Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

erin365
13. sep 2013

@donatela ja mám so sestričkami tiež len dobré skúsenosti! Jasné že niekedy nemajú svoj (ako každá z nás), ale stačí sa len usmiať alebo nahodiť milý tón a ony sa chytia 😵

nelly3
13. sep 2013

@gelinka75
ahoj, zaujimave, ze v reprofite v brne, maju velmi dobru uspesnost s KET-mi a len s blastocystami lebo oni zmrazuju len kvalitne co su po PK 😕 asi maju inu technologiu. v gyn-five som mala 3xKET ani jeden sa mi neujal a 4 KET co som mala mat tak sa zo 4 ks (blastocysty vobec ani jedno nerozmrazili ). v reprofite som mala 1ks zmrazenu blastocystu, krasne sa rozmrazila, tam sa nestane, ze sa nerozmrazi a aj sa ujala, sice len na kratko ale ujala.

gelinka75
13. sep 2013

@nelly3 ona sa pytala na GF predpokladam a nie na brno, ci? kazdy vie, ze v GF su na tom kety horsie a aj lekarka mi to povedala..ze sance su o polovicu menej ako pri transfere cerstvych, netaja sa tym a maju aj graf na stranke..kazdy si to moze precitat

nelly3
13. sep 2013

@gelinka75
jasne, ja som chodila tiez do GF 😉 len je to take zvlastne, ze tam nie, tam zas ano. a ty ako pokracujes?

dreamy24
13. sep 2013

@bobulab Neboj, mne sa stalo nieco podobne. Po IVF som bola relativne v klude, ale asi tyzden po ma jeden den chytil tiez taky nejaky amok, proste nervy pracovali a ja som totalne vypenila. Tiez som sa potom bala, ci to neublizilo babu, ak je tam. Ale vsetko bolo ok, teraz som tehotna a je to v poriadku.

bobulab
13. sep 2013

@dreamy24 dakujem 🙂 hned som kludnejsia...a mala si prve IVF?gratulujem k babu:D

sarin
13. sep 2013

@nezabudka8 a nevies podla coho sa rozhoduju ci hned laparka, alebo najskor hsg?

dreamy24
13. sep 2013

@bobulab Dakujem! Ano, bolo to prve ivf a vyslo. Ale som len v 10 tt, tak este je to take cerstve. Verim, ze to bude ok. Vela stastia zelam! 🙂

bobulab
13. sep 2013

@dreamy24 urcite bude...ja jdem na krv v pondelok, tak neviem , co cakat, v noci ma brucho omína....bojim, aby ms neprisla....

gelinka75
13. sep 2013

@nelly3 mas pravdu v tom, zeby mohli vylepsit zmrazovaciu techniku.. ja sa mam ok, neriesim momentalne nic, mame podanu dalsiu ziadost tak cakam, ty si na tom ako?

dreamy24
13. sep 2013

@bobulab Tak to budem na teba mysliet, aby to dopadlo na 1* 🙂 Potom poinformuj. Testik si neskusala? Ja som to nevydrzala a testla som na 8-my den po vklade a bolo to tam 😀 Inak brucho aj mna bolelo presne ako pred MS, takze to nie je smerodajne. Ak si tehu, tak budes mat taketo pocity mozno este prve dva mesiace, u mna to tak bolo a gyndos mi povedal, ze je to normalne.

bobulab
13. sep 2013

@dreamy24 test mam doma, ale necitim sa nan....bojim sa... 😒 , mna skor ako vajecniky pichaju....neviem , ci ked som nadopovana utrogestanom je smerodajne, že zajtra by som mala dostat ms...asi nie...

dreamy24
13. sep 2013

@bobulab No to je asi pravda s tym utrogestanom. Ked sa necitis, tak netestuj a nechas sa prekvapit. Ja by som to nevydrzala :D V kazdom pripade silno drzim palce 🙂

bobulab
13. sep 2013

@dreamy24 možno spravim pondelok rano...a možno fakt cez víkend nevydržim, ja som už tolko testov porobila, ako sialena....:D...som si povedala, ak zacnem mat silnejsie bolesti niektorý den, spravim skor....

dreamy24
13. sep 2013

@bobulab Jasne, ved uvidis ako sa budes citit 🙂 Ja som to brala tak, ze ak aj nevyslo, chcem to vediet skor a psychicky sa s tym vyrovnat a ze na krvi mi to potom uz len potvrdia, v najlepsom pripade ma milo prekvapia, ze domaci test este vtedy nezachytil zvysene hcg a ja som tehu. Tiez som sa bala, ale povedala som si, ze vysledok je uz tam nech je akykolvek a strach ho nijako neovplyvni, akurat ja budem mat cas sa s tym o nieco skor zmierit. Lebo triasla by som sa tak ci tak pri telefonate na vysledok krvi.

matka177
13. sep 2013

@petkaa28 Ahoj peti ako sa mas 🙂 dlho som ta tu nevidela

bobulab
13. sep 2013

@dreamy24 ved to , ten telefonat tiež neviem, ako zvladnem, toho sa bojim najviac

kora77
13. sep 2013

caute baby, zajtra idem do GF na 3. kontrolu, budem 12DC, myslite, ze uz v pondelok mozem mat punkciu? Nemam totiz este vybaveneho notara a priatel je seknuty, ze sa ani pohnut nemoze :(

dreamy24
13. sep 2013

@bobulab a to je tvoje prve ivf? skus sa psychicky prestavit tak, ze ked to vyjde, bude to super, ale ak aj nie, tak nevadi a pokracujes dalej v ceste za svojim cielom. ja som to tak brala a bola som nastavena tak, ze budem chodit dovtedy, kym to nevyjde. a mozno prave preto to vyslo, lebo som nebola na to tak upnuta, ze to musi vyjst na prvykrat. ale neviem, u kazdeho je to asi individualne.

dreamy24
13. sep 2013

@kora77 ano mozes. ja som to mala presne tak isto. v sobotu tretia kontrola a v pondelok punkcia.

tyli
13. sep 2013

@kora77 to nikdy nevieš. možno sa môže stať. prípadne si vyhľadaj notára, ktorý je ochotný robiť aj mimo pracovného času. nám sa to raz stalo predprvým IUI a za príplatok notár prišiel v dohodnutý čas aj mimo pracovného času.

kora77
13. sep 2013

@dreamy24 fuuuha! tak to je ako naschval, dufam, ze lieky proti bolesti nebudu mat vplyv na kvalitu spermii

dreamy24
13. sep 2013

@kora77 ale tak zase u teba to tak nemusi byt, mozno budes mat punkciu neskor. ale ja som tiez vybavovala notara v piatok poobede a povodne som to chcela nechat na pondelok, potom som bola rada. tie lieky neviem, ci maju vplyv.

maru333
13. sep 2013

@erin365 ahoj, bola som vcera v noci v ruzinove, lekar ma vysetril ale nic nerobil, zevraj sa nic robit neda len cakat, robili mi hcg, 1x v gyn five som mala 28 a vcera 66, povedal ze podla toho som este tehotna ale neznamena ze aj ostanem, moze to zacat klesat, rano som mala odber v gyn five znova, budem volat ci to stuplo alebo uz zacalo klesat

tyli
13. sep 2013

@kora77 nechcem strašiť, ale môj manžel mal pred punkciou stres v práci + úraz, bral lieky od bolesti Flector rapid a Ibuprofen a mal horší spermiogram. nevieme, čo z toho malo vplyv, ale niečo to žiaľ bolo. pred tromi IUI ho mal perfektný a ako naschvál teraz horší.
opýtaj sa na to keď pôjdeš na kontrolu. mali by to vedieť. nás to nenapadlo na to sa pýtať.

kora77
13. sep 2013

@tyli dakujem ti, urcite sa opytam...

zuzanka05
13. sep 2013

@tyli Ahoj moja,no teraz mi volali,ze zajtra mam ist na transfer rano o8:30..trosku sa bojim,lebo embryolgicka hovorila ze trosku pomalsie su embrya,ale do zajtra este uvidia 😒 ....a zajtra uvidia ci daju volaco zamrazit 😒 Dufam ze to uz podari 😉 Musiiiiiii 🙂

katty5
13. sep 2013

@zuzanka05 aj mne volali zajtra 8,30 tiež tam mám byť, tak sa vidíme 🙂

lasvegas25
13. sep 2013

@gelinka75
@silvik1 dakujem. A z genetickych testov ked Vam robili ste sa dozvedeli nieco zaujimave? ci ani nie? 😲

bobulab
13. sep 2013

@dreamy24 neviem, ja to prvý krat nejak ani nesilím, berem že je to 50 na 50 ale verím GF...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre