Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

elabka
30. jún 2014

@blcha76 Super! Gratulujem moc moc moc 😀

elabka
30. jún 2014

@stanka810 Vdaka za odpoved 🙂 Partner bol s tebou?

elabka
30. jún 2014

@domeska Vdaka za odpoved 🙂 aaa, dostala si len prepustaciu spravu alebo aj celu dokumentaciu (vsetky vysetrenia ap...) alebo ta ostava v GF?
Uz aby som telefonovala mojmu gyndosovi a kukala na tu fotecku 😀

domeska
30. jún 2014

@elabka - ja som dostala len taky papier. nic viac. v tom papiery je napisane vsetko co si uzivala ako tehotna.

stanka810
30. jún 2014

@elabka ano aj partner bol so mnou a dali mi len jeden papier a tam bolo napisane ako som u nich otehotnela a v ktorom som tyzdni a ze bije srdiecko 🙂

ingrid0105
30. jún 2014

@annamary27 takze je to negativne. chcem sa ta spztat ak chcem hematologicke vzsetrenie kto mi da vzmenny listok? moj gynekolog, ci?

silvik1
30. jún 2014

@ingrid0105 ja som si vypýtala hemato vyšetrenie od lekára v GF. zobral mi najprv krv, zistili znížený homocysteín a na základe toho mi dali žiadanku na hemato.

akach
30. jún 2014

Ahojte,
som tu nova a tesim sa ze som nasla takuto temu. Chcela by som sa opytat na GYN-FIV. Sme s manzelom objednani 30.07. na prvu uvodnu konzultaciu k p. Harbulakovi. Je tu niektora z vas co s nim ma skusenosti? aky je? kolko sa plati na uvodnej konzultacii?
Nas stav je taky, ze moj HP je v poriadku, manzelov SPG tiez, ja len neovulujem (lebo mam PCO - ale len na UTZ). Neviem vobec co mam cakat, zatial len predpokladam ze budem istu dobu chodit po vysetreniach, mam len pocit ze ovulacia sa dala vyvolat aj inak ako rovno nas poslat do CAR.
dakujem za rady

annamary27
30. jún 2014

@ingrid0105 mna poslali z GF,lebo tam mi zistili niečo v krvi.

annamary27
30. jún 2014

@akach ahoj,vitaj,na prvej konzultácii nám založili kartu,popýtali sa na pár vecí,doktorka ma aj vyšetrila,lebo som bola v strede cyklu,tak kukla či mám ovuláciu,objednali ma na krv a manžela na spermiogram.myslím,že sme neplatili nič.už si to moc nepamätám,bolo to koncom roka 2009. 🙂 😉 dr.Harbulák je fajn,ja mám s ním len dobré skúsenosti,ale inak moja doktorka ja Stenová.v rámci umelého oplodnenia sa však človek dostane do rúk skoro každého gynekologa,podla toho,kto má v ten den službu.

annamary27
30. jún 2014

@blcha76 super,gratulujem 🙂 ,ja som bola u mojej gyn ešte pred tým utz v GF .a dobre ,že som šla,lebo kvoli výsledkom krvi som si musela začať pichať fraxiparin na zriedenie krvi a tie tri týždne by som nevydržala,takto som aspon bola vklude,že je všetko o.k.

akach
30. jún 2014

@annamary27 dakujem za info, no budem sa hlasit, ked budem mat aj ja uz nejake vlastne skusenosti. Som zvedava co mi spravia, kedze neovulujem 🙂 ale HP mam ukazkovy 🙂
uz som sa docitala na Harbulaka take halusky same, ze normalne sa tesim az sa s nim porozpravam osobne, nie kazdy si ho chvali 🙂

viva13
1. júl 2014

Ahojte kočky, prosím aký je postup po schválení poistovnou na IVF, volali mi, že máme schválenu tak sme sa objednali.Pri tejto návšteve už dostanem asi injekcie, že? robí sa aj nejaké vyšetrenie v tento den?

silvik1
1. júl 2014

@viva13 ahoj. dostaneš protokol + recepty na lieky s inštrukciami. mne nerobili žiadne vyšetrenie.

elabka
1. júl 2014

@viva13 Ahoj, na mna sa doktor este pozrel "zvnutra" ci nahodou nemam nejake cysty alebo nieco a potom vysvetlil protokol, dal podpisat kopec papierov a poslal domov s receptami a instrukciami 🙂

elabka
1. júl 2014

@akach Ahoj 🙂 Ja chodim k Dr Harbulakovi a nic zleho na neho nemozem povedat, akurat, ze na mna je strasne rychly - kopec info v neuveritelne kratkom case 🙂 ale nechal mi aj miesto na otazky, tak ak sa spamatas a uvedomis si otazky, mozes sa pytat. Ja som bola vzdy taka "vyhukana", ze ziadna otazka ma nikdy nenapadla (okrem nejakych praktickych).. ale inak sympaticky aj ukony robil v pohode...

akach
1. júl 2014

@elabka jej dakujem za pozitivny ohlas - uz sa vidim ako som v soku a tiez ma nenapadaju ziadne otazky. Ja som hlavne zvedava ze na co mi pridu, kedze som "kvazi" ok a manzel je tiez v poriadku.

elabka
1. júl 2014

@akach U nas sa moc patrat nemuselo, ja som v poriadku ale spermiogram sme mali zly, aj po opakovanych testoch, tak sme isli rovno na IVF, ICSI metoda a pozajtra idem na sono a dufam, ze dostanem aj prepustaciu spravu s vysledkom "tehotna" 🙂
Moc moc drzim palce, aby vam prisli na pricinu a hlavne aby si sa aj ty mohla coskoro tesit z rannych nevolnosti 😉

viva13
1. júl 2014

@elabka ahoj ku komu chodíš?

elabka
1. júl 2014

@viva13 Ahoj, MUDr Harbulak 🙂

ingrid0105
1. júl 2014

dievcence ak chcem zmenit centrum daju mi vsetky podklady, vysledky a vysetrenia?

akach
1. júl 2014

@elabka dakujem pekne. No nasa situacia je zatial taka ze manzelov SPG (robili nam ho len v ordinacii u mojho dr) je v poriadku. Teda aspon podla tohto vysledku, pohyblivost - mnozstvo ok. Morfologiu nam neskumali tak neviem. Ale problem je u mna:
ja mam HP v poriadku uplne zevraj ukazkove hodnoty, ale proste neovulujem. Na sone vidno PCO. Takze som zvedava na co mi pridu, lebo ze ked sa z HP nepotvrdilo PCO tak nevedia jednoznacne povedat co. 🙂 taky hybridik som no 🙂
jemin ked ja by som tam uz chcela ist, a to je az za mesiaaaaaaac.
Ty nemozes testovat? neukazalo by ti na teste tehu? neviem, prepac ak mam proste otazky, ale vobec ako toto IVF funguje. Ale pozajtra je uz za chvilu, tak drzim palce!!

elabka
1. júl 2014

@akach No, tak to som zvedava, na co vam pridu! Potom daj vediet. Tiez som pozerala na ten datum, co si napisala, ze ved to az za mesiac! Uplne ta chapem, aj ja som sa nevedela dockat, kedy uz konecne zacneme 🙂
Testovat mozem, aj uz mam 2 krvne testy pozitivne, ale sono je sono, uz uvidim co tam je na vlastne oci a vypocujem si srdiecko/srdiecka 🙂
IVF funguje tak, ze 10ty den po vklade ides na prvy krvny test a na 14ty den na druhy krvny test. Ak su pozitivne, tak o 3 tyzdne od 2.krvneho testu ides na sono a ak je vsetko v poriadku, vypisu ti prepustaciu spravu a prechadzas spat k svojmu gynekologovi ako tehulka 🙂

akach
1. júl 2014

@elabka fu tak to ma podrz, tak je dobre znamenie nie? ze mas oba testy pozitivne, urcite je to na dobrej ceste 🙂
ty kokso ale vydrzat tak dlho cakat, och pre pana, sak to je celych 5! tyzdnov cakania nie? Ale stava sa asi aj to ze krvne testy su negat ze?
no mam neskoro ten termin, lebo Harbulak ma dofcu ... a nechcela som teda k nikomu inemu, napr nejaka doktorka je volna na 11.7. ale tak zase na odporucacom listku mam harbulaka... nechcela som posobit ako nedockavka. Hlavne aj pred manzelom, ten keby videl co vsetko som si na nete uz pocitala a ze tu brazdim kona aby som sa dozvedela co je treba, tak by mi dal 🙂

akach
1. júl 2014

inak mohla by som sa opytat, nahodou nie je zalozena aj skupina gyn-fiv? to by bola bomba, ja sa v tychto forach stracam. A urcite by vas tam bolo dost clenov....

viva13
1. júl 2014

@ingrid0105 ahoj, ja som bola v 2centrách pred GF a nič mi nikde nedali

ingrid0105
1. júl 2014

@viva13 to su svicky, na co im to je ved to je o tebe

viva13
1. júl 2014

@ingrid0105 v každom centre si spravia svoje vyšetrenia 🙂

annavallova
1. júl 2014

@akach Ahoj, moja som rada, že sa pýtaš, ja som bola u mojej lekárky a zistila mi endometriózu, hormonálny profil mám v poriadku zajtra ešte výtere s krčka, muža poslala na spermiogram, no ten nebol tiež dobrý má málo spermií a ešte aj málo pohyblivé, tiež ide zajtra na kontrolný spermiogram a potom, keď budú výsledky, máme sa objednať na konzultáciu. Držím palce, ja som s toho nesťastná lebo čítam rôzne diskusie a strašne na GIN FIV nadávajú tak neviem, mne sa zdala sestrička keď sme šli po výsledky milá a aj ochotná vysvetliť. Držím palce 😉

akach
1. júl 2014

@annavallova ja som tiez pocitala toho o GF, ale zatial viac pozitivneho ako negativneho, akurat sa treba pripravit na nejake tie vydavky. takze vy uz ste boli v GF na vysetreniach?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre