Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
23. sep 2013

@kora77 už by som bola rada, nech už môžem ísť do prace, doma sa len vyvalujem🙂 veľmi, veľmi ti držím palce, nech sa to poriadne uhniezdi .

kora77
23. sep 2013

@nancsy ty si si vzala take dlhsie volno?

nancsy
23. sep 2013

@kora77 nie, ja som PN, užívam antibiotiká,mám chrípku.doktorka mi kazala preliecit sa do punkcie.ja si vo svojom zamestani veľmi namaham hlas,preto som musela zostať doma. Aj ta ten transfer bolel?a mohol byť pri tom aj partner?

tyli
23. sep 2013

@kora77 vraj áno, treba ísť za hlavnou sestrou pri recepcii a ona povie za koľko eur ich môžu odkúpiť. vraj cena sa mení podľa toho koľko liekov potrebujú. berú len nenačaté balenia, tak mi bolo povedané. tiež sa chcem ísť opýtať na to. ale videla som tu na MK aj tému mám nemám lieky..... len nemám predstavu ako si to tie baby posielajú, keď niektoré lieky majú byť v chladničke a po čom tie lieky predávajú. či za doplatok, ktorý platili v lekárni, alebo ako....

kora77
23. sep 2013

aha, zabudla som, ved som si to citala...
nebolel ma vobec a na taku moznost sme sa nepytali...mozno by vam to umoznili...zakrok trval asi 5 min. a oddychovala som asi hodinu, oni na mna pozabudli a ja som tam zadriemala 🙂

kora77
23. sep 2013

@tyli aha, tak to by mi odkupili asi len 1 menopur, ostatne krabicky mam nacate ale velmi malo z nich pouzite...tak potom ostatne skusim predat na MK...mozno si to predavaju len baby z rovnakych miest

nancsy
23. sep 2013

@kora77 🙂 tak si sa cítila spokojne. Treba len veľa oddychovať .Držím palce, potom ti dám vedieť, kedy budem mať punkciu. 😉

vahy1
23. sep 2013

@matka177 tak to mi je ľúto,viem aký je to pocit,aj ja som si tým prešla,teraz si dáš asi chvíľu pauzu a potom sa pustíš plná síl do toho.Netreba to vzdávať-musíme bojovať ďalej 😉 ,ja sa snažím skoro 4 roky a raz sa to určite podarí...

donatela
23. sep 2013

@matka177 ☹ ☹ ☹ vela sil!

nancsy
23. sep 2013

Baby, neviete niektorá z vas , ten OHHS syndróm sa môže objaviť až po aplikácií Luverisu, alebo pregnylu?ked stimulijem diphereline, gonal asi 2tyzdne A nedostala som ho doposiaľ,tak ho už nedostanem?dnes ma1x pichnúť luveris a na nom je písané, že mozespisobit OHHS syndr. Ďakujem

sonulka81
23. sep 2013

@kora77 no neviem mne v júny odkúpili všetko čo mi ostalo...bolo to okolo 45 eur ostal mi menopur,aj diferelin myslím a v januári dokonca aj fostimon ktomu to bolo vtedy skoro 70 čo mi preplatili.Tak neviem či zmenili nioečo alebo majú veľa. 😒

donatela
23. sep 2013

@nancsy dakujem za rady ohladne kontrol. Citim sa fajn. Prve dni mi nebolo velmi dobre, aj hlava ma bolela, aj som mala nizky tlak ale nejak sa to ustalilo a je mi dobre (zatial). Brucho nafuknute mam uz teraz. Vcera sa brat pytal mami, ci nie som tehotna. Ze jemu sa zda:(:( Velmi som od toho 01/2013 pribrala:(:( Stale nieco uzivam a hlavne vela b-vitaminu (acidum folikum, inositol, predtym inofolic) a chuti mi z toho papat a malo teraz sportujem...
Ty si ako na tom? Tusim mas strach z OHSS, ale neboj. Hlavne vela pi. Aj 3-4l denne. Bude dobre, ved uz ti vela do punkcie nechyba🙂🙂

silvik1
24. sep 2013

@nancsy ahoj. asi Ťa nepoteším, ale OHSS môžeš dostať nielen počas stimulácie ale aj po punkcii. ja som "to tak chytila", ale ja som mala až 27 vajíčok. keď som išla na transfér, ešte videl doktor na ultrazvuku voľnú tekutinu v bruchu. pila som celú stimuláciu až do prvej krvi 3 - 4 litre vody denne a potom to pomaly prešlo samé.

kora77
24. sep 2013

@sonulka81 tak to by bolo super keby zobrali vsetko, ja to mam asi za 80€...musim to vsetko zbalit a ist tam, ved aj puregon pero musim vratit co mi pozicali...

nancsy
24. sep 2013

@silvik1 ahoj, muz mi pichol luveris o pol 10 a do 12:00 soms nemohla zaspat co som stresovala. Mala som velmi horku chut v ustach a preto som zacala stresovat. ja mam zatial necelych 10 folikul, zajtra idem na kontrolu. Ked si mala OHHS syndrom, ako si to tisila? bolo ti uplne zle, a v priebehu par minut si isla do nemocnice? alebo to nema taky katastroficky scenar? ja sa pytam kvoli tomu, ze vacsinu dna som sama doma a aby sa mi dalo zareagovat. Ozaj a pisali na nete, ze pacientka zacne rYchlo priberat, ma zvracanie, hnacky.... Neviem, ako mam tomu chapat, to akoze priberiem za jeden den 2kg? dakujem za nazor 😉

nancsy
24. sep 2013

@donatela nemas za co, pokial viem odpovedat, tak odpovieme. predsalen vlastne skusenosti su cenne rady... som velmi rada, ze toto forum exstuje pretoze nie sme na to " same" a dokazeme sa povzbudit 😉 moj brat si asi tiez mysli, ze som tehu, pretoze sme mali viac oslav v priebehu par dni a vobec som nepila a som doma neupravena, nenamalovana v teplakoch a pijem stale caje🙂 sak hadam to s tym tehotenstvom bude pravda uz coskoro🙂. ja mam tiez nafuknute brucho take tvrde, akob som v nom mala kamene. uz chcem mat punkciu za sebou... vcera som to ratala, od prvej injekcie ubehlo21 dni, uz mi to pichanie lezienan nervy, ihla mi uz aninejde pod kozu, nirmalne sa vytlaca a velmi ma to boli, a to mam tie najuzsie ihly. Alenevadi. neako sa to vyriesi a bude vsetko ok... drzim palce

nancsy
24. sep 2013

ahojte, ten pregnyl co sa picha na photovosti, ste sidali pichnuto 22:00 a na druh den rano ste isli na punkciu? Alebo az na dalsi den?

kora77
24. sep 2013

@nancsy ja som pichala v pondelok o 22.00 a punkcia bola v stredu...budu sa ta pytat kedy a o kolkej si si ho pichala

silvik1
24. sep 2013

@nancsy hlavne nestresuj. ja som mala akurát nafúknuté brucho - som vyzerala ako v treťom mesiaci. trochu ma pobolievalo a dosť ma boleli vaječníky, ale to malo asi skôr súvis s toľkými vajíčkami. je viacej štádií OHHS - ja som mala asi len také ľahšie. tými častými kontrola sa to podľa mňa dá podchytiť - na utz totiž vidia či sa tam tvorí tekutina alebo nie. hlavne prestaň čítať príbalové letáky, veľa pi a nestresuj 😉 pri prvom IVF som mala tiež veľa vajíčok a žiadny OHHS, takže je to dosť individuálne - tak si to neprivolávaj. čo sa týka priberania, to je iná kapitola - ja som za dva roky, čo chodím do GF a beriem rôzne hormóny pribrala dokopy 4 kg (všetky do brucha), teraz sa to snažím zhodiť, ale nie je to také ľahké, ako keď pribereš z prežierania sa 😒

nancsy
24. sep 2013

@kora77 jej,ahoj.takže punkcia bude asi najskôr piatok. Zajtra idem na kontrolu a večer si ho asi pichnem.🙂 oddychujes?

kora77
24. sep 2013

@nancsy budem na teba silno mysliet a hlavne sa neboj, ja som sa bala ale vobec nic to nebolo
este dnes budem pospinkavat a zajtra uz do roboty....

nancsy
24. sep 2013

@silvik1 ahoj,ďakujem za info. Veď idem asi niečo robit,aby som stale nemyslela na seba🙂. A uz radsej nebudem citat probalove letaky.....tiež som na to myslela, že doktorka by na utz videla,že nie je niečo ok.

silvik1
24. sep 2013

@nancsy držím palce 😉

nancsy
24. sep 2013

@kora77 ďakujem,si zlatá
🙂 snažím sa byť v klude. Ja budem doma asi dlhšie

sonulka81
24. sep 2013

@nancsy to až 36 hodín po pregnyle je punkcia takže až ten ďalší...deň je voľno

nancsy
24. sep 2013

@sonulka81 ďakujem🙂

blavabla
24. sep 2013

@matka177 moja... ☹

vodnari
24. sep 2013

@matka177 držkaj sa...

marttina333
24. sep 2013

Ktorá si pichala injekcie sama? chcem radu, mám si pichaj Merional, 1x pojdem k lekárke asi, nech mi to ukáže . Len sa chcem spýtať aké ihly+striekačky ste si kupovali. a aký je postup. Ďakujem 🙂

nancsy
24. sep 2013

@marttina333 ahoj, mne pichal injekcie muz. pouzivala som iklasicku striekacku-2ml a ruzovu ihlu- je dost hruba, pouziva sa na miesanie roztoku s praskom. ruzovou ihlou natiahnes roztok, streknes do flasticky s praskom. potom som ihlu vyhodila a uz zmiesany roztok si natiahnes do inzulinovej striekacky- je velmi tenka, da sa kupit v lekarni . vsetky ihly a striekacky mam na jedno pouzitie. ozaj, a pred vpichom si potriem miesto vatou namocenou dezinfekcnym roztokom. pichat musis v 45stupnovom uhle, a vraj je dobre, ked si trochu nariasis kozu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre