Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

kora77
26. sep 2013

@nancsy ja som celkovo taky ovocno-zeleninovy typ, zmenila som len to, ze som zacala omnoho viacej pit lebo ja som niekedy vypila denne len pol litra co je ozaj velmi malo a teraz aj cez 2l a z vitaminov som brala len femibion

matka177
26. sep 2013

@senselinka ahoj chcem sa ta spytat,kolko to kyrete si krvacala.ja som bola v pondelok po kyrete v pohode,no od vcera som zacala slabo krvacat,a mam aj take slabe bolesti,ale len sem tam.na kontrolu k lekarovi mam ist za 2 tyzdne.pila si aj neake caje.ja pijem alchemilku.bojim sa aby ma dobre vycistili,aby som to nemuela podstupit este raz

vodnari
26. sep 2013

@matka177 ja som krvácala vyše týždňa... ☹

kora77
26. sep 2013

@nancsy ja som pila naposledy pred spanim asi o 22.00 a rano som len jednym glgom zapila liek...na izbe je wc a tesne pred zakrokom sa musis ist ...sestricka vravela, ze aj ked ti netreba, musis aspon nieco vytlacit 🙂 lebo potom budes dlho lezat kvoli narkoze (aby ti neprislo zle na vracanie alebo zavrat) tak aby si vydrzala 🙂

senselinka
26. sep 2013

@matka177 ahoj Mati, po prvom kyrete som krvácala pár dní, potom to prešlo, zas slabučko začalo, celkovo som špinila skoro 2 týždne, ale mala som neskutočné bolesti... vkuse som brala lieky od bolesti, mám pocit, že mi poškodili vnútornú stenu maternice. Lekár ma pozrel, porobil vyšetrenia, vzal krv a povedal mi, že keby ma to nebolelo, som ukážkovo zdravá, takže nevie, prečo ma to bolí... Odvtedy prešiel rok a pol a ja som si u neho bola akurát po výsledky v OC z minulého roka, potrebovali to v CAR. Keď som potom otehotnela, ani som k nemu nešla a keď som začala krvácať, riešila som to rovno cez pohotovosť. Druhý kyret už bol v pohode, vtedy mi robili aj laparoskopiu, takže neviem, čo viac bolelo 😀 A pila som len alchemilkový čaj, ale minimálne trikrát denne a menzes som potom vždy dostala pekne na 28 deň od kyretu, obidva razy. Ďalšie dva potraty som mala bez kyretu, prvý som ani nevedela, ako to skončilo a úplne posledný raz som povedala, že aj keby čo bolo, už nepôjdem. Ak krvácaš len slabučko, je to normálne, maternica sa dočisťuje. Ak by si mala veľké bolesti, radej skoč na pohotovosť, ja stále hovorím, že radšej budem živý hypochonder, ako mŕtva sympoška 😀 😀 😀

matka177
26. sep 2013

@senselinka zatial je to take slabe krvacanie,uvidime keby sa to zhorsi tak urcite pojdem k lekarovi......ako pokracujete ....este som sa ta chcela opytat ake vsetky vysetrenia ste mali porobene

matka177
26. sep 2013

@vodnari dakujem moja

matka177
26. sep 2013

@senselinka ako sa citis po prvom IUI,budem drzat palceky .davali ste si robit aj genetiku spermii v GF

senselinka
26. sep 2013

@matka177 ono to malo takú zvláštnu postupnosť... môj lekár mi vôbec nepomohol, paradoxne som "musela" tretíkrát potratiť, aby sme sa niekam posunuli. Preto to beriem tak nejak, že všetko sa muselo stať pre niečo a v našom prípade pre to, aby sme sa dopracovali až sem 🙂 Ale je pravda, že teraz sme už urobili asi všetko, takže ak by to nevyšlo, bolo by to neskutočné sklamanie.
Prvý raz som potratila tesne po svadbe, spontánne, asi v 5tt, takže som to ani nestihla riešiť. Keď som znovu otehotnela po 2 cykloch, lekár ma zdrbal, či som normálna, tak som ho vymenila... za rovnakého debila. V 9tt stále nebolo vidno srdiečko a nakoniec som aj tak začala krvácať, takže kyret. Pauza 4 cykly, špinenie, kyret... V nemocnici som ale natrafila na lekára, ktorý bol bratom mojej bývalej žiačky a ten sa ma ujal, začal riešiť hemato a vo februári mi zistili syndróm lepivých doštičiek a nasadili anopyrin. Napriek tomu som otehotnela a v júni 4x potratila. Na pohotovosti som sa dostala do rúk mladého lekára, ktorý daný syndróm dobre poznal a povedal mi, že nám odporúča CAR a IUI, aby som bola hneď sledovaná. A tak sme skončili v GYN FIVe 🙂 Tu nám robili genetiku, hemato sme mali, kultiváciu, všetky infekcie, protilátky na manžela, hormonálny profil a spermio. Proste všetko, aby vylúčili iný problém, ako mám. Nič sa nenašlo, takže je to "len" ten syndróm... ale to je na donosenie bábätka veľmi zlá diagnóza... preto nám bolo povedané, že ak potratím znovu, aj napriek všetkej pomoci a liekom, zdravé dieťatko zrejme nedonosím. Takže som sa rozhodla, že som oddnes tehotná a v júni budeme mať Elišku alebo Miška 😀

senselinka
26. sep 2013

@matka177 po IUI som ani neležala, hneď som šla preč... ale behala som ešte po ďalších lekároch, kde som sa dozvedela nejaké nie veľmi pozitívne veci, takže som sa dnes dosť vystresovala ☹ Okrem toho, manžel hneď ráno odišiel na 5 dní do zahraničia, takže som v tom celom ostala sama... Ale už ležím, neviem, či to ešte po 4 hodinách vôbec pomôže, ale snáď áno 🙂
Zákrok ma trochu bolel, ale to preto, že mám posunutý krčok, inak v pohode. Teraz ma trochu bolí bruško a brutálne som cítila pravý vaječník, inak nič... Tak verím, že vajko sa skotúľalo naproti chvostíkovým kamošom 😀
Genetiku spermií nám nerobili, aspoň o tom neviem, dosť to tu riešila erin365, vraj to automaticky nerobia, tak neviem

tekla3010
26. sep 2013

@nancsy tak ono sa predpoklada, ze sa navecer este napapas a napijes. ja som este asi o 22:00 vypila pol litra caju 🙂 rano len maly hlt vody na zapitie tabletiek. inak ked som zapila utrogestan, tak na mna prisiel neprekonatelny spanok. cesta z nitry do bratislavy mi pripadala 4 minuty 😀 no a potom po zakroku a prebudeni som bola dost smadna, ja som tam potom vypila naraz 2 plne pohare vody... organizmus sa potom zbavuje toho sajrajtu z narkozy, tak potom aj dost vycikas, tak sa treba napit
tak drzim zajtra palceky a vykroc 😉

tekla3010
26. sep 2013

@nancsy a vykroc s kludom som chcela napisat 🙂

nancsy
26. sep 2013

@tekla3010 daiujem pekne za povzbudenie...... ty si pila rano utrogestan? nemyslela si augumentin - antibiotikum? dakujem 😉

zuzanka05
26. sep 2013

@vodnari Dakujem,uz som z toho zmierena ,a asi skusim inu kliniku 😒 ...Aj ja tebe drzim palce.aby ti podarilo 😉

nancsy
26. sep 2013

@senselinka ahoj, ako ti dopadlo IUI?

nezabudka8
26. sep 2013

@erin365 ahoj.hej.dohodli sme sa ze na ket pojdeme hned.ale sanca miziva az ziadna. Bola som zle nastavena takze 2ivf by mi dali asi vsetko ine.mesiac antiku,iny protokol aj lieky. Dipherelin som dlho brala az ma to zabrzdilo a ani vysoke davky gonalu uz nepomohli. Asi tak. No uvidime co urobia o mesiac nase zmrzlinky :-/

nancsy
26. sep 2013

@kora77 ďakujem krásne pokusim sa všetko dodržať, aby to bolo ok....

vodnari
26. sep 2013

@zuzanka05 držím palčeky....ja to ešte skúsim tu...teraz čakám na menštruáciu a na 3 DC mám prísť na krv.

senselinka
26. sep 2013

@nancsy ahoj, asi fajn, čo ti ja viem 😀
Robila mi ho Stenová, mala som z nej veľmi zlý dojem, ale tak nenavyberám si... Hneď ma zabila informáciou, že manžel má horší spermiogram, že to nie je nič hrozné, ale že proste má... tak som si v duchu povedala, že ak to nie je hrozné, bez tej informácie by som sa zaobišla, iba ma zbytočne vystresovala, ďalšie riziko, že to nevyjde...
Nenechala ma ležať ani minútu, z čoho som bola tiež dosť prekvapená, ale tak pobrala som sa, čo budem vylihovať, na lavičke v parku? 😀 Šla som ešte k ďalším lekárom, bolo to dosť stresujúce, lebo som sa dozvedela nejaké nie práve pozitívne veci a prišla som domov o pol jednej... kým som sa najedla, bolo pol druhej, keď som si konečne ľahla... Takže o oddychu po "zákroku" som mohla len snívať. A celý deň som čakala na ovulačný hlien, či som vôbec tú ovulku mala, lebo sa mi to nezdalo a prišiel až teraz 😝 Horšie je, že manžel hneď po odbere musel odcestovať do zahraničia na 5 dní, takže to nemôžme ani poistiť... Nuž, tak som zvedavá, čo z tohoto bude, lebo je tam toľko faktorov, prečo to nevyjde, že až :D Ale ja som sa už rozhodla, že to bude čoskoro pozitívne a hotovo! 🙂

nancsy
26. sep 2013

@senselinka ahoj, ale aspon to mas za sebou.... to mi je luto, ze si vobec nemohla oddychovat. ale som si ista, ze to dobre dopadne. doktori hovoria vzdy vsetko priamo , nam to pripada, ze je to necitlive, ale ony to robia kazdy den a je to pre nich rutina. moj muz ma tiez velmi zly sperminogram. neviem, aky ho bude mat zajtra , som na o zvedava. treba len mysliet pizitivne a bude to dobre, uvidis 🙂 😉

senselinka
26. sep 2013

@nancsy tak keď si zoberiem, že po milovaní tiež neležím pol dňa a otehotnela som... A on vraj nemal zlý spermiogram, iba horší, než minule, ale že je v norme, preto ma to prekvapilo, že načo mi to hovorila, ak je to OK. Ale ja im rozumiem, beriem to veľmi racionálne, teda ten ich prístup, nebola som nahnevaná ani nič, je to pre nich rutina, to máš pravdu.
A vy zajtra idete na čo?
Inak, ďakujem veľmi pekne za podporu, je to dnes ťažké, v takýchto chvíľach ten manžel chýba a ja si naňho počkám ešte pár dní :/

marttina333
27. sep 2013

dnes som si bola davať pichať inejkciu Merional u svojho gynekologa, Chcela som aby mi to pichla do podbruska aby som si to nabuduce vedela urobiť aj sama alebo manžel, ale nechcela mi to tam pichnut, len do svalu na zadku. Vraj neodporúča aby inejkcie pichali niekto kto to nevie 🙂 Vy ste si to predsa pichali sami nie? nie je to predsa až tak zložite ...

gelinka75
27. sep 2013

@marttina333 nie je to zlozite, proste si pripravis injekciu, chytis na bruchu riasu tuku, potries dezinfekciou a prilozis ihlu prepichnes kozu a pomaly vtlacis dnu, vytlacis obsah, chvilu pockas a vytiahnes ihlu von..to je vsetko..dalsi krat to bude ovela lepsie 😝

gelinka75
27. sep 2013

@jomini no ako moja? 🙂

jomini
27. sep 2013

@gelinka75 ahoj.. este neviem, cakam do druhej.

marttina333
27. sep 2013

@gelinka75 ake používaš ihly na namiešanie a na vpichnutie ? a ma sa pichať kolmo na kožu alebo v 45° uhle ? a ešte otázočka úplne do konca vpichneš injekciu do kože?

gelinka75
27. sep 2013

@marttina333 ja som miesala velkymi zelenymi ihlami, na kazdy krat som davala nove ihly aj na miesanie aj na pichanie, na pichanie som mala male oranzove ihly, mne bolo lepsie pichnut trocha pod uhlom,nie uplne kolmo a pomaly..ked uz je ihla dnu cez kozu uz to ide ako v masle, takze je jedno ci das uplne alebo kusok nechas von, podstatne je dopravit tu tekutinu pod kozu 😝

maru333
27. sep 2013

Ahojte, info pre tie babenky ktore sledovali moj pribeh, po prvom pokuse som skoncila s mimomaternicovym tehotenstvom, operovali ma, plod som mala vo vajickovode ktory mi praskol a nakoniec krvacanie do brucha, ledva som stihla... ☹ tak len dufam ze nabuduce to takto nebude lebo momentalne mam obrovske pochybnosti. A dalsi pokus prichadza az o ca 10 mes.do uvahy

nancsy
27. sep 2013

@nancsy
@senselinka ahojte, uz to mam konecne za sebou. prebiehalo to asi tak, ako ste opisovali.... tesne pred anestezou som mala zajacie umysli-zdupkat🙂. nastastie som si tam lahla, uspali ma a zobudila som sa az na izbe v posteli. rearz ma trochu boli brucho- ako pri ms... tak dufam, ze to rychlo prejde a bude to vsetko ok.. dakujem krasne za povzbudnie a vsetky rady .

kora77
27. sep 2013

@nancsy super!!! a ako si dopadla s vajkami? dala si si aj predlzenu kultivaciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre