Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

erin365
15. nov 2013

Dnes som už 36DC a 18.deň po KET a ms furt nikde a test negatívny - myslím ten z obchodu 😅 Asi čakám ešte nejaký zázrak 😀

sarah00
15. nov 2013

@leonie777 no uvidím, snáď dorazí do pondelka 😠

adulka1979
15. nov 2013

@leonie777 Mne povedali, že mi zavolajú deň pred vkladom, teda v pondelok a že nech som v kľude, lebo volajú až okolo 16-17 hod. Ale ak to nevydržíš, tak volaj... 😉

sarah00
15. nov 2013

@adulka1979 super, že už to máš za sebou, aj pekný počet. držím palce, aby si bola v poriadku a žiadne ohss nehrozilo. A vklad na narodeniny je super 😀

adulka1979
15. nov 2013

@erin365 Zázraky sa vždy dejú a veeeľmi držím palce, aby to dobre dopadlo. 🙂

leonie777
15. nov 2013

@sarah00 aj ja som mala nervicky, kym nedorazila 🙂 ale potom to uz islo rychlo, kontroly, dalsie injekcie a hura opu ... neuveritelne, ze to cele trvalo mesiac ... 16.10. som zacala s diphereline a zajtra 16.11. mam konecne mat vklad ... ktovie ci aj ostatnym to tak vyslo @majkulik

leonie777
15. nov 2013

@adulka1979 uz som nevydrzala a volala a povedali mi ze sa ozvu o strvtej 🙂 chapes stresik 🙂

erin365
15. nov 2013

@adulka1979 u mňa sa nekoná žiaden zázrak...krv bola negatívna a testy sú stále negatívne...takže tak

sarah00
15. nov 2013

@leonie777 ani nie som nejak v strese, len ma to hnevá, lebo v práci musím všetko nahlasovať dopredu a už v stredu som povedala, že v piatok alebo v pondelok budem potrebovať voľno a stále neviem povedať ktorý deň a stále sa ma vypytujú. aj keď teda voľno iba na hodinku ráno, lebo šak sa plánujem po kontrole vrátiť do práce. ty chodíš do práce? a po vklade plánujete byť doma @adulka1979 @zuzkagal @majkulik ?

leonie777
15. nov 2013

@sarah00 hej, chodim do prace, po opu som zostala doma este jeden den, pre istotu, ale citila som sa ok a robila som z domu ... kedze vklad mam v sobotu, tak este v nedelu dam relax, ale v pondelok chcem normalne fungovat pracovne, ak dufam okolnosti dovolia 🙂

adulka1979
15. nov 2013

@sarah00 Ahoj, no ja som momentálne doma stále, takže toto nemusím riešiť.

majkulik
15. nov 2013

@sarah00 ms moze meskat. ked nepride do 14. tej injekcie volaj

majkulik
15. nov 2013

@leonie777
@adulka1979
@zuzkagal
ja som od OPU doma - jednak som bola v nemocnici a druhak som nevladala chodit. ale dnes mi je uz super, ale pracovala som z domu, z postele 😀 .
Uz sa tesim do prace, aspon nebudem muset stale mysliet na bublinku.
Ja sa mam uz lepsie z hladiska OHSS, a ziadne ine zmeny necitim. mam zatial len 3. den od vkladu, ale uz by mala byt uhniezdena. tak verim verim, ze je to OK.

leonie777
15. nov 2013

@majkulik silno ti drzime palce vsetky, musime tu tabulku vylepsit 🙂

majkulik
15. nov 2013

@leonie777 tiez ma napadlo, dat tam stlpec s terminom krvneho testu.
aj ja myslim na vas vsetky co sme tu.
teraz mi drahy hovori, ze mi narastli prsia - uz ich je vidiet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uvidime z akych hormonov to je.

leonie777
15. nov 2013

@majkulik ja mam citlive prsia a zvacsene uz asi tyzden, vraj to robi aj utrogestan ... inak dnes ma boli podbrusko, ako na ms ... mala si to aj ty pred vkladom?

majkulik
15. nov 2013

@leonie777 ani neviem. mna bolelo velmi brucho kv OHSS. takze ti neviem povedat ci az coho.

sarah00
15. nov 2013

@leonie777
@adulka1979
@majkulik ďakujem dievčatá, ja pôjdem na PNku asi ešte pred OPU a budem až kým nebudem vedieť výsledok. v práci je to ťažké za "normálnych" okolností, nie ešte nadopovaná nejakými hormónmi 😒

leonie777
15. nov 2013

@majkulik uz to do zajtra vydrzim a v gf vyriesia moje stavy 🙂 pevne verim, ze sa moje bambulky pekne vyvijaju a cakaju ma zajtra 🙂 teraz sa lucim, idem este obehat veci, co ako netehotna mozem, lebo od zajtra uz idem setrit svoju dusu aj telo 🙂 papa

leonie777
15. nov 2013

@sarah00 to je rozumne, oddychuj, ked mozes, sak to mnozstvo co do seba pchame nie je normalne 🙂 drzim palce na ms, nech sa ti to pohne 🙂

adulka1979
15. nov 2013

Baby a dokedy môže vlastne "hroziť" OHSS? Dokedy sa treba tak nalievať vodou?

adulka1979
15. nov 2013

@majkulik Ešte by som mala na teba otázku ak môžem... aký je to ten "poloplný" močový mechúr? Sestrička mi to síce vysvetlovala, ale tak dlho, že už neviem.... a bola som aj po narkóze... 🙂
Lebo mne keď treba, tak treba a musím ísť, neviem to zadržať.... 😠

nancsy
15. nov 2013

@adulka1979 aahoj, ja som vypila asi pol litra vody pi ceste autom- teda hodinku predtým, potom som v GF išla na wc a hneď som vypila dva poháre vody. O 20 minút od cikania bol vklad a asi to bolo oj,lebo doktor nič nepivedal.

majkulik
15. nov 2013

@adulka1979 no ja som sabola vycikat pred ultrazvukom, lebo nevedeli, ci budu robit vklad, tak potrebovali vysetrenie. a ked som bola na koze, tak mi bublinku rovno vlozili - aj bez diazepanu a cipku. ale zrejme je to tym, ze mam naliate brucho vodou.

zuzkagal
15. nov 2013

ahojte. dnesna zla sprava mam ohss.bola som v gf dali mi infuzky a poslali dom. tak teraz oddychujem. pondelok transfer asi nebude :(

majkulik
15. nov 2013

@zuzkagal Zuziii, nezufaj, aj ja som tym presla. Hore hlavu, lebo ti naplacam na zadok!!! Viem ako velmi to boli, viem ake je to neprijemne. Mne to diagnostikovali v sobotu a lezala som s tym do utorka v nemocnici. davali mi 4 infuzky denne. a ako tak som sa z toho dostala. mala som zdravotny stav na to, aby klad urobili. je mi to velmi luto.

zuzkagal
15. nov 2013

@majkulik zevraj mam krv dobru preto ma pustili.ale bolesti su fakt desne. v nedelu mam ist na kontrolu,tak dufam ze sa to zlepsi. Diky Majus.som rada ze ty si sa z toho dostala a mas embrijko u seba.bodaj by to tak dopadlo aj u mna

majkulik
15. nov 2013

@zuzkagal no vidis. To ze ta nezavreli ako mna, je dobre znamenie. Vraj baby s OHSS lahsie otehotneju, aj ked potom v tehotenstve sa to moze zhorsit. Oni vedia co robia. mne sa vytvorili aj cysty, ale tie sa pocas tehotenstva rozpustia resp. prasknu a vstrebaju sa.

majkulik
15. nov 2013

caute toto som tu nasla - vramci MK
napisala kveta
Po OPU sa u mňa rozbehol OHSS. Chýbal však hlavný príznak a to zväčšovanie obvodu pásu a tak som rozpoznala OHSS pomerne neskoro. Pre tie, ktoré sú na pochybách, otváram túto tému s popisom ďalších príznakov OHSS. Snáď to niektorej z Vás pomôže rozpoznať OHSS včas.

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

Veľa šťastia všetkým IVFkáčkam prajem.

bobulab
15. nov 2013

@sarah00 ja som doma celých 14 dni po KET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre