Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
12. sep 2013

@matka177 ahoj zlatíčko...ja som mala to isté a vstrebalo sa to...pri ďalšom ultrazvuku už nič nebolo vidieť a máme krásneho chlapčeka...nebojkaj sa nič...a blahoželám.... držkajte sa... 😉

matka177
12. sep 2013

@vodnari dakujem za podporu,ani si clovek nevie predstavit ake to je dolezite,ked sa ma o koho opriet.som rada,ze som na tomto fore.hadam sa to vstrebe

erin365
12. sep 2013

Som 3DC a myslela som si že ms po neúspešnom IVF bude silnejšia a nič...len úplne slabulinké krvácanie, že by mi stačil aj ten mini tampón na celý deň, včera na 2DC som mala na vložke veľký kus sliznice maternice - v celku. Inokedy sa mi odlupovala po takých malinkých čiastočkách. Zaujímavé...

vodnari
12. sep 2013

@matka177 aj ja som sa tu oveľa viacej dozvedela ako od dochtorov....veľmi rada sem chodím....a máme všetky podobné starosti a aj radosti a myslím že preto si tu tak rozumieme....chápeme sa navzájom a podporujeme....neboj sa nič to sa vstrebe...hlavne musíš byť v kľude.... 😉

vodnari
12. sep 2013

@erin365 ja som teraz tiež po vysadených hormonoch mala veľmi slabučké....len tri dni,ale dvaja by sa nahádali či niečo na vložke bolo.... 🙂

sarin
12. sep 2013

baby chcem sa vas spytať, mali ste niektora zvysenu hladinu estriadolu v HP? myslim pred stimulaciami.. a neviete co to znamena? nie som obezna mam troska nadvahu meriam 164cm a vazim 67 kg

erin365
12. sep 2013

@sarin Aká nadváha...neblbni...ja mám 166cm a 66kg a necítim sa na nadváhu 😀 😀 😀 😀

sarin
12. sep 2013

@erin365 no podla fotky na nu ani nevyzeras 😀 to si nevidela mna 😀 .. ale skor ma zaujima ten sprosty estriadol... dokyna mi povedala, ze az na testosteron mam hormony v poriadku a teraz ako mi dala papiere do centra tak som zistila, ze mam vyssi aj progesteron aj estriadol,... to si asi nevsimla, lebo to laboratorium nevyznacilo hrubo,...

erin365
12. sep 2013

@sarin v tomto ti neporadím... ☹

erin365
12. sep 2013

@sarin ja som za jeden jediný rok pribrala 10kg...vždy som mala váhu max 56kg a zrazu neviem ako a už som mala 66kg...pravdepodobne to bolo tými Béčkami z Femibionu...

sarin
12. sep 2013

@erin365 no ja som pribrala za rok tiez 10kg ale ja som ziadne becka nebrala,.... ja som kedysi vazila 39kg a vsetci ma strasili ze stratim menstruaciu, co sa mi v 19tich zdalo ako parada, ze nemusim vlozkovat... ale potom mi doslo, ze sa tym mozem pripravit o plodnost a tak som zrala a zrala a potom to neslo zastavit,... tak z 39 na 74 za 5 roky,... a teraz za pol roka zo 74 na 67 a ze ma to boha stalo namahy,... teraz berem inofolic tak cakam kolko pojde na vrch a ked si spomeniem na tie hormonalne bomby co ma pravdepodobne cakaju,.. dufam ze sa nedopracujem k 90kg ...

erin365
12. sep 2013

@sarin hormonálnymi bombami myslíš stimulku?

sarin
12. sep 2013

@erin365 ano,... boze este tyzden a dozviem sa ake su nase moznosti,... teda dufam, ze sa nieco uz konecne dozviem,.. zatial viem, ze som chodiaca antikoncepcia,...

erin365
12. sep 2013

@sarin tak na mňa stimulka nemala žiadny účinok čo sa váhy týka...Som fungovala normálne akoby sa nič nedialo.

sarin
12. sep 2013

@erin365 inak nevies nahodou ci ich v gynfive zaujimaju grafy bazalnej teploty? ci ma vysmeju?

sarin
12. sep 2013

@erin365 mozno si mala len daku lahku nie? viem ze kazda baba ma ine davkovanie clostylu (ci cohosi takeho)

sonulka81
12. sep 2013

Ahojte dievčatá,keď tu tak čítam vaše peripetie tak som aj rada,že to čítam až teraz...My sme sa s manželom snažili o babetko od roku 2O10.So svojím doktorom sme to riešili skoro rok a potom povedal,že nech teda skúsime nejaké CAR.Po dlhom zvažovaní sme sa rozhodli pre GYNFIV a v novembri 2011 sa dohodli,že to skúsime.Na konzultáciu sme sa objednali nejako vo februári 2012 stým,že moja predstava bola že v apríli už budem už tehotná tehotná (naivná predstava)lenže samozrejme že nič nešlo podľa toho ako som očakávala a ešte k tomu manžel v júny mal odísť na polročnú misiu...takže nás aj trošku tlačil čas.Kým sa všetko dalo do normálu(môj zdravotný stav)bol apríl . manžel mal zlý spermiogram a mne nedozrievali vajíčka.... ☹ lenže nestíhali sme to do jeho odchodu čo bolo 5.6 takže sme dávali zamraziť vzorku a všetko som absolvovala už sama...o cestách do centra a rannými zápchami nehovoriac.Leto som teda nechala tak a v septembri som to rozbehla.V oktobri bola punkcia.Po stimulácii som mala 12 vajíčok ale pre neprebudené spermie sa podarilo oplodniť len 5 ale ani tie sa nevyvíjali dobre takže keď mi 2 vkladali boli slabučké a tie 3 sa ani nedali zamraziť takže keď druhý pokus tak všetko odznova....ale stále som dúfala..že zabojujú,čo sa nestalo .Mangelík si robil ešte srandu,že príde po pol roku domov a ja budem v treťom mesiaci?!tak som sa mierne zložila a čakala do nového roku kým sa vráti a všetko rozbehli znova.V apríli rozbehli stimuláciu a v máji znova punkcia znova sa podarilo 12 vajíčok,predlžená kultivácia akurát pri ešte horšom spermiograme ako naposledy som mala obavy lebo ich bolo aj strašne málo a aj zlá kvalita sa podarilo polovičku napichať ,lebo ináč ani neodporúčali sa embryjká pekne delili.Vložili dve ale strašne som sa bála že to znova bude negatívne.Ale jedno zabojovalo a vo februári by sa mal prcek narodiť.A to som si po októbri myslela,že aký je život nespravodlivý ale pri vašich diagnózach ,som ja len slabý odvar.A to som ešte nepísala,že máme spolu skoro 9 ročnú dcéru čo bola počatá úplne bez problémov(v januári sme sa rozhodli a v marci som bola tehotná)takže tieto problémy ma neskutočne zaskočili . 😢 teraz som v 18 týždni som pn,keďže robím v obchode tak som bola za doktorom,že krabice s tovarom nosiť nebudem a hneď ma vypísal.Takže hlavy hore dámy 😀

erin365
12. sep 2013

Baby, práve čítam o PICSI a keď pôjdem do ďalšieho IVF tak jedine touto metódou, pretože spĺňam všetky 3 posledné kritériá!!!

PICSI - k oplodnění jsou použity pouze zralé spermie
PICSI je modifikace mikromanipulačního ICSI oplodnění, při kterém se k oplodnění používají pouze spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko-spermie. To znamená, že k oplodnění se používají pouze spermie se schopností specifické vazby na oocytární komplex. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázán výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.

Metodu PICSI považujeme za biologicky přirozenější a efektivnější formu oplodnění ve srovnání s ICSI, protože k fertilizaci se vybírají spermie se schopností vazby na oocytární komplex, tj. pouze zralé spermie. Tato metoda je vhodná pro všechny klienty, ale doporučuje se především v těchto případech:
- předchozí selhání, resp. nízká fertilizace i po ICSI,
- špatná kvalita embryí, resp. zástava jejich vývoje,
- opakované potrácení.

tyli
12. sep 2013

@sonulka81 ahoj, aj my máme už syna 5 a 1/2 ročného a tiež bol tak povediac na prvý šup 😉 . o druhé bábätko sa snažíme 2 roky, teraz som po prvom vklade a na budúci piatok mám ísť na prvú kontrolu - krv.
prajem vám nech ste zdraví a šťastní 🙂

@matka177 super, teším sa s tebou. len tak ďalej 😵

sarin
12. sep 2013

@sonulka81 krasny povzbudivý príbeh a konecne som pochopila tu fotku vojaka co sa vratil domov po roku a objimal svoju tehotnu manzelku 😀 😀 ..to nevymysliš to je zivot 🙂 nech vam to dobre dopadne....

sarin
12. sep 2013

@sonulka81 a este ked sa mozem spytat, ake si mala problemy alebo teda diagnozy?

sonulka81
12. sep 2013

@tyli ďakujeme a budem držať palčeky lebo fakt to čakanie je strašné a pri tom telefonovaní som ani nedýchala a čím dlhšie to zvonilo tým to bolo horšie....a ktomu čakať,že či sa ti zmení život od základov a tešiť sa na to alebo plakať do vankúša.A tiež mi muž povedal,že je to ma mne ako sa rozhodnem,že to bude rešpektovať,veď oni si len kuknú obrázky a idú na to a to najdôležitejšie je na nás...my sa musíme stým popasovať(či už kilá po stimulke,každá jedna 2,5 kg)a aj to že sa niečo pokašlalo... ☹

sonulka81
12. sep 2013

@sarin no začalo to tým,že môj doktor povedal,že mám málo folikúl pri ovulácii,a aj keď sú tak nedozrejú a neprasknú. A po návšteve u urologa zistili že má mm málo spermií a sú aj B-čkové a nehybné.Takže dohromady to už nešlo..
A to kým som ho dotlačila k tomu že teda mám ja problém ale aby sa dal vyšetriť a zistilo sa to či je on v poriadku trvalo.Ale po výsledkoch sa hneď zmenil a už sme to riešili spolu,nielen ja po doktoroch ale snažil sa a spolupracoval 😅

tyli
12. sep 2013

@sonulka81 tak zatiaľ sa držím v takom zdravom kľude. nechcem mať veľké očakávania, aby som potom nebola sklamaná. už som mala z toho depky, ešte pred tým ako sme začali chodiť do Gynfivu. bolo mi to ľúto, samé tehuľky boli okolo mňa. teraz si hovorím, že už jedno máme, tak svet sa nezrúti a zaberá to. ale chápem kočky čo sú tu a nemajú ešte bábätko. to je omnoho ťažšie ☹
čo sa týka váhy, tak ja mám 180 cm a 60 kg. takže ja som sa aj tešila, že trochu priberiem a nič sa na mňa nenalepilo. ale ja aj syn máme metab. poruchu vstrebávania tukov, nízky cholesterol. takže to je asi tým .

sonulka81
12. sep 2013

@tyli práve pri prvom pokuse som bola plná očakávaní.aj kamoška tam bola tiež mala Stenovú dor.a vyšlo im to na prvý pokus a ja som nečakala nič iné len pozitívny test.Tak len pekne v kľude a pozitívne mysli.U nás do obchodu tiež chodili samé tehulky čo ma po neúspechu deptalo... ☹ celkovo po Nitre chodilo v tom období strašne veľa tehu

erin365
12. sep 2013

@sarin nie nie, stimulovala som 3týždne a mala som normálne dávky a ku koncu sa aj zvyšovali na dva dni. Takže žiadna šetrná stimulácia... 😅

sarin
12. sep 2013

@sonulka81 to aj u nas je vsetko tehotne,... neviem ci som si to doteraz nevsimala, alebo co,.. ale teraz je to cista hroza...

sarin
12. sep 2013

@erin365 a kolko trva od prvej konzultacie kym sa to nejako rozbehne? cca

erin365
12. sep 2013

@sarin neviem, ja som bola špeciálny prípad, lebo vďaka cyste po IUI som začala stimulovať Dipherelinom po pichnutí vyvolávačky na 53DC a ms prišla na 64DC no a na 4DC som už začala pichať aj Gonal a potom neskôr aj Luveris...

erin365
12. sep 2013

@sarin kedy máš dostať ms?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre