Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

adulka1979
24. okt 2013

@zuzkagal Tak to sme dve.... 😀 😀 😀
Len aby to priateľ so mnou vydržal... 🙂

bozena1977
24. okt 2013

ahojte,možete mi povedat vaš nazor na doc.Mudr.Toporcerova,Košice?som po prvom umelom oplod.a nevyšlo to ja som v poriadku,mala som darcovske spermie viete mi napisat kde sa stal problem?

adulka1979
24. okt 2013

@zuzkagal
Koľko ti mešká ms?

bozena1977
24. okt 2013

odber krvi mi vyšiel negatívny,vysadila som lieky a ms mam dostať po niekoľko dnoch

leonie777
24. okt 2013

@majkulik
@adulka1979 no tak teraz som mrkla do mojich papierov a ja mam dalsiu stimulaciu nastavenu ze puregon 4-6 DC a 7 -12 DC - Puregon a menopur ... hm, nieco ine ako vy? kua co si mam o tom mysliet?

leonie777
24. okt 2013

@zuzkagal no tak sa tam mozno zajtra rano vidime 🙂 ako mas nastavenu stimulaciu? teraz pichas diphereline a potom dalej co?

sarah00
24. okt 2013

@leonie777
@adulka1979
@majkulik dievčatá, prosím Vás, lieky ste si vyberali v lekárni v GF alebo niekde v mieste bydliska? či si mám pripraviť peniaze keď pôjdeme na konzultáciu a dostaneme už protokol. Ďakujem

a držím Vám moc palce 😉 🙂

mauerka
24. okt 2013

@sarah00 Urcite chod do lekarne pri GF, maju tam tie lieky, kt. potrebujeme. Mozes samozrejme aj kartou 🙂

leonie777
24. okt 2013

@sarah00 my sme vyberali hned dolu v lekarni v GF ... v inej lekarni sa ti moze stat, ze nebudu mat vsetky lieky a musia objednavat ... ak idete na ivf, tak si priprav cca 250 za lieky ... (tolko to stalo mna, dlhy protokol)

leonie777
24. okt 2013

@mauerka ahoj mozem ta otravovalat? teraz s babami riesime stimulaciu aku mame na DP ... pichame diphereline vsetky a ja mam potom 4-6 DC a 7-12 DC - puregon a menopur ... baby maju gonal ... je to to iste, alebo ja idem inym smerom ? 🙂

mauerka
24. okt 2013

@leonie777 tak v hormonoch sa ja az tak nevyznam... ja som mala tiez puregon a menopur. Puregon je udajne drahsi, len ci aj kvalitnejsi...neviem, vies, ze pre mna bolo nasledne podstatne jedine... 😉

leonie777
24. okt 2013

@mauerka ano 🙂 mne je jedno co budem pichat, len nech sa dopracujeme ku vysledku 🙂

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777 ja chodim kazde rano pred 7mou na injekciu - vzdy tam stojim skoro prva 🙂 jj zacala som s diphereline, a co bude dalej neviem, Dr povedal, ze mi povie nasledujuci postup na kontrole. Zajtra ides na kontrolu? ci?

zuzkagal
24. okt 2013

@adulka1979 Mne zatial len dva dni, ale citim ze to dnes pride 🙂

leonie777
24. okt 2013

@zuzkagal mne tiez hrozilo, ze budem chodit denne do gf na injekciu, ale nakoniec mi ju picha muz, on s tym problem nema, ja by som si nepichla ani nahodou 🙂 mam dohodnute, ze ked mi ms nedorazi, tak 25.10 pridem ... uvidim co mi povedia a ako budem pokracovat ...

marttina333
24. okt 2013

@minis ahoj, no ja ešte len planujem ist na IVF, zajtra idem do GF na krv po 4.IUI ktorá bude negativna :( a potom mam hned konzultácie s Stenovou kde sa s nou dohodnem na IVF, nech pošlu žiadosť na poistovnu a tak.
Ty už máš po IVF ? vyšlo ti?

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777 no moj muz s tym problem ma :( on sa boji ze mi ublizi... a ked on ma strach tak tym padom by som sa aj ja bala dat si to od neho pichnut. Ale tak nerobi mi to problem chodit tam kazde rano, nemam to az tak daleko a kvoli babatenku to vydrzim 🙂 a citis nieco ze by mala ms prist?

leonie777
24. okt 2013

@zuzkagal ach jo, praveze necitim nic mimoriadne, zeby sa ms mala spustit ... uz od utorka ma pobolieva podbrusko ako pred ms ale nic sa nedeje ... aj sme sa snazili sexom tomu pomoct, ale akosi nic ... potom mi jedna baba pisala, ze niekedy pri dlhom protokole ms ani nepride a z to je ok ... ale pre pokoj mojej duse by som ju radsej mala ... uvidim co povedia zajtra ... lebo aspon 14 injekcii diphereline pred dalsim pichanim asi musi byt. mne dali 4 krabice toho diphereline ...

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777 aj mne dali 4 krabice diphereline, dnes som "dorazila" prvu. ty uz mas kolko za sebou? Tiez by som radsej ms mala, aby som bola pokojnejsia. Mna od rana pobolieva.

leonie777
24. okt 2013

@zuzkagal hm, aj ja som mala take priznaky bolesti brucha ale teraz ako som pichla uz 9 kus, tak miestami stale pobolieva ale nespusta sa nic ... takze som pred tebou len 2 injekcie ...

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777 a tie predoperacne uz mas vybavene? ja som bola vcera na krvi, zobrali mi asi liter 😀 teda aspon tak som to citila a este ma caka interne vysetrenie. potom uz len musime zbehnut k tomu notarovi a mozme ist na to 🙂

leonie777
24. okt 2013

@zuzkagal ano ano, ja som bola v utorok na predoperacnom a predtym v piatok na krv ... tiez 7 apuliek zo mna vytiahli 🙂 ach jo, co vsetko nezazivame aby sme dosli do ciela. je toto vase prve ivf? boli ste predtym na iui? ak nie je tajne, aky mate problem? u nas ja som ok, len muz ma zly spg ... a nedari sa uz 2,5 roka

adulka1979
24. okt 2013

@sarah00 Vyberala som v lekárni priamo v GF, tam majú všetko, inde by si možno musela zháňať. Ja som platila 350eur.

adulka1979
24. okt 2013

@zuzkagal No práveže ja necítim nič, že by mala ms prísť. V utorok som mala dostať. Vtedy som cítila aj bolesti v podbrušku a hrozne ma boleli aj prsia, no ale teraz už nič, všetko ustúpilo, ako keby ms ani nemala byť.

adulka1979
24. okt 2013

@zuzkagal
@leonie777

Tak to máme podobné, ja mám tiež 4 krabice Diphereline. A dostala som ešte Gonal, Luveris, Utrogestan, Augmentin a Pregnyl.
Baby, trochu blbá otázka asi... 😀 môžeme mať kludne počas stimulky sex? Ale radšej sa chrániť? Alebo? Keď už toľko hormónov mám v sebe, aby sa niečo nestalo, keby sa náhodou nejakým zázrakom zadarilo.... Vďaka. 🙂

leonie777
24. okt 2013

@adulka1979 jasneeee, mozete sexovat, teraz si aj tak inak hormonalne nastavena a ovulku ti reguluju hormony a keby bol zakaz sexu tak ti v gf povedia 🙂 ako vidim, kazda mame nastavenu stimulku s inymi hormonami ☹ ach jaj ... ktovie podla toho to urcuju ...
@zuzkagal

adulka1979
24. okt 2013

@leonie777 Každá sme iná, tak to nemôžeme mať rovnako. Asi podľa našich hormónov rozhodujú, kto čo ako bude mať. 🙂

zuzkagal
24. okt 2013

@leonie777 ano to je nase prve IVF. predtym sme nic nemali, sme vlastne taki novacikovia. 🙂 V auguste sme prisli do centra ze sa nam nedari, mne sa spravili vysetrenia aj manzelovi. Muz mal zly spermogram, tak hned Dr. odporucil IVF, nic ine sme ani neriesili. No nam sa uz nedari vyse 2 rokov - co sa intenzivne snazime... Ale s manzelom sme spolu 5,5r. a vlastne nikdy sme sa nechranili, takze mozem ratat aj viac.

leonie777
24. okt 2013

@adulka1979 ano kazda sme ina a bodaj vsetky budeme tehule 🙂
@zuzkagal aj my prve ivf ale mali sme 2.9. jednu inseminaciu, samozrejme bez uspechu, tak sme sa dali rovno na ivf.

adulka1979
24. okt 2013

Tak baby, volala som do GF.... ešte je čas, nevadí, že nedošla ms.... mám čakať do budúcej stredy a ak nedojde ms, tak vo štvrtok mám ísť na uzv. To budem mať 11. inj. Diphereline.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre