Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mauerka
19. sep 2013

Jasne, ze to nie je ziaden zazrak, kt. by na 100% zarucil uspech, ale logiku to ma...

lusipe
19. sep 2013

@mauerka ananas mam na stole...a uz mi ide hore krkom 🙂..ale co by som neurobila 🙂...jaj, tak to potom tie chilli nestihnem fakt kupit... 😒

donatela
19. sep 2013

@mauerka dakujem. Idem si to napisat do poznamok, aby som nezabudla🙂🙂 kym to bude aktualne...

melinda1989
19. sep 2013

@blcha76 Ja zatial nemozem,kým my endokrinolog nedá papier,ze mozem ostat tehotná.potom máme si vypýtat termín na konzultáciu a do vtedy sa máme rozhodnúť,ze ktoré chceme bud ambulatne alevo laparoskopicky.No mi sme tak s tým,ze ked sme to zacali tak chceme mat istotu,ze vsetko je v poriadku,tak asi pôjdem na laparoskopiu.Dúfam,že to nebude az tak bolieť,ale ja si myslím ze to zvládnem. 🙂

donatela
19. sep 2013

@lusipe mne to zohlanala mauerka. Ale je to velke balenie, neviem kolko ich tam presne je. Pozriem doma a ak sa bude dat, rada sa s tebou podelim;)

lusipe
19. sep 2013

@donatela zlatko, a mohla by si mi pomoct ? 🙂....prisla by som na kavicku k praci...🙂
@mauerka a to by som mala zacat brat az po ovu zajtra? ci dnes?...ked ovu je dnes?

mauerka
19. sep 2013

@lusipe Najlepsie pred ovu, cez aj par dni po

mauerka
19. sep 2013

@donatela Inak ty si na tom ako? Diphereline si uz kolko dala? Menzes cakas kedy?

donatela
19. sep 2013

@lusipe jasne ze pomozem. Podelim sa s tebou🙂 Ale mam ich doma a nestiham zbehnut pre ne. Zajtra ich viem so sebou vziat do prace alebo ze by si sa dnes vecer zastavila u nas doma... Porozmyslaj ako ti je lepsie🙂🙂

donatela
19. sep 2013

@mauerka dnes som 30dc, dnes som pichla rano 7-mu injekciu dipherelinu. Ms ja mavam na cca 31-34 den. Niekedy aj 40 dni. Tak ratam, ze niekedy bud. tyzden. Behunova mi povedala, ze ked ms nepride a ja uz budem pichat diphereline 12-14 den, tak mam prist na kontrolu aj bez ms. 14 injekcia mi vychadza bud.stvrtok...
A ty ako sa citis? Vsetko oka?

donatela
19. sep 2013

@mauerka
Ozaj a aky je rozdiel medzi chilli a bromelainom? Je treba oba, ci staci chilli, ci? Aky mas na to nazor? Dik.

mauerka
19. sep 2013

@donatela Tak to este nerobis paniku, ze meska... Ja som dostala ms po 8. inj
bromelain a chilli su uplne ine systemy fungovania. Enzym (bromelain) celkovo po dlhodobom uzivani zlepsuje stav organizmu a jemne zabranuje zrazaniu krvnych dosticiek. Osobne som ho brala asi uz dva mesiace pred ET aj potom dost dlho. Priamo na uhniezdenie je chilli lepsie - prektvenie ovelaucinnejsie. A btw. chilli ako take ma x inych pozitivnych ucinkov.
My sa po dramatickom zaciatku mame teraz uz fajn, mala Leuška kope o 106 a zo mna je uz riadna guľka 🙂

donatela
19. sep 2013

@mauerka Nie nepanikarim. Nie je sa kde ponahlat. Ved vies, v nasom veku;) uz sme zvyknute, ze nebude vsetko hned🙂🙂
Super, ze uz su vsetky trable zazehnane. Tesim sa s tebou🙂 Takze uz mate aj meno... Ste rychli🙂🙂 Tak nech sa ti dari aj dalej, prijemne tehulkovanie!!
A vdaka za rady, bromelain uz nestiham... Inak vsetky vitaminky papam, tak snad to pomoze. Ved dam vediet🙂🙂

kora77
19. sep 2013

vcera som bola na punkcii....tak som nakoniec mala 17 vajicok, dnes som volala do GF a zrelych bolo len 8 tie sme dali napichnut a 6 sa podarilo oplodnit ale vravel, ze na predlzenu kultivaciu pojde 7 embryi...to som moc nepochopila a nestihla som sa opytat, strasne rychlo to zo seba sypal
Kedy sa prosim platia poplatky za napichovanie a predlzenu k. ?

gelinka75
19. sep 2013

@kora77 vsetko sa plati pred transferom

blcha76
19. sep 2013

@lusipe Ja idem k Dr. Stenovej.

donatela
19. sep 2013

@kora77 hlavne nech to dobre dopadne! Drzim palce🙂🙂

majkulik
19. sep 2013

@melinda1989 ahojky, vysetrenie vajecnikov je v pohode - aspon u mna bolo. Trochu bolesti ako pri menzese, ale inak pohoda. nemas sa coho bat

majkulik
19. sep 2013

@lusipe skus si to o mesiac posunut a uvidis. skus sa poradit v GF, resp. ked nechces riskovat, tak len nahlas, ze to posuvas o mesiac a to uz budes vediet co a ako.

lusipe
19. sep 2013

@majkulik budem tam v pondelok volat rano...ze co a ako...lebo ja mam taku ovulku ze az no...uplne citim vsetko a test pozitivny...tak by som chcela asi dat tomu sancu... a je mozne, ze by mi zmenil protokol, ze by som zacala stimulovat az po menzese, ak by som ho dostala?

majkulik
19. sep 2013

@lusipe aky mas protokol? Ja t tiez tak mavam - strasne bolesti . . :-/

lusipe
19. sep 2013

@majkulik dal mi dlhy protokol....dipherelin od 25 DC...a po menzese gonal....tak ma teraz zaujima, ze ci je mozne sa s nimi dohodnut, ze pockame do menzesu a zacnem pichat az potom...nemas s tym skusenost?

majkulik
19. sep 2013

@lusipe ja mam pichat od 22 dna. ten den urciju podla vysky hormonov a musi sa zacat pichat v dany den. skus tam zavolat. Osobne by som pockala do dalsieho cyklu. Jeden mesiac hore dole . . . Na jednu stranu ak nie si v tom, tak zacnes stimulovat, ale ak si, tak zbytocne budes do seba cpat chemiu. A ten jeden mesiac . . .

silvik1
19. sep 2013

@lusipe ja som sa na túto tému bavila s Drábekom a povedal, že nech kľudne skúšame. keď bude pár dní meškať, pôjde sa nakrv a potom sa diphereline vysadí, ak teda bude test pozitívny. vraj mal aj také pacientky, ktoré takto otehotneli a mali normálne tehotenstvo a porodili zdravé deti.

lusipe
19. sep 2013

@silvik1 vazne?...lebo ja mam ovu az teraz 21dc a 25 mam pichat...to sa ked tak bude este len zahniezdovat....a ako som citala tu od bab,ten dipherelin vyradi cinnost vajecnikov...a tie nie su dolezite pri vylucovani hormonov na vyzivu uhniezdenia?

majkulik
19. sep 2013

@lusipe zavolaj si tam a budes na istom. ak sa slavik1 pytala a Dr. Drabek jej dal taku odpoved, tak sa nemas coho bat. Je to len na tvojom rozhodnuti.

silvik1
19. sep 2013

@lusipe neviem presne ako to je. ale tiež som mala dlhý protokol a schválne som sa na to pýtala lekára a toto bolo to čo mi povedal. ale rozhodnutie je na tebe. keď nemáte nejaký brutálne vážny problém a je šanca otehotnieť prirodzene, tak neriskuj a ten mesiac počkaj. ubehne to ako voda 😉

lusipe
19. sep 2013

@silvik1
@majkulik mate pravdu...tak ja tam zavolam, nech mi poradia...inak my sme uplne v poriadku...vsetky vysledky vraj ukazkove....sami nechapu....a ani my 🙂...

silvik1
19. sep 2013

@lusipe ale pýtaj si nejakého doktora, nech Ti on vysvetlí a nie sestrička.

donatela
19. sep 2013

@lusipe mojenko nepredpokladam, ze by ti zmenili protokol. Kratky protokol znamena vysssie davky hormonov za kratsi cas a ordinuje sa zvycajne vtedy, ked slabo dozrievaju folikuly a vo vyssom veku... A ty si prave chcela co najmenej chemie... Aspon tak som pochopila ja rozdiel medzi dlhym a kratkym protokolom. U mna bola dr. na vazkach a potom sa rozhodla predsa len pre dlhy protokol.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre