Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

donatela
26. aug 2013

@erin365 dakujem za info. Ja idem do 1.ivf,nikdy som si nic nepichala... Takze prosim maj so mnou trpezlivost🙂 cize ai muaim kupit striekacku a ihlu 0,7, s ktorou budem miesat a s tymi inzulinovymi budem natahovat ten vymiesany roztok a pichat. Kolko tych ihiel/striekaciek potrebujem pri dlhom protokole? A teda este potrebujem nejaky dezinfekcny roztok? Ja mam pichat diphereline, luveris, gonal.

erin365
26. aug 2013

@donatela ja som na tie inzulínové striekačky s ihlami prišla sama...teda nápad mi vnukla priamo magistra v lekárni, bo tam mala nejakého známeho, ktorý si pichá inzulín a on mi to schválil 😅 a ja som tiež v kolobehu prvého IVF 😉 Neviem presne koľko toho budeš potrebovať, lebo ja som mala tiež dlhý protokol a na tieto inzulínové som prišla až skoro týždeň pred koncom pichania 😠 Tiež som pichala Diphereline, Gonal a potom ku koncu Luveris. Gonal máš pero, tam nič neriešiš...a Diphereline a Luveris si budeš miešať. A roztok na potieranie miesta vpichu kúpiš v lekárni, stojí to málinko.

donatela
26. aug 2013

@erin365 a kupovala si v lekarni pod gf na zahradnickej?

erin365
26. aug 2013

@donatela nie, u nás v NR. Tam som sa pýtala a nemali...

donatela
26. aug 2013

@erin365 aha. Ja kvoli tomu luverisu sa chystam prave na zahradnicku. To ma upozornovali,ze to mam kupovat tam. Ved opytam sa a pripadne skusim aj v inej lekarni tie striekacky. A predaju mi samostatne striekacky bez lieku v nejakej inej lekarni?

erin365
26. aug 2013

@donatela počkaj, myslela si teraz na lieky či ihly? Bo som ti odpovedala na ihly...neuviedla si čo presne si chcela vedieť 😅 Lieky čiže injekcie som všetky kupovala v GF...stálo ma to cca 340€

donatela
26. aug 2013

@erin365 pochopila som ta. Lieky si kupovala na zahradnickej a nemali tam tie inzulinove ihly,tak tie si kupila v NR. Ja si idem vybrat recepty a opytam sa aj konkretne na tieto ihly. Ak ich nebudu mat skusim niekde inde. Este mam cas. Zacinam pichat az 13.9. Dakujem ti za rady a trpezlivost!
Drzim palce, nech sa to podari🙂🙂

donatela
26. aug 2013

@donatela a inak riadna palka 340€! Aspon ma neprekoti pri tom okienku v lekarni, kedze si ma na to pripravila🙂

donatela
26. aug 2013

@erin365 predosla sprava bola urcena tebe. Uz pisem sama sebe🙂🙂

erin365
26. aug 2013

@donatela ja som sa bála že nebudem mať toľko na účte ale mala som 😀 😀 😀 som tŕpla či prejde platba 😀 😀 😀

erin365
26. aug 2013

@donatela domyslela som si že patrila mne 😀 😀 😀 😀 dnes sme nejaké oťapené 😀 😀 😀 😀

donatela
26. aug 2013

@erin365 aj ja dufam,ze mam taky limit na karte...🙂

tyli
26. aug 2013

@erin365 ja mám v injekciách Diphereline 0,1 mg, dva dni som pichala Pregnyl 175 IU a od dnes Diphereline, Pregnyl 100 IU - to pichám perom čo mi k tomu dali a Menopur 75 IU. Len jedno som sa ich neopýtala či môžem všetko pichnúť naraz ráno pekne po sebe. Dnes som si tak pichla, tak hádam to nevadí.

tyli
26. aug 2013

@erin365 oprava nie pregnyl 😀 chcela som napísať Puregon 😅 no ešteže som si ten pregnyl nepichla 😀

marttina333
26. aug 2013

Ahoj chcem sa spýtať ked ste si dávali schvaľovať IVF poistovnou, ako dlho trvalo kým vám to schválili ? a po schválení dokedy musite mat urobené IVF, je tam nejaké časové obmedzenie? Dakujem 🙂

vodnari
26. aug 2013

@blavabla ďakujem zlatíčko...tak už tento týždeň... 😉

majkulik
26. aug 2013

@marttina333 ja mam vseobecku a my sme podali ziadost 04.07 a koncom mesiaca mi volali, ze ju mam schvalenu, da dalsi termin na konzultaciu - kde mi dali recepty na injekcie. ziadost plati tusim rok. ja by som teoreticky mala zacat pichat 10.09. ale musim to o mesiac posunut ☹

majkulik
26. aug 2013

@erin365 no vidim, ze to mas uz sa sebou. drzim ti palceky, ab ysi bola aj nadalej taka uspesna a podarilo sa vsetko na prvy krat 🙂

donatela
26. aug 2013

@erin365 este otazocka. Ta siva injekcia urcena na miesanie 0,7. To musim mat na kazdy den novu alebo staci jedna?? S tymi inzulinovymi to akoze nevytiahnem?

maru333
26. aug 2013

@karin30 ahoj, oddychujes? ja som bola o 2hej doma, jak mi stiekla infuzka uz mi bolo lepsie ale este stale pobolieva, ty si ako na tom? bolo super ze sme tam neboli sami, zato bolo lepsie takto spolocne. maj sa a zelam vsetko dobre

sun666
26. aug 2013

@donatela ahoj, citam ze ta cakaju injekcie, mne dala sestricka do ruky presne tie veci, ktore si mam pytat, asi videla aka som z toho hotova, tak asi aby som nekupila blbost, na miesanie bola ruzova, na pichanie oranzova a to plastove a vankusiky na dezinfekciu, ja som pouzivala vzdy nove, predsa len si nieco pichas do tela, tak ja radsej takto. ani nevies ako a bude po 🙂

sun666
26. aug 2013

inak v lekarni su zlate tie lekarnicky, poradia s usmevom, maju uz prehlad- myslim tu ich lekaren dole 😉

mauerka
26. aug 2013

@sun666 Jasne, ze su zlate, ved tam nechavame doplatky za 300-500€, bodaj by neboli 😀

sun666
26. aug 2013

:D no tak to je tiez pravda, aj ked mi to nie je naozaj az take smiesne 😒

mauerka
26. aug 2013

@tyli Vsetko praveze MAS pichat naraz - bud vsetko stale rano, alebo vsetko vecer. A samozrejme nie Pregnyl 🙂

sun666
26. aug 2013

@mauerka- ano tak aj mne povedali, pregnyl treba na pohotovost do sed. svalu

mauerka
26. aug 2013

@donatela Radsej aj na miesanie kazdy den nova... na tom uz neusetrime 🙂 A inak velmi dobry napad /uz to pisem druhykryt/ od @erin365 s tymi inzulinovymi inj. Len skoda, ze som o tom nevedela v aprili 🙂 Takze baby, kt. idete teraz pichat - pozhanajte si inzulinove inj. @sun666 @tyli

sun666
26. aug 2013

ja uz mam po, teraz ma caka TT @mauerka

tyli
26. aug 2013

@mauerka ďakujem 🙂 a pozerám, že vám sa už zadarilo, to je super 🙂 koľko ste si dávali vložiť? dali vám na výber? my už jedno dieťa máme, tak sa trošku bojím dvojičiek.

blavabla
26. aug 2013

@vodnari juuppiii🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre