Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

petra365
3. jan 2014

@ixike super, to gratulujem, dufam ze to uz dobojutete v zdravi a poriadku. Tusim si jedina, co otehotnela po iui😃😃 kolko vlastne trva to schvalenie ivf? Ked pises, ze dlho... Btw. Drabek mi spravil take sono, som sa smiala, ze prievan vnutri😃
@elabka my sme boli na testoch. Beru krv a potom s doktorkou pohovor, ten trva tak 15 min. Pyta sa na tehotenstva a potraty rodicov z oboch stran, surodencov nasich, ujov, tiet a sesternic... Co som nevedela samozjreme, tak ze v pripade, ze sa cosi zisti, bude sa skumat dalej. Vysledky o 2 mesiace. Nemas sa absolutne coho bat😃
@guginenka fuuuu to som si vydychla😃😃😃

mirka135
3. jan 2014

@elabka vysetrenie sa robi z krvi a vysledky cca mesiac

elabka
3. jan 2014

@mirka135 dakujem Mirka, na co sa doktor(ka) vypytoval - samozrejme, na choroby v rodine... ale do kolkej generacie? neviem co vsetko si mam pozistovat, aby sme boli 100% pripraveni...

mirka135
3. jan 2014

@elabka respektivne 2mesiace ale nieje sa coho bat len si zisti od mami ake su ochorenia v rodine ci sa niekto liecil na neplodnost kolko potratov ake dedicne choroby cukrovka atd...pytali sa ma aj na surodencov kolko maju deti ci su zdravi a tak iba okruh blizkej rodiny

elabka
3. jan 2014

@petra365 dakujem Peti 🙂 na tie tety, ujpv, sesternice... sa pyta na tehotenstva a potraty alebo na choroby? Vsetky potraty v rodine neovladam... to aby som sa popytala... a hlavne moj partner, ten asi tieto veci az tak neeviduje...

petra365
3. jan 2014

@elabka Moja mama ze z 8 deti, takze mam milion sesternic a bratrancov, takze tam uz vlastne pri surodencoch mojej mamy sme sa zastavili, kazdy ma nejake dieta a to uz sme nerozoberali, lebo tie potraty netusim a teda ani nejak pytat sa mi nechce, lebo je toho vela, v podstate ona to nechala tak, ze keby sa cosi zistilo, tak budeme sa pytat dalej, u partnera, jeho teta mala postihnutu dceru mentalne, tak to sa pytala, ze co a ako a druha dcera mala problemy s otehotnenim, ale ma 2 synov, z toho jeden postihnuty, takze to sme trosku rozbrali a este sa pytala na babky dedkov a ci tam nebol pribuzensky vztah... takze podla mna muz, ak vie kto ma ake deti a ci ziju stari rodicia a pripadne nejake geneticke choroby, to bude stacit bohato

elabka
3. jan 2014

@petra365 , @mirka135 este ma napadlo, ake su vlastne vysledky genetickeho vysetrenia? Ovplyvnia rozhodnutie doktora, ci sme vhodni na IVF? Lebo ziadost na poistovnu mame podanu a doktor sa vyjadril, ze ked bude schvalena, ideme na to... ale mame sa objednat na geneticke testy... Tak teraz neviem, ci sa mam tesit, ze ked za par tyzdnov poistovna schvali ziadost, ideme na IVF alebo este budeme musiet cakat mesiac - dva na vysledky genetiky?

mirka135
3. jan 2014

@petra365
@elabka mna sa az tak obsiahlo nepytala ale asi zato ze som jej hned povedala ze v nasej rodine sa ziadne vrodene choroby nenachadzaju takze iba rodicov starych rodicov a surodencov sme rozoberali

mirka135
3. jan 2014

@elabka pokial viem budes musiet cakat na vysledky genetiky.ja som mala vysledky skor ako podanu ziadost

petra365
3. jan 2014

@mirka135 mozno to len my sme taki ukecani 🙂 ved si robila ten graf taky, tak to tam vsetko zkreslovala
@elabka mne povedala na uvod, ze ak by sa cosi zistilo, tak budu spolu s lekarmi hladat sposoby liecenia a riesenia, aby sa podarilo obist pripadne geneticke poruchy, moja gynda mi povedala, ze 95% ludi su ok a takisto ak si ok, neznamena to, ze nemoze sa stat, ze bude dieta s genetickou vadou, ale ak by bolo nieco v neporiadku tak asi sa nejake veci daju poriesit....
my sme sa zhodli, ze pokracujeme v iui a to sme pokracovali bez ohladu na toto vysetrenie, ale asi ako pise Mirka, mozno budete musiet cakat , ked ivf... inak vy ste tiez idiopati?

elabka
3. jan 2014

@petra365 kedy ste boli na tych testoch? Teraz ich v Gyn-five robi vraj iba jedna doktorka, tak asi pojdeme tej co aj vy, ak ste boli len teraz niekedy... My nie sme idiopati, partner ma zly spermiogram, ja som fyzicky v poriadku (aspon zatial na nic doktor neprisiel), ale doktor odporucil hned IVF...

mirka135
3. jan 2014

@elabka my sme boli v juni myslim 30 ale mimo bratislavy

petra365
3. jan 2014

@elabka prave som to pozerala. 18.11. sme boli, este 2 tyzdne cakat na vysledky. Urcite pojdete k tej doktorke co my, robi iba v pondelok od 15.30 konzultacie...
tak to potom neni dovod, aby sa to na supu nepodarilo 🙂
ale preco vas posielaju na genetiku? mozno to treba do tej ziadosti na schvalenie
Lebo nas poslali po 3 iui, z toho jeden potrat a druhe nejake hned na zaciatku odidene, a preto mi to pride v nasom pripade logicke a mozne, ze teoreticky moze byt geneticky problem

elabka
3. jan 2014

@petra365 tak to bude urcite ta ista Dr, ideme v pondelok o 15h30 a pracuje iba pondelky 🙂
My uz ziadost mame podanu, tak asi kvoli tomu na tie testy nejdeme... mozno len dr nechce cakat a radsej nas hned poslal na genetiku... a mozno je to aj vekom, my uz mame 35 a 39 rokov... (aj ked duchom sme mladucki 😉 ) kto vie...

petra365
3. jan 2014

@elabka ja mam 34 a partner 37 a tiez sme mladi hahahaha a je to mozne, ze chce vsetko mozne dat porobit a vylucit moznu inu pricinu. A nevies kolko trva to schvalenie ziadosti?

elabka
3. jan 2014

@petra365 v Gyn-Fiv mi povedali, ze do mesiaca by to malo byt schvalene... mam znamu v mojej poistovni tak som ju poprosila, ci to nemoze nejako posurit ale povedala mi, ze to schvaluju bez problemov... kedze sme si ziadost podali pred Vianocami, tak to asi trva dlhsie....

mirka135
3. jan 2014

@elabka
@petra365 zalezi aku mate poistovnu ja vseobecnu zp a trvalo to 4tyzdne teda mesiac kym mi zavolali z GF ale dovera to ma vraj skor

elabka
3. jan 2014

@mirka135 VSZP je ta moja 🙂 takze mesiac.... to bude uz o chvilu 🙂

petra365
3. jan 2014

@elabka
@mirka135 aha tak to neni take strasne. Ked som videla, ako tu baby pisali, ze cakaju, uz som sa zlakla, ze to budu 3 mesiace alebo dlhsie

petra365
3. jan 2014

@mirka135 mirka a ty vlastne ako si na tom? Babo mas resp. Co mas za sebou a aka diagnoza ak sa mozem spytat

elabka
3. jan 2014

@petra365 babo nemam ☹ skusame to uz viac ako 2 roky a stale nic... nikdy som nebrala ziadnu antikoncepciu, tak som myslela, ze chyba bude u mna... ale nakoniec je problem v partnerovi - ma zly spermiogram ☹ uz mu robili 3 a stale nic moc... Ja som hormonalne OK, aj vajcovody mam prechodne... ovulujem... tak to vyzera ze som v poriadku.
Partner uz dal prve spermie na zmrazenie... podali sme tu ziadost na poistovnu a objednali sme sa na tie geneticke testy. V ten isty den ide partner na dalsie zmrazovanie....
Doktor povedal, ze ked bude schvalenie od poistovni ideme na IVF... tak takto som na tom ja....

elabka
3. jan 2014

@petra365 ach jakaaaa trubka som ! si sa nepytala mna ale Mirky 🙂 mne si pisala kustik vyssie 🙂

mirka135
3. jan 2014

@elabka
@petra365 ale z casti si odpovedala aj zamna 🙂

mirka135
3. jan 2014

@elabka sme natom asi rovnako len preco vam zmrazovali sperma?to je az take zle? Moj manzel mal 3krat uplne rozlisne hodnoty

petra365
3. jan 2014

@elabka haha nevadi, v pohode 🙂 tak aspon viete... inak ja som brala antikoncepciu 15 rokov vkuse a ziadne problemy som nemala potom a co bolo pre mna prekvapenie, tak ked som potratila, tak v GF mi doktorka hovori, ze 3 mesiace pauza a ze ci chcem antisu... som pozerala ako puk

guginenka
3. jan 2014

dievcata-v GF akceptuju interne vysetrenie aj 3 tyzdne stare? diky

dieselxxx
3. jan 2014

@guginenka ja mám priniesť so sebou nie staršie ako 3 týždne :D , ale hádam to budú akceptovať

adulka1979
3. jan 2014

@guginenka ahoj, akceptujú aj staršie, max.tak 4 týždne. Mne tak povedali. 🙂

zuzi20
3. jan 2014

ahojte, nas GF poslal na genetiku hned na prvej konzultácii, kedze manzel ma velmi zly spg, takze tam treba prezistit, ci to nema nejaky geneticky povod. Ale nezistili nic, vysledky boli ok, takze zaver z toho znel, ze príčinou moze byt mumps, ktory prekonal ako dieta. Inak na vysledky sme cakali 2 mesiace.

zuzkagal
3. jan 2014

Ahojte dievcata. viem ze to sem velmi nepatri, ale pisem len v tejto teme s vami 🙂 Bratislavcanky nechceli by ste chodit na cvicenie podla Mojzisovej? Chcem skusit toto a nie sa dopovat hormonmi. 14.1 zacina kurz ak by ste chcela niektora chodit so mnou ozvite sa mi do IP, dakuujem papa http://i74255.wix.com/studiomiracle#!rozvrh/c20pv

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre