Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
5. júl 2014

@blavabla Určite sa ozvem.... 😉

annavallova
5. júl 2014

@akach ano už len tá vstupná, no ja musím ísť k mojej doktorke a potom tam, tak rýchlo ťa vzali do Iscare, no super, tak držkám palce :D

maxilienka
5. júl 2014

@leona45 ahoj. To zvladnes neboj - a stimulka ti ubehne ani nebudes vediet ako. Ja som brala presne to iste co ty. Pichala som si vsetko sama. Diphereline (a potom aj Luveris) som si zriedila s velkou ruzovou ihlou a potom ju vymenila za mensiu oranzovu. Ja som si vsetko pichala do brucha.
Baby dnes som 5 den po E.T. a naopak, cas sa mi vlecie pomalyyyyy...neviem sa uz dockat kedy pojdem na prvu kontrolu krvi. Vkladali mi dve trojdnove embryjka, ktore sme mali aj v Embryoscope. Toto je uz moje 3. IVF (prvé 2 som absolvovala v Iscare) tak verim, z GF bolo spravne rozhodnutie a konecne uz to vyjde! 🙂

ingrid0105
5. júl 2014

@maxilienka kazdemu zmena prospela myslim zmena centra, tak urcite aj tebe. co to vyjde ten embryoscop? a preco ti davali trojdnove embryjka a nepockali az kym budu blastocysty ked uz si mala ten embryoscop? to nechapem. vsak aj PK je 5 dni 😨

veronka88
5. júl 2014

Caute pipiny! Zajtra nejde nahodou niektora z Vas na OPU? Hmm?

maxilienka
5. júl 2014

@ingrid0105 embryoscope vychadza 315 EUR bez PK a s PK tusim az 495 EUR. Ja som nechcela riskovat, ze do toho piateho dna to zase tie moje embryjka nevydrzia (tak ako predosle 2 IVF) a po porade s embryologom sme zvolili teda vklad uz na treti den - lebo embryjkam je najlepsie v ich prirodzenom prostredi. Tak dufam, ze na ten treti den ked sa vybralo z tych 6 tie NAJ 2 tak by to mohlo vyjst. No a z tych 4 co zostali v tom Embryoscope po transfere zostalo do PK (teda na piaty den) len 1 a to sa zamrazilo.

ingrid0105
5. júl 2014

@maxilienka tak ti velmi drzim palceky a kedy budes testovat?

maxilienka
5. júl 2014

@ingrid0105 no, planujem to vydrzat a netestovat 😀 uvidime ci sa mi to podari - ale asi hej, lebo z tych bielych testov som uz uplne unavenaaaaa - pri 1 aj 2 IVF som testovala a furt biele....tak teraz bude vsetko inak! 😉

annamary27
5. júl 2014

@elabka aj mne povedali vysadiť od 9.týždna,ale v papieroch bolo od 12teho a aj moja gyn mi odporučila brať utroš až do 12týždna tehu a až potom som začala,že dva dni 3*1,potom dva dni 2*1 a nakoniec dva dni po jednej denne.a kolký týžden tehu si sa ráta od poslednej ms,nie od vkladu.

leona45
7. júl 2014

@maxilienka Drzim palce

maxilienka
7. júl 2014

@leona45 DAKUJEEEEM 🙂

elabka
8. júl 2014

@akach Ahoj, ako si dopadla v ISCARe? ake mas dojmy, pocity?

lilly158
8. júl 2014

Ahojte kočky. CHystam sa na KET, prve IVF sme podstupili v decembri 2011 a mame z neho krasnu dcerku. Mame 8 mrazacikov, ale pamatam si na slova doktorky, ze nemaju moc dobru kvalitu, tak sa toho trosku bojim, ci sa vobec rozmrazia. ☹ Neviete po kolko kusov mrazia v Gyn-five ? Vsade je to inac - niekde po 2, niekde aj po 5 ks. Mohli by ste mi prosim opisat, ako prebieha KET ? Brali ste aj nejake lieky ? Sme objednani na konci mesiaca na konzultaciu, tak som zvedava. Strasne by som chcela pre malu surodenca, pretoze ona je neskutocne vytuzena - po 8 rokoch snazenia, a asi si viete predstavit ako sa o nu bojim. Nutne potrebujem druhe babo, lebo jej ani na preliezky nedovolim chodit 🙂 😒 Mam hroznu dilemu, ci si dat vlozit 2 alebo iba 1, pri prvom IVF mi vkladali 2 a len jedno sa ujalo, tak neviem. Co radite ? 🙂

silvik1
8. júl 2014

@lilly158 ahoj. mne rozmrazovali vždy po dve. príprava na KET je od 1 DC 3x2 tabletky Estrofemu. okolo 14 DC sa ide na utz a potom sa nasadí utrogestan 3x2. ja som brala dodatočne kyselinu listovú a prednison. vklad som mala na 17 DC. vždy som si nechala vkladať dve ale ja ešte nemám deti.

renitr
8. júl 2014

@lilly158 ahoj. Gratulujem k prvemu vydarenemu IVF. A ja by som si dala urcite vlozit 2 ... Je to urcite vacsia sanca ako pri vklade 1 neho) Drzim palce

tixx
8. júl 2014

ahojte kocky, som v tejto diskusii nova, zacali sme v juni chodit do Gyn-Fiv, mam za sebou 1.IUI, dnes som sa dozvedela,ze nevyslo :( chcem sa spytat, tie,ktore mate skusenosti s IVF - kolko to trva od momentu podania ziadosti do poistovne po samotny ukon? aky je tam proces, kolko to cca vyjde - myslim doplatky, a kolko preplaca poistovna? mozete mi to niektora trochu objasnit, nech sa trosku zorientujem?

leona45
8. júl 2014

Ahojte baby, mam problem. Mala by som od piatku zacat s pichanim diphereline ale vseobecna dr. mi dala antibiotika na 10 dni, lebo v hrdle mam zlateho stafilokoka. Mal niekto takyto pripad? Neviem co teraz, mam stimulku odlozit o mesiac? Neviem ci vobec hormony mozem spolu s antibiotikami, a ci to nebude mat zly vplyv na moje vajicka atd. Volala som do Gyn Fiv do ambulancie neviem kto zdvihol, nepredstavil sa ci sestricka alebo lekarka, ale ona hovorila, jasne kludne berte antib. a aj hormony.
Prosim pomoc. 😢 Dakujem

lila2601
8. júl 2014

Ahojte tak dnes v GF mohli sme ist uz na umele no moj chlap odchadza na 2 mesiace prec ..tak posuva sa to az na oktober :( som stoho smutna ja uz som chcela byt v tom mat setky tie lieky inekcie a vsetky zakroky za sebou ... tak nebue majove mimo :(

lila2601
8. júl 2014

a este vas pootravujem ... chcem sa spytat ako ste to zvladali s robotou alebo lepsie povedane ako ste to riesili boli ste doma ci ste chodili do prace alebo ako ... to pichanie inekcii chodenie kazdy druhy den do ba a to vsetko a plus robota ...

annamary27
8. júl 2014

@leona45 môžeš kludne brať.ja som brala 2balenia antibiotík tesne pred výberom vajíčok a teraz mi v náručí spí 15mesačná dcérka.aj pri prvom ivf som bola chora počas stimulky a dr.na kontrole v centre mi povedala,že kým nemám embryjká v brušku,tak sa môžem liečiť.

annamary27
8. júl 2014

@lila2601 ahoj,no z roboty som chodila na kontroly do centra na priepustky,výber vajíčok som riešila pnkou na ten den a,injekcie boli v pohode. a potom po vklade som bývala vždy doma na pnke,ktorú mi vypísala moja gyn.robotu mám stresovú,celý den lietačky,často dvíhať ťažké veci,tak som nechcela riskovať.

lila2601
9. júl 2014

@annamary27 ďakujem... no ked ze ja dochadzam neviem kolko je to presne z hc do ba tak nemam ako chodit na priepustky... a ked ze nechcem aby to vedeli v praci (lebo je to moja osobna vec) tak to nechcem snimi riešiť... tak preto sa pytam... a este jedna vec kolko toto vsetko trva kym to do teba vlozia... 2 tizne 3 alebo ako tusim kd 2 dna si pichas inekcie 7 den ides knim a potom ako

lilly158
9. júl 2014

@silvik1- dakujem za info. Pozeram v skratke, ze uz aj ty mas toho dost za sebou. Ked som isla na prve IVF, tak som tam isla s tym, ze teraz sa to urcite podari a podarilo sa, no tentokrat som nejako negativne naladena, neviem preco ☹ Mozem sa spytat, ty mas aky problem ? U nas to bol strasne zly spermiogram, neverila som , ze sa nejake vajko vobec oplodni. Mala som 23 folikolov, z toho 16 vajicok a z toho 10 zrelych a vsetky sa oplodnili. Len sa pomalinky vyvijali.Verim, ze aj tebe sa to podari - MUSI !!! 🙂 Prosim ta a PREGNYL sa nepicha ? @renitr - dakujem ti. Bola to ta najkrajsia sprava v zivote, ked mi volali, ze som tehotna - no potom som zacala v 10tt krvacat a uz bolo strachu. Cele tehotenstvo som prelezala, mala sa pytala na svet od 27 tt - a nakoniec sa narodila mesiac pred terminom. Preto sa hrozne bojim dat si vlozit dve, ak by sa nahodou obe ujali, myslim, ze moje telo by ich nedokazalo donosit. Som dost chuda ☹

renitr
9. júl 2014

@lilly158 tak to chapem. clovek sa boji , ide hlavne o to najdolezitejsie, zdravie. Ale ako citam, tak si mala dost vajicok, tak to je aspon dobra sprava. Takze aj ked si das vlozit iba jedno, a nahodou sa neujme, tak mozes skusat dalsie vklady po 1 embrijku. Drzim hlavne palce. Ja este cakam na schvalenie z poistovne, aby som mohla ist na druhe IVF. Pravdepodobne buduci tyzden uz by mi mohli volat z centra. Prve IVF bohuzial neuspesne. Mala som len 5 vajicok a oplodnili sa len 2. takze ja som si dala vlozit obe naraz... Teraz sa uz tesim na druhy pokus a verim ze bude uspesny 😉

silvik1
9. júl 2014

@lilly158 ja mávam anovulačné cykly a hraničné hodnoty na protilátky na manželové spermie, čiže nič také strašné a napriek tomu sa už štyri vklady nepodarili. teraz si chceme dať pauzu a ideme na dovču k moru. a v septembri rozbehneme adopciu. mám ešte síce 8 mrazených embryí, ale ja im nejako neverím (pozitívny test som mala vždy len po ET). pregnyl som ani pri jednom KET nepichala.

blcha76
9. júl 2014

@gelinka75 Ahoj, ako sa ti darí? Ako pokračuješ?

ingrid0105
9. júl 2014

@lilly158 ahoj ak dobre viem v GF mrazia po 2. aj ja tam chodim a aj 2 rozmrazia, ale je na tebe kolko si das vlozit samozrejme, ale to druhe neviem ci uz zamrazuju v tom pripade 😒 skus sa popytat, lebo o takom niecom som este nepocula ze ich znovia zmrazia

gelinka75
9. júl 2014

@blcha76 ahojky, neriesime teraz nic, na jesen by som chcela ist na KET mame par mrazakov este 🙂 ty sa ako drzis?

blcha76
9. júl 2014

@gelinka75 No ani neviem, lebo na kontrolnú krv som bola 30.6., to som mala hcg nejakých 2615 🙂 a na sono idem až 22.7. Takže zatiaľ fungujem normálne ale trochu sa šetrím (nezdvíham ťažké veci a tak). Nepociťujem absolutne nič zvláštne, tak musím ešte 2 týždne vydržať. Ale poviem ti, je to na nervy, lebo neviem čo sa deje-nedeje 😉 ... taká neistota 😒 ...

gelinka75
9. júl 2014

@blcha76 tak musis vydrzat, pri takom HCG by to malo byt OK a mozno aj dvojky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre