Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

janaplt
15. feb 2016

Ahojte, aj my sme boli dnes v GF a od 24 DC začínam stimulovať 🙂 ivf by malo byť nejak koncom marca 🙂

misela103
18. feb 2016

Krásne dobré ránko 🙂 my sme včera absolvovali 2 kontrolu všetko je v poriadku až na.... ide totiž o to že ja mám PCOS a dr. Stenová mi povedala este na začiatku stimulácie, že zo začiatku moje vaječníky nemusia reagovať a zrazu zo dňa na deň sa to tam može rozbehnuť až moc... a presne to sa stalo... v každom vaječníku mám aj cez 15 folikulov.... povedala, že musím veľa piť aj 3 l denne.... co je premna problem kedze ja niesom fanusik vody 😝 ale ani som neni nejak schopná vypit tolko litrov.... ale od včera ako mi to povedala nuž snažím sa to nejak zvladnut... ale to je najmenej... ide o to že mi povedala že ma môžu aj prestimulovat.... a presne toto ma zaujima co to presne zaujima.... vie mi to niekto vysvetlit??? dakujem za odpovede pekny den 😎

motycka84
18. feb 2016

@misela103 ahoj, tekutiny a bielkoviny budú v Tvojom prípade absolútne na prvom mieste. Vždy, keď sa dáva stimulácia, tak sú to umelé hormóny. Keď zareagujú vaječníky a vytvoria folikuly, tak tie začnú produkovať ďalšie hormóny a ďalšie po pregnyle (vyvolanej ovulácii). Zo skúseností (aj svojich) Ti viem povedať, že veľa vody Ťa vie ochrániť pred OHSS. Ja som mala 65 folikov pri prvom IVF (nemohla som ísť ani na ET kvôli riziku) a cez 40 pri druhom. Ale pri tom druhom som ešte pred odberom začala piť fakt veľa vody (6-8 litrov denne, prvé 4 litre som musela dať do 14tej, potom už som aj sama bola smädná 😀 ). Vďaka tomu sme mohli ísť na ET (lebo aj sliznica bola super, ale až keď som prišla na vklad, tak potvrdili, že tam je iba minimum vody a že môžeme ísť na to). Voda vyplaví z tela "nadbytočné" hormóny a rýchlejšie Ťa dostane do "normálu". Držím palce!

misela103
18. feb 2016

@motycka84 dakujem za info... 6-8 litrov denne??? 😕 oooo boze.... no ako som uz pisala ja mam problem s 3 ale tak este len vcera mi to povedali tak uz vcera som sa snazila aspon tie 3 l.... teraz je 14:07 h. a ja som mozno vypila cca 2 litre 😝 a to sa fakt snazim.... do vecera este mam cas.... takze mozno este 2 l vypijem dnes ale viac tazko.... a dakujem ti a teraz ty si ako na tom? ja som uz zvedava kedy bude odber...

motycka84
18. feb 2016

@misela103 ja som začínala tak, že keď som bola doma, tak som mala pustenú telku a vždy, keď išla reklama, tak som si dala dva dcl vody (strašné koľko reklám ide v telke 😀 )

teraz sme začali stimulovať na 3. IVF, ale tentokrát skúšame soft (ideme nie po kvantite, ale kvalite), takže dnes odbery na predoperačné a budúci týždeň sa uvidí, čo sa "urodilo" pri nižšej stimulácii (lebo ja mám vysoký počez ovárií aj pri stimulácii, ktorú majú baby o 10 rokov mladšie a 20 kíl chudšie 😀 )

koka231
19. feb 2016

Baby prosim neviete nahodou ako budu robit v GF cez velku noc? Bo mne na vtedy vychadza aj Ko aj ket

misela103
20. feb 2016

Ahoj zajtra je uz odber 🙂 drzte palce

maminee
20. feb 2016

dievcata...ja som sa preratala s liekmi a nevychadza mi utrogestan, potrebovala by som len jednu paletku a lekarku mam uplne mimo... skussala som aj v skupine mam-nemam lieky na ivf ale ak nahodou niekto z ba by ste mali jednu paletku ...

zuzsat
20. feb 2016

@maminee ja by som ti hadam mohla dat

maminee
20. feb 2016

@zuzsat vaznee? velmi by som bola vdacna, aj zaplatim aj kilo cokolad prinesiem, alebo mrknem ci mi nezostal nejaky inofolic ze by som zase na oplatku posunula co nepotrbujem.

zuzsat
21. feb 2016

@maminee to je dobre. pisem spravu

misela103
21. feb 2016

Ahojte takze uz po odbere.... akurat ze mam stale pocit ze som nafuknuta ... ale inak ok.... hm nuz necakala som ze mi zahlasia ze je len 5 vajek ☹ nebola som dvakrat nadsena aj slzy boli musim sa priznat embryolog odporucil icsi... mame aj predlzenu kultivaciu aj embryoskop.... zajtra sa dozvieme kolko bude dobrych,vhodnych... aky mate nazor?

zuzik
22. feb 2016

Baby nemate niektora Menopur 75? Chybaju mi len 3 ampulky. 🙂

janinuska
22. feb 2016

@misela103 A kolko si mala na UTZ folikulov? To bude asi aj moj problem, folikuly pekne dozreju a asi v nich nie je vajičko, alebo nie je dobre. Ja som na IVF nebola, ale IUI opakovane nevyšli. Nevieš prečo v niektorych folikuloch nie je vajičko? Da sa to zistit len pri OPU? Dakujem.

misela103
22. feb 2016

@janinuska Mala som ich veľa báli sa že ma prestimuluju... ale asi len tychto 5 boli vhodné na odber... ja este neviem ze co a ako.... idem tam volat.... dnes sa dohodnem s embryologom... nie to neviem... my sme sli rovno na ICSI

misela103
22. feb 2016

@misela103 no už som volala ostali nám 3 embryjká .... 2 to vzdali... ☹ v piatok transfer... ale nevieme sa rozhodnúť koľko vložiť. 😨 😕 😒 😝 😖

stanka409
22. feb 2016

Dobry vecer...na kontrolny odber po vklade treba ist nalacno? Neviete? Dakujem velmi pekne 🙂

misela103
23. feb 2016

Ahojte baby ktoré ste ž po odbere vajok aj vy ste boli potom take nafuknute? 😝 😨

sienna77
23. feb 2016

@janinuska ahoj, to, ci je folikul prazdny alebo je v nom pouzitelne vajicko, sa da zistit len pri OPU - aspon mne to tak povedali.

sienna77
23. feb 2016

@stanka409 neviem to na 100%, ale myslim, ze netreba byt nalacno. ked sa chodi na odber pocas stimulacie, tak urcite netreba byt nalacno. a povedala by som, ze tu to bude podobne

janinuska
24. feb 2016

@sienna77 Dakujem, mne to nikto nepovedal, to som našla iba na nete. Povedali ti to v Gyn Fiv? Lebo je som mala pocit, že velmi nemaju zaujem riešit moje problemy, vela veci mi nepovedali a musela som si to najst na nete. Nevieš prečo to tak je, že u niektorych žien vaječniky vytvaraju len prazdne folikuly? Predchadza tomu nejake ochorenie? Napriklad ja ma zniženu funkciu štitnej žlazy.

zuzanna_sc
24. feb 2016

Kočky ,koľko je normálny stav folikulov pri stimulácií,ja som brala clost... a pred IUI pregnyl a mala som vždy len jeden folikul,bola som na IUI 3x a ani jedno úspešné,preto ma zujíma koľko je normále je mať folikulov,mám PCO syndróm .

sienna77
24. feb 2016

@janinuska ano, povedal mi to lekar. ja mam taku vyraznu formu PCO a pri stimulacii mi to vravel, ze aj ked to pekne rastie a reagujem, tak nemozeme dopredu vediet, z ktorych folikul budu vajicka a ktore su len cysty, ze to sa uvidi az pri punkcii. ten pocit, ako pises, velmi dobre poznam ☹ tiez som si presla viacerymi sklamaniami v tomto smere, ked som verila, ze sa o mna lekar postara a potoms om zistila, ze to tak vobec nie je. ale to je tak u viacerych, ako som teda neskor bohuzial zistila. mozno existuju vynimky, ja som napriklad narazila na vynikajucu hematologicku, ktora sa o mna skutocne zaujima a je ochotna mi kedykolvek poradit a pomoct, aj ked sa jej to vobec nehodi, ale na gynekologa nemam vobec stastie. a tiez som si musela vela veci nastudovat sama. ale zase ked porovnam GF s tym centrom, kde sme boli na teraz poslednom ivf, tak musim povedat, ze v GF som mala kompletnejsie informacie. vzdy som dostala odpoved na otazky, ked som sa pytala. problem moze byt, ked nevies, co sa presne mas opytat. len to nemusi napadnut ani lekara vzdy, ze prave ta vec ta teraz zaujima, cize to zase podla mna nemozno uplne zvalovat len na nich. pre nich je to vsetko samozrejme, tak pokial sa nepytas, tak ich nemusi napadnut, ze nejakej konkretnej veci nerozumies. takze lepsie sa pytat, aj ked si mozno myslis, ze to je blbost, ale odpovedali mi vzdy, ked som sa spytala.
preco to tak je, ze su niektore folikuly prazdne, to bohuzial neviem. tak daleko som to nestudovala ☹ a nerozumiem uplne vsetkym suvislostiam. ja mam vazne PCO a vobec nemam ovulaciu, pokial mi nedavaju hormony. pri PCO mas velmi vela folikulov, ktore ale nedorastu do takej velkosti, aby praskli a uvolnilo sa vajicko, cize ostavaju cysty. aspon tak to bolo mne vysvetlene. ale preco je to tak, to neviem. proste je to tak dane, asi sa to neda ovplyvnit. ako a ci to suvisi so stitnou zlazou, to ti neviem povedat. s tymto konkretnym nemam ja osobne skusenost, takze neviem poradit. mozno to suvisi s hladinou hormonov, ale to je len moj odhad. skus sa spytat. nepytala si sa v GF? ku komu tam chodis? maju tam toho vela a nemaju na pacientov vela casu (teda to je moa osobna skusenost), ale ked som sa spytala, vzdy som dostala odpoved.

janinuska
25. feb 2016

@sienna77 Momentalne nechodim nikam, teda do žiadneho centra, dala som si porobit vyšetrenie reprodukčnej imunologie v Imunovitali. Do Gyn Fiv som chodila, ale dost ma sklamali, už tam viac nepojdem. Podstupila som tam 2xIUI-neuspešne. Ked som sa doktora pytala, či može byt ta neplodnost v tej štitnej žlaze, povedal "To ja neviem. Pri vyšetreni priechodnosti vajcovodov HYFOSY som ohladne praveho vajcovodu nedostala jednoznačnu odpoved. Lavy je vraj určite priechodny a pravy je alebo nepriechodny, alebo mi ho pri tom vyšetreni uzavrel krč, že on nebude patrat, či je priechodny, alebo nepriechodny. Pred prvou IUI mi ani velkost folikulov nepovedali,len, že pravy je dobry a lavy nie je dobry. Pred druhou IUI mi povedal, lavy folikul 14mm, pravy 21mm, ked som upozornila, že prava strana je pravdepodobne nepriechodna, povedal , že ešte možno aj folikul na lavej strane dozreje. Pred IUI neurobili ani UTZ, či dozrel. Ja viem, že niekomu tam pomohli, ale do takehoto centra viac nepojdem.

mauerka
25. feb 2016

@janaplt uz pichas?

misela103
25. feb 2016

Ahojte zajtra ideme na vklad 🙂 držte palce 😲 pekny deň 😎

sienna77
25. feb 2016

@janinuska fiha...to ma velmi mrzi ☹ a ku komu si chodila v GF? to znie ako naozaj dost hrozny pristup!!!! ☹ ved ten lekar ta dost ignoroval!!! ako ti take veci moze povedat????? ☹(( necudujem sa ti, ze tam uz nechces ist...a boli ste aj niekde inde? resp. chystate sa niekam inam? ja neviem, ako prebieha IUI, kedy sa ake vysetrenia robia, ale tak toto vyzera, ako keby sa vobec nestaral!!!!! ☹(((( to ma mrzi, ze taketo sklamanie!! ☹ ale ono to raz urcite vyjde, uvidis!
a reprodukcna imunologia ok? tam si bola u koho?

zuzanna_sc
25. feb 2016

ďakujem,nemusí mi nikto odpovedať

janinuska
25. feb 2016

@zuzanna_sc Tak, ja mam za sebou dve IUI- neuspešné, tiež som brala clostilbegyt, pri každej som mala dva folikuly, na každej strane jeden, ale vždy na pravej dozrety a na lavej menši, nemal potrebnu velkost a pravy vajcovod mam pravdepodobne nepriechodny, takže si myslim, že tie IUI robili uplne zbytočne, v prvom rade mali na starosti, aby som si išla uhradit zakrok na recepciu.

zuzanna_sc
25. feb 2016

@janinuska ďakujem,si zlatá že si mi odpovedala,no ja tiež mám z toho zmiešané pocity lebo pri treťom mi doktorka pri folikulometrií povelala že mám cistu cez 3cm a o dva dni doktor,že to "môže byť" aj taký veľký folikul,mám taký pociť,že ťahajú len peniaze :(
V každom prípade Ti rdžim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre