Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

gelinka75
21. sep 2014

@waitiekatie si si ista? lebo vklady robia pod UTZ kontrolou stale..nie je to nieco co nerobia

kikappp
21. sep 2014

@gelinka75 mne teda v roku 2010 nerobili ET pod utzv,robili mo ho v tom kumbale,ked muzi odoberaju material a v rohou bola koza,citila som sa hrozne a nikdy by som uz to toho centra nevstupila,vtedy som tam bola naposledy.

waitiekatie
21. sep 2014

@kikappp neposudzujem, ani nestaviam GF na piedestal... tiez mam informacie z inych centier co a ako robia... a nemyslim si ze som si vydupala nejaky nadstandard.. len som chcela tym povedat, ze je jednoduchsie a logickejsie opytat sa priamo na mieste a nie potom riesit na forach veci, ktore patria do ambulancie.. nevies, kto ti odpoveda, inkognito bez fotky... kazdy ma vlastny pohlad na vec, casto skresleny...obcas ma vytacaju tie komentare aki su v GF a ako sa chovaju... ale ved su tiez len ludia, tak ako my!! s chybami a nie su dokonali a co je najdolezitejsie...NEVEDIA zarucit, ze to vyjde na 100%, NIKDE... ani v GF, ani v RF.. len dokazu zvysit sancu... ale sme ludia so slobodnou volou a mozme si vybrat.. v kazdom centre je nieco super a nieco horsie, tak ako v zivote vsade... tolko k tomu... @gelinka75 vzdy mi robili tak, ze vlozili a potom utz pozreli kde je.. pocas zavadzania katetra sono nedavali...
myslim si, ze podstatne je nastavenie mna ako maminy... vydrzim cokolvek, aj keby mi ich mali vkladat cez ucho, hlavne zostanu so mnou... stale myslim na to, ze raz ti vyjde...ale ako sa hovori, nie moja, ale tvoja vola nech sa stane...
ja vas pozyvam, mile moje deti, ku mne na navstevu! 😉

waitiekatie
21. sep 2014

@kikappp a od 2010 presli 4 roky!!! cize absolutne nevies, co ako teraz fungujes, len posuvas negativny dojem dalej... ale to je tvoja vec... dufam, ze sa ti podarilo, nech uz to bolo kdekolvek! 😉

kikappp
21. sep 2014

@waitiekatie ano presli 4 r,preto som to tu aj nepisala ze su to uz tie 4 r a mohlo sa to zmenit,mam ale pravo napisat svoju skusenot hoc aj negat.aby sa ostatne baby aj na zaklade toho vedeli rozhodnut ak zvazuju kam ist,cize mozu si citat,tvoj ,moj a xy inych nazorov.
Cize ja som sa na zaklade mojej skusenoti rozhodla pre odchod z toho centra ako si sama napisale ,ze si mozem vybrat,,tak deda neviem co ta tak rozurilo 😀 clovek ti chce poradi a ty takto 😀
Ps : v RF ti pred vkladom ukazu tvoje embryjko na monitore a potom pocas celeho ET ako ho vkladaju tak to robia pod utzv a mozes to aj ty sledovat.
Vsetko dobre ,tie vykricniky ti ale nepomozu 😀

waitiekatie
21. sep 2014

@kikappp jasne, toto pravo ti nikto neberie...a nie som rozzurena, ani nahodou... dva vykricniky v jednej vete prosim ta nepovazuj za agresiu... 😀 tato tema ale nesluzi na vyber centra, na to je ich milion inych tu na konovi... len sa mi to nepaci (a uz sme to tu raz riesili).. zeny, ktore su tu v pipinach, nepotrebuju pocuvat ake je toto centrum hrozne a komu co spravili alebo nespravili... tak ta prosim, vyjadi sa v skupine, kde sa na to priamo pytaju... my sme im zverili svoje zdravie a deti... a nie sme hlupe, jednoducho im verime...
vies, zle sa to cita.... ked ideme sem si napisat co nove, kam sme postupili, alebo sa opytat na to ako sa dari po zakrokoch a podobne... viem, ze su aj lepsie centra, aj horsie... ale my sme tu...
osobne nechapem, preco sledujes skupinu centra, ktore neznasas.. pride mi to taka schiza... no a scul ma ukamenuj nacisto 😀
keby som mohla, tiez idem do brna... netvrdim, ze tam niekedy nepojdem.. ale nateraz som v GF a verim v to, co spolu robime 😉 a uz klud, jo? 😀

kikappp
21. sep 2014

@waitiekatie tak 1. budem sa vyjadrovat kde chcem ja ,ty tu niesi odtho aby si mi vravela co mam a co nemam rabit a ani sa nezamyslaj,preco reagujem aj tu,ty to nepochopis lebo ty zatvaras oci pred realitou, tu pisem vo viere ze snad moj prispevok pomoze aj tebe som preto napisala aby si vedela,ze to co ti idu teraz ponuknut je niekde bezne,co mozem pre teba spravit je to,ze na tvoje prispevky uz reagovat nebudem.
2,zamysli sa a neber to tak ,ze kazdy tu podavne negativum koli niecomu zlemu ale koli pomoci,ty jednoducho nepripustat nezor ineho len ten svoj.
3,.tie vykricniky je porusovanie pravidel 😀 ja som na rozdiel od teba uplne kludna 🙂

waitiekatie
21. sep 2014

@kikappp vies co, budem na teba reagovat podobne... posledna vec, ktoru ti napisem: daj link kde je napisane, ze vykricnik je zakazany... neviem odkedy je vykricnik proti pravidlam? ved je aj v uvodnom prispevku...a nezatvaram oci., respektujem iny nazor... respektujem neznamena bezvyhradne verim..
a vynechavam negativne myslenie.. tak pis komu chces co chces, odteraz som voci tebe teflonova 😎

annamary27
21. sep 2014

ja mám v GF za sebou od roku 2010 3krát ET a raz Ket a všetko bolo pod utz.

domeska
21. sep 2014

@kikappp - rada by som poprosila ľudí ako ty aby neznepríjemňovali čakanie dievčat.... keďže si si sama prešla stimuláciou a celým týmto procesom vieš aké to je. vieš čo všetko dievčatá prežívajú, nad čím rozmýšľajú. keď si bola na transferoch padlo ti vtedy dobre keď ťa niekto zneisťoval pri tvojom rozhodnutí? ako si sa cítila? skús si na to spomenúť a skús sa vžiť do myslenia dievčat.
každá chcem byť tehotná, preto robím toto všetko a preto je teraz to naše rozhodnutie to najsprávnejšie. odovzdali sme svoj najväčší sen do rúk týmto lekárom.
ja som vyskúšala prvý krát tiež iné centrum - v tom čase najlepšie na slovensku, kde je riaditeľom dr., kt. ako prvý robil ivf icsi na slovensku a nepodarilo sa a ukazovali mi moje embrya pred transferom na obrazovke a robili mi ho pod utz. a nepodarilo sa a nikdy, naozaj nikdy som sa neopovážila napísať dievčatám do fóra, kde si píšu len baby z tohto centra, že aby tam neverili lekárom, že je to strašné centrum. a tiež si môžem písať kde chcem čo chcem. proste viem, že tie devčatá ako všetky, kt. stimulujú a čakajú na vklady potrebuju kľud a pohodu a nie rozmýšľať nad tým či som urobila správne a tak...
naozaj by som ťa chcela poprosiť, ak máš svoj názor vyjadri ho na fórach, kt. sú na to určené a tu, naozaj ťa o to prosím, tu dievčatá podporuj a keď sa im to nepodarí, tak potom im osobne ponúkni tvoju skúsenosť. tak pomôžeš dievčatám viac.

Dievčence - verte vo svoje rozhodnutie. viem, že cesta je dlhá a zarúbaná ale dotiahnete to všetky do úspešného konca. verím tomu, že budete tehule či v tomto centre alebo v inom.
ja som bola v tomto centre na druhom pokuse, stálo to o veľa námahy ale teraz už ťaháme 30tt. Takže šup šup dievčatá do toho a čakám vás v cieľovej rovinke 🤐 😵 😵

waitiekatie
21. sep 2014

@annamary27 tak som zvedava co bude inak 😉

kikappp
21. sep 2014

@domeska nic take aby neveril niekto lekarom som ja nenpisala ,neviem kde si take citala.
pisala som ako sa robi et pod utzv a aj ako umna prebohol et v GF ,ja si stojim zatm co som uz napisala aj vyssie.

franzziska
22. sep 2014

@kikappp ty odpovedas uplne od veci...@waitiekatie ma pravdu ze konkretne tato téma je pre tie ktore tam chodia a basta...a je x dalších tem kde sa porovnavaju centra tak tam napis svoj názor....prides si sem a vystrasujes tu nase baby...zda sa ti to ludske a prijemne??...viem ze tvoj názor ti nik neberie ale toto nie je vhodne miesto nan...a este takymto tonom su pises waitiekatie...len sa cudujem ze tak inteligentne ti odpovedala 😀 😀 😀 .....a este na margo toho co si povedala ze sem pises aby sa zeny rozhodli pre lepsie centrum..tak citaj --- ja som sa nechala ovplyvnit podobnými nazormi jako mas ty od bab tu na MK a nesla som do GF..a v inom centre sa mi vobec nelubilo tak som presla do GF...co mi povies na to??...to na margo toho ze tieto názory inych bab mozu byt odveci a radsej ench si každý urobi názor sam svojou skusenostou...

kikappp
22. sep 2014

@franzziska moj zamer nebol porovnavat centra a ani nikoho strasit ,len som opisala priebeh ET v dvoch car .
Ale bola to zjavne chyba 🙂 necakala som tolko zlosti.Takze ok,mate svoju pravdu ja Vam ju neberiem,a ani by som to uz dalej nerozoberala a nekomentovala .Piste si tak ako doteraz ak by sa dalo tak tie moje prispevky vymazem aby ste sa tu mali dobre 😀 ,Neviem co mam viac uz k tomu napisat aby bol klud. 🙂

franzziska
22. sep 2014

@kikappp ...ale v konecnom dosledku si ich porovnala...a myslim ze usmievave smajliky maju daleko od zlosti, oni skor poukazuju na nieco ine--- 😀 😀 😀

bumbala30
22. sep 2014

kolko to tam vychadza baby?

kikappp
22. sep 2014

@franzziska ,moj zamer bol waitiekatie napisat,ze ako to prebieha pod utzv ale kedze v GF mi to tak nerobili vedela som to opisat len tam kde to tak robili a kedze ma stale trapilo ako sa to stalo pred rokmi v GF tak som to tu napisala,potom som nie ja bola ta co zacala "utocit" ,ja som nikoho neurazala ani podobne ako to teraz robis ty ked uz tu padlo slovo inteligencia.Takze je najlepsie to nerozoberat ,kedze sa zjavne nechapeme.

lucatko1987
22. sep 2014

@waitiekatie ahoj , kedze si pisala, ze uz aj vies termin , chcem sa opytat co si uz podstupila, co si pichas a pod. Ja si picham od 22DC uz 9.den dipherelin a treti den puregon( predtym som brala Hak) , vo stvrtok 25. Mam ist na kontrolu a mala by som pribrat este menopur a zistit dalsi postup. Mne aj samozrejme vsetko doktroka vysvetlila, ale som z toho vsetkeho uz domotana 😔

waitiekatie
22. sep 2014

@lucatko1987 ahoj, vies co, len ja nemam teraz klasicku stimulku, ale KET... co znamena transfer zmrazenych embrii... a datum viem len preto, ze som mala prave v den konzultacie 1DC, takze sme to vedeli preratat na kontrolu a vklad a preto uz teraz viem presny datum... to bolo take stastie dostat ms na konzultaciu 😀
ale aj tak, na stimulku som mala kratky protokol puregon, menopur a cetrotide, cize nieco uuplne ine ako ty.. ale ak mas nejake otazky k odberu alebo niecomu inemu okrem protokolu, rada ti odpoviem ak budem vediet... 😉 s urcite sa tu najde niekto, kto mal stimulku ako ty 😉 mala som diagnosticku laparoskopiu, 1x IUI (viac som neodpovedala na clostil - z 5 pokusov),vysetrenie na inzulinovu rezistenciu ktoru nastastie nemam, v novembri minuleho roka stimulku kratkym protokolom, odber, oplodnenie prirodzene aj ICSI a PK.... ET a 2xKET.. zatial bez uspechu... ale verim, ze moji drobci este spinkaju v GF... lubim ich uz teraz 😵 dufam, ze skratkam rozumies.. ak nie, vysvetlim, ale nechcelo sa mi teraz doslovne...

lucatko1987
22. sep 2014

@waitiekatie dakujem aj tak, my tiez verime, ze sa drobca dockame a snad na1. Pokus, ale ak bude co dame tiez do mrazacika pre buducnost, nech nemusim pichat inekcie, strasne sa kazdy den prekonavam zo zaciatku to bolo pre mna jednoduchsie, ale cim dalej je to horsie, az sa mi ruky tradu, co som cakala opacny priebeh a to by som od stvrtka mala pribrat aj ten menopur 😁. Ak sa teda mozem opytat ako to prebieha po odbere, viem, ze je to " rychlovka" , ale kolko je dobre ostat doma? Ci mozno staci len ten den? Po ET chcem ostat urcite nejaku dobu doma, ale tiez neviem kolko je idealne.. A tiez co je dobre pipritom uzivat , co ti poradili ? Fembion a kyselinu listovu? Ku komu chodis? Ach viem, ze som ako male decko, ale strasne mi na tom zalezi.. Cakam uz 7 rokov, dlho totiz trvalo presvedcit muza ,aby sme to riesili v centre a potom nam to skomplikovalo mimomaternicove teh. A caste cysty 😢

annamary27
22. sep 2014

@lucatko1987 ahoj,ja som mala pri prvých dvoch pokusoch tie isté hormóny ako ty a dlhý protokol.tiež som bola z toho mimo,ked to celé začalo a ked na konzultácii na mna vybafli ten celý protokol,že čo kedy,ako a kolko.keby niečo viem,tak rada poradím. 😉

lucatko1987
22. sep 2014

@annamary27 a vies mi trosku popisat ako to u teba prebiehalo? Kt den si zacala brat ten menopur ak si spominas? A kolko potom nasledoval odber?

annamary27
22. sep 2014

@lucatko1987 fúúúú,tak takto na dni ti to neviem povedať,to je u každého individuálne a ja som na tom bola v roku 2010.teraz naposledy s inými hormónami v roku 2012 som začala s pichaním 13.6. a výber vajíčok bol 2.7.ak ti to pomôže s rátaním.ale menzes mi v rámci toho cyklu vtedy meškal týžden.v tých predchádzajúcich pokusoch mi meškal 3 a 5dní.
po výbere vajíčok treba ležať 24hodín kvoli narkoze,takže vtedy budeš potrebovať volno,ja som si na den výberu pýtala vždy ospravedlnenku.
a vklad embryjok je na druhý až 6ti den,podla počtu a kvality a či si vyberiete predl´ženú kultiváciu v rámci ktorej vypestuju a vyberú naj embryjká na vklad.
ja som brala inak pred otehotnením dlho Femibion 800,v tom máš dosť kyseliny listovej.
mojou doktorku je dr.STENOVá,mám 18mesačnú dcérku a ešte 2zmrazené embryjká.

lucatko1987
22. sep 2014

@annamary27 hej super aj ja k nej chodim a som velmi spokojna zatial a to som citala tu na nu aj dost negativnu kritiku, ze je chladna a neprijemna, ja mam chvalabohu len dobre skusenosti!!!! Ten fembion mam aj ja a chcela by som PK, ideme na ISCI. Ja som to , ze kedy chcela vediet hlavne preto nech si viem naplanovat dovolenku, totiz v praci nechcem aby to vedeli...

annamary27
22. sep 2014

@lucatko1987 aj my sme mali PK,ISCI a teraz,ked sa nám malá zadarila aj embryoskop,predtým to ešte nemali.ja som s nou tiež max spokojná.všetko vysvetlí,poradí.no zhruba si to možno budeš vedieť naplánovať,ale napr.moja známa bola teraz na svojom prvom ivf a mala o 2kontroly viac než ja a predlžilo sa jej to o týžden,slabšie reagovala na injekcie,tak trvalo dlhšie zrenie vajíčok.

lucatko1987
22. sep 2014

@annamary27 ach no snad to nebude moj pripad ,ze by to bola na dlho.. urobim vsetko co treba samozrejme, budem stimulovat aj "rok" ale neviem preco, ale ako som uz pisala, tie inekcie mam stale vacsi problem pichat.. Uz hodinu predtym som v strese az sa mi pri tom ruky trasu a to som myslela po prvej, ze to vzdam abudrn chodit do ordinacie, lebo taku modrinu som si na 1x spravila, ze este dnes po 8 dnoch vyzeram ako tyrana 😁 ale Dr mi povedala, ze to neovpl., ze to by mi mohla aj sestricka urobit, tak ma ukludnila a odvtedy sa mi uz aspon " nepostastila" dalsia modrina. A co si hovorila v robote? Lebo tych kontrol je dost a uz neviem co si povymyslat ;) ja som sice povedala, ze idem na planovanu laparoskopiu, ale zas ani pred tym nebyva tolko vysetreni a nie vsetko sa da stihnut pred robotou.. A ako si to zvlafala cele ty? Je nieco co ti pomahalo? Myslim psychicky..

annamary27
23. sep 2014

@lucatko1987 v robote mám len jednu kolegynu a zbytok je v Blave v kancli.kolegyna to vedela a to,že čo mám napísané na lístočku z ospravedlnenky z centra som neriešila,či si to niekto všimne u vedenia.
mne pichala injekcie moja mama,sestrička,tak v tom som mala výhodu,ale potom celé tehu som sa musela pichať sama,takže tam som si to na sebe odrobila sama.a psychicky čo mi pomáhalo?ja som bola celkovo nejak v pohode,aj po neúspechoch,síce som sa vždy vyplakala,ale šla a plánovala som dalej čo urobiť,čo podniknúť.teraz naposledy som po vklade embryjok nebola 14dní na počítači,aby som nečítala žiadne zlé správy a neožarovala som sa z laptopu,len som si doma hovela,čítala,prechádzala sa,spala,ked to na mna prišlo,snažila som sa myslieť pozitívne. 😉

lucatko1987
23. sep 2014

@annamary27 obdivujem a zaroven zavidim ten klud😉 snazim sa byt optimisticka a idem do toho na plno a verim, ze zo vyjde, ale o uplnom klude sa u
Mna neda hovorit. Teraz uz len musim vydrzat do stvrtku, nech viem aspon cca kedy "ideme na to" nech si aj ja zariadim volnicko aby som mala klud. Este posledna otazka. Pocas tehotenstva sa tiez picha do bruska? A po ivf si pichaju vsetky, alebo je to ndividualne?

waitiekatie
23. sep 2014

@lucatko1987 ze mas obavy z tych injekcii, to sa ti nedivim... ja som sice sestricka ale dost dlho mi trvalo odhodlat sa stuchnut si prvu...ani nie ze by som sa bala bolesti, ale prislo mi to strasne divne otocit tu ihlu proti sebe 😀 😀 ale postupne som to dala.. a neskor aj vsetky 3 hned po sebe a po stimulke mi to aj chybalo (chore, ja viem 😀 ) bodaj by ti to vyslo na prvy krat,.. bodaj by to kazdej z nas vyslo bez zbytocneho tyrania nervov... najhorsie na tomto celom je zavolat na vysledok krvi... to cakanie je desne... vsetko ostatne je malina 😀 ja som sa tiez vytesovala, ze urcite bude hned na prvy sup, ved preco nie... dokonca som sa zaujimala o to, co potom s embryjkami ak mi ich ostane moc... 🙂 bohuzial zatial sa nepodarilo... ale toto obdobie sa konci.. tieto posledne su tie spravne a ja sa dockam... neviem preco, ale taky optimizmus ma chytil.. a bezdovodne... niekto skusa aj fertility coaching kvoli tomu, aby nasiel v sebe tu silu,ale mne to nejak doslo same.... a co sa tyka oddychu po vklade... bola som uz vselijak... vzdy v den vkladu a na druhy den doma, 2xsom isla normalne do prace a fungovala (na ambulancii, ale setrila som sa, ziadne dvihanie pacientov a tak)... no a pri poslednom KETe som presedela doma 2tyzdne, skoro som osedivela, lebo mi ani vychadzky nedala 🙂 ale nepomohlo ani to... teraz mi to vychadza tak, ze nebudem mat tyzden doktorku na amb, tak sa ten tyzden po vklade dam vypisat a druhy pojdem do roboty...ja som popri stimulke uzivala Inofolic... podla mna super uroda vajec, lebo inak som na nic nereagovala...potom v lete som dala Fertilup 2bal., pomedzi to len alchemilku, obcas listovku... toto vramci "nemyslenia na to" trochu flakam... teraz som si objednala listovku, budem si davat len tu a selen na stitku.. okrem toho tu alchemilku, cervene vinko, po vklade ananas a este aj homeopatikum Folliculinum... uz ked toto nezaberie, tak ja neviem... 😀 drzim ti palce 🙂

babo78
23. sep 2014

Ahojte babky. Od soboty beriem estrofem, bolo mi velmi zle, neviem ci z liekov alebo kvoli tomu ze mi tyzden meskal menzes. Vcera som nebola schopna ist ani do prace. Dnes je to uz lepsie.Caka ma v´klad z mrazacikov. Ake mate vy skusenosti s tymito liekmi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre