Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
5. feb 2015

@annamary27 tiez byvame so svokrovcami ale ma to teraz svoje plus....tiez mi vela krat jednu svokra zoberie a ked mam len jednu to uz je malina ale ked su spolu strasne vystrajaju....a len mama mama a takto ked je jedna u svokry je klud .....hra sa sama 😉 ako nemusis mi hovorit....keby mam tretie tak mi vezmu prispevky na dvojky a dostavala by som len na to tretie....a z toho by som musela uzivit 3deti....tak ako aj muz pracuje ale ....u nas nerealne!!!

pancuska
5. feb 2015

@mistymay33 ano aj ti povedia vsetko znova krok po kroku a aj mas vsetko v tom protokole napisane.....aspon ja som to tak mala ....lebo tiez som si nic nezapamatala.....

mistymay33
6. feb 2015

@karkulka2014 ja mam 35, tri roky sa snazime a roto je moje prve IVF.

karkulka2014
6. feb 2015

@pancuska A ty už máš deťúrence....som si nejak myslela, že ešte si tehotná iba 🙂 Tak držím palce..nech všetko zvládaš. S dvojičkami to musí byť veselé. Sesternici sa pred Vianocami narodili trojičky a majú to celkom veselé 🙂

karkulka2014
6. feb 2015

@mistymay33 Tak držím prsty. A ako zvládaš pichanie injekcií? Dávaš si ich sama..či mm?

motiv
6. feb 2015

ahojte,

v GF uz zacali robit aj reprodukcnu imunologiu. Absolvovali ste to v GF niektora a aky je priebeh prosim? Dakujem

mistymay33
6. feb 2015

@karkulka2014 Ano pichám si ich sama. Iba Prvu som si dala pichnúť v GF kde mi to ukázali. Zvládam to v pohode, dá sa to zvládnuť. Ihly su malé a tenké 🙂

pancuska
6. feb 2015

@karkulka2014 no s trojickami to musi byt dost vesele ale dvojicky su v pohode len financne je to nic moc hlavne ked dostavas len ten rodinny prispevok!! ked som dostavala matersku este to bolo fajn!! takze nemusi sa nikto bat dvojiciek,len co mi vadi ze kazdy ta hned zacne kvoli tomu posudzovat ....ako ja som si ako tehotna vypocula ci som normalna a ako to budeme zvladat ....ci sa nedalo to jedno zobrat....ako tie reci mi zastavovali rozum.....a ked som ich uz mala len nakukali do kocika,aj taky co ma predtym ani nepozdravili!! ako vsetci to povazuju za strasnu vec!! a najviac sa mi paci ked sa mi zacne mamicka stazovat ze ma jedno dieta a ako nic nemoze robit a nestiha a bla bla bla a ked poviem ze mam dvojicky tak len ticho 🙂

karkulka2014
6. feb 2015

@motiv Ja som chcela ist..ale nam povedal doktor, ze naco tolko vysetreni..nech skusime najprv IVF a ked sa nepodari...tak sa bude analyzovat preco.

karkulka2014
6. feb 2015

@mistymay33 Aj ja to chcem tak urobit..prvu v GF a potom bud ja alebo manzel. Len neviem presne kedy zacat...Dr. mi napisal, že 24. den cyklu a dal tam , ze 16.2...ale to budem iba 22. den cyklu...takze neviem v ktorom udaji sa pomylil.

karkulka2014
6. feb 2015

@pancuska 🙂 Dvojicky su super..tie by som aj ja brala. Aj chcem aby mi dve embrya vlozili. A co mas - dve baby? A tie reci..to nemyslis vazne?..to fakt niekto dokaze povedat, ze preco si si jedno nedala zobrat?...sa mi rozum zastavuje

motiv
6. feb 2015

@karkulka2014 ahoj, ja keby som mohla vratit cas,tak prve by som si dala urobit vsetky vysetrenia. V mojom pripade mi tiez tvrdili, ze netreba a ostali mi 4x oci pre plac a 2 roky v tahu :-/

lesik
6. feb 2015

Baby otazka.Skusili ste niektora Dzurilla centrum v NR?Nachadza sa tam reprodukcna imunologia.Keby som sa dopatrala k tejto info skor,tak urcite ju skor vyskusam ako GinFiv.Mam za sebou 3 krat IUI,IVF a KET.Zaciatkom roka som potratila v 3 mesiaci,to sa nam podarilo prirodzene.Mate teda s tymto centrom skusenosti a na co vsetko sa mam pripravit?VDAKA.

motiv
6. feb 2015

@lesik pocula som na Dr. Dzurillovu velmi dobre referencie. Ja som sa informovala v GF a oni svoje pacientky vlastne posielaju s ich odporucenim do Nitry alebo na Jasikovu, tak to radsej idem do Nitry priamo bez GF. Ja som absolvovala vysetrenia RI v Medirexe, v podstate ti budu brat krv aj manzelovi aj spg a po vyhodnoteni navrhnu liecbu. Prve vysledky trvali skoro 2 mesiace kym som ich mala pokope.

lesik
6. feb 2015

@motiv Hm,ja som GF navstevovala minuly rok nechala tam kopec penazi a este ziadnu reprodukcnu imunologiu ani neriesili...co ma teda dost prekvapilo a na druhej strane aj nazlostilo lebo vsetok cas,nervy a nakoniec aj peniaze a nebolo to par stovak eur vysli nazmar

renitr
6. feb 2015

@lesik ahoj, ja som bola v Nitre u Dzurilovej minuly tyzden na konzultacii a je naozaj super.
Zobrala som jej vsetky vyseldky ktore mi doteraz spravili, aj vsetko z IVF a vsetko krasne vysvetlila ze co s cim suvisi. Buduci tyzden ideme na odbery krvi a spm a vysledky budu 17.03. Tesim sa , lebo je naozaj prijemna a konecne som nasla odbornika,ktory tomu naozaj aj rozumie.

lesik
6. feb 2015

@renitr prosim ta bola s tam aj s partnerom?ci len na prvu konzultaciu partnera netreba?ja zvazujem navstevu centra,mam diagnostikovanu vrodenu trombofiliu a chcem sa dopatrat priciny preco som potratila a este k tomu tie nevydarene IVF...Citala som na fore,ze dopredu sa musis objednat aspon mesiac.

renitr
6. feb 2015

@lesik mne dali termin o 2 tyzdne, takze to bolo OK. Na konzultacii som bola aj s manzelom. plati sa 50E za oboch. Na konzultacii ti zisti co treba vysetrit a hned ti da termin aj na odber. Ale ked povies ze chces riesit iba seba, tak staci ked pojdes len ty a potom je poplatok 25 E.

lesik
6. feb 2015

@renitr manzel mal sice znizeny spermiogram a aj kvalitku spermii,ale napriek tomu sa podarilo spontanne otehotniet,tak sa popytam ci treba aj jeho

renitr
6. feb 2015

@lesik naozaj mozem len doporucit Nitru . Drzim palce aby sa zistila pricina 😉

lesik
6. feb 2015

@renitr vdaka aj ja si to zelam,uz mam vyse hlavy tolkych navstev lekarov 😠 ,ale co uz mam robit,niekto by to mozno vzdal,ale ja idem do toho

mistymay33
6. feb 2015

@karkulka2014 Fíha, tak to ti neporadím. Ja som dostala taký papier na ktorom je napísané dlhý luteálny protokol a na druhej strane toho papiera je grafické znázornenie cyklu, kde je presne napísané čo sa kedy pichá. Ja tam mám začiatok na 21 deň cyklu a tak mi to aj doktorka napísala do protokolu v bode 1 GnRH analóg 1 ampulka denne od 21 cyklu. A keď so čítala nejaké diskusie, tak hovorili, že diphereline sa pichá cca od 21 - 22 cyklu.

motiv
6. feb 2015

@lesik ja som bola v GF v 2013, absolvovala som tam rovno IVF, mala som aj 4 mrazacikov, den pred KET mi volali, ze ani jeden neprezil rozmrazenie...Ja osobne s GF nemam dobre skusenosti, nepacilo sa mi tam, neprijemna lekarka, sestricky, pristup...
Do tej Nitry pojdem urcite, mimo GF. IVF budem riesit inde. V podstate kazde car riesi len svoj problem a to v ramci maternice, vajecnikov, odobratie - oplodnenie- vlozenie a cakanie ci to vyda alebo nie. Vsetko naokolo si baby (aj ja )riesia same. Mne zistili az minuly rok v lete, ze vytvaram protilatky na embryo a ze aj myom musi z maternice von. V CAR to nikoho nezaujimalo. Mohla by som skusat IVF do aleluja...

karkulka2014
6. feb 2015

@motiv no u mna je objektivna pricina preco sa nedari..mam endometriozu a nepriechodny vajecnik. Nejak som si povedala, ze vyskusam IVF...ze sa to urcite podari 🙂 Protilatky mi robili, hormony mi vysli tiez na spodnej hranici...spermiogram mame v pohode

karkulka2014
6. feb 2015

@mistymay33 aj ja mam ten graf od 21. dňa...ale zakrúžkoval mi 24.deň a nad to mi napísal 16.2. No nič..asi si tam zavolám 🙂 A čo ti napísali po Diphereline?

lavinis
6. feb 2015

@karkulka2014 máš úplne presne takú dg (endometrioza, jeden nepriechodny vajickovod) ako ja + ja mám ešte endo metriálnu cystu na vaječníku. Jedno neúspešné IVF za sebou. Rozišli sme sa s mužom (on si našiel inú a spravil jej dieťa) a nám sa teraz s priateľom na prvý šup podarilo dieťa prirodzene. Ja som vypustila z hlavy to, že mám nejaké problémy, povedala som si, že aj tak to bude dlho trvať, ale teda, už je na čase začať (mám 35r.) a ono to fakt vyšlo, prirodzene.
držím palce aj s našou diagnózou sa to dá 🙂 či už tak alebo onak (tiež som chodial do gyn fivu)

katka17044
6. feb 2015

@motiv presne tak uplne suhlas....

karkulka2014
6. feb 2015

@lavinis tak to ke super 🙂 Moc gratulujem. Mozno stacilo iba vymenit chlapa 🙂 Ja zatial nejak nestresujem..mam 31, tak to este nie je nic hrozne. Aleja verim, ze teraz sa to podari.

lavinis
6. feb 2015

@karkulka2014 presne tak, ešte vôbec nemusíš stresovať, si mladunká, držím palce! 🙂

lesik
7. feb 2015

@motiv to je ale smutne,ze taketo veci neriesi CAR,alebo aspon nedaju pomocnu ruku pri hladani moznej priciny,jednoducho ide im asi o peniaze,je to cisty biznis na nas zienkach,kt.sme absolvovali rozne hormonalne liecby a podstupovali rizika s tym spojene...aj ja som zvedava na tu Nitru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre