Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katka676
2. máj 2015

@samotarkadela mne idu robiť kvôli potratu ešte nejaký krvný test na trombofily, ale trvá to veľmi dlho kým dostanem výsledky. a vraj ked budú výsledky v poriadku ideme na KET a keď nie, tak ma pošle ešte na hematológiu... Koľko máš ešte mrazáčikov?

samotarkadela
2. máj 2015

@katka676 ja inak od stvrtku tiez uz krvacam. Dostala som normalny menzes.
Teraz si nie som ista presne ale mam asi 6 alebo 8 kusov.
V pondelok mi kazali prist na krv, ale teraz ked uz mam menzes je to bezpredmetne. Ci myslis ze mam ist aj tak?
Ty mas kolko kusov zmrazenych?

katka676
2. máj 2015

@samotarkadela ja by som na Tvojom mieste išla, jeden nikdy nevie. ja mám už len 4 mrazáčikov...máme sa rozhodnúť či dáme PK, ale už asi nie...nielen že ďalšie peniaze navyše a nakoniec naposledy sme pri PK prišli o 5 embriok

samotarkadela
2. máj 2015

@katka676
A co je to vlastne PK? Ja neskusena v tychto skratkach 😅

katka676
2. máj 2015

PK alias predlžena kultivacia 😉 @samotarkadelka

samotarkadela
3. máj 2015

@katka676 aha jasne. Chapem. Nad tymto som veru vobec nerozmyslala ze aj toto bude treba.
Mna uz treti den pekne boli brucho. Ako v prvy den menzesu. Taketo bolesti som uz davno nemala...
Co ich to vlastne napadlo poslat ta na vysetrenie kvoli trombofilom? Mozno aj ja tam poputujem.

katka676
3. máj 2015

@samotarkadela vraj sa to robí až po viacerých potratoch, ale u mňa sa už nedá toľko čakať, tak chcú prísť na príčinu hneď a podľa možností sa vyhnúť ďalšiemu potratu...

monika905
3. máj 2015

@samotarkadela Adelka, hlavu hore, verím tomu že sa to podarí. Niekedy už aj mna prejdú tie pozitívne myslienky ale potom sa nejako naladím. Nebojte baby bude to dobre, povedzte si že to bábo máte v mrazáčiku ktoré chce žiť. Clovek si musí nejako pomôct, aspon sa utešiť.

samotarkadela
4. máj 2015

@monika905 Hej, hej. Moni, ved teba beriem ako svetli bod. Poviem si - nestresuj, ved Monike to vyslo takze nejake percento uspesnosti predsa len musi byt 🙂

samotarkadela
4. máj 2015

Gol dnesneho dna 🙂 Dnes mi volali z lekarne, ze mam si prist vyrovnat ucet za lieky na kolko im prisiel list z poistovne ze urcite lieky nepreplacaju. Mozem vytiahnut dalsich 150 eur z ponozky. Stalo sa vam to uz niektorej? Samozrejme si to idem zajtra do GF preverit, ale to je uplna sila toto.
Doteraz nechapem z toho telefonatu.

uhliarka
5. máj 2015

Caute, som pod Gyn-fivom od jesene minuleho roka, skoro pol roka som bola mimo, pretoze som si musela vyriesit hladiny hormomov stitnej zlazy u endorkinologa, chystam sa nazad a pokracovat s Gyn-fovom, ale akurat pozeram, ze tam nastali nejake personalne zmeny a dr. Drabek, u ktoreho som predtym bola odisiel do Repromedica. Neviete mi povedat ako dopadli jeho pacienti? Ci sa nejako prerozdelili medzi ostavajucich lekarov, alebo ci budem mat moznost vybrat si teraz z tych co tam ostali? Vdaka za komentare.

karkana
5. máj 2015

@samotarkadela to máš ešte v pohode, mne volali ale už dávno,niekolko rokov dozadu , ked som chodila z poisťovni doplatiť za Fostimon 1000eur,, 😒 a to vtedy, ked som vedela, že mi to zas nevyšlo,,,,,,,,tak som bola 😢 čo Ti budem hovoriť

samotarkadela
5. máj 2015

@karkana Mne to tiez nevyslo ☹ Takze co som sa citila psychicky zle, a toto mi teda nepridalo na dobrej nalade.
Ako sa to mohlo stat, ze si to musela takto dodatocne platit? Dnes som obvolala poistovnu, lekarnu, GynFiv a zistila som ze chybu spravila pani doktorka, ktora mi zabudla spomenut ze tieto lieky si mam vylucne vybrat u nich dole v lekarni pretoze mi ich preplatia len tam. Takto som 220 € vyhodila von oknom 🙂 Skutocne profesionali na vysokej urovni. Takuto zasadnu informaciu si nechali pre seba.

Nedaju sa inak zmrazene embrya preniest do ineho centra a pokracovat tam? Neviete nahodou o takejto moznosti?

lucia2505
5. máj 2015

@uhliarka podla mna si mozes vybra, ale ja som sa orientovala podla toho,ze som chcela mat konzultaciu co najskor a najblizsi volny termin bol u Dr. Harbulaka. Ale podla mna je jedno ku komu pojdes. Ja som mala u neho uvodnu konzultaciu a urobil mi protokol a potom ma vzdy pozeral niekto iny,podla toho kto bol akurat voľný a aj opu a et robila ina doktorka.

candour
5. máj 2015

@samotarkadela Ahoj. ja som bola v takejto dileme po prvom neuspesnom aj druhom ivf, aj ked nie som ani som nebola v GF. samozrejme sa daju previest embryja ale je to dost financne narocne a vklad je ten najjednosuchsi vykon ktory ti urobi hocijaky lekar, ak su embryja zmrazene neklavlitne a na to by ti v inom centre dosli, tak vyhodis do luftu zas peniaze za prevoz ...takze ja som nakoniec sa rozhodla ze vklady si dam dorobit tam kde som a ak to nevyjde az cele ivf riesit inde. K GF ti ale viem povedat, ze kamaratka mala brutalne problemy nechceli jej previest manzelove spermie a doviezli ich az po vklade, t.j. manzel musel odber spermii absolvovat v druhom centre hoci bolo velke riziko ze nebudu dobre..hlavne ze GF za to vzal peniaze..ak by si mala nejaky s tym problem pomozem ti pravne.lebo to co tam robia je fakt vrchol

katka676
5. máj 2015

@samotarkadela Adelka, tak toto bol fakt gól...ešte že sedím pri čítaní...človek sa v našej situácii už aj tak cíti bezmocne, ale toto mi už pripadá fakt ako zdieranie a okrádanie. Keby bol systém platenia za IVF postavený len na platbe za to čo očakávaš, tak pri tých málo úspešných vkladoch by fakt asi nezarobili. Na druhej strane by ich to viac motivovalo a spokojnosť by bola na oboch stranách...súčasná situácia je však len výhrou IBA na jednej strane...a to je dosť smutné

grece
8. máj 2015

Ahojte Pipinky chcem vás poprosiť o pomoc, som v stimulácii pravde podobne budúci týždeň okolo stredy mi budú robiť punkciu a včera som sa zobudila s veľkými krčmy v podbrušku a trvalo to celí deň až večer sa mi uľavilo ale bruško som mala celí čas nafúknuté a dnes mám výtok. Stalo sa niečo podobné aj vám??? Som dosť nervóza dopredu Ďakujem 😉

hotshot
9. máj 2015

Ahojte baby, potrebujem poradit. Bola som v GF na ivf v r. 2013. Mam doma rocnu dcerku a chceli by sme este jedno babo. V GF mame zamrazene embrya. Tak sa chcem spytat, aky je teraz postup. Mam sa objednat na konzultaciu? Pred vkladom rozmrazenych embryi budem musiet podstupit nejake vysetrenia? Kolko priblizne bude trvat kym sa ten proces rozbehne a dojde ku vkladu? Treba pred KET brat tiez injekcie a lieky ako pred ivf? Za akekolvek rady dakujem.

lenocka171
10. máj 2015

@grece ahoj,skús zavolať na Hotline linku do GF ,tam ti urcite správne poradia a povedia bližšie nieco k tomu Ked ja som si nebola v niečom istá vždy som tam zavolala 🙂 ja osobne som nemala ten problem v stim.

annamary27
10. máj 2015

@hotshot pred Ket musíš mať pravidelný cyklus,nesmieš kojiť a určite konzultácia,aby ti dali protokol a hormony.berie sa estrofem myslím od prvého dna cyklu,pak kontrola maternice v strede cyklu,utrogestan a potom vklad a kontrola na 14den po vklade.

grece
10. máj 2015

@lenocka171 Dakujem 😀 za odpoveď. Včera som tam bola aj som im to vravela ale tak trošku ma odignorovali. Je pravda že mi sravili ultrazvuk a vraveleli ze je všetko ok ale mňa v podbušku aj tak picha a boli ☹ . Mam strach 2014 januari som bola na prvom umelom ale nepodarilo sa. A vtedy ma nebolelo tak brucho. Dufam že to bude ok 🙂 a dakuje este raz nabuduce budem volat 😉

grece
10. máj 2015

@samotarkadela Ahoj tak toto je strašné čo sa ti stalo. Ja som minulý tížden nechala v lekarni 377€ len za injekcie. A to bol len zaciatok neviem prečo poistovňa nehradí viac. Ja si myslím že každá znás si vytrpí psichicky aj fizicky zaslúžili by sme aj od GF aby viac informovali.

diska
10. máj 2015

@samotarkadela ahoj ,citam co sa ti stalo,urcite to tak nenechaj ,ved to niesu male peniaze a lieky si mozes vybrat urcite v ktorejkoleve lekarni a navyse nato ti to poistovana schvalovala,urcite doktora zabudla na recept zozadu napisat to cislo pod ktorim bola schvalena liecba cez poistovnu ale to nieje tvoja chyba ale lekara tak to maju aj napravit.

zuzana231
10. máj 2015

@hotshot ahoj. Tak ako píše annamary a ešte je dobré si hneď na konzultáciu priniesť vysledky z poslednej cytologie, nie staršie ako rok. Ja som bola na konzultácii v strede cyklu, predpísali mi lieky a hneď od začiatku nasledujúceho menzesu som začala užívať. Takže je to rýchlejšie ako celé IVF. Želám veľa šťastia 🙂

scheflera
11. máj 2015

Ako dlho sa drží Pregnyl 5000 v tele?

lenocka171
11. máj 2015

@grece no ano v GF su niekedy taky rychly a strucny 😝 ale tak zaplatila si si 110 € za "komfort balik" tak im kludne vyvolavaj 😀 ja v jeden den som aj tri krat zavolala 😵 😵 😵

hotshot
11. máj 2015

@annamary27
@zuzana231 Dakujem! Baby prosim vas, ja som vtedy chodila k Drabekovi, teraz co pozeram na ich stranke, tak su tam uz len traja doktori? Velmi ich nepoznam, koho je najlepsie si vybrat? Ci je to jedno? Este raz dakujem.

zuzana231
11. máj 2015

@hotshot ja osobne si myslím, že je to jedno, všetci sú dobrí. Aj tak na kontrolu a vklad pôjdeš tomu, čo má momentálne službu.

annamary27
11. máj 2015

@hotshot ja som chodila k dr.Stenovej,bola som max.spokojná.

czikata
11. máj 2015

@hotshot ja som zas chodila k Harbulakovi...tiez som bola spokojná..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre