Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

marttina333
11. nov 2013

@sonulka81 ahoj ja som tam volala a ona to hladala asi v PC. Ma hladala na zaklade priezviska a nasla 2mojw menovkyne Zavolam tam koncom tyzdna

marttina333
11. nov 2013

@scare54 ahoj ja som bola stimuulovana Merionalom. Su to injekcie stoja tak 12eur/ks Ja som ich pichala od 5dc 10dni ,cize ma to vyslo dost draho. Chodila som si ich pichat k svojmu gyn.

tyli
11. nov 2013

@erin365 veľmi mi je to ľúto 😢 veľmi , veľmi ☹

scare54
11. nov 2013

@marttina333 ďakujem za info 🙂 , uvidíme, ako nastavia stimuláciu mne...pichal ti ich do brucha či zadku? ty si stimulovala na IUI či IVF?

marttina333
11. nov 2013

@scare54 stimulovala som ns iui ale nevyslo. Pichala mi ich sestricka do zadku a ked v gf bola tak tam do brucha

macka23
11. nov 2013

@sarah00 uz riesis predoperacne? myslim, ze vysledky by nemali byt starsie ako 3 tyzdne. Tiez uvazujem, kedy ist na odbery a potom s vysledkami k internistovi, to je rychlofka - aspon dufam 😝 manzela odpichnem vo stvrtok 😀

vodnari
12. nov 2013

@tyli
@nancsy už som si ho kúpila a od včera si ho dávam....tak dúfam že zaberie.... ďakujem 😉

erin365
12. nov 2013

Ahojte... ďakujem za súdržnosť, že so mnou cítite... včera som si poplakala ale už ani na ten plač mi nezostali sily... akosi to už zo mňa nejde za tie roky.
Jediné nad čím silno uvažujem je fragmentácia DNA spermií!
Ak by sa ukázalo, že sú geneticky úplne nanič, tak nám nepomôže ani IUI ani IVF!
A minule som sa genetičky Jurekovej pýtala, či oni robia PICSI a vraj nie... takže aj keby sme si v rámci IVF dali urobiť fragmentáciu DNA spermií, aj tak by nám tie geneticky dobré nevložili, lebo PICSI nerobia! 😠 😠 😠 paráda!

bobulab
12. nov 2013

@erin365 nerobia v GF alebo vobec na SVK?...Zahranicie nezvažujete?

erin365
12. nov 2013

@bobulab v GF nerobia...inde možno... ale ak by som mala ísť do toho, tak asi zvážim Brno! Do GF sa mi už akosi nechce... Veď uznaj: Dr. na moju otázku, prečo ET nevyšlo povedal, že to bol LEN prvý pokus, že vyskúšame ďalší... akože čo? čo som nejaký pokusný králik? A keď mi hovoril pred rokom o fragmentácii DNA spermií, lebo som sa na to opýtala, tak povedal, že fragmentácia DNA spermií sa robí iba v rámci IVF... a keď už mi IVFko robili tak "akosi zabudli" urobiť fragmentáciu DNA spermií... tak o čom to je? A keď som sa neskôr na tú fragmentáciu spýtala genetičky, tak povedala, že nie je problém urobiť ju, že sa nerobí len v rámci IVF... Kokoooos...už sme ho mohli mať urobené medzi prvými vyšetreniami a bolo by jasné, či spermie sú po genetickej stránke OK alebo sú natoľko poškodené že ani ICSI nepomôže. No a PICSI nerobia, takže som u nich skončila.

sarah00
12. nov 2013

@macka23 ja som tiež mala nejak čas, ale svokra ma naháňa, že aby som potom nemala stres zbytočne a sú aj dosť dlhé čakacie doby na objednanie 🙂 ak nedostanem ms, tak zajtra sa pôjdem dať pichnúť. manžela tiež vyriešime z domu a potom po ms už len interné a hotovo 😀

bobulab
12. nov 2013

@erin365 No a co je to vlasne?....Tak na moju otazku po ET, preco to nevyslo a ci sme to mohli my niecim pokazit sa na seba doktorka so sestrickou pozreli a ani sA nad tým nezamyslela a že no prodste to nevyslo, čo by ste vy zle robili....a vy ste mlada a kraviny tohto typu....urcite KET výde....no a to, že tyli vkladali a možno aj vedeli, že sa neujme, tak to je tiež na zvaženie....proste, je to biznis a neviem, co budeme robit, ked toto KET nevýde...mame tam este 4 mrazacikov, co je max 2 pokusy , ale nove IVF pojdeme už do Martina....Oni si neuvedomuju, že aj nonstop pchanie liekov do nas nieje dobre?!

erin365
12. nov 2013

@bobulab presne ako píšeš...sme pre nich čistý biznis...
no a PICSI je vlastne to čo ICSI, čiže napichávanie vajíčok spermiou...lenže pri PICSI sa vyberú LEN tie spermie, ktoré majú dobrú DNA... Pri ICSI sa DNA nevyšetruje, napichajú ti vajíčka aj zlými spemiami... 😠

bobulab
12. nov 2013

@erin365 Jasne...mna boli brucho....dnes to v noci bolo až moc....neviem, co si mam mysliet....tyli bola so mnou v ten istý den na KET a ta zas vobec nic....

erin365
12. nov 2013

@bobulab mňa bolí podbruško už dobrý týždeň...začalo bolieť 8.deň po KET a bolí dodnes a to som 15.deň po. Včera som vysadila už aj Utros aj Estrofem, tak som zvedavá kedy mrcha dorazí...

bobulab
12. nov 2013

@erin365 mna najrv bolelo inak a od 3 dna cele silno ako pred ms....

erin365
12. nov 2013

@bobulab bodaj by to bolo u teba uhniezdenie 😵

bobulab
12. nov 2013

@erin365 len nech to neni mimomaternicove ☹

motiv
12. nov 2013

@erin365 hej aj my sme mali toho cernocha🙂 Ale on asi prisiel lebo dve baby boli chore a zrejme mu to sestricka povedala a potom ked sme mali vsetky po tak prisiel sa este raz pozriet.

motiv
12. nov 2013

@erin365

motiv
12. nov 2013

@erin365 aj mna bolelo brucho 2. den od ET a dost silno, najma v noci a bolo mi stale na vracanie. Tak neviem ci to malo byt dobre alebo zle. A menzes na mna dosiel riadne v termine. Som zvedava co mi v piatok povie lekarka...

janan82
12. nov 2013

@erin365 Ahojky. No ak Vam to takto nevychadza, tak by som tiez zvazovala Brno. Moja kolegyna bola 4-krat v Gynfive a ked sa zadarilo, mala potrat alebo sa nezadarilo vobec. Mala 40 rokov, tak si platila vsetko. Nakoniec sla do Brna a na prvy pokus sa zadarilo. Ma krasnu dcerku 3,5 rocnu.

leonie777
12. nov 2013

@erin365 - moja to je mi luto, ze to nevyslo ☹
@majkulik
@motiv
@sarah00
@tyli
@zuzkagal
@nancsy
@scare54
@janan82
@adulka1979
@bobulab
- vcera som mala opu a vysledky su 19 vajicok, 12 oplodnenych, 6 zmrazenych a 6 caka na pk do soboty, tak drzte palce ...

co mate vy nove baby? majkulik ma dnes vklad, tak dufam je vsetko v najlepsom poriadku ...
- zuzkagal a adulka vy co mate aktualne?

sarah00
12. nov 2013

@leonie777 práve som nad tebou rozmýšľala, že čo je s tebou a neviem prečo som si myslela, že ideš až zajtra. asi som ti to pomýlila s vkladom @majkulik 🙂 tak krásne výsledky a zmrzlinky máte. super. a dali ste aj embryoskop? alebo vám ani neponúkli? musím ísť pozrieť tú tabuľku, čo robila @erin365. čo je nové 🙂

sarah00
12. nov 2013

tak podľa tabuľky je @majkulik na ET dnes
@leonie777

erin365
12. nov 2013

och, tabuľka...idem kuknúť čo ste tam podopĺňali, poprípade pomeniť bunky 😉

erin365
12. nov 2013

Kto by sa chcel pridať do tabuľky...tu je: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ao...

janan82
12. nov 2013

@leonie777 Tak to taaaaaak drzime palce 😉

adulka1979
12. nov 2013

@leonie777
Ahoj, tak u mňa je nové to, že dnes som bola v GF, o druhej volám, že ako, ale dr.mi povedala, že OPU bude vo štvrtok.
Po druhej napíšem ďalšie info. 🙂

adulka1979
12. nov 2013

@majkulik
@motiv
@sarah00
@tyli
@zuzkagal
@nancsy
@bobulab
@leonie777 Ahojte, tak dnes večer Pregnyl a vo štvrtok ráno OPU. Dúfam, že na pohotovosti nebudú mať problém....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre