Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lentilka1353
25. sep 2013

Ahojte. Potrebujem od vas radu. Od piatka si picham injekcie na 2 ivf a dostala som chripku. Necitim sa prave najlepsie.Potrebovala by som si dat nejake lieky,len neviem ci moze,. Neviete mi niekto pordit? Zajtra idem na 1kontrolu a v piatok mam ist na pred operacne vysetrenie. Mam kratky protokol,tak nez pojdem na ET by som chcela byt fit.

majkulik
25. sep 2013

@lusipe podobne ako slavik 330 - 350 EUR za lieky

majkulik
25. sep 2013

@bobulab Ahojky, som teraz z oho trochu mimo. Ked pride ms v nedelu vecer, 1 DC je v nedelu alebo v pondelok? lebo mne tiez prisiel poobede- tak na vecer a mam zacat pichat injekcie a teraz si nie som ista, ze kedy zacat :-/

majkulik
25. sep 2013

@tyli Ak v Brne napisu recept, daju sa lieky dat prepisat u slovenskeho gyndosa, aby sa neplatila plna suma. Teda, viem ze to takto robili kocky.

majkulik
25. sep 2013

@nancsy no ja by som mala zacat od 22. dna - co vychadza na zaciatok oktobra, len som trochu zmatena z toho, ako pocitat prvy den. Lebo mi prisiel ms na vecer a neviem, ci toto pocitat ako prvy den, alebo az dalsi den :-/ . Uvidim, ci si to ja dokazem pichat.

bobulab
25. sep 2013

@majkulik ahoj, fu, tak z injekciami je to horsie, to musis presne, tak asi volaj....vravim, u mna bola dr. na važkach....

sarin
25. sep 2013

Baby prosim vas neviete ake je telefonne cislo kam sa vola za vysledky medzi 14 a 15 hodinou? vsak to je des jak ja sa zabudnem vzdy pytat...

tyli
25. sep 2013

@majkulik tak to je super informácia 🙂 ďakujem.

tyli
25. sep 2013

@sarin máš to na protokole, ale je to t.č. 02 50102923 😉

sarin
25. sep 2013

@tyli ja mam nejaky protokol? 😅 ale dik za cislo 😀

sarin
25. sep 2013

@tyli jedine co som si z prvej konzultacie odniesla bolo cislo nalepene na zdravotnej karticke

tyli
25. sep 2013

@sarin keď som išla na IUI, dostala som A4 papier s popisom čo a ako a kedy. Taktiež som dostala nový protokol, keď som išla na IVF. niš ti nedali? neviem kvôli čomu tam chodíš, ale ak máš volať kvôli výsledkom, tak som predpokladala, že máš tiež 😕

sarin
25. sep 2013

@tyli no chodim tam lebo neviem otehotniet mam navyse kus testosteronu... a nedostala som zhola nic lebo im chyba HP z 3dna cyklu.... brala mi kultivaciu z posvy lebo som tam mala premnozene bakterie, tak ze ci to je ok,...

tyli
25. sep 2013

oni ešte nemajú stanovený postup čo ďalej , tak asi preto . u nás doktor hneď v prvý deň konzultácie povedal, že najskôr IUI, tak preto som hneď dostala aj protokol. mala som už so sebou HP z Enda, tiež mi v prvý deň zobrali krv a urobili sono. akurát som bola na začiatku cyklu.

@sarin

sarin
25. sep 2013

@tyli no mne keby navrhli IUI bez overenia priechodnosti, tak sa zbalim a idem o dum dal 😀... Mne lekarka hned povedala, ze najskor laparka/hsg a zistenie ci nevytvaram protilatky proti spermiam a vajickam... a na zaklade tohoto dalsi postup,..

katty5
25. sep 2013

@zuzanka05 je mi to luto za nas obe, vcera som mala strasne zly den ked som sa to dozvedela dnes je mi uz o nieco lepsie. Dufala som ze aspon ty budes mat lepsie spravy. Ano prisli sme na krv neskorsie, tesne pred 8h. Mraziacikov nemame tak nic ine nezostave len zasa zacat od zaciatku. Urcite si davame teraz dlhsiu pauzu, potrebujem to. Uz som z toho na nervy. Kam pojdeme na treti pokus, či do GF alebo do Brna to este nevieme. Tiez sme nad Brnom veľmi uvažovali, no uvidíme, musíme si teraz oddychnut a potom sa rozhodneme co bude dalej. Tiez som mala ist v piatok na kontrolnu krv, no dnes som zacala krvacat, takze v piatok uz nikam ist nemusim. Ty ako teraz? Budete mat tiez teraz pauzu alebo idete co najskôr na to?

tyli
25. sep 2013

@sarin vidíš to isté centrum a mne neurobili ani len vyšetrenie na protilátky, len rovno nasadili Prednison, pretože vraj práve toto je mňa pravdepodobne problém. najprv sa mi páčilo, že ako rýchlo všetko riešime, pretože už mám onedlho 36, tak nech sa to nenaťahuje, ale teraz som trochu nahnevaná. zaplatila som si 3 IUI a nič, teraz strašné peniaze za IVF a všetky doplnkové veci a opäť nič. nehovorím, že za to môžu, ale vyšetrenia mi mohli porobiť. ešte kúsim KET o mesiac a ak nič, idem inam.

zuzanka05
25. sep 2013

@katty5 no moja-aj mne je nas luto,ze sme takto dopadli,ale co sa da robit.......urcite si aj ja dam pauzu....este ja som nezacala krvacat,tak ked do piatka nebudem mat tak pojdem na krv,ani brucho ma este neboli 😒 mynuli mesiac presne tento den my zacala ms .......uvidime co bude,asi sobotu skocime do Brna,len tak pozret najst tu kliniku a potom este neviem kedy skusime ist na konzultaci porozpravat lakarom,co a ako...ale citala som ze su zakroki co inak robia....precitaj(SLOVENKY A IVF REPROFITE,BRNE,SKUSENOSTI)TU NA MODROM KONIKU....skus este chod na stranku-www.otehotnenie.sk/e-shop su tam dobre produkti,ja som uz objednala odtial caj a teraz som objednala ovulacny mikroskop to je taky maly,lubrikacny gel a este je tam 5 tehotensky test...je to sice za cca46eur,ale je to teraz akcii...su tam vseliake vitaminy ...ked chces pozri....drz sa budem na tebe mysliet a treba este stale dufat,,,,napisem ti ked volaco nove dozviem,dufam ze aj ti napises.... 🙂

nancsy
25. sep 2013

@lentilka1353 ahoj ja mám dlhý protokol, tiež som chorá, mám tesne pred punkciou a užívam antibiotiká.musíš sa prwluecit, lebo by ti *ET nemusel dopadnúť dobre.

sarin
25. sep 2013

@tyli no tak mozno to bude tym, ze sa ponahlaju u teba kvoli veku ja som "cerstva" tridsiatnicka o mimi sa snazime 11 cyklov,... ale oklamala som ze 2 roky 🤐.... ale teraz mam pocit, ze kym sa nieco rozhybe tak to aj dva roky budu...

tyli
25. sep 2013

@sarin veď uvidím čo povedia na konzultácii. dobre si urobila, že ste neotáľali. ja som to celé natiahla liečbou u môjho gynekológa, pretože mi tvrdil, že nevidí žiadny problém. keby som sa nedala na to nahovoriť, mohli sme ísť minimálne o pol roka skôr do GF. ale čo už. to nezmením.
drž sa 🙂

nancsy
25. sep 2013

@majkulik ahoj, prvý deň sa pocita ako spomenie-aspoň tak som to čítala.

sarin
25. sep 2013

@tyli no popravde mna dokopala moja gyndoska ku tomu,.. hned jak nasla ten testosteron... ja som cakala, ze zacne s nejakymi "gestagenmi" na mna a ona rovno do gynfivu... A inak keby som dala na nu tak uz to riesim po troch mesiacoch neuspesnych...

majkulik
25. sep 2013

@nancsy no len ono sa to spuspilo jak vodopad. Tak som tam radsej teraz volala a povedali, ze to mam brat ako 1 DC. pre istotu, lebo kocky tu pisali aj tak aj tak, ale toto som bola aj ja prekvapena.

majkulik
25. sep 2013

@tyli no vidis, moj ma ani nechcel riesit, pokial nemal vysledky zo spermiogramu. Ked sa ukazalo, ze je zly, tak mi spravili len tie nevyhnutne vysetrenia, ale povedali, ze som OK, a ze jedine v tom je chyba. A to sa dal chudak aj operovat a nepomohlo.

tyli
25. sep 2013

@majkulik držím vám palce. skús aj ty zatlačiť nech ti urobia vyšetrenia. je to škoda času, aj peňazí takto naslepo skúšať a ani psychike to neprospieva.

tyli
25. sep 2013

teraz som našla tento článok Živiny a plodnosť . Asi trochu upravím stravu http://www.otehotniet-cyclotest.sk/planovanie-t...

majkulik
25. sep 2013

@tyli no ved uz ideme na IVF, o par dni zacnem pichat dlhy protokol 🙂

nancsy
25. sep 2013

@nancsy ahoj, v piatok mám punkciu 😖

nancsy
25. sep 2013

@kora77 ahoj, v piatok mám punkciu, teším sa, sále som aj neistá..

Ako sa cítiš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre