Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 ahoj moja, ako sa mas? boli ste na KET? Ja som teraz v priprave spolocne s prednisonom

tyli
2. sep 2013

@zuzanka05 jéééj, tak to sme sa tam možno aj stretli. ja som tam bola o 8- mej. škoda, že to nemáme naraz 🙂
ja mám za sebou 3 IUI a teraz prvé IVF. Dnes som bola na druhej kontrole 13 DC. Za zmrazenie sa prosím pripláca, alebo ako to je? Ak bude ET neúspešné, tak sa dá KET následne rýchlejšie absolvovať a už bez toľkého pichania a punkcie, alebo je to to vlastne to isté, len neabsolvujem punkciu? Na KET potom treba novú schválenú žiadosť od poisťovne? Ja o tom takmer nič neviem. Doteraz, kým som chodila na IUI som to brala tak, že čím menej viem, som kľudnejšia. A teraz keď viem málo, skoro nič, mám ťažšie rozhodovanie.
Veľmi ti držím palce 🙂
Dúfam, že sa nám to podarí 😉

gelinka75
2. sep 2013

@jomini cauko, v pohode, nam 3 kety za sebou nevysli tak som spravila mesiac prestavku, tie lieky mi nerobia dobre..este idem na 1 ket mozno dalsi cyklus ale chcem dat ziadost na dalsie IVF, lebo nejak tym mrazakom neverim..mame este 3 blasty ale cakam, ze sa nerozmrazia

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 ..mi hovor s tymi blastocystami, my male 5 blastocyst, tak len tapam..ci to ma vyznam. Stenova mi vsak s nimi dala ultimatum..ked sa to nepodari, caka ma operacia a predimplantacna genetika..

gelinka75
2. sep 2013

@jomini vazne? asi kvoli tomu, ze u teba ani raz to nevyslo, chce sa pozriet co tam mas, no som zvedava co mne povie, idem tam v stredu..najradsej by som to cele zabalila, presla ma energia na to vsetko ked vidim, ze to nevychadza..

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 ano, dost nechapala, zevraj sa malokedy podaria take krasne embrya, vsetky boli vysokej kvality, jedno ohodnotene len na ,,jednotku,, ostatne boli 1 s hviezdickou.. tak su tri alternativy - 1. nezname protilatky - nasadila mi prednison a zbastim aj slona za den.. 2. zla vnutorna genetika - pri dalsom cykle odporucila tu genetiku alebo nieco s maternicou.. no koniec, taka depresia ma pochytila..ked som pocula tie slova. Moja je mi to luto, no hlavu dole, viem ze to neznie prilis utesujuco, no ked sa vam to raz podarilo, isto sa to este podari 🙂 ja ti to zelam najviac na svete.

gelinka75
2. sep 2013

@jomini hm ale to je fakt zaujimave, ze take krasne a nic..mozno nahoda a mozno problem, ale je dobre, ze chce po tom patrat, lepsie ako len skusat a skusat, a mozno ti prednnison pomoze, mozno aj mne ho da..uvidime, pytat ho nebudem, som zvedava co povie, zas bude riesit moju cystu tak uz ma nastve..lebo to je u mna neriesitelny problem, iba ak by som si dala ten vajecnik odstranit a este ho potrebujem 😝

bimbo37
2. sep 2013

@vodnari zlatko to ma mrzi. tak som na teba myslela. ale nevadi. zobrala si to super a sup sup na IVF. urcite sa to podari. drzim ti palce.

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 mas opat cystu? daju ti ju odsat? ..neviem, ci ten prednison pomaha - akurat tak na chut do jedla :D :D :D v tom je velmi ucinny :D ..stenova mi ho sama navrhla, aj ked si pytala moj suhlas..takze trocha s tazkym srdcom, aj co sa tej operacie tyka, neradi by mi ju robili, kedze ich uz bolo dost..tiez som rada, ze sa v tom spara, vyslovene jej to nedalo, riesila tolko alternativ, so slovami, ze musim ostat tehotna a nemam zufat.. Ten vajecnik isto este potrebujes 🙂

gelinka75
2. sep 2013

@jomini a dost priberas z neho? ja akurat teraz co neberiem lieky sa chcem nejak znormalizovat, lebo tiez ta vaha ide hore aj ked som dost polavila aj v jedeni, nervy a stres a do toho hormony..priserna kombinacia 😅 ved ta rozumiem aj ty mas par operacii a presne aj ja som preto nechela laparku ked som tam este zacala chodit a take nieco ze zobrat vzorku z vystelky ti nechceli robit? ved nemyslim, ze mas zvonka nieco s maternicou ved to by videli na minulej operacii, nie? cystu mam, neviem ci odsat, nedam si nic spravit, mam toho teraz plne zuby

petkaa28
2. sep 2013

baby trosicka odbocim od temy, ale tie, ktore vam nie je daleko senec - poculi ste uz o "liecbe" neplodnosti tigrami?? v kostolnej pri dunaji je oaza tigrov, my tam casto chodime a pani, co to tam vedie nam uz niekolko krat vravela, ze najma z rakuska im tam chodia zeny, ktore dlho nevedia otehotniet, lebo vraj tigre nieco zo seba vyzaruju a vyvolavaju v zene akysi pokoj...maju vraj velmi dobre vysledky...mne to dlho vrtalo v hlave, ze ked uz budem uplne zufala, tak to vyskusam.. (inak aj krajnova to skusala 🙂) )...a potom som na to zabudla...a dnes vravim manzelovi, ze podme za tigrami, ale ci mozem, ze ked som tehotna?? a rozmyslam nad tym a uvedomila som si, ze naposledy som bola za tigrami v polovici jula a o mesiac som mala transfer 🙂) mozno iba zvlastna zhoda nahod, ale pravda je, ze mne je pri tigroch fakt dobre...taky neopisatelny klud 🙂

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 zatial mam z neho velku chut do jedla a nekontrolujem to 🙂 takze sa radsej ani nepostavim na vahu.. chcu sa pozriet na do maternice, takze asi by aj vzali nejaku vzorku..dufam, ze to nebude potrebne.. ja som bola na laparke pred dvoma rokmi a aj kyrete, mozno po nom mam problemy, nechce som aby mi ho robili, no lekar ma ubezpecil, ze to nie je nebezpecne a ani som nekrvacala.. ten pocit, mat toho plne zuby poznam, no niekedy si precitam tie pribehy bab z reprofitu, kt. sa podarilo aj x-te ivf, tak mi to doda silu..aspon teoreticku :D

gelinka75
2. sep 2013

@jomini inac po kyrete sa malo krvaca, aj ja som fakt minimum, ale dlho som sa cistila..aj mesiac skoro v kuse nieco bolo, ale riadna krv nie...ano tie pribehy tiez niekedy citam, asi neprisiel este nas cas moja, a kedy mas vklad?

gelinka75
2. sep 2013

@petkaa28 tigre mam ani nie kilometer od seba..mohli by sem daco vyzarovat, zvyknem vecer pocut rev..az si pripadam ako v afrike

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 neviem presne, nasledujuci pondelok budem mat 16. DC, tak idem trocha oneskorene na kontrolu..minuly KET bol neskoro, kedze mam lenivu sliznicu..mozno tak nasledujuci vikend..

gelinka75
2. sep 2013

@jomini a po ET uz si raz mala KET? daju ti to asi na utorok..zalezi ktory lekar, mne davali ket na 16DC a posledny chcel drabek dat na 18DC

jomini
2. sep 2013

@gelinka75 nie, este som po poslednom ET nemala KET..ja som prvy KET mala tusim na 21. DC, len mi stale zvysovali estrofen a chodila som casto na kontrolu, sliznica rastla pomaly..

gelinka75
2. sep 2013

@jomini tak drzim palce, nech to tentoraz uz ozaj vyjde 🙂

vodnari
2. sep 2013

@majkulik už aby sme začali....

vodnari
2. sep 2013

@vahy1 to je samozrejme...chcela by som to už čo najskôr hoci aj zajtra,ale zas aby sme to neuponáhľali...

vodnari
2. sep 2013

@gelinka75 ďakujem...asi každá z nás si niečim prešla....je to ťažké ale pre naše detúrence sme schopné všetkého....

vodnari
2. sep 2013

@bimbo37 Ďakujem zlatíčko...nechcem dlho čakať...najlepší liek na bolesť- zostať rýchlo tehotná....tento rok máme nejaký smolný...najprv potrat a teraz toto.... už nie som najmladšia a nechcem aby medzi drobčekom bol veľký vekový rozdiel...tak sme sa hneď do toho pustili...ráno som ešte cez slzy všetko obvolávala....

bimbo37
2. sep 2013

@vodnari to ti schvalujem. uvidis pod stromcek budu uz urcite dobre spravicky a mozno aj skor. teraz budes cakat len na poistovnu. drz sa.

vodnari
2. sep 2013

@bimbo37 Ďakujem

lesik
2. sep 2013

@mauerka No vzdy mi beru krv po uziti Clostilbegytu...Na zistenie hormonalnej hladiny.

mauerka
2. sep 2013

@lesik Ja som pred IUI nikdy nebrala Clostil, takze preto som sa pytala.

majkulik
3. sep 2013

@vodnari my sme davali na poistovnu 04.07. a uz koncom jula sme to mali schvalene. na vseobecku dost rychlo, zial len termin nam dala az o mesiac :-/ , ale neboj, ked sa vam to uz raz podarilo, tak urcite to aj druhy krat dotiahnete do uspesneho konca.

vodnari
3. sep 2013

@majkulik dúfam že to bude čoskoro...

majkulik
3. sep 2013

@vodnari myslim si ze hej. ak mas termin 10 a hend aj poslu ziadost, tak potom uz len zalezi od menzesu. mozno to schvalenie a konzultacia pride v tych pravych dnoch a hned aj zacnes pichat. 🙂

vodnari
3. sep 2013

@majkulik júúúúúj aby si mala pravdu ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre