Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

nancsy
25. sep 2013

Ahojte, ktora z vas ide v piatok na punkciu? Hľadám tu spriaznenu dusu na stresovanie🙂

kora77
25. sep 2013

@nancsy ahoj, to mas taky pocit z neznama...a uz sa ti aspon trochu zdravotne polepsilo? Budem na teba mysliet...
Ja sa citim velmi unaveno, vecer som mala krce v bruchu aj v zaludku a dnes ma picha v podbrusku a z toho utrogestanu ma zacalo svrbiet...

senselinka
25. sep 2013

@nancsy ja síce nejdem na punkciu, ale zajtra na naše prvé IUI... ale stres mám tiež 😀 Potratila som 4x a toto je vraj naša posledná šanca... ale teším sa, lebo to proste dobre dopadne 🙂

tekla3010
25. sep 2013

@nancsy ja som bola vo stvrtok... co by ta zaujimalo, mam to v cerstvej pamati 😉

kora77
25. sep 2013

@tekla3010 ahoj, ja som bola v stredu...prosim ta ako znasas utrogestan? nesvrbi ta z neho?

donatela
25. sep 2013

@nancsy drzim palce. Tak si sa dockala🙂 po kolkych dnoch pichania to bude?

donatela
25. sep 2013

@senselinka drzim palce velmi velmi! Podari sa urcite!

matka177
25. sep 2013

@senselinka drzim palceky nech to vide,zasluzite si to 🙂

tekla3010
25. sep 2013

@kora77 musim si poklopkat, ale zatial nie. ale ja som ho uz predtym uzivala 2x po inseminaciach a ani vtedy som nemala problem. uz mas aj embryjka? ake ste vkladali?

erin365
25. sep 2013

@nezabudka8 ahoj, bola si na konzultácii? Ja som teraz mimo koňa, bo som na služobke v čechách, tak som tu dlhšie nebola.

majkulik
26. sep 2013

@nancsy drzim palce, aby to dobre dopadlo

kora77
26. sep 2013

@tekla3010 dali sme vlozit 2 blastocysty, jedna sa uz klubala von z obalu 🙂, dalsie 2 sa prestali vyvijat a 2 zmrazili
a ty? ako sa citis?

nancsy
26. sep 2013

@kora77 ahoj, citim saa dobre, ta chripka mi uz nastastie peesla. dnes beriem poslednu davku antibiotik.vcera vecer mi pichli pregnyl.tak to je uz riadne rozbehnute.aj sa na to uz tesim, aj bojim. rozmyslam nad tym, kedy bude embryotransfer. naradsej by som bola, keby to bolo v nedelu. to je dobre, ze citis nieco v podbrusku, podla mna je to dobre znamenie a urcite v tebe rastie- ci rastu? prepac, ale zabudla som kolko si si dala vlouzit. tusim 2. dakujem za podporu, ty si davaj tiez pozor aby bolovsetko ako ma🙂

nancsy
26. sep 2013

@senselinka drzim palce aby ti to vyslo a vsetko sa vydarilo🙂

nancsy
26. sep 2013

@tekla3010 mna by len zaujimalo to, ako si to prezovala... ci to nebolo stresujuce to cakanie na chodbe, potom na izbe.... a ak by si mi mohla dat nejae dobre rady- napr. ci tam nie je sima kym cakas, alebo ci si si brala aj nieco na jedenie a pod.dakujem.nozaj a kedy si mala ET?

nancsy
26. sep 2013

@donatela ahoj, asi po 23 dnoch pichania do brucha... strasne cislo🙂 konene. som zvedava, kolko nas tam bude

nancsy
26. sep 2013

@majkulik dakujem. 🙂

kora77
26. sep 2013

@nancsy ja som mala predlzenu kultivaciu, tak transfer bol az o 5 dni, inak je o 3 dni...myslim na teba aby si mala vela zrelych vajok 🙂 a samozrejme aj na tvojho manzela nech sa mu zadari 🙂

nancsy
26. sep 2013

@kora77 dakujem krasne, ja mam zatial17 folikulov uvidime, kolko z toho bude zrelych.muz to uz nevie vydrzat 😀 a tu predlzenu kultivaciu ti navrhli ony, alebo samozes rozhodnut sama? tapredlzena kultivacia je lepsia pre embryo? my rozmyslame, ze si dame aj embryoscop.A este jedna otazka: ony sa mia budu pytat po punkcii, kolko maju napichat a kolko vlozit a zamrazit? dakujem

tekla3010
26. sep 2013

@kora77 no my presne tak isto 🙂 2 blastocysty, z toho jedna klubajuca 🙂 a 2 este zamrazili
a citim sa uplne nijako, ziadne pocity. vkladali mi v utorok a dodnes som doma vylihovala. zajtra uz idem do prace. ale nechcem si nejako predcasne robit testy asi...

katty5
26. sep 2013

@zuzanka05 dakujem za info, popozeral, uvidime co bude dalej. aj ty daj urcite vedieť ako dalej pokracujete 🙂

tekla3010
26. sep 2013

@nancsy
nebolo to stresujuce. mozno je to take divne, ale ja som sa celkom tesila... ze uz budem vediet kolko mame vajicok, ze uz sa zase posunieme dalej... okrem toho sme tam boli 3. inak najskor nasim chlapcom odobrali matros a potom kym nas zobrali do postielok, tak sme si pockali asi 15 min. v gynfive maju denny stacionar s 3 postielkami a socialnym zariadenim. dali sme sa do nocnych kosielok a zalahli. sestricka nas vsetko poinformovala a zaviedla nam kanyly. potom sme uz len cakali a jedna po druhej isli na to. narkoza bola celkom prijemna a ani nevies ako a si naspat v posteli. inak zima tam nebola, bolo prijemne. s babami sme kecali a vymienali si skusenosti. jedlo som si nebrala, ale jedna baba bola po narkoze dost hladna. dostali sme tam ako darcek keksik 🙂 a casovo... na stacionar nas zobrali cca 8:00, okolo 9:00 boli zakroky, max. polhodky spinkas a okolo 11 mozes ist na wc, ked ti zmeraju tlak. okolo 12 - 12:30 sme sli domkov. medzitym sme mali pohovor s embryologom, kt. nam dal info o spermiograme a vajickach a presiel s nami dalsie moznosti. neboj nic stresujuce. ked sa preberies, tak to trosku boli, ako cez kramy, nic strasne. treba to brat pozitivne, ved pracujete na babatku :D
a ozaj ET som mala v utorok (24.9.)... teraz cakam 🙂

nancsy
26. sep 2013

@tekla3010 dakujem ti krasne sa vysvetlenie.... zajtra o takomto case pojdem asi aj ja domov z centra...stavim sa , ze aj ja potom poviem, ze sa to da vydrzat.... tak ti prajem pohodlne cakanie, hlavne pozutuvny krvny test 😉

kora77
26. sep 2013

@nancsy embryologicka pride za tebou a povie ti aky spermiogram mal manzel...mne povedala, ze mam 17 vajok ale to este nemali pretriedene, takze som povedala, ze chcem 8 napichat a ostatne prirodzene (ale nakoniec bolo len 8 zrelych vajok tak vsetko napichali) embryoskop sme rozmyslali ale ona povedala, ze vyskusame bez a keby bol problem, ze sa da pri dalsom pokuse, no mozem na nom trvat
predlzenu kultivaciu som urcite chcela, embryjko sa dlhsie deli a je uz z neho ta blastocysta po 5 dnoch, ked si predstavim, ze by mi vlozili embryjko, ktore sice bolo kvalitne ale bolo by to zrovna to, co sa na 6 den prestalo delit :( ja neviem, nevyznam sa v tom velmi a toto je len taky moj neprofesionalny nazor na to)
o tom zmrazovani sa rozhodne az ked bude co mrazit, to si zavolas den po transfere (vtedy mi povedali, ze 2 sa prestali delit a 2 dali zmrazit)

kora77
26. sep 2013

@tekla3010 @nancsy baby, moj priatel, ked videl ako si zavadzam dole utrogestan (su to take gulicky), tak zahlasil, ze to si tam musim davat preto aby sa embryjka mali s cim hrat 🙂...no neni zlaty ?

nancsy
26. sep 2013

@kora77 😀 uz mysli na hranie......

tekla3010
26. sep 2013

@nancsy a mne to naopak aj dobre padlo, lebo som bola medzi "svojimi"... myslim tym baby s tym istym problemom... vela sme sa rozpravali a povzbudzovali... taka pyzamova party 😀 😀 odchadzala som s dobrym pocitom (i ked mi odobrali len 9 vajok)

nancsy
26. sep 2013

@kora77 ja si dam asi tiez predlzenu kultivaciu, necham si poradit. Jaj, uz sa aj tesim..... aj sa snazit nejako zdravsie sit? myslim nejake vitaminy navyse, viac zeleniny viac ovocia a pod?

nancsy
26. sep 2013

@tekla3010 tak to je super, znie to celkom dobre 😉 zajtra sem po tom vsetkom napisem, co a alo prebiehalo.Ozaj, ja som pozerala na nete, se vraj od 24:00 od polnoci nema zena nic pit.. v protokole som citala, ze od rana neje, nepije, nevajci....kedy simpila naposledy ty?ono to nepitie je asi kvoli tomu, aby bol prazdny moc. mechur?alebo to ma nejaky volyv na narkozu?

vodnari
26. sep 2013

@zuzanka05 to mi je ľúto držkaj sa.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre