Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mirka135
15. jan 2014

Dievcence za pero na pichanie inekcii puregon ste nieco platili??

erin365
15. jan 2014

@leonie777 moja kamarátka ide do Brna na IVF...po mimomat.jej odišiel jeden vaječník, niečo jej ešte pozisťovali, takže jedine Brno im zostáva...ak jej to vyjde, idem aj ja.

waitiekatie
15. jan 2014

@mirka135 mne ho dali zadamo na amb... aj ked, az tak zadarmo to nebolo 😀 😀

guginenka
15. jan 2014

@leonie77 - samozrejme,ze mam pravdu.
@zuzkagal - ja chodim do sanatoria koch v BA. nie je to tam o nic drahsie ako u kazdeho gynekologa. chodim k dr. demeckovi, kt. je jeden z najlepsich gynekologov na slovensku. uz nie raz som mu povedala, ze mi pripomina deda mraza 😀 vrelo odporucam.

-baby a neviete ci nahodou nezdrazelo aj ICSI 😠
@waitiekatie - a kde na onkologii robis?

waitiekatie
15. jan 2014

@guginenka hore na Klenovej v NOU

guginenka
15. jan 2014

@waitiekatie - tam som bola raz a uz nikdy viac. iba za rodinnym prislusnikom.
a za to pero je nejaky poplatok ci nie? lebo mne vraveli,ze nie 😒

waitiekatie
15. jan 2014

@guginenka mne nevraveli nic.. Harbulak im povedal nech mi daju pero a ukazu manipulaciu, vytiahli zo suflika a nikto nic nechcel 🙂

guginenka
15. jan 2014

@waitiekatie - ok. dik 😉

mirka135
15. jan 2014

@waitiekatie ani na recepcii si nic neplatila?

waitiekatie
15. jan 2014

@mirka135 nie, vobec nic...

leonie777
15. jan 2014

@mirka135 za pero neplatis, potom si ho od teba vypytaju spat a zas ho daju dalsej ivfkacke 🙂

waitiekatie
15. jan 2014

no dokelu, ja som asi krabicku zahodila 🤐

mirka135
15. jan 2014

@leonie777 aha super dakujem

sarah00
15. jan 2014

@mirka135
@leonie777
@waitiekatie ahojte, k tomu peru, myslím, že sa ani nevracia, mne teda vytiahli úplne nové, neviem ako vám, či ste mali viditeľne použité a teraz ho nikto nepýtal a to som už dostala výstupnú správu, ja si myslím, že sa nevracia, nikto mi to nehovoril, ani neupozornil 🙂

vahy1
15. jan 2014

@zuzi20 ahoj.pisem trosku oneskorene,vklad som zvladla aj ten poloplny mechur a teraz len cakat.bude mi chybat 6globuliek utrog.,ale v gf ho skusia este zohnat.inak uz mi napisali ten gel crinone-len je moc drahy.

mirka135
15. jan 2014

@sarah00 a platila si zan?

elabka
15. jan 2014

Caute baby, som tu nova, tak mam stale nejake otazky 🙂 zatial chodim len na vysetrenia a cakam na schvalenie IVF od poistovne.... tak nemam moc jasno v pojmoch...
Podľa platnej legislatívy ( Zákon 777/2004 Zb. ) hradia zdravotné poisťovne 3 cykly umelého oplodnenia pacientkam, ktoré nepresiahli 39 rok života (citujem zo stranky Gyn-fiv) - co je brane ako umele oplodnenie? 1 cyklus IVF - cize odobratie vajicok, spojenie so spermiami a transfer do maternice a tam to konci? Co s embryami kt sa zmrazia a neskor transferuju - to je este vramci 1.cyklu IVF alebo to sa uz povazuje za dalsie IVF?
ako som uz pisala, zatial mam len teoriu aj to hlavne vdaka tomuto foru a vasim prispevkom... a mam trocha chaos z toho vsetkeho...
Vopred vdaka za vysvetlenie 🙂

leonie777
15. jan 2014

@elabka tak ako si napisala, ivf - odobratie vajicok, spojenie so spermiami a transfer do maternice. Tie dalsie emb. co ti zostanu zamrazene, uz nepodliehaju ziadnemu schvaleniu na ivf cyklus ... hovorime potom o KET - kryoembriotransfer a tam hradis ty za kazdy vklad 150 po novom. keby hocico pytaj sa ... tie co sme absolvovali, vacsinou vieme poradit.

majkulik
15. jan 2014

@zuzkagal uz som spominala - segra robi u sukromneho v petrzke - a ma aj jednodnovu chirurgiu. ked chces, mozes tam zbehnut. su super, aj ja tam mam kartu.

waitiekatie
15. jan 2014

@elabka vitaj medzi nami 🙂 skor by som ti to popisala tak, ze cyklus IVF chap tak, ze za 1 cyklus sa povazuje 1 stimulacia... cize ak sa aj embryotransfer nepodari a ides na KET (na vkladanie mrazenych embryi), stale je to vramci 1. IVF.. dalsie IVF je az ked dostanes dalsie lieky na stimulaciu a znova sa budu odoberat vajicka atd... dufam, ze rozumies, co tym myslim... no a co sa tyka ucasti poistovne, hradi cca70% liekov (aspon u mna to tak bolo), ale vacsina mikromanipulacnych technik (cize to napichovanie, predlzena kultivacia, mrazenie, a pod.) uz nespada do toho co plati poistovna, to si plati pac. sama... cize oni ako keby hradili len ten odber a vlozenie.. inac si zaplatis aj za to, ze chytis v CAR 🙂 kludne sa pytaj, poradime 😉

elabka
15. jan 2014

@waitiekatie dakujem 🙂
Pekne si to napisala 🙂 moj partner (tak "trocha" zgrlos) sa vyjadril, ze na parkovisku pred Gyn-fiv by mal byt chalan co by nam auta parkoval a nie este aj za parkovanie platit 🙂 (po tom, co pred mesiacom zaplatil za mrazenie spermii 50€ a v pondelok to uz bolo 105€...)
Tesim sa aj sa bojim toho vsetkeho co nas caka... ale asi ako kazda, ze?
Ale som velmi rada, ze je toto forum, inak by som bola uplne ako take tela 🙂

sarah00
15. jan 2014

@mirka135 nie, neplatila. veď sme platili GF poplatok, tak to im musí stačiť 😉 🙂
@adulka1979 prosím ťa, dokedy si brala utrogestan? lebo mne kázal harbulák postupne vysadzovať, nie je to skoro?

zuzi20
15. jan 2014

@vahy1
@tyli ahojte, tak mne volali dnes ,že sa mi obidve rozmrazili a ze su v poriadku. (zatial). Tak sa moc tesiim. Zajtra idem na vklad 9:15. Boli to ale nervy to čakanie na telefonat...

sonulka81
15. jan 2014

@sarah00 utrogestan do 10tt ak neurčí ešte gynekológ ináč..Mne nechal do 12tt....

adulka1979
15. jan 2014

@sarah00 Ja som bola pred sviatkami 19.12. u svojho gyn. a on mi už vtedy kázal postupne vysadzovať tiež, ale aj v GF mi povedali, keď som išla na prvý utz, že mám postupne vysadzovať, každý deň o jednu menej.

sarah00
15. jan 2014

@sonulka81 ´dakujem

@adulka1979 a to si bola v ktorom týždni?

sarah00
15. jan 2014

@adulka1979 aha, čítam, že keď si bola na prvý UTZ v GF, tak to potom ako ja. ďakujem, tak nebudem stresovať 🙂

zuzi20
15. jan 2014

Baby, viem, že to tu bolo už spomínané, ale ako zvládate ten poloplný mechúr? Ja mam z toho nervy, lebo minule ked som bola, tak som to prehnala a skoro som sa tam pocikala...Viete to vy nejako odhadnúť?

waitiekatie
15. jan 2014

@zuzi20 mne to vysvetlila velice jednoducho sestricka... 2h pred transeferom vypit 3-4dl vody (max. pol litra) a hodinu pred transferom sa vycikat, viac uz nepit a necikat.. asi aj tebe tak... no ja som si dala skoro pol litra, ale popravde tiez som bola rada ze som vydrzala... asi dam len 3deci najblizsie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre