• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pipiny z Gyn - Fiv

5. decembra 2016 
Ahojte baby,mala som dlhšiu prestávku kvôli neúspešnemu prvevu IVF.Som z toho smutná doteraz,snažím sa cez to preniesť..,chcem sa spýtať,ked ste podali ziadost na schválenie IVF, zavolali vám z GF, že je to už schválené? Ja si to už nepamätám,ako to bolo po prvý krát. Vďaka
20. jan 2014 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@leonie777 haha, kiez by. velmi by som sa tesila, ale nedavam tomu daku velku sancu. a aj keby, neopustila by som vas :wink:
20. jan 2014 o 13:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@waitiekatie Ahojcek.No co teda ideme na to vo februari ci kedy ked pises,ze si dostala uz vyvolavacku?Ako dopadla konzultacia?Ja mam predpisany Estradiol a na 14.den cyklu mam prist na ultrazvuk a asi aj na krv.Harbulak mi vobec nerobil ultrazvuk, co ma dost prekvapilo,cakala som,ze ma vysetri.Nie,ze by mi to chybalo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ozik,to tlacivo co sme teraz vypisovali,teda dufam aj ty do zdravotnej poistovne ohladom ohladom KET,tak vyrozumenie z poistovne trva asi mesiac?Fuha,to vsetko musi ist cez zdravotnu,aj ked si zakrok hradim sama?Asi musia byt upovedomeni,ze KET sa bude realizovat ci ako?
20. jan 2014 o 13:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nancsy ahoj. zavolali mi z GF, že je to schválené a rovno som si dohodla ďalšiu konzultáciu.
20. jan 2014 o 13:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Caute pipinky... 5/12/2013 sme vypisali ziadost do VSZP o IVF... stale mi nevolaju z GF, ci je to schvalene a to je uz viac ako mesiac :frowning2: ja viem, ze boli medzi tym sviatky... ale som z toho trocha nervozna.... minuly tyzden sme mali geneticke testy... mozno cakaju na vysledky tychto testov a budu nam volat, ked budu aj vysledky aj schvalenie...? Nemate skusenost?
20. jan 2014 o 14:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@elabka ja som robila v poistovni, volali nam baby, ci im to bolo schvalene. skus. ja som ale nie vo vszp
20. jan 2014 o 14:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ranya to nie je zly napad :wink: obcas mi to vazne nepali.... Dik
20. jan 2014 o 14:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@leonie777 veru, casto je to tazke najma pri pohlade do kocika... vzdy si pomyslim "preco ja?" ......... preto, aby som vedela, aku hodnotu to ma.. :wink: dostala som Estrofem a Utrogestan.. mne hovoril, ze kontrolu skor k tomu 14dnu a ja s nim plne suhlasim... pojdem DC14, resp podla toho, ako to bude vychadzat... no a vyvolavacku mi pichli dnes, takze ratam ze tak do tyzdna dostanem milostivu.. a od dnes si ordinujem to cervene aj ja :grinning: a hrncom som sa veeelice tesila, lebo podobne som si chcela kupit... a dostat za 10e hrnce co stoja 80e nikdy neni na skodu...len mne nema kto tie riady utierat... mangel sa furt vyhovara a teraz bude 3 sady utierat :sunglasses:
20. jan 2014 o 14:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte dievcata :slight_smile: ja som bola cely vikend u rodicov bez muza, ten robil. Bola som zo starou partiou vonku ako za starych cias, trosku sme popili, vela pokecali posmiali... :grinning: Zeny tak som si oddychla, uplne iny clovek zo mna... Btw ja som dostala ms po 23 dnoch a mala som len 4 dni.. akoze co sa toto tu deje :slight_smile:
20. jan 2014 o 14:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@lesik no ja som uz na ceste ku KET, neviem ako ty :slight_smile: cakam ms do tyzdna a potom mam postup ako ty... len teda ja som ziadne tlacivo do poistovne nepodpisovala, vobec neviem preco ti ho davali.. dal mi len info o KET, informovany suhlas co treba ist notarovi a recept... nic viac...tak neviem co to tvoje ma znamenat.. dokonca ani o tej vyssej cene KET nehovoril... ja som sa este pytala dokedy mam cakat na ms a nakoniec mi pichli agolutin... no a sestricky som sa pytala ze ako je to s transferom, lebo ja by som chcela najprv prirodzene oplodnene dat a ona ze to mam na tom sone povedat... takze tot moja 10 min navsteva... tiez som si myslela ze ma vysetri,ale kvoli tomu ze v akej faze cyklu som kvoli tomu agoluitnu.. ale som dc 23, tak sa s tym nebabral.. a tiez mi to nechyba... sak uz ma videla polka bratislavy rozcapenu, stacilo :grinning: :grinning:
20. jan 2014 o 14:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@elabka nestresuj sa, zavolaj im a priamo sa na to opytaj, ze ci schvalenie este nie je, alebo sa caka na vysledky testov... zbytocne budes nervacit... a oni nemaju videohovor, nevedia ktora sa to pytala, ani keby si co mysleli... :wink: :wink: stres navyse ti nijako neprospeje.. nam trvalo schvalenie od 14.8.2013 do 23.9.2013... ale je pravda, ze tie sviatky to mohli spomalit... kludne sa na to spytaj...
20. jan 2014 o 14:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zuzkagal vidis, toto ti bolo treba... a aj milostivej sa uracilo... sak 4 dni plne stacia, naco viac... nech ti ta dobra nalada dlho vydrzi!!!! :sunglasses:
20. jan 2014 o 14:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@majkulik, zelam ti to zo srdca :slight_smile: a ani sa nenahnevam, ked to tebe vyjde :slight_smile:))
@waitiekatie, suhlasim, pojdem teda na utz aj ja 14 dc co bude 29.1.
@zuzkagal, vidis, skvele si si povyrazila a prisla na ine myslienky, teraz v pokoji planuj ket :slight_smile:
@lesik tiez idem coskoro na ket a ziadne papiere pre poistovnu sme nevypisovali ani nedostali ... nepomylila si si to?
20. jan 2014 o 14:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@waitiekatie vsak milostiva prisla skor ako som ju ocakavala, dakujem pondelky v praci su katastrofa, ale drzim stale dobru naladu :slight_smile:
20. jan 2014 o 15:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@elabka - ja som pri prvom IVF tiez volala do svojej poistovne kazdy druhy den a pytala sa,ze kedy a ako a tak dalej. ale treba brat do uvahy naozaj aj sviatky. vseeeeetko sa poposuvalo.volaj, bombarduj - a mozno ti medzi tym aj z centra zavolaju :slight_smile:
20. jan 2014 o 15:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@leonie777 ket este nie, nechcem tlacit na pilu, vsetko ma svoj cas... stale som rozhodnuta, ze pojdem v maji, to je taky lasky cas, v maji sme sa aj brali, v maji budeme aj plodit :slight_smile:
20. jan 2014 o 16:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
ahojte baby, ja som sa chcela s vami poradit ci brat popri stimulacii Inofolic alebo len femibion?
dakujem vam velmi pekne za rady :slight_smile:
20. jan 2014 o 16:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@silvik1 ahoj, ďakujem . Už som tam aj volala,mám to schválené aj ja.
20. jan 2014 o 17:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@waitiekatie
@leonie777 no a co som bola na praskoch?ci co? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ved ziadne este neberiem.Ano, sestricka mi dala papier na informovany suhlas na potvrdenie k notarovi,potom som vypisovala tlacivo skoro to iste ako pri IVF...Jaaaj babulky,ved mne este brali krv.Aha,tak asi preto Harbi :slight_smile: ako to pekne znie,mi dal urobit vysetrenie na markery,pretoze HCG mi kleslo,takze chce vylucit nejaku hematologicku odchylku.
20. jan 2014 o 17:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@guginenka ja som si davala Inofolic,ani som sa nepytala..a mala som vsetky vajicka ok..myslim,ze to bolo aj vdaka tomu..teraz si tiez davam,ale uz len dominam balenie..
20. jan 2014 o 17:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojček babenky, mohli by ste mi prosím Vás stručne napísať ako prebieha IVF? Idem na zákrok a povedali mi,že si mám zobrať papuče a košeľu :D to je všetko. Rada by som vedela:
1) Koľko to trvá ?
2) Kedy Vás púšťajú domov? (aby aspoň priateľ vedel, koľko ma bude čakať)
3) Anesteziologičku nemám, tam mi spravia vyšetrenie?
4) Môžem byť namaľovaná či nič ani lak na nechtách (viem,trápne,ale v nemocnici som nemohla nič)?
5) Na lačno som pochopila :D
6) Kedy je vklad embrya - za 2 dni? či?
Staaaaaaaaaaaaašneeeeeeeeeee mi pomôžete ............... silno ďakujem vopred!!!!!!!!!!
20. jan 2014 o 18:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dieselxxx
Ahoj
1, 2, Je to krátkodobý zákrok. O 9,00 som išla na izbu, čakala som asi 40min. kým ma zobrali, prišla anesteziologička, vyplnili sme dotazník, napichla mi kanylu. Zobudila som sa v posteli a cca o 12,00 som išla domov. Priateľovi povedia, kedy sa má vrátiť po teba.
3, Anesteziologička príde pred zákrokom, vyplníš dotazník. Samozrejme musíš mať spravené predoperačné vyšetrenia.
4, Nemôžeš byť namaľovaná a ani lak na nechtoch sa neodporúča.
5, Na lačno, môžeš jesť deň predtým ľahké jedlá , piť najneskôr o polnoci naposledy, potom len ráno zapiť tabletky hltom vody, čo ti dali.
6, Vklad je podľa toho, či máš PK /5 dní/, alebo nemáš, to je asi 2-3 dni.
20. jan 2014 o 18:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@guginenka ja som brala čistý inositol (to je zložka, ktorá je v "lieku" Inofolic a mala som síce "len" 7 vajíčok, ale všetky boli zrelé a okrem jedného sa oplodnili všetky. ja myslím, že na to mal vplyv práve ten inositol. Držím palce :slight_smile:
20. jan 2014 o 18:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@dieselxxx @adulka1979 ja so namaľovaná bola, aj holky, čo boli so mnou a v pohode, dokonca jedna mala sýtočervený lak na nechtoch a nikto sa nad tým nepozastavil :wink: A celkovo zákrok je fakt v pohode :slight_smile:
20. jan 2014 o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@waitiekatie - a kedz a ako dlho si to btala pred ET?
20. jan 2014 o 18:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@sarah00 - diky a ten inositol si kde zohnala?
20. jan 2014 o 18:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@guginenka zacala som niekedy s septembri este pred IVF, davala som si striedavo 1-2 sacky... dva len v oktobri, v obdobi, ked malo dojst k ovulke...ale potom celkom pred iVF som si davala len po 1, aby sa to velmi nebilo s tymi hormonami... ja som si to vacsinou v robote supla do nesladeneho caju, neskor po kave (nemalo by sa to kombinovat s kavou a alkoholom) je to bez chuti, ale lepsie mi to vyhovuje v caji, mam vo velkom hrnci uvareny a postupne sa to rozpusti... no a ET bol pred vianocami, cize celkovo ho beriem cca 5 mesiacov a pred ET cca 2 mesiace..
20. jan 2014 o 19:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@waitiekatie ahoj, chcem sa ťa spytat, tebe nedali prednison pred KET? Preco to jednym davaju a druhym nie? Ja som brala asi mesiac pre KET a potom po vklade mi to znizili na pol tbl denne.
20. jan 2014 o 19:06  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzi20 ja som sa tiez divila ze nie, lebo som to cakala, ale nedali... ja neviem, nemas protilatky nejake?? lebo mne povedala po OPU embryologicka, ze aj ked z krvi su negativne, moze sa to prejavit pri oplodneni - tzn. ze sa neoplodnia, alebo minimum.. no a potom mi povedala, ze urcite nemam protilatky, lebo sa pekne oplodnili.. tak ja neviem, od coho to zavisi... nemas nahodou PCOS aj s inzulinovou rezistenciou??
20. jan 2014 o 19:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzi20 niektore kocky tu pisai, ze pred KET brali aj antikoncepciu, ale o tom tiez nebola rec... ja neviem, asi je to fakt vysoko individualne...
20. jan 2014 o 19:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok