Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

majkulik
12. nov 2013

@zuzkagal
@leonie777
@erin365
@sarah00
@adulka1979
ahojte babulky. prave som sa vratila z nemocnice. OHSS prveho stupna ☹ Dnes ma prepustili a rovno som sla do GF. mam vlozene jedno embrijko - 100 bunkove. Idem studovat, co sa tu udialo.

erin365
12. nov 2013

@majkulik čože???? joooooj :( a aké 100bunkové? nie 10bunkové?

majkulik
12. nov 2013

@erin365 no ☹ v noci ma chytili take krce, ze som myslela, ze neprezijem. tak sme pre istotu sli na pohotovost, ci je vsetko OK. a rovno si ma tam nechali. som si poplakala. teraz mam brucho ako v 5. tom mesiaci a musim vypit min. 6 l tekutin denne. Dr. Stenova ma zachranila. Inak tam boli dalsie 2 kocky z GF. Ty ako? este som nedoluskala.

majkulik
12. nov 2013

@erin365 nasla som, je mi to luto ☹
ano 100 bunkove. dali sme PK nakoniec, nastastie, inak by to zle dopadlo. druhe malo len 50 buniek

bobulab
12. nov 2013

@majkulik ty si po ET? a po OPU?....

nancsy
12. nov 2013

@vodnari ahoj,zaberie urcite.ja som bola tiež chorá pred opu.nemáš za čo.

sarah00
12. nov 2013

@adulka1979 držím palec zajtra 🙂
@majkulik juj, to mi je ľúto ☹ a čo s tebou urobili, aby sa ti zlepšilo? a aj napriek OHSS ti vložili embryjko? držím palce, aby si už bola v poriadku a výsledok bol pozitívny 🙂
@macka23 tak som sa objednala zajtra na odbery k mojej gyn. dúfam, že ms, príde až potom 🙂

macka23
12. nov 2013

@sarah00 ku gyn? ja som bola s papierom u obvodacky - to mam blizsie a v piatok asi vybehnem aj ja, a buduci tyzden na interne a ekg. este tak vediet kedy dojde ms 🤐

sarah00
12. nov 2013

@macka23 ja som sa bola pýtať gyn. či mi krv zoberie aj ona a že áno. tak potom len zbehnem pre kartu k obvoďákovi a na interné. oni majú svoje ekg, tak to mám v jednom 🙂
@zuzkagal @adulka1979 vy idete zajtra spolu 🙂 držte sa

nancsy
12. nov 2013

@bobulab presne tak,mne nevedli povedať,riezprwco to nevyslo,brali to tak,že do 3-tieto IVF máme 90% úspešnosť....tiež som bola smutná.nemam to rada ked sa niečo nevydari a neviem prečo.človek by sa aspoň vyvaroval niečomu, alebo by urcité veci spravil inak....ja skúsim este zostavajuce dva pokusy v GF a ak to nevyjde,skúsim zahraničie.

bobulab
12. nov 2013

@nancsy Presne, ked mi povedali po ET...Vy ste zdrava, nabuduce to isto vide, proste sa to nechytilo....
Po KET som sa okrem placu vyvarovala vsetkemu...Vsetko som zariadila tak, aby som navarila dopredu a do dnes som este nemusela varit, lebo som mala nachystane v mrazaku 🙂 Ležím od vkladu, prve 3 dni som sa ani nehla z postele. Teray už cotoporobim, ale ked z liekov na mna pride slabost a unava idem spat, alebo si lahnut...proste, do testu sme sa rozhodli, že tentoraz vyskusam ostat doma.

nancsy
12. nov 2013

@bobulab ony to majú asi štandardnú formulku na neúspešne IVF....ja som ležala len prvý deň, potom som fungovala normálne.ja pojdem asi na pn po transfere aj na dva týždne.zober si kolko liwkov dame do seba a potom to nevyjde.ja si dam teraz pauzu, dostanem ms - dúfam,že čím skôr a potom pôjdem na dalsi pokus. Ty chceš ísť kedy?

leonie777
12. nov 2013

@adulka1979 super, tak sa to kráti aj tebe.nodporucam ísť pichat pregnyl do ružinovskej polikliniky kde je Pohotovost a super Sestricky. Nemusíš čakať v rade . Drzimpalce

leonie777
12. nov 2013

@majkulik no zbohom to ohss ... Je som včera po opu a mám take divne kŕče a aj brucho nafúknuté. Ak mi to zajtra neprejde idem aj ja zajtra do GF, pijem odvčera 4 litre, ale nafucana som ;( najskôr som myslela či nemám zastavené vetry, tak neviem ... Robili ti vklad aj keď máš ohss? Ja mám vklad v sobotu, tak držím embrijkam palce a tebe ešte viac

bobulab
12. nov 2013

@nancsy Ja som momentalne po KET 6. den a presne som to tak aj koli liekom spravila, že cele 2 týzdne som doma....

nancsy
12. nov 2013

@bobulab aha.... A máš toho zamrazeneho viac? Alebo budeš musieť stimulovať?

adulka1979
12. nov 2013

@majkulik to je mi ľúto, že si mala OHSS, ale držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
A to vopred nevedeli, že ti hrozí OHSS?

@sarah00 Ďakujem, ale drž mi palce pozajtra... 😉

@leonie777 nie som z BA, ale dík za radu... 🙂

adulka1979
12. nov 2013

@erin365 Ahoj prosím ťa, koľko dní po OPU býva vklad?

bobulab
12. nov 2013

@nancsy mam este 4, ale už som im v centre povedala, že i m ich chcem tam už nechat, že ich už nechcem 🙂

lesik
12. nov 2013

Baby,potrebujem radu. Vcera som dostala som dlhy protokol a zacinam s pichanim Dipherelinu.No mne akosi vypadlo z hlavy dokedy treba si ho pichat.Nieco sa mi zda,ze az do ovulacie.Protokol nemam pri sebe,tak nemam si to ako zistit.Ci radsej zavolat do ambulancie a tam mi to povedia?Budem si pripadat,ako keby som si nevedela zapamätat par "informacii" s ktorymi ma vcera zavalil MUDr.Harbulak.No a este jedna vec.Poistovna sa este nevyjadrila k schvalenie IVF.Harbulak ma ubezpecoval,ze urcite to bude za tyzden-dva. No aj napriek tomu ma uz nadstavili na IVF.Celkovo mam papiere vypisane asi mesiac.Som vo Vseobecnej zdravotnej.

janan82
12. nov 2013

@lesik Ahojky, no Dipherelin sa pichá až dovtedy, kým Ti nepovedia oni, že stačí. Ešte Ti k tomu pribudnú ďalšie injekcie. Potom budeš chodiť na kontrolu krvi a Ultrazvuk a vždy po odbere si v ten deň zavoláš do 14,00 do Gynfivu a oni Ti povedia ďalšie dávkovanie. Teda ak si to ešte dobre pamtám.

nancsy
12. nov 2013

@bobulab ani nevies, ako by som aj ja chcela mat mrazacikov..... ja som s tym ani neratala, ze nam na zamrazenie nic nezostane. Ked mi to v den transferu povedala, tak som tam plakala ,strsane ma to rozcitilo, ze co sa nam stalo....... A potom este ten neuspesny pokus....
Takto ma to este viac hneva, ze stracam cas aj so stimulaciou aj so vsetkym, zase keym sa to rozbehne.... to bude dlho trvat..

nancsy
12. nov 2013

@lesik ahoj, kludne si ich pichaj, ony ti az po kontrole povedia co a ako, budu ti tie davky menit a pribudat fdalsie injekcie... ja som Diphereline vysadila az asi dva dni pred opu. Drzim palce

zuzkagal
12. nov 2013

dievcata zajtra mam OPU, a dnes ma priserne bolia vajecniky, pri kazdom pohybe. kracam ako zhrbena zena. Myslite ze je to ok? dik za odpoved 🙂

gelinka75
12. nov 2013

@zuzkagal ano, snaz sa odpocivat, urcite ich tam mas kopec

nancsy
12. nov 2013

@zuzkagal no ja neviem, mozno mas mnoho vajicok, a ucinkuje ti uz aj Pregnyl... Ale ak ta to bude boliet velmi, tak chod radsej na pohotovost, aby to nebolo nieco ine. JA som mala pred OPU len pocit nafuknutia a sem tam ma nieco pichlo, ale nic horzne. A co ti povedali na poslednom sone?

zuzkagal
12. nov 2013

@nancsy ked lezim alebo sedim, je to ok, ale akonahle sa postavim, tak bolest ako hrom. Na poslednom sone mi povedal Dr. len to ze vsetko je uz pripravene, mozme ist na to. moc som sa toho nedozvedela ☹

nancsy
12. nov 2013

@zuzkagal to je pre nich typicke, ty mas vela otazok a ony to beru ako rutinu.... no nevie, ale radsej by som na tvojom mieste isla na pohotovost. Nechcem ta plasit, velmi tomu nerozumiem. Mne vtedy povedala sestricka, ze ak by sa nieco stalo , nejake komplikacie, mam ist na pohotovost do Ruzinova, alebo do najblizsej pohotovosti
. JA som zas taky typ, ze aj ked netreba, tak idem k lekarovi aby som nieco nezanedbala.

adulka1979
12. nov 2013

@zuzkagal
@nancsy
@gelinka75 Jaj baby nestrašte... 😒 Dnes večer si idem dať pichnúť Pregnyl.... dúfam, že to nebude problém ako u Zuzky.... a mám sa stále tak nalievať vodou? Už vopred sa bojím... ☹ Lebo na mňa sa tiež všetko nalepí....

janan82
12. nov 2013

@adulka1979 Neboj, nie je to až také. Možno niekto má nejaké reakcie. Mňa na druhý alebo tretí deň začal strašne bolieť zadok, ale to bolo všetko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre