Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

candour
10. feb 2015

@karkulka2014 Ja tiez uz rok uzivam Femibion 800 kazdy den a pijem gynastan a spec. caj na podporu IVF zo stranky otehotnenie. sk, aj ked zatial dve ivf neuspesne, newa🙂

karkulka2014
10. feb 2015

@candour Tak do tretice vsetko dobre 🙂 Aj ked ty uz ides na KET, nie?
Femibion som brala aj ja skoro rok, na striedacku s Inofolicom. Potom som namiesto Clostylu brala fytosoju- vtedy mi konecne ovuloval aj priechodny vajecnik a mohli sme skusit IUI. Teraz chodim cvicit Mojzisovu a beriem GS Mimistar (odporucaju aj pred IVF)..tak uvidime 🙂

karkulka2014
11. feb 2015

@pancuska no vsak uvidite 🙂 a verim, ze s dvojickami to musi byt zaberak. Uz ste zderave?

pancuska
11. feb 2015

@karkulka2014 tak jakst tak 🙂 cez vikend do tater tak hadam tam to este vymrzne!! prosim ta mas VSZP? ze kolko sa caka na schvalenie,lebo kamoska uz caka mesiac 🙂

karkulka2014
11. feb 2015

@pancuska hej mam VSZP trvalo nam to vyse mesiaca, ale my sme si davali ziadost pred vianocami, tak ci to nebolo aj tym. Tak si uzite Tatry 🙂

katka17044
12. feb 2015

ahojte chcem sa spýtať ked si dám embryoskop tak vklad bude na 3 den, alebo moze byt predĺžená kultivácia?

babo78
12. feb 2015

Ahojte baby, viete mi poradit co s liekmi a injekciami ktore mi zostali po IVF?

sonulka81
12. feb 2015

@babo78 kedysi ich brala vrchná sestra....peniaze vracala za ne...opýtaj sa v CAR 😉

babo78
12. feb 2015

@sonulka81 Oki dakujem🙂

lina129
12. feb 2015

@motiv @diska a kde v Brne si? v ktorom CAR? a mala si IVF soft? dakujem

lina129
12. feb 2015

Baby, ktore mate Doveru, ako dlho ste cakali na schvalenie ziadosti na IVF? mne podalo GF ziadost na IVF v 10.1. a stale nemam vyrozumenie... volali vam potom z GF, ci to mate schvalene?
Pomoze mi to nejak, keby som isla potom na IVF v Brne?

motiv
12. feb 2015

@lina129 ja som v Reprofite.

lilly158
12. feb 2015

@katka17044 - ahoj, myslim ze pri embryoskope je vzdy predlzena kultivacia , lebo oni tam tie embrya pozoruju, ci sa spravne vyvijaju. My sme ho mali tiez, lebo som sa bala ,nakolko sme mali velmi zly spermiogram, ci budu embryjka v poriadku. Povedali mi, ze embryjka su slabsie, vlozili dve, uchytilo sa jedno a dalsie 4 / do embryoskopu vkladaju 6 / sa nerozmrazili ☹ Ale mam krasnu zdravu dcerku🙂

zuzanka05
12. feb 2015

@lina129ahoj.. budu ti volat ze mas to schvalene to urcite.. ale ja som cez VSZP,ale ja si myslim ze aj dovera schvali cca 2 mesiace,to neviem presne..Ked mas ziadost podane Gynfi tak musis tam mat aj ivf,ked chces ist do ineho centra tak oni musia podat ziadost do poistovni...

katka17044
12. feb 2015

@lilly158 Ďakujem pekne za odpoveď. Jej tak to je krásne, dúfam aj nám sa takto podarí už konečne.

katka17044
12. feb 2015

@lina129 ja som mala schválené vždy do mesiaca a volali mi.

lilly158
12. feb 2015

@katka17044 - držím palčeky 🙂

katka17044
12. feb 2015

@lilly158 ďakujeeeeeem .)

karkulka2014
12. feb 2015

Nam trvalo schvalenie skoro dva mesiace..ale boli v tom aj sviatky tak asi nepracovali v poistovni. A volali mi a hned aj dali termin konzultacie. A po novom vypytali hned 10 eur 😏

lina129
13. feb 2015

@zuzanka05 ahoj, dakujem za odpoved... ty si tiez v GF? v akom si procese, uz stimulujes? 🙂

lina129
13. feb 2015

@janinuska uplne s tebou suhlasim... mam podobnu skusenost... u mna 3x IUI a vsetky 3 neuspesne... inak, poznam len 1 babu, ktorej u nich vyslo IUI... tak neviem 😒 ja som bola tiez na hyfosy, ja som mala oba vajcovody priechodne... Tebe aj do spravy napisali, ze jeden bol slabsie priechodny? mne napisali, ze oba priechodne, ale na pravej strane ma to dost bolelo a dr. potom vravel, ze sme ho prerazili... 😒 tak neviem co si o tom mysliet... napriek tomu mi robili IUI aj ked bola ovu z tej "prerazenej" strany...
Ale suhlasim s tebou, co sa tyka nazoru na CAR vseobecne a co v poslednej dobe pocuvam - citam, tak zial na GF doslova ako si napisala... ☹

lina129
13. feb 2015

@katka17044 @karkulka2014 dakujem baby za odpoved... mne zatial nevolali... ziadost mi vypisali 10.1. tak uvidim...

janinuska
13. feb 2015

@lina129 Ahoj, mne ked robili Hyfosy, tak pravym vajcovodom tekutina neprešla, prešla len lavym. Doktor mi povedal, že lavy je určite priechodny a pravy je alebo nepriechodny, alebo som pri tom vyšetreni chytila do toho vajcovodu krč a ten krč ten vajcovod uzavrel. Do spravy napisal, že je zablokovany už v odstupe od maternice, ale že nebude to už viac overovat. Z mojho pohladu je teda nepriechodny. Na prvej folikulometrii mi doktorka povedala, že sa bude robit IUI kvoli folikulu na pravej strane, lebo ten na lavej strane nie je dobry. Dalši mesiac sa opakovalo to iste. Na pravej strane folikul 21mm, na lavej 14mm. Inak pisala som aj mail do Martina do Heliosu, taky informačny a napisali mi, že priechodny vajcovod si sice može pritiahnut vajičko z opačnej strany na svoju stranu,ale je to velmi zriedkave, tak z 10 000 žien u jednej. A postup v Gyn Fiv vyhodnotili ako nespravny, vraj oni by počkali a robili IUI, ked by bol ten zrely folikul na priechodnej strane. Inak nam sa dietatko nedari už 6 rokov, moj muž už nechce nikde ist, vraj si nemam ničit zdravie, ja mam zniženu funkciu štitnej žlazy, 6 rokov sa na to liečim, 3 mesiace po druhej neuspešnej IUI som dostala žlčnikovy zachvat, mala som tam kamen a akutne ma museli operovat. Po operacii som mala zle pečenove testy, zistili mi cystu na pečeni, pol roka som brala lieky, aby sa vstrebala.A rok po druhej neuspešnej IUI mi gynekolog v ramci preventivnej prehliadky zistil, že mam na maternici myom. Pri IUI som brala clostilbegyt, pregnyl, utrogestan, no neviem či mi tie lieky nesposobili niečo v tele. Ja mam dost citlivy organizmus, no už to nechame na prirodu, ale ked sa nepodarilo za 6 rokov, tak teraz ked mam ten myom už sa asi nepodari. Ty ideš na IVF?

lina129
13. feb 2015

@janinuska fuha ☹ 6 rokov veru dost... no mne teda nakoniec tekutina presla cez obe strany... Inak, ja som tiez nebola nadsena z GF co sa tyka postupu pri IUI... a tie lieky mi tiez nerobili moc dobre, resp. utrogestan mi uplne rozhadzal cyklus, co som predtym mala pravidelny, aj ked kratsi (cca. 25 dnovy)... inak posledne 3. IUI som mala v januari, po negativnom teste hcg som vysadila Utrogestan a mala som straaasne silnu ms ☹ a odvtedy ma hrozne bolia krize... teraz si tiez davame pauzu, este obehavam vysetrenia a pomaly rozmyslame nad IVF... 🙂 Vy teda nejdete do IVF? kolko mas rokov, ak sa mozem spytat? 🙂 nerozmyslala si nad inym CAR?

janinuska
13. feb 2015

@lina129 Ja mam 34, manžel 42. Ja som chcela aj ist do ineho CAR, pripadne skusit reprodukčnu imunologiu, ale manžel už odmietol kdekolvek ist,povedal, že je aj tak stary, vraj by sa to aj tak nemuselo podarit. Je to jeho rozhodnutie, ja ho rešpektujem, poznam vela bab, čo im IVF nevyšlo, pripadne potratili, je to velky napor na psychiku, manžel povedal, nech to už necham tak, vraj ked ma byt tak bude a ked nema byt tak nebude a nepomože ani umele oplodnenie. Ja mam cyklus pravidelny 27 dnovy, manžel ma spermiogram ok, fakt neviem, prečo sa to tolke roky nedari. Prajem ti, aby si bola čo najskor tehotna a mala krasne zdrave babätko.

martinkaba12014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lina129
13. feb 2015

@janinuska dakujem 🙂 to iste prajem aj vam... ale nech manzel nestresuje, ja mam kamaratku, ktorej muz ma tiez presne tolko a on je absolutne v poriadku, jeho ani neriesia, chyba je len v nej... takze vobec to nemusi byt tak, ze je stary, preto to nejde... a vies co? ja som isla na imunologiu bez muza... ani jeho k tomu nepotrebovali, kedze on ma spermiogram v poriadku, riesili len mna 🙂 tak kludne tam zbehni, ak ty chces... ale ak nie, tak do nicoho nenutim 😉 vsak ked sa dostanes do pohody, tak sa moze podarit ani nebudes vediet ako 😉 drzim palce!

lidus27
13. feb 2015

@babo78 Urcite sa daju vratit,vratia ti za ne peniaze:O)aj ja som ich pred rokom vracala:O)dnes mame krasnu 2 mesacnu dcerku:O)

zuzanka05
13. feb 2015

@lina129 Ahoj,ano bola som gynfive ,ale uz nie chodim do Brna Reprofit,Novembri som bola na ivf,ale bohuzial nepodarilo..manzel ma zly spermiogram..Teraz oddychujem od toho vsetkeho 😒

lidus27
13. feb 2015

@zuzanka05 drzim palce aby sa to podarilo aj moj manzel mal zly spermiograf a nakoniec to vyslo:O)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre