Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

adulka1979
4. nov 2013

@leonie777 Práveže neviem, kedy bude OPU, či musím dopichať všetko alebo nie. Uvidíme, ako povedia.
Ale ten diphereline už ide ťažko.... telo už protestuje... 😠
a včera teda riadne bolel... 😖
Ja som si dnes baby v GF obzerala.... 😀 ale aj tak neviem, ktorá ste ktorá.... 🙂

leonie777
4. nov 2013

@motiv citam o tvojich skusenostiach a poviem ti pravdu, keby som vedela do coho idem pri ivf, tak sa na to cele vykaslem ... nejde ani o tie injekcie, navstevy a peniaze ale tak ako to vnimam ako jednu velku masovku, lekar na prehliadke nevie co rozprava, proste pletie sa im vsetko a recituju tie naucene reci ... ble ... dorazim tuto stimulaciu na ivf a viac tam nepachnem ... nemam z gf najlepsi pocit ale chcem tomu verit, ze vedia co robia ... moc ti drzim palce aby vam ket vyslo a mali ste stastne a zdrave babatko 🙂

leonie777
4. nov 2013

@adulka1979 tak sa tam vo stvrtok "vidime" nejdem sa uz stresovat este viac, budem chodit pichat do gf, uziju si ma 🙂 nemame tu fotky, tak preto sa nespoznavame 🙂

motiv
4. nov 2013

@leonie777 dakujem. Ty ides 1.raz? Ja som bola prekvapena, ze sa mi nevenuje len moja lekarka, ale proste hadzu si tam cloveka hore dole, podla mna je to velmi osobna a citliva tema, vsetky co tam chodime s nadejou v ociach a pritom sme pre nich tusim len cislo a zisk. Ja som si myslela, ze ma aspon moja lekarka bude priebezne kontaktovat, ale to chcem asi vela. Ako aj vysledok ti povie daka sestricka do telefonu bez jedineho ,,je mi luto" alebo co...Mna na druhej konzultacii hned lekarka zdrbkala, ze mam pocuvat a nie si pisat poznamky. Ako sorry, tolko info naraz, kazda z toho ma akurat gulas a ja mam k tomu este aj v naplni praci, ze pisem v zamestnani zapisnice z velkych porad, takze to mam za tie roky lavou zadnou aj pocuvat aj pisat a nebude mi predsa niekto zakazovat pisat si pri takej veci poznamky. A ze urcite nemam nic studovat na internete, lenze sorry, praveze z internetu mam nakoniec najviac informacii! Totizto pravda je taka, ze potom uz tam po cloveku ani pes nestekne, tak kedy kde sa mas co pytat, od OPU az po ET a potom az na odbere krvi - nezajem... teraz vlastne ani nebudem vediet preco sa mi to neujalo. Tak om zvedava na konzultacii co na mna spustia. Som myslela, ze na daky 2-3 den aspon na sono pojdem, ale nie, az na 10. den na krv hm. A ze sa dnes najvyssi rano usmieval? Ani sa nedivim, ked videl tu soru az na chodbu...

leonie777
4. nov 2013

@motiv ano, bol vyteseny ze budu bohate vianoce 🙂 ja to radsej nekomentujem ... nemozem sem pisat, preco chodim prave tam ale verim, ze urobia maximum aby sme sa uz nevideli 🙂 vies co ja som si nahravala tie debaty kazdy krat, aby som to mohla potom rozanalizovat 🙂 a ked tie ich reci niekedy pocuvam, tak take naucene frazy a ukazovanie nejakych kniziek, to dokazem tiez 🙂 osobne si myslim, ze oni sa dost snazia aby mali pozitivne vysledky, tak to chovanie beriem s rezervou, vedia co a preco robia, tak im verim a nejdem si kazit naladu tym o com to tam je 🙂 kedy sa chystas na ket?

motiv
4. nov 2013

@leonie777 No neviem ake su ich praktiky a ani to asi nechcem vediet ak aj dake su.Kopec babam to tam vyslo aj na prvy sup.Chapem, urcite mas svoje dovody.Ja len dufam, ze po odbornej stranke su fakt profici a pomozu mi. Len sa divim, ze sa sami nezamyslia ako robit lepsi dojem pri tolkych klientkach..Ved to nie je klinika estetickej mediciny ze nevieme co so sebou tak si ideme napichat pery na kacicky.Ja chcem ist co najskor ako to pojde.Uvidim co mi povedia ohladom pripravy a tak.Najradsej by som sla hned.Len sa bojim aby sa pekne rozmrazili a neboli dake problemy

leonie777
5. nov 2013

vsetky tam chodime s jednym cielom a musime verit ze cim viac zakrokov aj oni robia, tym maju kvalitnejsiu aj prax a skusenosti, takze prizmurit oci nad tym, kolko nas tam je a ideme dalej 🙂 su to profici, inak by nefungovali s takou podporou aku maju a hlavne je vsetko o vybornych embriologoch a vybaveni a to verim,ze je u nich spickove ... budem ti moc drzat palce aby ti to vsetko hladko a hlavne pozitivne prebehlo ... mna dufam coskoro caka uz opu a potom to cakanie na vysledok po ktorom tuzime najviac na svete 🙂

leonie777
5. nov 2013

@adulka1979
@zuzkagal
@majkulik
baby moje, co dnes mate nove? ako pokracujeme?

majkulik
5. nov 2013

@leonie777
@zuzkagal
takze dnesna kontrola za mnou. Opat Stenova (vrrr), ale potesila ma - mam vyse 15 folikulov na kazdej strane. OPU tento tyzden stvrtok alebo piatok, podla hodmonov v krvi. viac budem vediet po 14:00
a vy ako?

leonie777
5. nov 2013

@majkulik super to je vyborna sprava, a pocet je tiez super myslim, nie? ja mam kontrolu vo stvrtok, tak uvidime, musime na tom zapracovat, lebo muz bude od 14.11. do nedele het, tak aby stihame aspon opu a potom na vklad pojdem kludne aj sama ak bude nutne ... injekcie ako? som sa rozhodla ze tento tyzden chodim pichat do gf, menej ma to stresuje, ked cestou do roboty odparkujem, vybehnem, pichnu a idem het 🙂 aj sa pritom so sestrickami clovek skamarati 🙂

leonie777
5. nov 2013

@majkulik uvidim koho na kontrolu vymaknem ja, lebo som drab. pacientka a u neho som este ani jednu kontrolu neabsolvovala, stale len harb. v podstate je to asi aj tak jedno, ale najsymp. mi je drab. kolky dc budes mat vo stvrtok?

erin365
5. nov 2013

@leonie777 ty si moja krvná skupina, čo sa týka "sympatickosti" s doktormi... :D aj u mňa vedie Drábek 🙂

zuzkagal
5. nov 2013

@majkulik je super, tesim sa. daj vediet po 14tej. az mi slza vybehla ze uz si skoro na konci. Budeme na teba mysliet 🙂 🙂

zuzkagal
5. nov 2013

@leonie777
@majkulik
ahojte, ja nove nic nemam, az zajtra mam kontrolu tak uvidim. najradsej by som uz isla na OPU, ale najskor asi v nedelu pojdem. Ja chodim tiez k Drabekovi, je v poho, ale moj muz je na neho alergicky, jemu vyslovene nesedi, neviem preco... 😒 😒

leonie777
5. nov 2013

@erin365 jo jo, a dufam budem aj tvoja krvna skupina s pozitivnym vysledkom 🙂 no ako srdiecko? vydrzala si netestovat? strasne moc ti zelam aby si bola tehulka a nakazila aj nas 🙂

leonie777
5. nov 2013

@zuzkagal
@majkulik
@erin365 sak to je jedno komu kto sedi, kazda sme ina a tiez nemusime sediet my im 🙂 nas je drab. ale nech ma riesi ktokolvek, ked to bude mat uspech 🙂
ja mam kontrolu vo stvrtok baby, uz sa nam to pekne pohlo a blizime sa k cielu, teda minimalne, nech uz mame po opu a mozeme ocakavat kolajnice na testoch 🙂

tyli
5. nov 2013

@bobulab dnes čakáme telefonát 😵 taká som nervózna. v noci sa mi aj snívalo, že som bola na KET 😀 . dúfam, že sa zajtra vidíme 😉 daj vedieť.

erin365
5. nov 2013

@leonie777 budem sa snažiť vycikať zajtra aspoň nejakého ducha 😀 a potom vás tu všetky poopľúvam 😀 😀 😀

erin365
5. nov 2013

@tyli mne sa zas dnes snívalo, že som si robila test a že sa tam objavil ružový duch 😅

sonulka81
5. nov 2013

@leonie777 ahoj ja mám za sebou druhé IVF a na drábeka som nenatrafila ani raz.Bola som pacientkou Stenovej a ja som s ňou bola spokojná.Sto ľudí sto chutí.Pri mne sa striedali Stenová,Harbulák a asi Harbuláková ani neviem ...Akurát s tej vysokej embryologičky som mala zlý pocit pri prvom,pri druhom bola iná tá bola milšia aj to lepšie vysvetlila
teraz vidno koľko párov má s plodnosťou problémy....a osobne si myslím,že to lepšie nebude...takže hlavu hore,zaťať zuby a veriť v dobré správy...

leonie777
5. nov 2013

@tyli
@erin365 sny nieco predpovedaju a verim ze v nasich pripadoch to aj tak bude a ocakavam pozitivne spravicky 🙂

tyli
5. nov 2013

@erin365
@leonie777
žeby nejaké tajné znamenia? 😵 kiež by to vyšlo. zaslúžime si to všetky 🙂

leonie777
5. nov 2013

@sonulka81 waw, takze ty si tehulka po 2 ivf u nich? aky si mala protokol? co si pichala? toto je nas prvy a dufam ze aj posledny pokus 🙂

sonulka81
5. nov 2013

@leonie777 ja som mala oba dlhý protokol a brala som menopur,dipherelin a fostimon čo som u žiadnejj z vás nečítala.Obe stimulky som mala rovnako akurát pri druhej mi stiahli posledné dve injekcie ale až ten druhý bol dobrý.Pri prvom boli zle spermie boli mrazené manžel odcestoval na misiu a nestihli sme do odchodu.Pri druhom to bolo skvelé aj mrazené máme keby sme chceli futbalovú jedenástku....i keď ten KET je neistý ale aj z neho babenky oehotneli...
ja som tiež čakala na prvý pokus že úspešný bude,kamarátka to dala na prvý šup,nám bolo dané na druhý...vďaka aj za ten ale tie injekcie boli a aj sú desivé....🙂

leonie777
5. nov 2013

@sonulka81 obdivujem tu kazdu co do toho ide niekolkokrat, lebo ja tak naladena nie som 🙂 krute, ze tomu davam teraz len jednu sancu ale ani nemyslim nato, zeby to nevyslo 🙂 mozno naivne, ale musim sa nejako povzbudzovat, ked denne do seba picham 3 injekcie ... uz nech mam to opu s otazkou ze kolko a ake budu foliky ...

gelinka75
5. nov 2013

@sonulka81 ja som mala tiez menopur a fostimon plus diphereline, aj prvy aj druhy krat a predpokladam, ze zas mi to daju ked pojdem v januari

sonulka81
5. nov 2013

@leonie777 no ja som išla do toho takýmto štýlom:
v 2011 koniec roka prvá konzultácia
v 2012 február že ideme do toho(naivne som si myslela že v marci nastavia liečbu a v apríli už budem tehotná)
marec prvé vyšedtrenie
výsledky:nejaké baktérie liečba tri týždne
apríl kontrola chvala bohu všetko ok a aj schválená žiadosť na poisťovni
máj čakanie na začatie liečby a teda injekcie a OPU
jún muž odišiel a neúspešné IVF kedže to bolo zlé takže z troch vzoriek museli rozmraziť všetky 3 takže sme to museli odložiť kým na sa vianoce vráti
v 2013 ideme znova dotoho....
február žiadosť
apríl vyšetrenie
máj stimulka a OPU
jún pozitívny telefonát....

sonulka81
5. nov 2013

@gelinka75 tak po dlhej dobe niekto lebo čítala som puregon,gonal a neviem čo.... 🙂 už som myslela že mi dali niečo čo už nieje v mode ☹

gelinka75
5. nov 2013

@sonulka81 stenova to predpisuje sa mi zda, ostatni poznaju len gonal a puregon 😝

leonie777
5. nov 2013

@sonulka81 tak si si tym tak dlhodobo presla ako vidim ... nato ja nemam nervy 🙂 my sme boli 2.9. na iui, ktore nevyslo, lebo sak ked je zly spg, tak nie je moc o com a hned nato sme sa rozhodli ze dame ivf, ziadost expresne rychlo schvalena a uz som v rezime dlheho protokolu od 16.10. dufam sa uz blizim do finale a bude opu coskoro 🙂
ja mam stimulku diphereline, puregon 125 a menopur 75 🙂 recepty pisal drabek
@gelinka75

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre