Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

sarah00
26. feb 2014

@blavabla gratulujem 🙂
@waitiekatie @vodnari držím palce 🙂

dievčatá, neviete, čo je s @majkulik?

majkulik
26. feb 2014

Caute, vysledok negativny, s GF koncim pokusim sa previest zmrzlinky inam ak sa bude dat. uz sem ani nebudem chodit. drzte sa kocky, nevzdavaje sa.

@blavabla gratulujem a tesi ms vami, prajem hlavne zdravicko

majkulik
26. feb 2014

@sarah00 ahoj, ja som negativna, opat. tentokrat mi ani neukazali bublinky, nebolo ich vidno. neviem, mame uz dohodnute konzultacie v inom CARe. tesim sa s tebou, drzim palceky, aby vam vsetko dobre dopadlo. drz sa

vodnari
26. feb 2014

@blavabla zlaticko...moooc blahozelam....az mi vyhrkli slzicky...prajem vela zdravicka celej rodinke...cmuk.

waitiekatie
26. feb 2014

babule, co si mozem dat od teploty, nejake bylinky alebo overeny recept, bez akehokolvek lieku?? vcera pri vklade som sa pytala Drabeka na paralen ale nemala by som ho jest, iba v pripade nutnosti a po dohode s obvodakom... slak ma trafi.. snad to bambulky zvladnu.. mam zatial 37,6.. ☹ ☹ ☹

sarah00
26. feb 2014

@majkulik och to mi je ľúto ☹ držím palce, aby to vyšlo inde. veľmi ti to prajem 🙂
@waitiekatie toto je na trafenie, že? ja som tiež už druhý deň v posteli s teplotou, dnes už lepšie. ja som dala včera aj paralen, ale vraj by sa v 1. trimestri nemal, takže asi preto ti drábek povedal, že radšej nie. skús zázvorový čaj, aj keď so zázvorom tiež opatrne. ja varím šípkový čaj, vraj obsahuje veľa vitamínu C a tiež sa dopujem citrónom s medom.

waitiekatie
26. feb 2014

@sarah00 mne uz sama aj klesla,ale aj tak som nastvana..kvapky do nosa pre tehotne mi nefunguju, olynth by som nemala,ale inak neviem dychat vobec..zajtra by som mala ist do prace,ale vobec neviem co mam spravit..bojim sa len tej teploty,ostatne mi je jedno..ach jo..ved preco by sa to neskomplikovalo,ked moze ☹

waitiekatie
26. feb 2014

Taak a sme s babmulkami a s teplotou definitivne doma az do konca tyzdna 😒

jomini
26. feb 2014

Baby, ostal prosim niektorej dipherelin a merional. Sme samoplatci.

gelinka75
26. feb 2014

@jomini cauko ides dalej tu alebo v brne?

jomini
26. feb 2014

@gelinka75 ahoj, v brne, dnes mi poslali protokol a skoro som skolabovala, 40 merionalov. Vy ako pokracujete?

gelinka75
26. feb 2014

@jomini no teda dost vela..to co mas ake davky 🙂 ja zatial neviem ci zacnem..uvidim v piatok mam stretko s dr. stenovou 😀 🙄 zas a znova

jomini
26. feb 2014

@gelinka75 dali mi dlhyyy protokol a 3xmerional denne..nechcem vidiet ten ucet v lekarni.. skusala som si vykseftovat u dokyho aj prednison a fraxik, ale ignoruje to :D ja sa chystam zastavit v gf, este som nevratila pero z puregonu a nikto ma nenahana :D ides si po protokol?

adriana1861986
26. feb 2014

@waitiekatie snazime sa o babo ale nejde to tak nas doktorka odporucila na tento tip umeleho oplodnenia...chcela som vediet ako to prebieha a na kolky pokus to aj bolo ucinne ,ci hned na prvy?ja som si citala ako sa to robi ale odborne clanky a chcela som skor skusenost od normalnej zeny ktora to absolvovala

gelinka75
26. feb 2014

@jomini no ak ta nenahanaju asi im nechyba, mozno ani nevedia komu dali, myslis, ze to znacia? idem na konzultaciu a uvidim ci dostanem protokol zas riesim cystu tak to je nadlho..

jomini
26. feb 2014

@gelinka75 myslim ze nie, pri tom mnozstve pacientiek sa to zrejme nesluduje, ale aj tak ho chcem vratit ved niee je moje 🙂 drzim palce, nech ta cysty netrapia a vsetko sa podari 🙂

gelinka75
26. feb 2014

@jomini dakujem, podobne, nech to uz konecne vyjde 🙂

waitiekatie
26. feb 2014

@adriana1861986 toto je vacsinou prva volba,ak nie su prekazky v prirodzenom otehotneni..teda,ze dokazes vyprodukovat vajicko,ovulovat,mas priechodne vajecniky a partner dobry spg..budu ta zrejme stimulovat clostilbegytom (tabletky), urobia niekolko kontrol (sono,krv)..ked bude vhodny cas,dostanes injekciu na uvolnenie vajicka a povedia ti kedy mas prist..v ten den pridete obaja,manzel odovzda ejakulat (odobrany v ventre) a oni ho spracuju (preplachnu) a ocistene spermie vpravia tebe do maternice...je to ako bezne gyn vysetrenie..nie je to bolestive..chvilu tam polezis a ides domov...potom uzivas tbl na udrzanie tehotnosti a o 14 dni prides na pozitivny tehot.test 🙂 nam to sice nevyslo ale su dievcata,ktorym na 1.sup..

vodnari
26. feb 2014

@sarah00 ďakujem... 😉

vodnari
27. feb 2014

Dnes o druhej sa dozviem či som tehotná.....bola som si istá na 100 %....ale dnes sa už bojím...pobolieva ma bruško.... babenky držte palčeky....

sarah00
27. feb 2014

@waitiekatie tak sa zostávaš doma liečiť, ja som včerajšok preležala, do večera mi teplota uplne klesla, ale tie priedušky a hrdlo ma ešte trápia. ja som mala robiť dve torty a musela som ich zrušiť, netrúfam si sa namáhať. boli pre kamarátky, tak to pochopili. teraz je dôležité aby boli fazuľky v poriadku. prajem Ti skoré uzdravenie a úspešné zahniezďovanie 😉

sizo
27. feb 2014

@vodnari Cakaaaaam cakaaam🙂🙂🙂🙂
A samozrejme drziiim palce😀😀😀😀😀

vodnari
27. feb 2014

Takže babenky nič...nevyšlo to..... že ak nezačnem krvácať tak mám prísť na druhý tehotenský test....niektorej sa to aj stalo že prvý nevyšiel a ten druhý áno...mám ešte šancu? že vraj hodnoty som mala nulové.... ☹

waitiekatie
27. feb 2014

@vodnari nooo ak bolo 0,tak podla mna nie je pravdepodobne,ze by sa to zmenilo..ja som mala tiez tak..2x.. ale na dalsi som nikdy nesla,vzdy som dostala ms..a navyse aj v protokole napisane ze sa utrogestan ukoncuje pri 2 negat.testoch..je mi to luuto,nabuduce to urcite vyjde 😉

sizo
27. feb 2014

@vodnari Mojeeee, je mi to luto:'(
Mas este mrazacikov?
No ked su nulove hodnoty.....no ja neviem.....
Alebo chod len ku gyndosovi na 2 test...aspon nemusis cestovat🙂🙂

marverka
27. feb 2014

dievcata, prosim vas neostal niektorej merional alebo menopur, orgalutran? prípadne aj puregon, dakujem moc , IP

vodnari
28. feb 2014

@waitiekatie
@sizo ďakujem babenky.....ešte mám 5 mrazáčikov.... tak dúfam že to výjde... ja som sa normálne cítila byť tehotná....a nič.... ešte trošku verím že sa hádam pomýlili ....uvidím v pondelok pri druhom teste.... ak by to náhodou nevyšlo,kedy by som mohla ísť na KET...neviete náhodou?

waitiekatie
28. feb 2014

@vodnari najskor o mesiac... od dalsej ms treba brat estrofem.. toto bol ET alebo KET? lebo medzi ET a KET musi byt mesiac pauza, zac. ako keby od 2.ms po ET a medzi dvoma KETmi sa moze ist tusim rovno do dalsieho... ale nie som si na 100% ista... 😉

lesik
28. feb 2014

@waitiekatie Ahojcek.No co ako sa mas?Mna caka v pondelok kontrola a asi v sobotu alebo v nedelu vklad.Od vcera mam mierne bolesti v podbrusku,ale da sa to vydrzat.Uz som netrpezliva a chcem,aby som to mala za sebou,ale so stastnym koncom 🙂 🙂 🙂 PA

waitiekatie
28. feb 2014

@lesik jeeej, to budes len kusok za mnou 🙂 mam sa fajn.. doma polihujem, bo som chora... mala som aj teplotu, ma to vyplasilo, tak som zostala doma... ale v pondelok uz pojdem do prace... inac sa necitim nijak zvlast "tehotne".. prsia ma bolia, ale to skor od tych tbl., boleli aj pred vkladom... verim ti, ja som bola tiez nervna, ale strach o to, ci sa rozmrazia som schovavala za strach o tatina.. tak so to uspesne prezila az do vkladu.. 😉 ale ty si vymysli nieco lepsie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre