkcii? podľa protokolu by som mala pichať injekcie do 15 DC, tak asi tak mám rátať, že to bude? v piatok mám kontrolu v 10 DC.

erin365
26. aug 2013

@tyli ja som si mala podľa protokolu pichať do 12DC ale nakoniec mi ešte predĺžili pichanie a zvýšili dávky a na punkciu som šla v 18DC!!! Oni ťa budú informovať po každej kontrole, neboj.

blavabla
26. aug 2013

@vodnari no super mojenko to uz , to nam ale leti....no drzim palceky nech mas vystielku pripravenu na 100%... 🙂 🙂

donatela
26. aug 2013

@erin365 drzim palce,nech vam PGD dobre dopadne! Ak sa smiem spytat, ty mas aj PCOS,ze si mala tolko folikov? Este som ta chcela poprosit. Ak sa dobre pamatam, tak ty si pouzivala na pichanie tie inzulinove ihly... Idem dnes do lekarne vybrat lieky na stimulku,tak sa chcem poradit, ake injekcie kupit. Si pisala,ze tieto su tensie a ze ta to nebolelo, ani si nemala modriny. S nimi si pichala vsetko,ci len nieco? A da sa s tym miesat? Dakujem vopred za kazdu radu.

erin365
26. aug 2013

@donatela nemala som PCOS. Proste som mala toľko folíkov... A čo sa týka ihiel, tak na miešanie som používala 0,7 ihly + striekačku a na natiahnutie a vpich tie inzulínové striekačky - na nich sú už nadstavené ihly. Nemusíš si ich kúpiť veľa, lebo ich nemusíš vyhadzovať. Ja som si jednou ihlou pichala na viackrát, vždy som si ju dezinfikovala s tým roztokom a hotovo.

tyli
26. aug 2013

@erin365 ďakujem 🙂

erin365
26. aug 2013

@tyli jo a tie inzulínové striekačky ti stačia 100vky. Tam sa ti vojde celý obsah ampulky 😉

tyli
26. aug 2013

@erin365 inzulínové? vidíš, to mi nikto doteraz neporadil. ja mám malé striekačky, k tomu väčšiu ihlu na miešanie a potom takú žltú, najmenšiu na pichanie. ale aj tak to často bolí. musím sa v lekárni poradiť aké sú to tie inzulínové. ako to potom ale robíš? natiahneš do normálnej striekačky s normálnou ihlou z ampulky, vstrekneš do ampulky s práškom, a rozriedené naťahuješ do tej inzulínovej?

erin365
26. aug 2013

@tyli joj, sorry, to som chcela odpovedať @donatela 😅 😅 😅 ale tak snáď som pomohla aj tebe 😵

erin365
26. aug 2013

@tyli presne tak, natiahla som do normálnej striekačky obsah ampulky cez ihlu 0,7 (šedá) a vstrekla do ampulky s práškom a natiahla obsah už do inzulínovej striekačky. Picháš si aj Gonal, že? Gonal má takú tenučkú ihlu, že vpich ani necítiť, no a inzulínové majú podobné tenké ihly 😉

erin365
26. aug 2013

@tyli takto asi vyzerajú tie inzulínové striekačky s ihlami...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre